Lifestyle

Czynniki wpływające na cenę odkurzaczy bezprzewodowych Philips?

Redakcja
Redakcja
12 sierpnia 2021
Odkurzacz bezprzewodowy Philips
 

Zakup jakiegokolwiek nowego urządzenia wiąże się z wydatkami, które nie zawsze nam odpowiadają. Owszem, jeżeli dotychczas używany przez nas sprzęt się zepsuł – najpewniej nie mamy innego wyboru. Nie oznacza to jednak wcale, że łatwiej jest nam zapłacić oczekiwaną przez sprzedawcę sumę. Najtrudniejsze jest to jednak w sytuacji, gdy dana rzecz nie jest nam wcale pilnie potrzebna – ale po prostu bardzo chcielibyśmy ją mieć. Każdy z nas na pewno doskonale zna taki moment, w którym walczymy z myślami i sami próbujemy przekonać siebie, że możemy jeszcze poczekać. Często liczymy na to, że dany produkt zwyczajnie stanie się tańszy wraz z upływającym czasem.

Czemu akurat odkurzacze bezprzewodowe? 

Nie da się ukryć, iż większa część społeczeństwa nie jest raczej zadowolona ze swoich zarobków i cały czas szuka sposobów na to, aby otrzymać więcej pieniędzy. Być może zakładamy konta oszczędnościowe, zatrudniamy się w drugiej firmie lub ograniczamy wyjścia ze znajomymi. Nie ma w tym oczywiście nic złego – wybór idealnej metody należy do nas i to my musimy czuć się z nią dobrze. W naszym dzisiejszym artykule chcemy jednak pokazać Ci, że czasami poprzez jednorazowy wydatek – większy od tych dotychczasowych – możesz w praktyce zaoszczędzić zarówno pieniądze, jak i czas. Tak właśnie stanie się, jeżeli zdecydujesz się na zakup odkurzacza bezprzewodowego. 

Na stronie https://odkurzacze-bezprzewodowe-ranking.pl/ znajdziesz aktualny ranking najlepszych odkurzaczy bezprzewodowych. A dlaczego może Ci się to przydać? Pomyśl przez chwilę o tym, jak wiele swojego czasu w ciągu dnia marnujesz na robienie porządków. Niektórzy męczą się z niewygodnym odkurzaczem z kablem, inni muszą cały czas poprawiać niewyczyszczone przez niego miejsca przy pomocy szczotki i szufelki. A wszystkim tym musimy zajmować się właśnie po całym dniu ciężkiej pracy, w której być może nie udało nam się zarobić tak dużo, jak byśmy tego oczekiwali. Nie oznacza to jednak, że nie możemy mądrzej inwestować.  

Odkurzacz bezprzewodowy Philips

Odkurzacz bezprzewodowy to drogi zakup, który poprawi jakość twojego codziennego funkcjonowania. W dalszej części tekstu wskażemy Ci kilka najważniejszych zalet jego posiadania i w ten sposób umożliwimy Ci samodzielną decyzje – czy lepiej jeszcze się wstrzymać czy może już teraz nabyć produkt, który będzie tego naprawdę warty? Nie podamy Ci bezpośredniej odpowiedzi, gdyż tylko Ty wiesz czego Ci potrzeba. Pamiętaj jednak, że w przypadku oszczędzania nie chodzi tylko o ograniczenie wszelkiego rodzaju wydatków. Czasami o wiele ważniejsze jest wybieranie takich sprzętów, które pomogą Ci także zminimalizować wydawanie pieniędzy w następnych latach. A tego trzeba się po prostu nauczyć.  

Pierwszym pojawiającym się pytaniem jest zwykle to czy warto kupić odkurzacz bezprzewodowy? Czy aby na pewno jest to konieczne do codziennego życia? Wielu z nas wydaje się, że nabywanie takiego produktu to raczej nasze osobiste “widzimisię” – a nie faktyczna potrzeba. Nie do końca tak jest. Owszem, tak naprawdę zakup jakiegokolwiek urządzenia możemy uznać za swego rodzaju ekstrawagancje, jeżeli na rynku dostępne są jego tańsze odpowiedniki. Nie powinno to jednak oznaczać, że pozbawiamy się jakichkolwiek wygód.  

