Lifestyle

Co to jest mantra? I jaka jest najlepsza dla twojego znaku zodiaku w 2019 roku? Co powinnaś sobie powtarzać

Redakcja
Redakcja
2 stycznia 2019
Fot. iStock/Choreograph
 

Jedni oddychają z ulgą, inni tęsknie spoglądają wstecz na miniony 2018 rok. Większość z nas jest jednak ciekawa, co przyniesie nam ten nowy 2019 rok. Hm. To co przyniesie, zależy tylko i wyłącznie od nas. Tylko skąd czerpać siłę, odwagę, pozytywne nastawienie?

Z pewnością słyszeliście o mantrze. Mantra wywodzi się z medytacji i jest tym, co powtarzamy w jej trakcie, by łatwiej się skupić i wejść w medytację. Jednak tym razem nie o medytacji będzie, ale o ważnych słowach dla każdego znaku zodiaku, które powinniśmy powtarzać sobie każdego dnia. Jeśli tworzycie mapę marzeń, napiszcie na jej szczycie swoją mantrę w zależności od znaku zodiaku. Jeśli nie, to może przykleicie na lodówce, na lustrze w łazience? Niech wasza mantra prowadzi was przez 2019 rok.

Baran: „Pozwalam sobie zwolnić”

Nie wszystko jest pośpiechem. Życie to nie wyścig. To dwie rzeczy, o których musisz pamiętać, gdy zaczynasz 2019 rok. Być może 2018 był dla ciebie rokiem zmian, rozwoju, ale to nie znaczy, że musisz być nieustannie w ruchu. Czasem dobre rzeczy przytrafiają się tym, którzy czekają, nie trzeba za nimi gonić, bo można je przegapić.

Byk: „Jestem przygotowana na wyzwania dnia”

Z jakiegoś powodu, kiedy pojawiają się wyzwania, Byk patrzy na nie negatywnie. Pamiętaj, że jeśli trafiasz na trudności, to nie znaczy, że w twoim życiu źle się dzieje. Wyzwania, które stawia przed tobą życie, pchają cię we właściwym kierunku, nie zapominaj o tym. Jesteś w stanie ze wszystkim sobie poradzić i w ten sposób się rozwijać.

Bliźnięta: „Wszystko w życiu dzieje się dla mojego dobra”

Zaufaj swojej intuicji! Kiedy przestajesz się nią kierować, napotykasz problemy. Jasne, czasami masz wrażenie, że intuicja prowadzi cię na niewłaściwą ścieżkę. W tym roku twoje relacje, praca, a nawet sytuacja finansowa będą najważniejszymi sprawami. Oznacza to, że musisz zaufać sobie w przypadku konfliktu w którymkolwiek z tych obszarów.

Rak: „Mam kontrolę nad tym, czego chcę”

Może ci się wydawać, że nie masz zupełnie kontroli nad swoim życiem, ale to nieprawda. Ostatni rok był trudny dla wielu Raków, dlatego masz wrażenie, że znajdujesz się na drodze, która absolutnie nie odzwierciedla tego, czego naprawdę chcesz.  Dobrą wiadomością jest to, że rok 2019 nowy rozdział, nowy czas, nowe decyzje, które mogą pozostać w zgodzie z tobą samym, a nie być jedynie oczekiwaniami innych wobec ciebie.

Lew: „Odpuszczam swoje ego i przyjmuję to, co daje mi życie”

Lwy uwielbiają być chwalone, co wcale nie jest niczym złym. Ważne jednak, by dbałość o swój własny wizerunek, ochrona swojej reputacji ci nie szkodziła. Wypuść potrzebę budowania iluzji doskonałości i zbuduj w 2019 roku relacje na głębszym poziomie. Pozwól innym zobaczyć swoje słabości i to, jak się z nimi zmagasz.

Panna: „Będę podejmować działania i osiągać sukcesy”

Zawsze byłaś praktyczna, Panno. Wszystko, czego tak bardzo chciałaś i na co ciężko pracowałaś,  w tym roku dojdzie do skutku! Musisz tylko cierpliwie doprowadzić wszystkie projekty do końca i nie zapominać o sobie. Pamiętaj, że zawsze zasługujesz na relaks.

Waga: „Dokonuję pozytywnych wyborów dla samej siebie”

Wago, twój rok będzie koncentrować się na rozwoju i naprawie relacji co oznacza, że będziesz musiała dokonać inwentaryzacji wszystkich swoich przeszłych i bieżących relacji i sprawdzić, czy jest coś, co nie przynosi ci korzyści. Nadszedł czas, aby pożegnać się z tymi, którzy hamują twój rozwój, a być blisko tych, którzy wspierają cię i kochają.

Skorpion: „Otwieram moje serce i umysł. Ujawniam moje prawdziwe ja”

Ten rok przynosi wiele pozytywnych zmian. W końcu wychodzisz ze strefy komfortu i podejmujesz te decyzje, których potrzebujesz, by odnieść sukces nie tylko zawodowy, ale także uczuciowy. Jedynym problemem jest to, że wciąż jesteś zamknięty, zachowujesz dla siebie wszystkie myśli i emocje. Jeśli otworzysz się trochę więcej i pozwolisz ludziom uczestniczyć w swoich sukcesach i porażkach, będzie ci o wiele lepiej w życiu.

Strzelec: „Mogę łatwo stworzyć życie, które kocham”

Masz moc, aby uczynić życie takim, jakiego chcesz i w tym roku w pełni ją wykorzystasz. W końcu zaczniesz żyć pełnią życia i otaczać się podobnie myślącymi ludźmi. Pamiętaj tylko, że kontrolujesz własne szczęście i sam decydujesz, co jest dobre dla ciebie. Nie pozwól, aby inni negatywnie wpływali na twoje decyzje.

