Lifestyle

Chcesz dożyć 90 lat? Naukowcy poznali sekret długowieczności. Pij wino!

Redakcja
Redakcja
20 lutego 2018
Fot. iStock/freemixer
 

Chcielibyście zgłębić tajemnicę długowieczności? Mówi się, że trzeba dbać o aktywność fizyczną, zdrowie. Ale też każdy z nas znał lub przynajmniej słyszał o tych, którzy dożywając 90 lat codziennie wypijali kieliszek alkoholu. A to babcia likier, a to dziadek wódeczkę.


I choć trochę się z tego podśmiewamy, to jednak dużo w tej dawce alkoholu wpływu na czas naszego życia. Amerykańcy naukowcy przeprowadzili badania pod nazwą „90 plus”. Przebadano 1700 90-latków próbując zdefiniować czynniki wpływające na ich długie życie. Okazało się, że ci, którzy codziennie wypijali dwie szklanki piwa lub lampki wina, mieli o 18% obniżone ryzyko przedwczesnej śmierci, w porównaniu z tymi, którzy stronili od alkoholu. Nie przeszkadzała nawet lekka nadwaga (nie otyłość), a wręcz o 3% zwiększała szansę na dłuższe życie.

Profesor Claudia Kawas z Uniwersytetu Kalifornijskiego podsumowała prowadzone przez nią badania, z których jasno wynika, że spożywanie alkoholu w stopniu umiarkowanym i kilka dodatkowych kilogramów kojarzy się z długowiecznością. Odkryła również, że ci, którzy spędzali co najmniej dwie godziny dziennie na hobby zmniejszali tym samym ryzyko przedwczesnej śmierci o 21%, natomiast ćwiczenia od 15 do 45 minut dziennie dawały tylko 11% niższe ryzyko.

Wyniki badań niosą jeszcze jeden wniosek – picie czerwonego wina ma takie same korzyści zdrowotne jak ćwiczenia.

Prowadzone wcześniej badania sugerowały, że niewielkie spożycie alkoholu może zmniejszyć ryzyko zawału lub choroby serca. Jednakże najnowsze dane mówią, że kobiety i mężczyźni powinni pić nie więcej niż sześć litrów piwa lub siedem lampek wina, przy czym ta ilość powinna być równomiernie rozłożone w ciągu siedmiu dni.


źródło: dailymail.co.uk


Lifestyle

7 kroków, które pomogą odrzucić blokadę seksualną po zdradzie partnera

Redakcja
Redakcja
20 lutego 2018
Fot. iStock / praetorianphoto
Następny

Zdrada jest niesamowicie bolesnym i destrukcyjnym doświadczeniem dla partnerów. Nie wszystkie pary radzą sobie z tym doświadczeniem i wiele związków definitywnie się rozpada. Te, które trwają mimo przeciwności, wymagają wiele zaangażowania i pracy obojga partnerów. Życie pokazuje, że nie chodzi wyłącznie o to, by zdradzający partner zechciał porzucić kochankę i powrócić na łono rodziny.

Zdradzona, a niekiedy i porzucona na pewien czas partnerka ma przed sobą bardzo trudne zadanie. Nie da się za pstryknięciem palca wymazać wszystkich przykrych wspomnień i żyć tak, jakby nic się złego nie stało. W głębi serca pozostaje lęk, niechęć, brak zaufania i nieumiejętność ponownego otwarcia się na partnera.

Blokada, na którą uskarża się wiele zdradzonych kobiet sprawia, że unikają one także kontaktu seksualnego. Wszelkie obawy i niepewności przekładają się na emocje i ciało, więc trudno znów jest przyjąć dotyk i czułości partnera. Sytuacja jest tym trudniejsza, bo mamy tendencję do skupiania się na tym, co facet, którego tak kochałyśmy, mówił tamtej kobiecie w chwili uniesień. Ciężko wyrzucić takie myśli z głowy, ale nie jest to niemożliwe. Przy staraniach obu partnerów możliwe jest przywrócenie równowagi i odrzucenie blokady.

7 kroków, które pomogą odrzucić blokadę seksualną po zdradzie partnera

1. Daj sobie czas

To chyba najbardziej banalne hasło, które można powtórzyć przy okazji problemów w związku. Ale to właśnie czas sprzyja opadnięciu buzujących emocji, spojrzeniu na sytuację z dystansu. Łatwiej rozmawiać, gdy do głosu dochodzi rozsądek.

2. Zadawaj pytania

Komunikacja napędza zmiany, pozwala poznać się na nowo, zrozumieć to, co do tej pory było poza twoim zasięgiem. Świadomość przyczyn, które wpłynęły na występek partnera, pozwoli w pełni wybaczyć zdradę, a być może i uniknąć problemów w przyszłości. Jeśli nie jesteś w stanie wysłuchać partnera, napisz do niego list, wymagający odpowiedzi. To może ułatwić zadanie.

3. Mów o emocjach

Tworzenie wokół siebie ochronnej skorupy jest zrozumiałe, bo przecież nie chcesz, by partner ponownie cię skrzywdził. Jednak szczera rozmowa oczyszcza, a zrzucenie z siebie balastu złych emocji pozwoli ci szybciej stanąć na nogi. Skrywanie swoich uczuć i myśli nie pomoże przełamać impasu.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Lifestyle

Magdalena Cielecka kończy dziś 46 lat i pokazała się bez makijażu. Wygląda pięknie!

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
20 lutego 2018
Fot. Screen/Facebook/Magdalena Cielecka

Magdalena Cielecka to wspaniała aktorka, która zachwyca nie tylko talentem, ale również podejściem do życia i upływającego czasu. Koniecznie zobaczcie jak prezentuje się aktorka w dniu swoich urodzin i co chciała nam przekazać pokazując swoje bardzo naturalne zdjecie. My jesteśmy zachwycone!

„Dziś moje 46 urodziny. to ja. tak wyglądam. bez upiększeń, retuszu, filtrów. taka jestem. trochę już przeżyłam, wielu rzeczy dotknęłam, sporo ludzi spotkałam. ciągle liczę na więcej! i piękniej. mądrzej. życzę sobie dobrego, świadomego życia. wrażliwości na innych i słabszych. szacunku dla wartości. nieustawania w dążeniu do prawdy. ciekawości i rozwoju. wolności i demokracji. wspólnoty. pokoju. miłości. i nadziei, że to wszystko nastąpi”.


Źrodło: Facebook/Magdalena Cielecka


Zobacz także

Moja rol(k)a na suficie, czyli jak zmalować sobie życie..

Ojcowie, którzy nie potrafią kochać. Co im jesteśmy winni?

Ojcowie, którzy nie potrafią kochać. Co im jesteśmy winni?

Może warto czasem wyjść z siebie i stanąć obok?