Po wejściu na stronę https://poranny.pl/czy-odkurzacze-bezprzewodowe-zastapia-tradycyjne-modele/ar/c9-14642773 możesz łatwo przekonać się, że odkurzacz bezprzewodowy posiada zarówno wady, jak i zalety. Jest to taki sam produkt, jak każdy inny, więc nie jest zupełnie pozbawiony złych stron. Poza dosyć wysoką ceną warto wspomnieć o konieczności częstego ładowania baterii, która w przypadku niektórych modeli może wcale nie wystarczać nam na zbyt długo. Konieczność ciągłego przerywania porządków na pewno nie będzie dla nas komfortowa i wcale nie pozwoli nam na zaoszczędzenie czasu – a wręcz przeciwnie.  

Opis odkurzaczy bezprzewodowych Philips 

W naszym tekście chcemy opisać Ci odkurzacz bezprzewodowy Philips, gdyż dzięki temu zyskasz możliwość odniesienia się do modelu konkretnej marki. Nie możemy w żaden sposób opisać Ci sprzętów wszystkich firm, ale otrzymasz dużą ilość informacji przynajmniej na temat tej jednej. Nie obawiaj się jednak – opinie podkreślają, że odkurzacz bezprzewodowy Philips to sprzęt z najwyższej półki. 

Odkurzacz bezprzewodowy Philips

 

Każdy dostępny odkurzacz bezprzewodowy Philips znajdziesz na stronie https://odkurzacze-bezprzewodowe-ranking.pl/odkurzacze/bezprzewodowe/philips/. Od razu zachęcamy Cię do wejścia tam i przynajmniej pobieżnego zapoznania się z parametrami, które opisują każde urządzenie. W ten sposób szybko zorientujesz się, dlaczego niektóre modele są droższe od innych. Przykładowo, o wiele więcej przyjdzie Ci zapłacić za odkurzacz bezprzewodowy Philips 2w1. Jeżeli jednak przeczytasz jego opis to zauważysz, że oferuje on o wiele więcej funkcji i jest produktem lepszej jakości. 

Co wpływa na cenę odkurzaczy bezprzewodowy Philips? 

Powróćmy jednak do pytania o to, ile kosztuje odkurzacz bezprzewodowy? Wszelkie informacje na temat konkretnych sum znajdziesz na stronie podanej powyżej. My jednak zwrócimy twoją uwagę na coś innego. Wyższa cena danego modelu to jego wyższa skuteczność. Wyższa cena to także większa ilość akcesoriów, solidniejsza budowa i dłuższy czas pracy baterii. Wyższa cena to jednak przede wszystkim dłuższa żywotność sprzętu i twoja satysfakcja na długie lata.

Cena za odkurzacz bezprzewodowy Philips powinna być widziana jako inwestycja. W momencie, gdy planujemy kupić sobie nowe buty czy zegarek, choć posiadamy w dalszym ciągu zupełnie dobre rzeczy w domu, może być uznana za przesadę. W tym przypadku jednak chcemy zadbać o czystość naszego domu i pozbycie się większej ilości zanieczyszczeń. Nie nabywamy tego produktu tylko dlatego, że stanowi on ciekawy gadżet – odkurzacz naprawdę może zapewnić nam lepsze codzienne życie. 

Jak wybrać odkurzacz bezprzewodowy? 

Doskonale wiemy, że dla wielu osób zawarta tutaj ilość informacji w dalszym ciągu nie będzie przekonująca. Nie chcecie wyrzucać swoich pieniędzy w błoto, a macie świadomość, że rynek pełen jest oszustów i krętaczy, którzy żerują na naiwnych kupujących. Dlatego właśnie tak istotne jest przygotowanie się do zakupu i bycie zwyczajnie mądrzejszym. Musisz po prostu wiedzieć jak wybrać dobry odkurzacz bezprzewodowy.

Pamiętaj, że choć oszczędzanie pieniędzy kojarzy nam się z dorosłością i odpowiedzialnością – nie oznacza to wcale, że musisz pozbawiać się jakichkolwiek przyjemności. Nie wiemy oczywiście czy zakup odkurzacza można uznać za coś takiego, ale na pewno twój humor poprawi się w sytuacji, gdy nie będziesz już skręcać się na samą myśl o odkurzaniu swojego domu. Nie tak powinno to wyglądać. Musisz znaleźć pewnego rodzaju równowagę, która pozwoli Ci zarówno odkładać trochę pieniędzy na przyszłość – jak i wydawać je w słusznym celu.  