Koziorożec: „Nawet poza moją strefą komfortu będzie mi wygodnie na własnej skórze”

Czas podjąć ryzyko, Koziorożcu. Tak bardzo się starasz, aby wszystko było doskonałe, że kiedy takie nie jest, twój świat zaczyna się rozpadać.  – jeśli nie, części twojego świata zaczynają się rozpadać. Pamiętaj, że w życiu trafiają się zaćmienia, które wymuszają odnowę i pomogą ci w każdej podróży. Wszystko, co robisz, nawet poza strefą komfortu, jest w porządku Uwierz w końcu w siebie. . Uwierz w siebie. Nie przegrasz.

Wodnik: „Będę szukać dobra, które przychodzi nawet w złych sytuacjach”

Złe rzeczy zdarzają się każdemu i łatwo wciągają w negatywne emocje, ale nie w tym roku, Wodniku. W tym roku  zobaczysz dobro we wszystkim, ale co najważniejsze, zobaczysz dobro w sobie. Masz tendencję do rozwodzenia się nad popełnionymi błędami, ale dłużej nie zamierzasz tego zrobić. Będziesz sobie wybaczać i wyciągać naukę dla siebie z każdej sytuacji. Pamiętaj, żeby szukać światła w ciemności. tak będziesz w stanie zmierzyć się ze światem.

Ryby: „Jestem ważna. Mam prawo powiedzieć „nie” innym i „tak” samej sobie”

Jesteś Rybo tak dobra w dawaniu, że  zapominasz o najważniejszej osobie ze wszystkich – o sobie. Opiekowanie się i troszczenie o siebie jest ważne, naprawdę, pewnie słyszysz to miliony razy, ale tylko po to, by o tym pamiętać. Spędziłaś 2018 rok, upewniając się, że wszystkim jest dobrze. 2019 jest dla ciebie, abyś mogła posłuchać siebie i tego, czego potrzebujesz. Zawsze możesz powiedzieć „nie”. Upewnij się, że twoim priorytetem jesteś ty sama.


źródło: Yourtango


Lifestyle

„Halo… Chyba potrzebuję pomocy”. Bardzo ważna kampania. Zobaczcie i włączcie się

Redakcja
Redakcja
3 stycznia 2019
Fot. Screen z YouTube /Wspieraj telefon
 

Każdego dnia odbierają setki telefonów. 14 z nich to te po próbach samobójczych nastolatków. Codziennie jakieś dziecko próbuje się zabić i to niejedno, a my – rodzice, zazwyczaj nie zdajemy sobie z tego sprawy. Nie dlatego, że jesteśmy „złymi” rodzicami, ale dlatego, że nie powtarzamy naszym dzieciom, że są dla nas najważniejsze, że mogą do nas przyjść z każdym problemem. Dla nas – dorosłych, to oczywiste, dla naszych dzieci już nie. 

Wiedzą o tym konsultanci telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. To oni przywracają wiarę w świat dorosłych, zwracają nam nasze dzieci dając im do zrozumienia, że jesteśmy obok, że zrobimy wszystko, by im pomóc. Ale najpierw ta pomoc biegnie linią telefoniczną. 116 111 to numer, który od dziesięciu lat pomaga dzieciom i nastolatkom. Może przestać działać, bo brakuje środków na jego utrzymanie. Ruszyła kampania „Wspieraj telefon”, bo utrzymanie numeru 116 111 to nasza wspólna społeczna odpowiedzialność. Może nasze dziecko tam nie zadzwoni, ale może kolega lub koleżanka ze szkoły naszego syna czy córki? Ich przyjaciel, przyjaciółka? Wystarczy SMS, wystarczy podać dalej tę informację. To już naprawdę bardzo dużo.

Obejrzycie spot kampanii. Mówi bardzo wiele. Zadbajmy o nasze dzieci.

Więcej na: www.wspierajtelefon.pl


Lifestyle

Znaki zodiaku, którym szczególnie należy się odpoczynek od pracy i obowiązków

Redakcja
Redakcja
1 stycznia 2019
Fot. iStock/martin-dm
Następny

Ten, kto pracuje na co dzień, jest w stanie naprawdę docenić chwile wolne od pracy. Swoboda, relaks i odpoczynek to jest coś, czego potrzebujemy wszyscy. Nadmiar obowiazków i brak odpoczynku może prowadzić do obniżenia nastroju, gorszego samopoczucia, a także problemów ze zdrowiem.  

I to zmęczenie nie zawsze zależy od rodzaju wykonywanego zawodu, ilości posiadanych dzieci i obowiązków domowych, czy kilometrażu, który trzeba pokonać w drodze do pracy. Na powody do skorzystania z należnego wypoczynku można spojrzeć nieco inaczej, z przymrużeniem oka. Bo przecież na to, czy kochamy pracować i zatracamy się swojej pracy, czy też wolimy spędzać czas z książką w ręku, jest wpisane w nasze charaktery. A charaktery mogą zależeć od znaku zodiaku, jaki patronuje każdemu z nas.

Sprawdźcie, czy wasz znak zodiaku znajduje się na liście osób, któym szczególnie należy się odpoczynek.


źródło:  www.ofeminin.pl 

 

Zobacz także

Lubisz UNO? Z pewnością polubisz DOS. Idealny prezent dla całej rodziny

Naucz się rezygnować

Chcesz być szczęśliwa? Naucz się rezygnować!

Dzisiaj, w kolejną rocznicę śmierci Ani Przybylskiej, wzruszający wpis partnerki Jarosława Bieniuka. Zobaczcie koniecznie