Go to content

Pokaż mi jego buty, a powiem ci, jakim jest facetem

Można się zapierać, ale powszechnie wiadomo, że wszyscy zwracamy uwagę na wygląd drugiej osoby. Patrzymy nie tylko na budowę ciała, kolor oczu czy wagę, ale także na ubiór. Kobiety często oceniają na tej podstawie wykonywany przez faceta zawód lub ogólne zainteresowania. Ogólna stylizacja to jedno. Ważne są również buty. Jeżeli on ma słabość do jednego typu obuwia, możesz na tej podstawie wysnuć wnioski na temat jego charakteru.

Sandały, trampki, glany a może adidasy? Jakie buty nosi najczęściej twój facet? Zwraca na to uwagę? Ma być modnie czy wygodnie? A może jedno z drugim? Czy cena ma dla niego duże znaczenie? Lubi chodzić w butach z wyższej półki? Sprawdź, czego możesz się o nim dowiedzieć na podstawie jego obuwia.

Źródło: Cosmopolitan

Fot. iStock/Barcin

1/8 Trampki

Jeżeli facet ma powyżej piętnastu lat i wciąż chodzi w trampkach (choćby nie wiadomo jak drogie i stylowe były), jeszcze nie wydoroślał. Zapewne jest miły, czarujący i ujmujący. Ale to taki wieczny Piotruś Pan, który może mieć problem z odnalezieniem się w dorosłym życiu. Raczej nie licz na poważną relację z takim facetem. No chyba, że trampki zakłada jedynie sporadycznie. Próbuj, a nuż uda ci się go jeszcze wychować.

Fot. iStock/Pinkypills

2/8 Mokasyny

Oglądałaś film „Wilk z Wall Street”? Właśnie tego typu faceci noszą mokasyny. Oczywiście koniecznie na bose stopy. Do tego często zakładają krótkie szorty w marinistycznym stylu. Lubią przeglądać się w lustrze i przykładają ogromną wagę do tego, czy robią wrażenie na innych ludziach. To taki trochę zadufany w sobie laluś. W związku może zwracać uwagę głównie na swoje potrzeby. Nie bądź zdziwiona, jeśli poczujesz się olewana.

Fot. iStock/Denisfilm

3/8 Slip-on

Buty typu slip-on najczęściej kojarzone są z marką Vans. Gdy je widzimy, wyobrażamy sobie chłopaka, jeżdżącego na desce. Takie buty najczęściej noszą mężczyźni, którzy chcą być modni, a jednocześnie lubią aktywność fizyczną. Są bardzo wymagający w kontaktach z innymi ludźmi. Na pierwszy rzut oka może ci się wydawać, że ma głowę w chmurach, w rzeczywistości to bardzo poukładany facet.

Fot. iSTock/StudioThreeDots

4/8 Buty do biegania

Jeśli potrzebuje takich butów, ponieważ biega, to super. Czasem jednak mężczyźni kupują modne buty do biegania tylko po to, żeby w nich paradować na co dzień i uchodzić za fana joggingu. Jeśli nie mają wyczucia stylu, będą łączyć je z różnymi ubraniami, które kompletnie do siebie nie pasują. Jeżeli twój facet zakłada buty do biegania nawet do wyjściowych spodni i marynarki, raczej nie należy się po nim spodziewać taktu i klasy. Zapewne ma niskie poczucie własnej wartości. Chce wyglądać dobrze, ale mu nie wychodzi.

Fot. iStock/anouchka

5/8 Glany

Romantyzmu raczej nie oczekuj. Możesz natomiast liczyć na bardzo inteligentną rozmowę na dowolny temat. Glany noszą najczęściej osoby interesujące się światem. Ten typ faceta łatwo się jednak obraża i często zupełnie bez powodu przestaje się odzywać. Na przykład wtedy, gdy nie zgadzasz się z jego opinią na jakiś temat. Lubi rozmawiać, ale lepiej, żebyś sądziła podobnie. Z resztą jest nikła szansa, że zwróci na ciebie uwagę, jeśli ty też nie nosisz glanów.

Fot. iStock/LightFieldStudios

6/8 Oxfordki

W samych oxfordkach nie ma nic złego, jeśli są zestawione z garniturem. Jeśli twój facet nosi je także do innych, miejskich stylizacji, najwyraźniej ma o sobie bardzo wysokie mniemanie. Facet najprawdopodobniej miał dobre intencje – chciał wyglądać elegancko, ale garnitur byłby w tej sytuacji przesadą. Postawił więc na pewien kompromis. Mężczyzna, który nawet na zwykłe spotkanie zakłada oxfordki, lubi robić dobre wrażenie.

 

Fot. iStock/deimagine

7/8 Trapery

Trapery kojarzą nam się głównie z górskimi wycieczkami, podczas których faktycznie super się sprawdzają. Niektórzy faceci nie potrafią się jednak z nimi rozstać i noszą je non stop, nawet w mieście. Latem. Cóż, to najczęściej mężczyźni z zasadami, którzy stawiają przede wszystkim na wygodę. To, jak się prezentują, nie ma dla nich największego znaczenia. Jedno jest pewnie – przepuszczą cię w drzwiach, przeniosą przez kałużę i rozpalą ogień przy pomocy patyka, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Fot. iStock/amesy

8/8 Japonki

O sandałach ze skarpetami nie będziemy wspominać. Wiadomo – obciach. Japonki są dla panów nieco trudniejsze w noszeniu, ponieważ można je założyć wyłącznie na gołą stopę. Faceci, którzy noszą takie buty poza basenem i plażą, są zazwyczaj luzakami. Mają lekkie podejście do życia, są marzycielami. Jeśli zakłada takie buty do kina, restauracji czy na spotkanie z twoimi rodzicami, raczej nie traktuje cię poważnie. Ani życia, tak ogólnie.