Go to content

Pięć genialnych sposobów na pozbycie się muszek owocówek

Fot. iStock/Drbouz

Nie było ich całe lato i nagle są… pojawiły się właściwie nie wiadomo skąd. Muszki owocówki. Przekleństwo kuchni. Lgną do wszystkiego, co się zostawi na zewnątrz – zwłaszcza owoców i warzyw. Obrzydliwe, upierdliwe i do tego trudno się tego diabelstwa pozbyć. 

Jasne, możemy wszystko nagle chować do lodówki, ale kompot, sok zostawiony nawet na dnie kubka już przyciąga muszki owocówki.  Jak z nimi walczyć? Jest kilka genialnych sposobów.

1. Niefiltrowany ocet jabłkowy

Wlej trochę octu jabłkowego do szklanki. Muszki nie potrafią się oprzeć jego zapachowi, następnie przykryj otwór plastikową folią i zabezpiecz gumką recepturką, muszki nie będą w stanie wyjść, gdy znajdą się w środku.

2. Ocet i mydelniczka

Jeśli okaże się, że twoje muszki owocowe nie potrafią się dostać przez folię do szklanki (a uwierzcie są w stanie raczej wejść wszędzie), do octu dodaj kilka kropli płynnego mydła i odstaw w miseczce. Mydło sprawia, że powierzchnia mieszanki gęstnieje, przez co muszki będą się topić, nie mogąc się wydostać.

3. Papierowy stożek i kawałki owoców

Do słoika wlej trochę octu i dodaj kawałki bardzo dojrzałych owoców. Następnie zwiń kawałek papieru w stożek i włóż do do słoika wąskim otworem w dół. Muszki wlecą do środka, ale nie będą mogły się już wydostać.

4. Mleko, cukier i pieprz

Wymieszaj mleko, cukier, pieprz. Mieszankę gotuj przez 10 minut, następne wlej do płytkiego naczynia. Muszki szybko do tego przylecą i się utopią.

5. Czerwone wino

Podobnie jak ocet, muszki owocowe uwielbiają zapach wina. Spróbuj zostawić otwartą butelkę z odrobiną płynu – chuda szyjka zatrzyma muchy w pułapce.

A może wy macie jakieś swoje sprawdzone sposoby?


źródło: goodhouskeeping