Lifestyle Zdrowie

Naukowcy wyliczyli, ile czasu trzeba leżeć w wannie, żeby schudnąć. Tak, to możliwe!

Redakcja
Redakcja
5 stycznia 2018
Fot. iStock/skynesher
 

Tak, tak, dobrze czytasz! Naukowcy dwoją się i troją, by ułatwić nam życie i właśnie wyliczyli, ile czasu trzeba leżeć w gorącej kąpieli, by schudnąć. Czy to nie brzmi wspaniale? Koniec z katorżniczymi treningami na siłowni. Wystarczy duża wanna, woda i dobra książka, która wciągnie i umożliwi przyjemne odchudzanie. 

Pamiętasz, ile razy czytałaś, że długie, gorące kąpieli zamiast pomagać, szkodzą zdrowiu i lepszy jest szybki, zimny prysznic? Okazuje się, że wszystko ma swoje plusy i minusy. Wielbiciele relaksujących kąpieli w wannie właśnie mają asa w rękawie. Jak wynika z badań, przeprowadzonych przez doktora Steve’a Faulknera z Uniwersytetu w Loughborough, taka kąpiel chroni przed cukrzycą typu 2 i pozwala spalić kalorie.

Naukowcy doszli do takich wniosków po przeprowadzeniu eksperymentu z udziałem 14 mężczyzn. Składał się on z dwóch etapów. Ochotnicy musieli najpierw leżeć przez godzinę w wodzie o temperaturze 40 stopni. Kilka dni później mieli natomiast przez godzinę jeździć na rowerze. Oba eksperymenty odbywały się tuż po posiłku. Później sprawdzono, ile kalorii zostało spalonych. 130 to chyba dobry wynik, prawda?

Następnie, 24 godziny od wykonania zadania, mężczyznom mierzono poziom cukru we krwi. Okazało się, że kąpiel w wodzie spowodowała spadek cukru we krwi o 10 proc.

W końcu mamy usprawiedliwienie. Dziś wieczorem obowiązkowo gorąca kąpiel!

Źródło: bbc


Lifestyle Zdrowie

3 typy narcyzów, których możesz spotkać podczas randki. Nie polecamy!

Redakcja
Redakcja
5 stycznia 2018
Fot. iStock/svetikd
Następny

Gdy spotykasz się z nowo poznanym facetem na pierwszej randce, nigdy nie wiesz, czego po nim możesz się spodziewać. Oczekiwania w stosunku do brutalnej rzeczywistości mogą się mocno rozjeżdżać. Ty marzysz o księciu na białym koniu, a na spotkaniu pojawi się facet, który będzie zachowywał się jak rozkapryszona książniczka. I to koniec podobieństw do wyśnionej bajki. 

Nigdy nie wiadomo, na kogo się trafi, bo za fasadą normalności, może trafić się kandydat z piekła rodem. Do takiego typu facetów, którzy nie nadają się na sensownych partnerów należą narcyzi. Te zwichrowane osobowości mają ogromny problem ze swoim ego, w dodatku narcyz w stosunku do innego narcyza może się znacznie różnić. Ale czy na korzyść? Wątpliwe. ​​Osobom z zaburzeniem osobowości narcystycznej trudno jest utrzymać stabilne, intymne i pełne miłości relacje.

Poznaj 3 typy narcyzów, których żadna z nas nie chciałaby spotkać na swojej drodze.

źródło:  www.psychologytoday.com

Lifestyle Zdrowie

Jak żyć pełniej? Poznaj 3 sekrety dojrzałości według Gretchen Rubin

Redakcja
Redakcja
5 stycznia 2018
Poznaj 3 sekrety dojrzałości według Gretchen Rubin
Fot. iStock / Martin Dimitrov

Gdzieś po drodze gubimy się w swoich pragnieniach, działamy wbrew własnemu szczęściu. Trudno jest cały czas podążać jedną drogą, nie sprawdzając, jakie niespodzianki niosą nam inne ścieżki. A bywa różnie.

Najważniejsze w każdej sytuacji jest, by zawsze wyjść z niej z twarzą i wyciągać wnioski z popełnionych błędów. Takie dzianie wymaga dojrzałości z naszej strony, a ona najczęściej przychodzi po prostu z czasem. Można to przyspieszyć lub utrudnić. Druga opcja jest absolutnie nieopłacalna, więc chcąc skupić się na przyspieszeniu osiągnięcia lepszego życia, warto podeprzeć się doświadczeniem innych. Zamiast błądzić po omacku, wykorzystaj sprawdzone rady Gretchen Rubin, która napisała niejedną inspirującą książkę.

3 sekrety dojrzałości według Gretchen Rubin

1. Nie rób wszystkiego na raz. Działając po trochę każdego dnia, osiągniesz więcej

Nie da się mądrze w jednej chwili zmienić całego życia. Gwałtowne działania niosą ze sobą ryzyko pomyłki i ostatecznie porażki. Daj sobie czas na zmiany, a tym samym na przemyślenie tego, czego naprawdę potrzebujesz. Nie zmieniaj wszystkiego na raz, ale kształtuj na lepsze pojedyncze rzeczy. Metamorfoza będzie może i mniej spektakularna, ale efekt trwalszy.

2. Zatrzymaj się, by iść dalej

Gretchen Rubin uważa, że nie da się cały czas pracować na zwiększonych obrotach. Ciągły pośpiech, robienie wszystkiego na już i teraz, często bezrefleksyjnie, nie przybliża nas do szczęścia. Aby zrobić krok naprzód, czasem trzeba się zatrzymać. Złapać oddech, zastanowić się nad działaniem, zmienić kierunek, jeśli dotychczasowy nie przyniósł oczekiwanego rezultatu. Co więcej, by dać sobie odpocząć od ciągłej analizy i planowania, sięgnij po coś mniej ambitnego (książkę, film), ale relaksującego. Taki reset pozwala mocno wyruszyć dalej.

3. Nie możesz nikogo zmieniać. Ale jeśli sama się zmieniasz, wpływasz tym na innych

Zapewne nie raz korciło cię, by poradzić komuś lub zwrócić uwagę bliskiej osoby, gdy popełniała ona błędy. Trzeba jednak pamiętać, że nikt z nas nie ma monopolu na wiedzę i życiową mądrość, a to, co jest dobre dla nas, nie musi być dobre dla kogoś innego. Nie można odgrywać roli misjonarza, który ma potrzebę „nawracania” innych ze ścieżek błędnych decyzji. Gretchen Rubin radzi, by skupić się na sobie, własnym rozwoju i decyzjach. Można być dla kogoś inspiracją, można oddziaływać swoją obecnością, ale nie można na siłę nikogo zmieniać. Podobnie jak nas nikt nie powinien na siłę reformować, za to my możemy czerpać z kogoś przykład.


 

źródło: edytazajac.pl


Zobacz także

Edyta Pazura: „„Obmacywaczom” mówię stanowczo: NIE!”. My mówimy: wara od brzucha – wbijmy to sobie wreszcie do głowy!

Co to znaczy, jeśli on głaszcze twoje włosy lub dotyka twojej twarzy

Po czterdziestce lepiej tych kilku rzeczy nie jeść, jeśli chcesz dłużej cieszyć się zdrowiem