Lifestyle

Nie mów, że buty, to tylko buty – najpierw zobacz te…

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
9 lipca 2016
Fot. Screen z Etsy
 

Coś wam przypominają te nietypowe koturny? A może pagody w Wietnamie? Poznajcie ich historię, bo jest równie niesamowita, co same buty.

Potrzeba około 22 dni, żeby stworzyć idealnego smoka…

Fot. Etsy embeded

Niezwykłe buty sa wykonane ze skóry oraz drewna – z wykorzystaniem tradycyjnej techniki rzeźbienia, zaczerpnietej ze starożytnej sztuki rzeźbienia pagod w Wietnamie.

Fashion4Freedom (firma zajmująca się produkcją tych butów) przekazuje nieużywane materiały do szkół oraz uczy lokalnych mieszkańców technik produkcyjnych, aby pomóc im zwiększyć swoje dochody. Jeśli więc zdecydujesz się na zakup tak niebanalnych butów, oprócz dumy z posiadania tak wyjątkowego przedmiotu, możesz zyskać udział w nieco większym przedsięwzięciu. To piękne, bo koszt tych bucików jest niemały – warto mieć pewność, że pieniądze zostały dobrze wydane.

Fot. Etsy embeded

Fot. Etsy embeded

Oprócz pięknych butów, firma Fashion 4 freedom ma do zaoferowania coś więcej. Swoją misję – odpowiedzialności za to jak owe cuda powstają. Piszą o sobie: „Pierwsze społecznie odpowiedzialne, etyczne i przejrzyste łańcuchy dostaw w Wietnamie” – i z chęcią podzielą się swoją infrastrukturą z innymi… niestety. Piękno i uczciwość ma swoją cenę. Dlatego sieciowi producenci wolą pozostać przy swoich masowych fabrykach. Niestety i te piękne buty mają zaskakującą cenę – możecie kupić je na Etsy za blisko 2 tysiące złotych. No cóż, jedno jest pewne – to prawdziw,e małe arcydzieła, z pewnością warte swojej ceny i z gwarancją na niewykorzystywanie ludzi do ich produkcji.

Fot. Etsy embeded

Fot. Etsy embeded

Fot. Etsy embeded

Fot. Etsy embeded

Fot. Etsy embeded

Fot. Etsy embeded


Źródło: Etsy, Fashion4freedom


Lifestyle

Szczęście, to te wszystkie małe chwile. Wystarczy, że zaczniesz je dostrzegać

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
9 lipca 2016
Fot. Screen z Instagram / Moniquedong
 

Szczęście przychodzi, gdy masz marzenia…

I gdy je spełniasz, nawet jeśli są malutkie…

 

Szczęście jest w miłości…

… najłatwiej odnajdywać je codziennie:

 

… wtedy, gdy wszystko się zmienia

… wtedy, gdy ktoś cię zbyt wcześnie obudzi

… wtedy, gdy jesteś dla kogoś całym światem

 

 

… wtedy, gdy jesteś potrzebny

 

Szczęście, to mieć wyobraźnię…

 

… i mieć z kim się nią podzielić.

Szczęście, to wierzyć w siebie…

 

… i cieszyć sie tym, co masz.


Autorką tych przepięknych ilustracji jest Monique Dong.

Źródło: Instagramtumblr.comFacebook


Lifestyle

Zawsze będziemy szczęśliwi, tak jak dziś. Tylko nigdy nie proś mnie o…

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
9 lipca 2016
Fot. iStock / ArtMarie

Początki – szybciej bijące serce, brak strachu o cokolwiek i to niesamowite uczucie, że właśnie tak będzie już zawsze. Kochać. Kochać jak wariat, małolat – bez trosk i tych niepotrzebnych awantur o pełny zlew. Marzyłam o tym – myślisz. A jednak niektórym się to udaje…

A ja wiem, jak to zrobić. Bo przecież tak niewiele nam potrzeba – jeśli mamy siebie. Ty też to wiesz.

