Go to content

Picie wina przed snem pozwala nam schudnąć. To nowe odkrycie naukowców

Fot. iStock/sophia_yartseva

Najczęściej mówi się, że alkohol to puste kalorie i jeśli chcemy schudnąć, to trunki alkoholowe powinniśmy odstawić w pierwszej kolejności. Okazuje się jednak, że picie wina przed snem może pomóc w zrzuceniu wagi. W jaki sposób?

Otóż wino posiada wiele niesamowitych korzyści zdrowotnych. Jest pełne korzystnych przeciwutleniaczy, które pomagają organizmowi walczyć z pewnymi chorobami, poza tym jest także doskonałym wzmacniaczem naszego układu odpornościowego. Wino może pomóc zwiększyć gęstość kości, zmniejszyć ryzyko udaru i chorób serca. Jednym z najnowszych odkryć na temat korzyści wynikających z pici wina jest fakt, że wypicie lampki czerwonego wina wieczorem może wspomóc nasze odchudzanie.

Naukowcy i badacze z Waszyngtonu i Harvardu odkryli pewną substancję chemiczną znalezioną w winach, która pomaga zapobiegać gromadzeniu się tłuszczu w organizmie. Ta substancja nazywana jest resweratrolem. Według ekspertów z kliniki Mayo: „Resweratrol w czerwonym winie pochodzi ze skórki winogron używanych do produkcji wina. Ponieważ czerwone wino jest fermentowane ze skórki winogron dłużej niż białe wino, zawiera więcej resweratrolu.

Poza tym ustalono, że resweratrol może być kluczowym składnikiem czerwonego wina, który pomaga zapobiegać uszkodzeniom naczyń krwionośnych, obniża poziom „złego” cholesterolu i zapobiega tworzeniu się skrzepów krwi. Niektóre badania pokazują, że resweratrol może być związany z niższym ryzykiem zapalenia i krzepnięcia krwi, które często prowadzą do chorób serca.

Odkryto także, że resweratrol pomaga w utrzymaniu masy swojego ciała. Dwie lampki wina dziennie mogą zmniejszyć o 180% ryzyko otyłości.

Na jednym z duńskich uniwersytetów stwierdzono związek między obwodem talii a spożyciem czerwonego wina. Okazało się jeden z Uniwersytetu w Danii, który ujawnił wyraźny związek między obwodami talii a spożyciem wina. Badanie wykazało, że ci, którzy pili wino każdego dnia byli szczuplejsi od tych, którzy go nie pili.

Czy teraz odmówisz przyjaciółce lampki wina wieczorem, dlatego, że jesteś na diecie?


źródło: Healthy Holistic