Go to content

Nie mów, że buty, to tylko buty – najpierw zobacz te…

Fot. Screen z Etsy

Coś wam przypominają te nietypowe koturny? A może pagody w Wietnamie? Poznajcie ich historię, bo jest równie niesamowita, co same buty.

Potrzeba około 22 dni, żeby stworzyć idealnego smoka…

Fot. Etsy embeded

Niezwykłe buty sa wykonane ze skóry oraz drewna – z wykorzystaniem tradycyjnej techniki rzeźbienia, zaczerpnietej ze starożytnej sztuki rzeźbienia pagod w Wietnamie.

Fashion4Freedom (firma zajmująca się produkcją tych butów) przekazuje nieużywane materiały do szkół oraz uczy lokalnych mieszkańców technik produkcyjnych, aby pomóc im zwiększyć swoje dochody. Jeśli więc zdecydujesz się na zakup tak niebanalnych butów, oprócz dumy z posiadania tak wyjątkowego przedmiotu, możesz zyskać udział w nieco większym przedsięwzięciu. To piękne, bo koszt tych bucików jest niemały – warto mieć pewność, że pieniądze zostały dobrze wydane.

Fot. Etsy embeded

Fot. Etsy embeded

Oprócz pięknych butów, firma Fashion 4 freedom ma do zaoferowania coś więcej. Swoją misję – odpowiedzialności za to jak owe cuda powstają. Piszą o sobie: „Pierwsze społecznie odpowiedzialne, etyczne i przejrzyste łańcuchy dostaw w Wietnamie” – i z chęcią podzielą się swoją infrastrukturą z innymi… niestety. Piękno i uczciwość ma swoją cenę. Dlatego sieciowi producenci wolą pozostać przy swoich masowych fabrykach. Niestety i te piękne buty mają zaskakującą cenę – możecie kupić je na Etsy za blisko 2 tysiące złotych. No cóż, jedno jest pewne – to prawdziw,e małe arcydzieła, z pewnością warte swojej ceny i z gwarancją na niewykorzystywanie ludzi do ich produkcji.

Fot. Etsy embeded

Fot. Etsy embeded

Fot. Etsy embeded

Fot. Etsy embeded

Fot. Etsy embeded

Fot. Etsy embeded


Źródło: Etsy, Fashion4freedom