Lifestyle

Podaj datę urodzenia i sprawdź, jakim jesteś zwierzęciem. Żółw, lew, a może małpa?

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
16 sierpnia 2017
Fot. iStock/id-work
Następny

Czy wierzycie, że data urodzenia determinuje to, jaki mamy charakter? Jeśli tak, na pewno czytacie horoskopy. Dziś proponujmy wam coś innego. Sprawdźcie koniecznie jakim zwierzęciem jesteście według poniższego kalendarza i co to oznacza. Miłej zabawy!

Styczeń

01 – 09 – pies

10 – 24 – mysz

25 – 31 – lew

Luty

01 – 05 – kot
06 – 14 – gołąb
15 – 21 – żółw
22 – 28 – pantera

Marzec

01 – 12 – małpa
13 – 15 – lew
16 – 23 – mysz

24 – 31 – kot

Kwiecień

01 – 03 – pies
04 – 14 – pantera
15 – 26 – mysz
27 – 30 – żółw

Maj

01 – 13 – małpa
14 – 21 – gołąb

22 – 31 – lew

Czerwiec

01 – 03 – mysz
04 – 14 – żółw

15 – 20 – pies
21 – 24 – małpa
25 – 30 – kot

Lipiec

01 – 09 – mysz
10 – 15 – pies

16 – 26 – gołąb

27 – 31 – kot

Sierpień

01 – 15 – małpa
16 – 25 – mysz
26 – 31 – żółw

Wrzesień

01 – 14 – gołąb
15 – 27 – kot
28 – 30 – pies

Październik

01 – 15 – małpa
16 – 27  – żółw

28 – 31 – pantera

Listopad

01 – 16 – lew
17 – 30 – kot

Grudzień

01 – 16 – pies
17 – 25 – małpa
26 – 31 – gołąb

Lifestyle

Przystojny Daniel Craig powróci jako agent 007. I to nie raz!

Agnieszka Dyniakowska
Agnieszka Dyniakowska
16 sierpnia 2017
fot. screen z YouTube/ forumfilmpoland
 

Choć zarzekał się, że smoking schował do szafy i złożył swoją służbową broń na dobre, to jednak zmienił zdanie. Przystojny Daniel Craig zdecydował się na ponowne wcielenie w superagenta Jej Królewskiej Mości, Jamesa Bonda, i to nie w jednym, ale w dwóch filmach z serii!

Powodem rezygnacji aktora z roli słynnego szpiega były utarczki z reżyserem ostatnich dwóch filmów, Samem Mendesem. Choć panowie rozpoczęli współpracę w przyjaźni, to coś poszło nie tak i pod koniec zdjęć do „Spectre” atmosfera pomiędzy nimi była napięta, a z dawnej sympatii podobno niewiele zostało. Teraz, gdy Mendes zrezygnował z pracy nad filmem, Craig może bez obaw ponownie włożyć smoking,  ratować świat przed złoczyńcami i popijać martini – wstrząśnięte, nie mieszane, oczywiście.

Nadchodzący film nosi roboczy tytuł „Shatterhand” i będzie już 25 odsłoną oficjalnej serii. Na ekrany kin ma trafić 8 listopada 2019 roku, a oprócz Daniela Craiga w głównej roli, zobaczymy w nim Naomie Harris (Miss Moneypenny), Ben Whishaw (Q) i Rory Kinnear. Podstawą scenariusza będzie książka „Never Dream Of Dying” Raymonda Bensona, który jest także autorem „Jutro nie umiera nigdy”, „Świat to za mało” i „Śmierć nadejdzie jutro”. Według fabuły powieści, tym razem Bond wdaje się w romans z gwiazdą filmową, której mąż związany jest z kryminalną organizacją The Union.

Daniel Craig jako agent 007 wystąpił czterokrotnie: w „Casino Royale”, „Quantum of Solace”, „Skyfall” i „Spectre”, a przed nim szpiega grali Pierce Brosnan, Sean Connery, George Lazenby, Roger Moore i Timothy Dalton.

Lubicie serię o przystojnym brytyjskim szpiegu? A może macie swojego ulubionego Bonda?

