Go to content

Nigdy nie wychodź za mąż za faceta, który ma jedną (lub kilka) z tych cech. Obrażalskim mówimy: nie

Fot. istock/DariaZu

Bez względu na filozofię życiową i osobiste przekonania, małżeństwo to przedsięwzięcie o tyle poważne, że dość trudno się z niego wyplątać. Zdarza się, że wychodzisz za mąż za ideał, który po kilku miesiącach dorzuca ci tyle drewna do domowego ogniska, że zaczyna się prawdziwe „piekiełko”. Warto starannie przemyśleć krok, który wiąże nas z drugą osobą tak mocno, również pod względem prawnym.

Niech ci nie przyjdzie do głowy poślubić mężczyzny, którego charakteryzuje:

1. „Wąska” mentalność:

Idea spędzenia całego życia z facetem, który nie potrafi się otworzyć – na innych, na nowe, na rzeczywistość, na świat, brzmi jak koszmar. Nie chcesz chyba być do końca swoich dni z kimś, kto powstrzymuje cię od robienia wszystkich normalnych rzeczy, ponieważ nie ma do ciebie zaufania i się boi.

2. Nienawiść do zwierząt

Nie dlatego, że jest alergikiem, ale dlatego, że uważa je za coś gorszego, niegodnego miłości, zainteresowania, ciepła. Taki facet w ogóle nie ma empatii – uwierz mi – również w stosunku do ludzi.

3. Lekceważenie zasad waszej relacji

Nie interesuje go to, że uważasz, że nie powinien czegoś robić. Nie słucha twoich próśb. To nie tylko brak szacunku do ciebie, ale również całkowite ignorowanie reguł związku, na których powinna opierać się każda relacja.

4. Łamanie obietnic

Można wybaczyć mały błąd, zapominalstwo, a nawet raz złamaną obietnicę. Ale jeśli na mężczyznę po prostu nie możesz liczyć już teraz, szaleństwem byłoby się spodziewać, że to się zmieni po ślubie.

5. Brak troski o związek

To trochę tak, jakby jedna z dwóch osób była „bardziej” w tej relacji niż druga. To i tak się rozpadnie, bo w relacji chodzi o dawanie, przyjmowanie i dzielenie się. Więc jeśli jesteś tą, która dba o związek, podczas gdy on śpi spokojnie i nic sobie z tego nie robi, oznacza to po prostu, że twój ukochany ma cię w nosie.

6. Brak autorefleksji

Facet, który ciągle uważa, że ​​wszystko, co robi, jest całkowicie słuszne, a jego decyzje nigdy nie powinny być kwestionowane, ma problemy z trzeźwą oceną rzeczywistości. Każdy człowiek powinien zdawać sobie sprawę z tego, że zdarza mu się popełniać błędy i każdy powinien być gotowy na zmiany.

7. Czepialstwo

Bez sensownego powodu, o byle co, z częstotliwością, która nie daje ci spokoju. Wyobraź sobie całe życie z kimś, kto wiecznie ma do ciebie o coś pretensję.

8. Brak umiejętności rozmowy

On może być świetny w monologach – mówieniu o sobie, opowiadaniu historii. Ale gdy ty zaczynasz mówić, „wyłącza się”, jakby to nie miało dla niego znaczenia. Te nawyki nie tylko wykazują brak umiejętności konwersacji, ale także pokazują, kto tu jest lepszy, ważniejszy i warty uwagi. Tak, on.

9. Łatwość w mijaniu się z prawdą

Kłamstwa, które mają wpływ na twój związek to poważna sprawa. Dobre relacje między partnerami opierają się na wzajemnym zaufaniu.

10. Obrażalstwo i agresja

W najmniej spodziewanym momencie, o byle co. Miłość to nie przemoc ani fizyczna, ani emocjonalna. Uciekaj od faceta, który na najdrobniejszy konflikt reaguje agresją lub „strzela fochem”.  I nie myśl, że go zmienisz. Najgorszy błąd, jaki możesz popełnić, to poślubić faceta, który nie potrafi kontrolować gniewu.

Kiedy czytasz to na spokojnie, wydaje ci się, że przecież wiesz, że to takie oczywiste… Tymczasem miłość, życie, często prowadzi nas do wyborów, o które nigdy byśmu siebie nie podejrzewały.


Na podstawie: relrules.com