Go to content

Najnowsze urządzenie medyczne w Polsce. Hit z USA w warszawskiej Klinice Saskamed

Fot. iStock / ronstik

Klinika Saskamed specjalizuje się w łączeniu najnowszych technik medycznych z nowymi technologiami. W kwietniu tego roku Klinika zakupiła sprzęt, który obecnie bije rekordy zainteresowania, obecnie jest jedną z nielicznych miejsc w Europie i w Polsce mogących pochwalić się tym sprzętem.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Platforma THERMI to unikatowa technologia wykorzystująca fale radiowe regulowane termistorem, stworzona do bezpiecznego osiągania znakomitych wyników w medycynie estetycznej, poprzez zastosowanie procedur wykorzystujących ciepło. To platforma technologiczna, która łączy precyzyjne kontrolowanie temperatury z zaawansowanym jej monitoringiem w czasie rzeczywistym by umożliwić niezliczone zastosowania medyczne.

Platforma Thermi posiada zastosowanie w niechirurgicznym modelowaniu sylwetki: brzuch, ramiona, kolana, uda. Ma też zastosowanie to poprawienia owalu twarzy. Jest też wykorzystywana w medycynie intymnej. Tu używana jest końcówka o nazwie ThermiVa.

Za pomocą radioferencji iniekcyjnej można leczyć m.in. zwiotczałe podbródki, „chomiki”, obwisłe ramiona, biust, brzuch pociążowy czy cellulit, ale także zmarszczki mimiczne,

Fale od środka skóry

Fale radiowe stosowane są w medycynie estetycznej od lat, dotychczas jednak były aplikowane przez skórę. Innowacyjność technologii ThermiRF i jej większa skuteczność polega na podaniu fal do wewnątrz skóry, metodą iniekcji i jej kontrolowanym podgrzaniu do odpowiedniej temperatury, wywołującej pożądany efekt terapeutyczny.

Zabieg wymaga zastosowania specjalistycznej, dopasowanej do danego trybu pracy, cienkiej i niezwykle precyzyjnej kaniuli. To za jej pośrednictwem urządzenie emituje do określonych tkanek iniekcyjną radiofrekwencję. Wszystko odbywa się pod kontrola termowizyjnej kamery, dzięki której można dokładnie kontrolować temperaturę, do której podgrzewana jest leczona tkanka.

ThermiTight – modeluje sylwetkę tu celem jest wyraźna poprawa napięcia i elastyczności wiotkiej skóry, a także redukcja tkanki tłuszczowej i cellulitu.

Stosowany jest do modelowania sylwetki:

– ujędrniania brzucha, ud, pośladków i ramion

– liftingu dolnej części twarzy – likwidacji obwisłego podbródka czy tzw. „chomików”.

ThermiTight daje natychmiastowe efekty, które w ciągu sześciu miesięcy uwydatniają się w 100 proc. Zabieg nie wymaga rekonwalescencji i nie pozostawia żadnych skutków ubocznych. Jeśli w poddanym terapii obszarze ciała znajduje się nadmiar tkanki tłuszczowej, zabieg ten umożliwia również jej redukcję poprzez zastosowanie wyższej temperatury, rozpuszczającej komórki tłuszczowe.

Przełom w ginekologii beziniekcyjna technologia radiofrekwencji stanowi przełom w ginekologii estetycznej, będąc jednocześnie alternatywą dla dotychczas stosowanych zabiegów laserowych.  Zabieg ThermiVa bezinwazyjnie regeneruje kobiece narządy intymne w terapiach zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych niedoskonałości.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Jego zaletą jest wyjątkowa nieinwazyjność i bezpieczeństwo zabiegów. Polega na podgrzewaniu leczonych tkanek za pomocą specjalnej głowicy i jest zupełnie bezbolesny, wręcz przyjemny. Zabieg zwiększa napięcie i poprawia nawilżenie ścian pochwy, odmładza narządy, leczy nietrzymanie moczu czy zanikowe zapalenie pochwy. Jego efekty są natychmiastowe, a pacjentka nie wymaga rekonwalescencji. Urządzenie ma certyfikat Amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (FDA).

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe