Go to content

Mężczyźni oburzeni. Rząd chce walczyć z masturbacją i marnotrawieniem plemników

Fot. iStock / AnnekeDeBlok

100 dolarów grzywny dla każdego mężczyzny, który dopuszcza się masturbacji! To pomysł Jessici Farrer z Partii Demokratycznej z teksańskiej Izby Reprezentantów. Uważa ona, że masturbacja to marnotrawienie plemników i „akt przeciwko nienarodzonemu dziecku, godzący w świętość życia”. Mężczyźni są oburzeni i mają nadzieję, że to tylko kiepski żart.

Farrar przedstawiła projekt „Man’s Right To Know Act” (czyli prawo mężczyzny do informacji), w którym proponuje nałożenie kary za masturbację. Z płacenia 100 dolarów zwolnieni byliby jedynie ci mężczyźni, którzy oddają nasienie w szpitalach bądź odpowiednich klinikach. W związku z tym Farrer chce utworzenia specjalnego rejestru placówek, które będą oferować „poradnictwo zachęcające do pełnej abstynencji, lekarzy nadzorujących ejakulację i przechowywanie spermy”.

Na szczęście dla przerażonych mężczyzn, kobieta przyznała, że proponowana przez nią ustawa ma charakter satyryczny i jest wycelowany w działania środowisk pro life. To właśnie w Teksasie panuje restrykcyjne prawo dotyczące aborcji. Od 2013 roku zamykane są kliniki, w których można było przeprowadzić zabieg przerwania ciąży oraz wprowadzane są obostrzenia, m.in. zakaz aborcji po 20. tygodniu, wymogi dotyczące sprawozdań oraz ograniczenie leków aborcyjnych. Poprzez likwidację specjalistycznych klinik, które pomagały kobietom usunąć ciążę, zwiększyła się liczba przypadków, kiedy kobiety zaczęły posługiwać się „domowymi” sposobami. Najbardziej popularnymi metodami są zioła i leki homeopatyczne, uderzanie w brzuch, nadużywanie alkoholu i narkotyków oraz przyjmowanie hormonów.

– Ustawa jest satyryczna, ale nie ma nic śmiesznego w obecnych restrykcjach w opiece medycznej dla kobiet i prawdziwych projektach proponowanych podczas sesji Izby Reprezentantów – oznajmia Farrar. Jej projekt jest formą protestu przeciwko nierówności płci. Kieruje uwagę na pytanie, dlaczego tylko kobiety mają ponosić odpowiedzialność za życie nienarodzonego dziecka? Dlaczego pomijani są mężczyźni, których plemniki są potencjalnym życiem?

Ciekawe, jak w naszym kraju propozycja grzywny za masturbację zostałaby przyjęta?


Źródło: polityka.pl , centrumschumperta.pl