Lifestyle

Jennifer Aniston i David Schwimmer są parą?! Ponoć potajemnie umawiają się na randki 😍

Redakcja
Redakcja
12 sierpnia 2021
screen z odcinka specjalnego "Przyjaciół", HBO
 

Burzliwy związek Rachel i Rossa, w psychologii określany jako „związek on-off”, to kluczowy wątek fabuły uwielbianego przez miliony serialu „Przyjaciele”. W specjalnym odcinku, wyemitowanym niedawno w HBO, Jennifer Aniston i David Schwimmer przyznali po raz pierwszy, że chemia między ich bohaterami to nie do końca doskonała gra aktorska. Okazuje się, że w tym czasie – również na zmianę – czuli do siebie miętę. Teraz okazało się, że uczucie sprzed kilkudziesięciu (!!!) lat odżyło.  

Wątek relacji Rossa i Rachel od samego początku elektryzował fanów „Przyjaciół”. Burzliwy związek dwójki bohaterów, którzy mimo łączącego ich uczucia nie mogli się dogadać. Przez wszystkie sezony obserwowaliśmy, jak się w sobie zakochiwali, czasem jednocześnie, czasem w nieodpowiednich momentach, jak zrywali, kochali, wracali… i tak w kółko.

Związek Rachel i Rossa stał się pożywką dla komentarzy, ale też świetnym przypadkiem do badań dla psychologów. Związki typu on-off mogą być toksyczne. Badania mówią jasno, że takie relacje wiążą się z nadużyciami, słabą komunikacją i praktycznie brakiem zaangażowania. To oczywiście nie znaczy, że to źle wrócić do siebie po rozstaniu. Bywa, że obojgu w parze rozstanie jest potrzebne, żeby zrozumieć, że bez siebie żyć nie mogą.

W specjalnym odcinku „Przyjaciół” wyszło na jaw, że Jennifer i David pałali do siebie uczuciem. To wyznanie poruszyło wszystkich, również ich (akurat wyjątkowo oboje są właśnie wolni). Że nie są sobie obojętni widać jak na dłoni – wystarczy spojrzeć na reakcje obojga aktorów, podczas odgrywania scenek z serialu przy stole (zdjęcie główne).

„Byłem wówczas zakochany w Jen” – wyznał Schwimmer. „To zdecydowanie było odwzajemnione” – odpowiedziała na to Aniston. „Byliśmy sobą mocno zauroczeni, ale ciągle się mijaliśmy. Zawsze któreś z nas było akurat w związku. Nigdy nie przekroczyliśmy tej granicy”.

Po emisji odcinka natychmiast wybuchła fala komentarzy – fani zakładali grupy, tworzyli memy, apelowali, by Aniston i Schwimmer się zeszli, że nareszcie jest ich czas. No i nie trzeba było długo czekać. Jeśli wierzyć relacjom magazynu „Closer”, para potajemnie randkuje.

„Zaraz po nagraniu odcinka specjalnego zaczęli pisać do siebie SMS-y, a miesiąc temu David poleciał do Los Angeles, by zobaczyć się z Jen. Spędzili ze sobą sporo czasu. Jadali wspólne kolacje, dużo rozmawiali. Pojechali też razem do jednej z ulubionych winnic Jen w Santa Barbara” – wyjawiła osoba z bliskiego otoczenia aktorów. Anonimowo.

Choć rzecznicy aktorów we wtorkowy wieczór zgodnie zaprzeczyli tym rewelacjom, fani zapewne nadal będą snuć teorie na temat ich rzekomego romansu.


Lifestyle

Przed nami „noc spadających gwiazd”. Czym są Perseidy i co zrobić, żeby je dobrze widzieć?

Iwona Zgliczyńska
Iwona Zgliczyńska
11 sierpnia 2021
fot. Viktar/iStock

Szykujesz się na oglądanie „spadających gwiazd”? To nie gwiazdy ani „deszcz meteorytów”. Gdyby tak było, to na Ziemi mielibyśmy katastrofę, albo musielibyśmy chodzić w kaskach. To są po prostu Perseidy. O Perseidach, które są najbardziej widoczne w nocy 12/ 13 sierpnia rozmawiamy z Robertem Szajem, popularyzatorem nauki.

