Go to content

„Nie zaczynaj związku, dopóki się nie zakochasz”. 20 złotych myśli, które mogą odmienić twoje życie

Fot. iStock/swissmediavision

Nie macie czasem wrażenia, że czasami musimy w kółko przypominać sobie te rzeczy, których już kiedyś się nauczyliśmy? Oto 20 złotych myśli, które kiedyś odmieniły moje życie, a o których bez przerwy zapominam. Myślę, że już najwyższy czas je sobie wreszcie wydrukować i powiesić nad łóżkiem, aby codziennie o nich pamiętać.

Zawsze walcz do końca

Zamiast „Ale ja już nie dam rady” powiedz: „No dawaj!”. Nawet jeśli nie czujesz się na siłach, te słowa zawsze dadzą ci porządnego „kopa”.

Przestań się martwić

Zamartwianie się to kompletna strata czasu, ale i wyobraźni! Istnieją tylko dwie opcje: albo zrobisz coś w końcu z tym, co wierci ci dziurę w brzuchu albo nie masz na to wypływu, więc nie masz powodów, by zaprzątać sobie tym głowy.

Spędzaj czas z ludźmi, których kochasz

Czyli z twoją rodziną i przyjaciółmi, najbliższymi osobami. Większość ludzi to tylko goście w naszym życiu, a skoro czas jest tym, co dla nas najcenniejsze, to warto zastanowić się nad tym, ile z niego poświęcamy tym, którzy na to zasługują.

Nie zaczynaj związku, dopóki się nie zakochasz

Zdarzyło mi się to więcej niż raz. Poznajesz kogoś, miło spędzacie razem czas i myślisz: „A czemu by nie spróbować?”. Bo po prostu nie. Albo kogoś kochasz, albo nie. Przestań siebie oszukiwać. To nie w porządku, ani dla ciebie, ani dla niego.

Ćwicz. Najlepiej codziennie

Przyznaję, że sama mam w tym spore zaległości…Prawda jest jednak taka, że zdrowe ciało, to także zdrowy umysł. Słyszałam kiedyś, że „ciało to świątynia dla duszy”. Od niego wszystko się zaczyna. Jeśli nie jesteś w stanie zadbać o siebie, jak chciałabyś prawidłowo zadbać o swój dom i swoją rodzinę?

Prowadź swój dziennik

Pamiętnik to tylko zabawa dla małych dzieci. Przeciwnie! Prowadzenie dziennika pozwoli ci lepiej myśleć, ale też wyrażać swoje zdanie. Można by pomyśleć – Ale poco mi to? Przecież nie planuje być pisarzem. No to mam do ciebie pytanie: „Ile maili i SMS’ów dziennie potrafisz napisać?”. W dzisiejszym świecie każdy jest pisarzem.

Bądź wdzięczna

Mów „dziękuję” za wszystko i do wszystkich. „Dziękuje za to, że jesteś”, „Dziękuje za troskę”, „Dziękuje, że o mnie pomyślałaś”. Jedno słowo, a tyle w nim pozytywnej energii.

Nie przejmuj się tym, co myślą inni

Jeśli wszystkim podoba się to, co robisz, to znaczy, że robisz coś źle. Masz tylko jedno życie, byłoby szkoda, gdybyś powstrzymywała się przed robieniem tego, co w danej chwili pragniesz tylko dlatego, że ktoś mógłby sobie o tobie coś pomyśleć. A niech sobie myśli. A ty rób swoje 🙂

Podejmij większe ryzyko

Nie bądź takim mięczakiem. Kto nie ryzykuje, ten nie wygrywa!

Wybierz branżę, a nie samą pracę

Jeśli chcesz być w czymś dobra, musisz poświęcić kilka lat na to co robisz. Nie uda ci się to jeśli co chwilę będziesz się przebranżawiać. Wybierz branżę, która cię fascynuje i zacznij od zera. Idąc tą drogą w końcu znajdziesz dla siebie idealne miejsce. Nie ważne jeśli od 20 lat zajmujesz się czymś innym. Każdy moment w życiu jest dobry na to, aby zacząć robić to co się kocha.

Naucz się prowadzić

I bynajmniej chodzi mi tutaj tylko o prowadzenie samochodu. Kiedy znajdziesz się w sytuacji, gdzie każdy spogląda po sobie, nie wiedząc co robić, sama przejmij stery. Zostajesz przywódcą wtedy, kiedy sama decydujesz się nim być. Nie ma tu żadnego tytułu czy rytuału rozpoczęcia. To, jak? Może teraz ty poprowadzisz?

Pieniądze to nie wszystko

Gdybym powiedziała, że pieniądze nie mają znaczenia, wyśmiałabyś mnie po przeczytaniu pierwszych kilku znaków. Więc dobrze – pieniądze mają tylko taką wartość, jaką im przypisujemy. Nie łatwo jest jednak odzierać je z ich wartości. Nie odmówić przyjęcia pracy, za duże pieniądze, by cieszyć się tą, gorzej płatną, ale za to przyjemną i dającą dużo satysfakcji. Pewnie, ale może lepiej byłoby móc zrobić sobie od czasu do czasu na wakacje? Może i lepiej, ale ja wolę cieszyć się życiem, od którego nie muszę uciekać.

Bądź miła

Nie chodzi o to, abyś nagle zmieniła się w żonę ze Stepford. Mam raczej na myśli, abyś nie dała się sprowokować. Nie obrażaj innych, nawet jeśli oni sami nie widzą w tym nic złego. Bądź ponad to.

Ucz się. Każdego dnia

Nie musisz czytać książki codziennie, by móc uczyć się każdego dnia. Ucz się na własnych błędach. Ucz się od innych ludzi – bądź otwarta na to, czego mogą cię nauczyć.

Nie oceniaj

Tylko dlatego, że ludzie dokonują innych wyborów niż ty, nie musi to wcale oznaczać, że postradali zmysły. Często nie mamy pojęcia, jaka historia zaprowadziła danego człowieka tu, gdzie jest. Nie oceniaj go – pomóż mu.

Dawaj, nie oczekując nic w zamian

Przestań zapamiętywać, co i ile ofiarowałaś innym. W ten sposób stajemy się zgorzkniali. Staraj się czerpać radość z dawania. Jeśli dostaniesz coś w zamian, świetnie, jeśli nie, jeszcze lepiej.

Nie traktuj siebie zbyt serio

Jesteś dorosłą osobą, w świecie dorosłych ludzi, którzy powinni traktować cię poważnie. Rozumiem. Ale nawet prezydent od czasu do czasu robi sobie wolne. No może nie ten, który ostatnio został wybrany w Stanach, ale to on to zupełnie inny przypadek. A tak na poważnie. Odpuść sobie. W końcu wszyscy jesteśmy tylko ludźmi.

Stwórz coś

Nie po to, by zostawić coś po sobie, ale po to, by jakoś się przydać. Książkę, piosenkę, kawałek ubrania. Stwórz cokolwiek. Poczujesz się lepiej sama za sobą, a przy tym dasz innym coś, czym będą mogli się cieszyć.

Nie oglądaj się za siebie

Spoglądanie w przeszłość jest dobre tylko w jednym celu: aby się czegoś nauczyć.

Działaj

Nie siedź wyłącznie w domu po pracy. Zrób coś. Działaj. Bez akcji, nie ma reakcji. A zatem do dzieła!


 

Źródło: upworthy.com