Lifestyle

Wigilia kabaretu Neo-Nówka. Ten skecz warto zobaczyć jeszcze przed Świętami

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
24 grudnia 2018
Kabaret Neonówka wigilia
Fot. Screen ze zwiastuna YouTube /Neonówka
 

Kabaret Neo-Nówka „Wigilia” – widzieliście? Panowie jak zawsze w najwyższej formie. Skecz o Wigilii ma ponad pięć milionów wyświetleń na Youtubie i nie ma się co dziwić, bo jest doskonały.

Przypominamy go tuż przed Wigilią, warto zobaczyć, by nabrać trochę dystansu, pośmiać się, zrelaksować tuż przed świątecznym zamieszaniem, ale też po to, by nie być jak ta rodzina na obrazku Neonówki. Szanujmy się, kochajmy i pamiętajmy, co dla nas przy wigilijnym stole jest najważniejsze.

Miłego oglądania.

Kabaret Neonówka – Wigilia

 


Lifestyle

Dlaczego mężczyzna spod znaku Wagi to najlepszy życiowy partner

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
24 grudnia 2018
Kim jest dziś prawdziwy mężczyzna?
Fot. iStock/Xavier Arnau
 

Waga to jeden z tych znaków, które pragną piękna i dosłownie je wielbią. Mężczyźni urodzeni między 23 września a 27 października są uważani za dyplomatów, a także miłośników pokojowych rozwiązań. Ich urok jest niezaprzeczalny, nie sposób ich nie lubić. A jeszcze lepiej wybrać sobie Wagę na życiowego partnera. 

Dlaczego mężczyzna spod znaku Wagi to najlepszy życiowy partner

Charyzmatyczna, ale nie narzucająca się osobowość

Wagi posiadają tę naturalną charyzmę, która wyróżnia je pośród innych, ale w dyskretny sposób. Są miłe w obyciu, dzięki czemu są lubiane przez wielu ludzi. Trzeba być ostrożnym, ponieważ ich charyzma może przekształcić się w manipulację. Wspaniale sprawdzą się jako sprzedawcy w ekskluzywnym sklepie.

Miłość do estetyki i dobry gust

Wiadomo, że panowie spod znaku Wagi dobrze się ubierają i mają dobry gust. Dobrze ci doradzą i nie tylko zauważą, ale również docenią twoje starania, by dobrze wyglądać. Poza tym dostrzegą piękno tam, gdzie inni go nie widzą.

Sympatyczna osobowość i chęć kochania oraz bycia kochanym

Jeśli ktoś jest w związku z Wagą, zrozumie urok bycia w związku z taką osobą. Wagi lubią wychwalać swoich partnerów, cenią każdą chwilę spędzoną z ukochaną. Będą chwalić się tobą członkom rodziny i przyjaciołom. Będą cię kochać niezależnie od tego, jak daleko jesteś i kim jesteś. Wagi nie lubią samotności, mają jednak problemy z decyzyjnością. Kiedy jednak znajdą miłość i zdecydują się na związek, celebrują momenty „we dwoje” w bardzo romantyczny sposób.

Towarzyskość

Wagi są bardzo towarzyskie. Zawsze znajdują czas dla swoich przyjaciół, dlatego zawsze krąży w okół nich wiele osób. Są głęboko zaangażowane w różnego rodzaju relacje. Pomagają wielu ludziom nawiązać przyjaźnie i wyróżnić się w tłumie. Wagi są również bardzo zalotne, przychodzi im to w naturalny sposób. Ważne jest, aby wiedzieć, że ich zalotność jest nieszkodliwa. Robią to tylko ze względu na zabawę i nie krzywdzą czyichś emocji.

Uczciwość

Panowie spod znaku Wagi są bardzo uczciwi i mają głębokie poczucie sprawiedliwości. Warto wybrać je na życiowego partnera, warto im zaufać – nie zawiodą twojego zaufania.


Na podstawie: relrules.com


Lifestyle

Czym jest myślenie magiczne i skąd się bierze

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
24 grudnia 2018
magia świąt
Fot. iStock / svetikd

Na naszym świecie panuje logika przyczyny i skutku. Może właśnie dlatego w obliczu zdarzenia lub zjawiska, których nie można wyjaśnić naukowo, łatwo dostrzegamy wiele innych „magicznych wyjaśnień”. Być może jest to jeden z głównych powodów, dla których religie przetrwały upływ czasu?

Czym jest magiczne myślenie

Zarówno psychologia, jak i antropologia traktują myślenie magiczne jako opis nielogicznych wyjaśnień i przyczyn, które tworzymy nie mając żadnego dowodu empirycznego.

Zjawisko to nabiera szczególnego znaczenia, gdy dana osoba uważa, że ​​jej myśl może mieć realny wpływ i konsekwencje w świecie zewnętrznym. Takie konsekwencje mogą wynikać z własnego działania lub wiary w pośrednictwo sił nadprzyrodzonych.

Kiedy przyjrzymy się społeczeństwom naszego świata, zdamy sobie sprawę, że w niemal wszystkich kulturach istnieje magiczne myślenie. Jest to naturalny proces oparty na biologii.

Łatwo jest znaleźć przykłady magicznego myślenia. Pomyślcie o dziecku, które wierzy, że jeśli źle się zachowa, zostanie porwane. Albo o tańcach rytualnych, które mają na celu przyciągnąć deszcz lub inne zjawisko atmosferyczne

Przyczyny magicznego myślenia

Dwie główne przyczyny pomagają nam wyjaśnić to zjawisko. Jedna z nich odnosi się do zależności zdarzeń. Druga można wyjaśnić za pomocą asocjacyjnego myślenia.

Zależność zdarzeń: odnosi się do generowania określonych skojarzeń, takich jak przekonanie, że ktoś nie zdał egzaminu, bo pragnęłaś z całej siły, żeby mu się nie udało.

Myśl asocjacyjna natomiast polega na nawiązywaniu relacji opartych na pewnych podobieństwach. Na przykład, wierzysz, że duch zwierzęcia zamieszka w twoim domu, jeśli zostawisz jego ulubione posłanie.

Zjawisko myślenia magicznego ma kilka ważnych funkcji. Innymi słowy, może być bardzo użyteczne w niektórych bardzo konkretnych sytuacjach. Jego największymi zaletami jest niewątpliwie to, że zmniejsza niepokój. Czasami, w sytuacjach stresowych, które są trudne do rozwiązania, powiązanie zdarzenia z arbitralnymi elementami zwiększa poczucie kontroli i zmniejsza niepokój (np. użycie amuletów). Myślenie magiczne ma także efekt placebo: wiara że pewien ryt może wyleczyć chorobę, może doprowadzić do poprawy naszego stanu fizycznego.


Na podstawie: nospensees.fr


Zobacz także

nawyki żywieniowe – jesteś tym, co jesz!

Jesteś wiecznie zmęczona? Zmień nawyki żywieniowe – jesteś tym, co jesz!

ESOTIQ radzi: Jak zmysłowo podkreślić kobiecość jedynie bielizną?

Jedyny w Polsce maraton jogi na stoku!