Go to content

Opóźnienie procesu starzenia skóry i jej regeneracja, czyli na czym polega karboksyterapia

Fot. iStock / evgenyatamanenko

Brzmi tajemniczo, ale jak się okazuje, zabieg karboksyterapii naprawdę wiele potrafi zdziałać i to nie za sprawą magii, a nauki. Warto przyjrzeć się tej metodzie regeneracji skóry, bo to kolejny już zabieg z pogranicza medycyny i dermatologii estetycznej, który oferuje niezwykłe efekty bez nadmiernej ingerencji w nasz organizm. I oczywiście bez użycia skalpela.

Karboksyterapia to zabieg polegający na wprowadzeniu pod skórę dwutlenku węgla. Dwutlenek węgla jest wykorzystywany w medycynie od kilkudziesięciu lat. Nadeszła pora, by dzięki rozwojowi technologii zabiegi z jego wykorzystaniem mogły się coraz bardziej upowszechnić.

Przeczytajcie koniecznie, jak niepozorny CO2 może i leczyć, i upiększać!

Dwutlenek węgla podany w odpowiednich dawkach wprowadzony w skórę twarzy, pomaga opóźnić proces starzenia się skóry i poprawić jej kondycję.

karboksyterapia (1)

Infuzja CO2 prowadzi do zwiększenia przepływu krwi, tlenu i składników odżywczych do leczonego obszaru skóry, dzięki temu następuje poprawa mikrokrążenia i odnowa komórek.

Zabieg polega na małych iniekcjach (czyli zastrzykach) z gazem. Odpowiedzią skóry na iniekcje dwutlenku węgla jest reakcja zapalna skóry – bez obaw, to działanie celowe, dzięki któremu dochodzi do pobudzenia i stymulacji produkcji naturalnego kolagenu.

Efekty najbardziej widoczne są kilka miesięcy po zabiegu. Właśnie wtedy  rozpoczyna się tzw. remodeling skóry z towarzyszącym kurczeniem się włókien kolagenowych, jego efektem jest zwiększenie sprężystości.

Najnowsze urządzenie do karboksyterapii włoskiej marki MBE Medical Division – światowego lidera produkującego sprzęt medyczny – Venusian CO2 Therapy, gwarantuje maksymalny komfort i bezpieczeństwo zabiegu.

Zabieg karboksyterapii pomaga redukować niedoskonałości i leczyć, może być szeroko stosowany – iniekcje wykonuje się nie tylko na twarzy.

Dla kogo odpowiednia jest karboksyterapia?

KARBOKSYTERAPIA

Nie tylko skóra reaguje na zabiegi z zastosowaniem CO2. Również komórki tłuszczowe są bardzo wrażliwe na iniekcje z dwutlenkiem węgla.

Wprowadzony do tkanki tłuszczowej CO2 częściowo zmienia się w kwas węglowy, który rozpuszcza komórki tłuszczowe. Poprawienie mikrokrążenia, czyli zwiększenie ukrwienia obszarów poddanych zabiegowi, prowadzi do wzmożonego drenażu limfatycznego. Efekty? Przede wszystkim poprawa metabolizmu i wydalania uwolnionego tłuszczu. Właśnie dlatego ta metoda okazuje się nad wyraz skuteczna w walce z cellulitem czy redukowaniu niedoskonałości po ciąży.

W efekcie uzyskujemy zmniejszenie liczby komórek tłuszczowych i wymodelowanie sylwetki oraz odnowienie komórek skóry i stymulację produkcji kolagenu, czyli poprawę wyglądu i wyraźne wygładzenie powierzchni skóry.

Jeśli borykacie się z problemem „skórki pomarańczowej” i ćwiczenia oraz zabiegi typowo kosmetyczne nie potrafią sobie z nią poradzić, pora skonsultować się ze specjalistą. Karboksyterpia daje naprawdę zdumiewające efekty przy minimalnej ingerencji.

Ze względu na przeciwwskazania zdrowotne, zabieg wykonuje tylko personel medyczny (lekarz lub pielęgniarka).

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu:

  • ciąża
  • ciężkie choroby serca i płuc
  • choroba nowotworowa
  • stany zapalne skóry w okolicy zabiegowej
  • terapia inhibitorami anhydrozy węglanowej

Obejrzyj film i dowiedz się więcej:

https://youtu.be/YyuVviRUyuI?list=PLe96dgpLsZ6J2nDmqMNIveK6qkhBwMkJE