Przewodnik od szczęśliwych w miłości

Zawsze będziemy szczęśliwi, tak jak dziś. Tylko nigdy nie proś mnie o…

… o to, bym zapominała jak to jest nie martwić niczym nieważnym…

Nie mów, że trzeba zejść na ziemię, gdy nie rozmawiamy o kredycie hipoptecznym i naprawdę poważnych sprawach zapisanych na jakiś papierach. Nie proś mnie, żebym przestała się cieszyć, marzyć, szukać wytchnienia. I sam też nie przestawaj tego robić. Tak, nadal wierzę, że twoje ramiona mogą być lekarstwem na ból głowy i utraconą pracę. Bo to wcale nie oznacza, że nie rozwiąże za chwilę jak „dorosła” swoich problemów.

Nigdy nie proś mnie o to, bym rezygnowała z emocji i z chwili.

… o to, bym była o ciebie zazdrosna…

Bo ja tego nie potrzebuję. Moja zazdrość nie zawęzi i nie zacieśni naszego związku. Ja jej  nie czuję, bo ufam. I uwierz mi, nie poczujesz się lepiej, gdy zburzysz to zaufanie.

… o to, bym musiała rezygnować przez twoją zazdrość z przyjaciół…

Bo ja nie chcę, żebyś i ty był o mnie zazdrosny. Tak lubię tak jak ty, gdy odrobinę zmieniasz ton głosu, gdy opowiadam o facecie, który chciał mnie poderwać w metrze. Wystarczy. Nie chcę żyć zamknięta w złotej klatce. A jeśli masz wątpliwości – chyba nam nie po drodze. Bo gdy kocham – i tak długo jak kocham – ty naprawdę nie musisz się martwić.

… o to, bym rezygnowała, z robienia tego co lubię…

Bo tak. Bo nie wypada, bo ty tego nie lubisz, bo nie masz ochoty, bo to „głupie”, bo niepotrzebne, bo, bo, bo… Nie proś o to, bo ja pewnie powiem „tak, jasne. Nie ma problemu” – a potem już zawsze będę miała w sobie gdzieś głęboko żal. Zanim go odkryje i o nim powiem miną lata i może być za późno, żeby go wymazać.

… o to, bym musiała zamienić swoje życie, na takie którego się boję…

Bym przestała czuć, bym udawała, bym kiwała głową i się uśmiechała, gdy jest naprawdę źle. Wiem, że będzie czasami źle – ale dopóki  mogę swoje i nasze życie przeżywać, nie boję sie tego. Pozwól mi i sobie, pozwól nam, żyć naprawdę, z czymkolwiek by sie to nie wiązało.

… o to, bym przestała być atrakcyjna dla świata…

Bo mam już ciebie. Nie mów „ja i tak cię zawsze będę kochał”. Każdy tego potrzebuje, nie można tak po prostu nagle zniknąć dla świata, nie gdy się go kocha. Każda miłość potzrebuje wzajemności. Przecież to wiesz…

… o to, bym była twoim wiernym i oddanym cieniem…

Bo kochać na zabój nie znaczy zniewalać. Bo być razem i chcieć tego „my” – nie znaczy przestać istnieć. Kochamy w sobie tę różność, nie odbieraj jej nam.

A w zamian ja obiecuję ci to samo. Nigdy cię o to nie poproszę. Nigdy nie zażądam. Bo kocham i jestem kochana – nie muszę kupować polisy na zaufanie. Sztuką w miłości na zawsze, jest dostać więcej niż stracić.


Na podstawie życia (cudzego i własnego, widzianego z bliska i z daleka)


Zobacz także

„Cześć kochani, znów święta, mam przesrane. Ale większość z was też”. List singielki do całej reszty ludzi

Konkurs "Czym jest dla mnie tolerancja?"

Regulamin konkursu „Czym jest dla mnie tolerancja”

Rak, jak strach, ma wielkie oczy