Na podstawie: www.wirtualnemedia.pl

 


Lifestyle

Nowe zagrożenie w randkowym świecie – bombardowanie miłością. Brzmi niewinnie, ale to podstępna manipulacja!

Agnieszka Dyniakowska
Agnieszka Dyniakowska
16 sierpnia 2017
Fot. iStock/PeopleImages

W świecie związków, randek i miłosnych podchodów pojawiła się nowa taktyka stosowana przez manipulatorów i oszustów – bombardowanie miłością. Brzmi całkiem niewinnie – wszak miłość to coś pięknego! Ale niech was to nie zwiedzie. Celem jest bowiem omotanie, uzależnienie i sprawienie, że wpadniemy w zastawione na nas sidła, a nasz „ukochany” dzięki temu zyska nad nami kontrolę.

Manipulatorzy znają rozmaite sposoby na to, by omamić nas i oszukać dla własnych celów. Ostatnio coraz częściej posługują się nowa taktyką, zwaną bombardowaniem miłością. To metoda, która polega na szybkim uwodzeniu nowego partnera, okazując mu swoje uczucia, zasypując czułościami, wyznaniami i słodkimi słówkami – niestety, nie mają one wiele wspólnego z prawdą. Bombardujący miłością partner chce w ten sposób złagodzić nasze obawy, niepewność i wątpliwości, sprawić, że poczujemy się upojeni uczuciem, a dzięki temu łatwiejsi do kontrolowania. Jego celem jest wpojenie nam przekonania, że bez niego nasze przyszłe szczęście i satysfakcja życiowa nie istnieje. Technika ta często wykorzystywana jest w romansach internetowych, a także w sektach! Manipulatorzy wykorzystują w niej ludzką potrzebę akceptacji i pragnienie miłości, chcą w ten sposób zbudować silny związek emocjonalny i przywiązanie.

Jak oszuści bombardują miłością?

będą powtarzać, że najważniejsze jest to, co czujesz, więc nie zadawaj pytań, nie dociekaj – poddaj się miłości

– nieustannie chwalą swoją wybrankę i podkreślają wszystkie jej zalety, powtarzają, że jest perfekcyjna, idealna, wspaniała

– twierdzą, że są „dobrymi słuchaczami”, ale jednocześnie mają skłonność do gwałtownych wybuchów, które wykorzystują, aby pomóc im zdobyć większą kontrolę

– będą planować wspólne życie, roztaczać fantastyczny obraz przyszłości pełnej miłości, szczęścia i radości

– będą okazywać uczucie tak długo, jak robisz to, czego chcą, ale gdy się sprzeciwisz będą karać obojętnością i odrzuceniem

Jak się nie dać oszustom?

Jeśli czujesz, że dzieje się coś zbyt szybko i intensywnie, powiedz o tym szczerze i poproś o zwolnienie tempa. Zastanów się także, jak odbierają twojego partnera przyjaciele (czy lubią go, zgadzają się z nim, a może kłócą?), co sądzą twoi najbliżsi o waszym związku.

Uważnie słuchaj i obserwuj reakcje partnera, oceń, czy są adekwatne do sytuacji. Zadawaj pytania i nie bój się prosić o wyjaśnienia i szczegóły – jeśli ukochany jest szczery, nie powinien mieć z tym problemu.

Pamiętaj, że zdrowej i prawdziwej relacji nie buduje się w pięć minut, na poznanie partnera potrzebujemy czasu. Jeśli czujesz, że ktoś cię oszukuje i wykorzystuje, jak najszybciej odetnij się od niego i wyrzuć ze swojego życia – zasługujesz na prawdziwe uczucie i szczerość.


 

Na podstawie: www.indy100.com

Zapisz


Zobacz także

Jesienna edycja konferencji ECO-KOBIETA – już dziś zapraszamy do wzięcia udziału

Znamy miejsce, w którym jednego dnia zrobią cię na bóstwo od stóp do głów

„Miałam wypadek samochodowy, a mój eyeliner pozostał nietknięty”. Lepszej rekomendacji nie wymyśliłby najlepszy marketingowiec