Co to są Perseidy?

– Wbrew powszechnej opinii Perseidy nie są zjawiskiem kosmicznym, a atmosferycznym, które towarzyszy przylotowi niewielkiej kosmicznej cząstki – ziarnka piasku lub małego, nie większego niż ludzka pięść, kamienia. Kiedy taka cząstka wpada do ziemskiej atmosfery, lecąc z prędkością kilkunastu albo kilkudziesięciu kilometrów na sekundę, poprzez tarcie podgrzewa w atmosferze atomy powietrza do świecenia, kilkadziesiąt kilometrów nad powierzchnią Ziemi. Dlatego przez chwilę wydaje nam się, że coś się zapaliło na niebie, że gwiazda się oderwała od nieboskłonu. Potocznie mówi się, że „gwiazda sadła z nieba”. Takich kosmicznych niewielkich ciał  do naszej atmosfery codziennie wpada bardzo dużo. Dlatego meteory widoczne są na całej kuli ziemskiej i nie tylko sierpniu, ale przez cały rok.

Powiem szczerze: myślałam, że to są po prostu spadające gwiazdy!

– Nie pani pierwsza! Większość osób tak myśli! Co ważne „spadająca gwiazda” to jest nazwa potoczna, bo gdyby gwiazda spadła na Ziemię, to spowodowałyby wielką katastrofę, jako że gwiazdy są wielokrotnie większe niż nasza planeta! Ale na niebie wygląda to rzeczywiście, jakby jakaś gwiazda odrywała się od nieboskłonu i spadała.

Z czego powstają Perseidy?

– Na początek warto wiedzieć, że w przestrzeni kosmicznej te cząstki nie są rozłożone równomiernie. Układają się one w zgęszczenia lub strumienie, a powstają właściwie w trojaki sposób. Po pierwsze: często są to pozostałości w formie pyłu kosmicznego, ziarenek piasku lub brył skalnych po tworzącym się 4,5 miliarda lat temu Układzie Słonecznym. Drugi rodzaj powstaje w wyniku zderzenia większych ciał kosmicznych, czy też uderzeń mniejszych obiektów w większe, np. planetoid w Księżyc. Dziś już bardzo rzadko to już zdarza, by z powierzchni Księżyca wybita większa skała, która np. wpadłaby do ziemskiej atmosfery. Trzeci rodzaj tego typu cząstek powstaje w wyniku przechodzenia komet w pobliżu Słońca. Jądra komet składają się tzw. brudnego lodu lub śniegu. To wygląda jak kilkutygodniowy śnieg, który zaczyna topnieć, staje się szary i widzimy w nim wszystkie zanieczyszczenia zgromadzone przez tygodnie. Kiedy jądro kometarne paruje, przechodzi ono bezpośrednio ze stanu stałego do gazowego i wtedy uwalniają się wszystkie brudy, czyli mniejsze lub większe drobinki materii kosmicznej.

fot. Pyrosky/iStock

Dlaczego w połowie sierpnia Perseidy są najbardziej widoczne?

– Perseidy podczas przejść w pobliżu Słońca zostawiają za sobą strumień „brudu kosmicznego” – drobnych ziarenek piasku i małych kamieni. Ziemia przecina ten strumień cząstek o przekroju nieregularnej elipsy w ciągu kilku tygodni. W okolicach 12-13 sierpnia nasza planeta przechodzi przez najgęstszy środkowy fragment tego strumienia, dlatego właśnie wtedy najwięcej jego cząstek wpada do ziemskiej atmosfery z ogromnymi prędkościami i dają nam ten spektakularny efekt. Oczywiście to nie jest jedyny strumień cząsteczek materii kosmicznej, który Ziemia przecina w ciągu roku.

W grudniu na przykład „przechodzimy” przez strumień roju Geminidy, ale wtedy w Polsce zazwyczaj jest kiepska pogoda – zimno i nikt nie ogląda „spadających gwiazd”, a szkoda, bo one są jeszcze fajniejsze niż Perseidy. Natomiast latem spędzamy wieczory na zewnątrz i chętnie oglądamy to, co dzieje się na niebie.

