Go to content

Marta Dyks: „Gdy dopada mnie kryzys to, staram się nie nakręcać, odciąć, zdystansować”

Marta Dyks
Fotomotaż: Archiwum prywatne / iStock

Marta Dyks jest jedną z najpopopularniejszych polskich top modelek. O jej karierę na świecie dba prestiżowa agencja Next (Mediolan, Paryż, Nowy Jork, Los Angeles, Miami). Swoją przygodę w branży modowej rozpoczęła przed dziesięcioma laty, a profesjoanlizm w połączeniu z urodą i wyjątkową osobowością pozwoliły jej zająć miejsce w ścisłej czołówce.

My pytamy jak wygląda jej poranek… i nie tylko.

Pierwsza myśl po przebudzeniu to…

Alfred (mój pies) zejdź z mojej głowy!

Pierwsze moje słowa wypowiadam do…

mojego męża.

Zawsze muszę zadzwonić do…

wielu osób i miejsc.

A chciałabym zadzwonić….

bardzo nie chciałabym dzwonić :).

Bez kawy…

nie ma zabawy.

Idealny poranek byłby…

taras, natura, hamak, koc, kawa, książka, wyłączony telefon.

Sport przedpołudniem to…

przyjemność, na którą nie zawsze mam czas przed południem.

Rano nigdy nie zjem…

kanapki na pierwsze śniadanie.

Ale co to za śniadanie bez…

spokoju i czasu.

Codziennie postanawiam, że….

wezmę sobie mniej na głowę.

W mojej sypialni musi być…

ciemno i pachnąco.

Najgorszy poranek mojego życia był…

tak zły, że wolałabym nie wspominać.

Ale ten najlepszy…praktycznie codziennie

Żeby dzień był boski to…

musisz tego chcieć.

Kiedy czuję, że będzie zły staram się…

zdystansować i przyjąć do wiadomości, że to ja mam problem, a nie świat uwziął się na mnie. Staram się nie przyciągać dodatkowego zła moim stanem.

Złoszczę się, gdy…

ogranicza się czyjąś wolność, widzę niesprawiedliwość, głupotę, przemoc i znieczulicę.

Z domu nigdy nie wyjdę bez…

telefonu, portfela i woreczków, żeby być gotową zawsze i wszędzie na sprzątanie po Alfredzie.

Gdy dopada mnie kryzys to…

staram się nie nakręcać, odciąć, zdystansować.

Idealna godzina, by wstać to…

pomiędzy 7.30-8.15.

Motywacji szukam w…

samej sobie.

Gdy się smucę…

to raz a porządnie.

Za to śmieję się najczęściej…

na tyle często, że zmarszczki mimiczne mają idealne warunki do rozwoju ;).

Gdybym miał(a) coś zmienić w swoim dniu to…

chciałabym żeby doba była dłuższa, mój kalendarz gumowy, a zadania planowane bardziej realistycznie.

Mam takie słabości…

że można osobny kwestionariusz stworzyć ;).

Z tych już wyrosłam…

na szczęście nie wyrosłam z wielu rzeczy.


Marta Dyks

Fot. Archiwum prywatne

Kariera Marty nabrała tempa po kilku spektakularnych sezonach pokazowych w Nowym Jorku, Mediolanie i Paryżu na których Marta Dyks pojawiła się na wybiegach największych projektantów takich jak  Dior, Giorgio Armani, Celine, Balenciaga, Sonia Rykiel, Louis Vuitton, Fendi, Jil Sander, Calvin Klein, Marni, Dolce Gabbana, John Galliano, Trussardi, Victoria Beckhmam, Missoni, Burberry czy Elie Saab.

Podbojowi światowych wybiegów towarzyszyło rosnące zainteresowanie świata mody. Modelka została dostrzeżona przez wpływowych redaktorów mody i fotografów, co zaowocowało sesjami dla prestiżowych magazynów. Martę mogliśmy zobaczyć w L’Officiel Paris, Glamour, Wallpaper, Elle France, Elle Sweden, Elle Italy, Elle Germany, Amica, Vogue Russia, Harper’s Bazaar Germany,Harper’s Bazaar Mexico&Latin America, Vogue Brasil, Elle Vietnam, Marie Claire France, Vogue Paris., Dazed Confused, Vogue Germany.

Za sprawą świetnych sesji i współpracy z najlepszymi fotografami taki mi jak Paolo Roversi, Patrick Demarchelier, Inez&Vinoodh, zaczęło być głośno o nietuzinkowej bruntetce o hipnotyzuzjacych zielonych oczach. Dlatego na kolejne sukcesy nie trzeba było długo czekać. Posypały się propozycje kampanii i sesji dla znanych marek, które zachwyciły się urodą Marty. Wśród nich znajdziemy tak eksluzywne brandy jak Dior, Vera Wang, Max Mara, Jil Sander, Frankie Morello, Armani, Tiffany&Co. Comptoir des Cotonniers, Tara Jarmon. Lancel, jak również popularne w Polsce marki takie jak Zara, Mango, Top Shop, H&M, COS.

Ostatnio mogliśmy podziwiać Martę w najnowszej światowej kampanii uwielbianej przez Polki marki TOUS.

Marta Dyks, mimo że jest rozchwytywana przez zagranicznych Klientów, znajduje jednak czas, żeby wspierać polskie firmy. Wystąpiła w kampaniach m.in. CCC, Arytonu, Simple (razem z mężem Borysem Staroszem). Zagościła dwukrotnie  na okładkach magazynu ELLE a sesje z jej udziałem zdobiły łamy magazynów PANI, Glamour, Harper’s Bazaar. Modelka prezentowałą też gościnnie kolekcje polskich projektantów, można było ją zobaczyć na pokazie La Manii czy Łukasza Jemioła.

Marta Dyks to nie tylko top modelka, ale też busisnes women, która doskonale radzi sobie z prowadzeniem dwóch firm. Dała się też poznać jako działaczka charytatywna – aktywnie działa w Fundacji Mam Marzenie i jako działaczka społeczna, była jedną z organizatorek Marszu Godności i porwała kilkanaście tysięcy ludzi do wyjścia na ulicę i zademonstrowania swojego sprzeciwu wobec łamania praw kobiet w Polsce.

Obecnie Marta orbituje między Warszawą i Nowym Jorkiem, ale w rzeczywistości podróżuje nieustannie po całym świecie. Aby zachować świetną formę uczyniła ze sportu swoje hobby. Uwielbia jogę i pilates. Ucieczkę przed szalonym tempem świata mody daje jej medytacja. Poza technikami relaksacyjnymi przyznaje się do uzależnienie od dobrej kawy, książek , wciągających seriali i pięknych zapachów .