Lifestyle Psychologia

Krótki test Freuda: Jaki jest twój prawdziwy stosunek do życia?

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
16 stycznia 2017
test Freuda
Fot iStock/Keyshort
 

Spójrz dziś głębiej w swoją podświadomość. Weź długopis i kartkę papieru, wyłącz logiczne myślenie i analizowanie. Włącz wyobraźnię i zaufaj intuicji. Te pytania pomogą ci odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki jest twój stosunek do życia. Nie ten, o którym mówisz, ale taki, którego być może nawet nie jesteś świadomy :)…

Pytania Freuda, które pozwolą ci określić swój stosunek do życia

1. Wyobraź sobie, że wpatrujesz się w morze. Co czujesz?

2. Spacerujesz w lesie i spoglądasz na ziemię. Co widzisz? Jakie uczucie ci towarzyszy?

3. Patrzysz na mewy przelatujące nad twoją głową. Jak się z tym czujesz?

4. Patrzysz na galopujące konie. Jakie emocje wzbudza w tobie ten widok?

5. Znajdujesz się na pustyni, a przed tobą ściana, olbrzymia, wygląda jakby nie miała końca. Zauważasz małą dziurę w tej ścianie. Widać przez nią oazę. Co zamierzasz zrobić?

6. Podczas wędrówki po pustyni, nagle znajdujesz dzban pełen wody. Co zrobisz?

7. Nocą gubisz się w lesie. Nagle spostrzegasz dom, z daleka widać blask zapalonych w nim świateł. Co zamierzasz zrobić?

8. Zapadła mgła, nic nie widzisz. Jak się czujesz? Co jest pierwszą rzeczą, jaką chcesz zrobić?

Fot. Pixabay/Unsplash / CCO

Fot. Pixabay/Unsplash / CCO

Co oznaczają twoje odpowiedzi:

1. To jest Twój stosunek do życia, emocji i twoich potrzeb.

2. To są twoje uczucia w stosunku do twojej rodziny.

3. To twój stosunek do kobiet.

4. To twój stosunek do mężczyzn.

5. To jest twoja strategia rozwiązywania problemów.

6. W ten sposób wybierasz swojego partnera seksualnego.

7. To jest twoja gotowość do małżeństwa i założenia rodziny.

8. To twój stosunek do śmierci.


Źródło: brightside.me

 


Lifestyle Psychologia

„Nauczycielowi płci męskiej zezwala się na wykorzystanie jednego wieczoru na sprawy osobiste” – czyli Kodeks Nauczyciela z XIX wieku

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
16 stycznia 2017
Kodeks Nauczyciela z XIX wieku
Fot. Screen z Facebook Głos Pedagogiczny
 

W kontekście nieustannego chaosu w systemie edukacji, słowa „Obyś cudze dzieci uczył”, (wypowiedziane jako groźba) chyba nigdy nie były bardziej aktualne. Czasy się zmieniły, prestiż jednego z najważniejszych zawodów z punktu widzenia społeczeństwa – niekoniecznie.

Przed wami Kodeks Nauczyciela z 1872 roku. Niektóre punkty – jak ten o okładaniu ze swojej pensji stałej sumki na emeryturę – urzekły nas serdecznie. Inne stanowią jawny dowód na istniejącą wówczas nierówność płci. Czy rzeczywiście tak wiele się zmieniło?…

Kodeks Nauczyciela z XIX wieku

Fot. Screen z Facebook Głos Pedagogiczny


Źródło: Facebook/Głos Pedagogiczny


Lifestyle Psychologia

Konkurs „Inwestuj(e)my w dzieci”

Redakcja
Redakcja
16 stycznia 2017
Fot. iStock / ulkas

Portal CzasDzieci.pl dotychczas z powodzeniem pośredniczył między miejscami edukacji i kultury a rodzicami, rokrocznie wyróżniając organizatorów najbardziej rozwojowych inicjatyw kulturalnych dla dzieci w prestiżowym konkursie SŁONECZNIKI. Ale warsztaty, lekcje, spektakle i koncerty, to przecież nie wszystko. Nie mniej ważne są miejsca, czyli przestrzeń i infrastruktura. Miejsca, które są bezpieczne i przyjazne dla małych rączek i nóżek, zachęcające do aktywności i odkrywania nowego. Miejsca, które na równi bawią i edukują.

Portal CzasDzieci.pl świadomy tego, że otoczenie ma znaczenie dla wielokierunkowego rozwoju dzieci, postanowił przyjrzeć się bliżej miejscom, obiektom i infrastrukturze, które wspierają rozwój najmłodszych. Bo czy istnieje lepsza inwestycja niż w rozwój dzieci?

Konkurs bierze pod lupę lokalną infrastrukturę. Po co? Po to, by udowodnić, że Polska świetnymi inwestycjami dla najmłodszych stoi. Pokazuje, że nie brak u nas świetnych pomysłów, pasji i fantastycznych ludzi, którzy słowa w czyny zamieniają, dając dzieciom nie tylko ogrom radości, ale miejsca, w których mogą rozwijać się naprawdę.

Akcja Inwestuj(e)my w dzieci to ukłon organizatorów w stronę miejskich i wojewódzkich włodarzy. Wyraz wdzięczności za to że wygoda i bezpieczeństwo rodzin nie jest im sprawą obojętną. Nie zapominamy i o sektorze prywatnym. Akcja Inwestuj(e)my w dzieci chce wyróżnić i promować również niepubliczne obiekty, w których najmłodsi nie tylko są mile widziani, ale i dobrze się bawią i świetnie czują.

Podstawowym założeniem akcji Inwestuj(e)my w dzieci, podobnie jak SŁONECZNIKÓW, jest oddanie głosu rodzicom jako najlepszym ekspertom oceniającym obiekty. To rodzic, jako osoba najbliższa dziecku, najlepiej wie, jak bawiły się dzieci w danym miejscu, czy czuły się tam dobrze i bezpiecznie. Dlatego organizatorzy proszą rodziców o zgłaszanie i komentowanie najlepszych miejskich i prywatnych inwestycji. Te, aby zakwalifikować się do konkursu winne być oddane do użytku w 2016 roku.

Logo inwestujmy w dzieci konkurs

Ważne: Do akcji Inwestuj(e)my w dzieci zgłaszamy obiekty i miejsca, ale NIE inicjatywy i wydarzenia

Zgłoszenia przyjmowane są poniżej

http://inwestujmywdzieci.pl/zgloszenie2017.php

Więcej informacji:

http://inwestujmywdzieci.pl/


Zobacz także

Prosecco - rodzaje, cena, kalorie. Jak pić prosecco?

Prosecco – rodzaje, cena, kalorie. Jak pić prosecco?

Jak kupić komputer dla dziecka w trzech krokach?

Wielofunkcyjne urządzenia do gotowania od Philips