Go to content

Mężczyźni marzą o starszych kobietach i mają ku temu przynajmniej 7 powodów

Fot. iStock/MStudioImages

Nie istnieje żaden schemat, wg którego można znaleźć dla siebie idealnego partnera. Wygląd jest istotny, choć to konsekwencja tego, co każdy z nas indywidualnie uzna za cechy piękne lub pociągające. Wiek również nie gra większej roli, choć zazwyczaj kobiety marzą o starszych, bardziej doświadczonych partnerach, a mężczyźni równie często swoje zainteresowanie kierują w stronę starszych kobiet.

Choć w tej materii nie ma absolutnie żadnej reguły, wydaje się, że dojrzałość zarówno kobiet i mężczyzn, daje szansę młodszej osobie w związku pominięcie możliwości popełnienia różnych błędów i ciekawsze życie erotyczne.

Bardziej dojrzała oznacza lepszą?

Mężczyźni preferujący starsze od siebie partnerki przyznają, że jest ku temu kilka ważnych powodów, dla których marzą o dojrzałych partnerkach. Młodsze dziewczyny mimo iż bardzo atrakcyjne, nie mają tych wszystkich zalet, co kobiety troszkę dojrzalsze, o kilka lat bardziej doświadczone. Obecnie związki młodszego chłopaka ze starszą dziewczyną, nie powodują już wielkiego szoku, szczególnie, że mają one miejsce w szeroko komentowanym świecie polityki czy sztuki. Poza tym, skoro związek dziewczyny z 10 lat starszym mężczyzną nie jest powodem do niezdrowego poruszenia, to dlaczego związek kobiety z 10 lat młodszym partnerem ma nadal być tematem do dyskusji?

7 powodów, dla których mężczyźni wolą starsze kobiety

1. Starsze partnerki nie zawłaszczają dla siebie partnerów

Bardziej dojrzałe kobiety mają zazwyczaj w przeciwieństwie do młodszych koleżanek ułożone życie, swoje pasje, własne zdanie na wiele tematów. Nie muszą więc „wisieć” na partnerze i poza jego obecnością cenią sobie czas na własne przyjemności. A pewien zakres wolności w związku jest bardzo komfortowy i dla niej i dla niego.

2. Starsze partnerki są niezależne

Zazwyczaj mają ugruntowaną pozycję zawodową i wiedzą, czego chcą od życia. Zarządzają doskonale własnymi zasobami, odkładają oszczędności i bardzo często mieszkają we własnym M4. Posiadają samochód, osobne konto w banku i nie muszę zastanawiać się co kupić, a z czego zrezygnować, żeby móc się wybrać z partnerem na wakacje. Niezależne finansowo kobiety same sobie fundują przyjemności i mogą sobie pozwolić na komfort podejmowania własnych decyzji. Po prostu świadomie korzystają z życia.

3. Starsze kobiety nie tracę czasu na bezsensowne kłótnie

Kobieta starsza od swojego partnera ma więcej życiowego doświadczenia i dojrzałości, więc nie traci czasu na tzw. pierdoły. Zamiast kłócić się i przepychać o to, kto ma rację bardziej doświadczona kobieta wie, jak załagodzić sytuację. Dojrzała partnerka posługuje się konkretnymi argumentami i wykorzystuje swój autorytet, podejmując szybkie i konkretne decyzje. Poza tym kobieta, która potrafi przejąć kontrolę nie tylko w życiu codziennym, ale także w łóżku, jest dla wielu mężczyzn bardziej pociągająca.

4. Dojrzała kobieta wie, co lubi w łóżku

Z reguły ma już opracowany repertuar erotyczny, wie w jaki sposób zakomunikować własne potrzeby oraz jak sprawić przyjemność partnerowi. Mężczyźni kochają bardziej dojrzałe kobiety, bo są one wspaniałymi nauczycielkami erotycznego życia, poza tym są  bardziej cierpliwe i otwarte na nowości w seksie.

5. Starsza kobieta nie ma tylu kompleksów

Nie ma również potrzeby porównywać się stop z dziewczynami z okładek czasopism czy telewizji. Rzadko przestrzega restrykcyjnej diety, chcąc podobać się facetowi. Często to ona wybiera faceta i nie musi zabiegać o niego w ten sposób. Odpuszcza sobie frustrację i nie marnuje energii na rzeczy, które nie są w jej życiu tak bardzo istotne. Celebrują chwile i często doceniają swoje ciała bardziej, niż młodsze koleżanki oraz potrafią cieszyć się swoimi kształtami. Po prostu widzą więcej atutów, niż kompleksów.

6. Dojrzała partnerka lepiej zna życie

Mając doświadczenie w miłości, na kanwie zawodowej i w życiu, potrafi mądrze korzystać z tej wiedzy. Mieć taką kobietę u boku to prawdziwe wyzwanie, bo jej wiedza i zebrana mądrość robi wrażenie na facetach. A poza tym dobre słowo przestrogi może uchronić młodszego partnera przed popełnieniem niepotrzebnych błędów. Starsza partnerka słucha swojego partnera, jest mniej egoistyczna i samolubna, zwraca większą uwagę na potrzeby partnera, dzięki czemu łatwiej wypracowuje kompromisy.

7. Starsze kobiety są bardziej stabilne emocjonalnie

Zazwyczaj hormony nie buzują tak jak u młodszych kobiet. Starsze wiedzą, na czym zależy najbardziej i wiedzą jak to osiągnąć. Nie marnują czasu i energii na fochy, trzaskanie drzwiami. Są bardziej stabilne i potrafią lepiej kontrolować emocje i prowadzić konstruktywna rozmowę. Wyciągają więcej wniosków z dotychczasowych doświadczeń i są silną podporą w chwilach życiowego kryzysu.

źródło: ministerstworelacji.pl