Co zrobić, żeby najlepiej zobaczyć Perseidy?

– Uciec jak najdalej od miejskich świateł! Bo światła miejskie, rozpraszając się w wilgotnej atmosferze, ograniczają nam możliwość oglądania słabszych obiektów na niebie. Oczywiście by oglądać ten spektakl, musimy mieć jeszcze pogodne, czyste niebo, co w Polsce jest ostatnio rzadkie, bo coraz więcej mamy pochmurnych, niestabilnych dni i nocy.

Potrzebujemy jakiegoś specjalnego sprzętu do oglądania – lunety na przykład?

– Do obserwacji Perseidów nie potrzebujemy żadnych instrumentów optycznych. Widać je gołym okiem. Wystarczy, że będziemy ogarniać jak największą część nieba swoimi oczami. Na pewno w ciągu kilku minut, a nawet w ciągu kilkudziesięciu sekund zobaczymy „spadającą gwiazdę”. Już teraz od końca lipca obserwuję je co noc, ale po 20 sierpnia zazwyczaj już się wszystko kończy.

Skąd taka nazwa: Perseidy?

– Od gwiazdozbioru Perseusza. Jest taki zwyczaj, że roje meteorów, które się pojawiają na niebie, swoje nazwy biorą od gwiazdozbiorów, z których zdają się wylatywać. Ale to nie znaczy, że my możemy je obserwować tylko w tym konkretnym gwiazdozbiorze. Oznacza to tyle, że gdybyśmy połączyli linią wszystkie meteory z danego roju, to ich drogi przecięłyby się w tym gwiazdozbiorze.

Perseidy są więc widoczne na całym niebie, a nie w gwiazdozbiorze Perseusza, który na niebie pojawia się wieczorem i w pierwszej połowie nocy widoczny jest nad północno-wschodnim horyzontem. Perseidy były również nazywane łzami św. Wawrzyńca, którego święto obchodzimy właśnie 10 sierpnia.

fot. Allexxandar/iStock

Czy one mogą być dla nas niebezpieczne?

– Absolutnie nie! To nie są perzcież ogromne skały, które mogłyby spaść na nas z góry i nam zagrozić. One praktycznie wszystkie spalają się w atmosferze, więc nie są groźne. Jednak zdarzają się zupełnie inne pojedyncze większe obiekty, które są w stanie przelecieć przez ziemską atmosferę i wtedy jak spadną, nazywają się nie meteorami, ale meteorytami. Dlatego jak ktoś mówi, że w sierpniu ogląda „deszczu meteorytów”, to jest w błędzie. Gdy tak było, to musiałby chodzić w kasku. Żeby wszystko uporządkować – w kosmosie jak krążą takie ziarenka piasku – to nazywamy je meteoroidami.

Jak one wejdą do atmosfery, to zapalają się i nazywamy je meteorami.  W wyniku tarcia najczęściej wyparowują i nigdy nie dolatują do powierzchni. Ale jeżeli tak obiekt ma średnicę kilkudziesięciu centymetrów lub większą niż metr i uda mu się wejść w ziemską atmosferę i się jeszcze w niej nie spalić w całości, to dolatując do powierzchni Ziemi, stałby się meteorytem. Niekiedy cena takiego meteorytu może kilkanaście albo kilkadziesiąt razy przekroczyć cenę złota!

Słyszałam o biżuterii, którą robi się właśnie z meteorytów.

– To prawda, jest ona bardzo cenna, bo niezwykle rzadka.


Robert Szaj kieruje Fundacją Nicoalus Copernicus w Truszczynach, zajmuje się popularyzowaniem wiedzy na temat Mikołaja Kopernika i astronomii. Dyrektor nowego kanału TVP Nauka, który ma rozpocząć nadawanie w 2022 roku.


Zobacz także

Skradła serca kibiców na całym świecie. Pani prezydent Chorwacji, to po prostu jedna z nas

„Miałam myśli samobójcze”. 7 rzeczy, których dowiedzieliśmy się z wywiadu Harrego i Meghan

Kochałem iluzję, nienawidzę prawdziwej osoby. A przecież nie wiedziałem o tobie prawie nic