Go to content

Lubisz smak wody gazowanej, ale nie chcesz znosić do domu ciężkich butelek?

sodastream
Fot. Materiały prasowe

Wszyscy mamy świadomość, jak ważne jest regularne picie wody. Właśnie woda, lepiej od innych napojów często dosładzanych, idealnie gasi pragnienie, nie dostarczając jednocześnie pustych kalorii. Zdrowa, niezbędna i nietucząca. W dodatku nikt nie powiedział, że musi być nudna! Przecież woda to nie tylko neutralny smak i zapach, wystarczy sięgnąć po wodę z bąbelkami, by cieszyć się odmiennym smakiem i łaskoczącym podniebienie doznaniem. 

Woda gazowana nie ma negatywnego wpływu na twoje zdrowie

Jeśli mimo całej swojej sympatii do wody z bąbelkami, zastanawiasz się, czy woda bez gazu i z nim, jest tak samo wartościowa, możesz porzucić swoje wątpliwości. Nasycenie wody dwutlenkiem węgla, nie powoduje żadnych zmian w wartości wody, oraz nie ma negatywnego wpływu na twoje zdrowie. Gazowana woda szczególnie ceniona jest podczas gorących dni, ponieważ w doskonały sposób orzeźwia i gasi pragnienie. Można ją podawać także na różne sposoby, z dodatkiem soków owocowych lub różnych syropów.

Jako ciekawostkę, która pozwoli odczarować mity dotyczące wody gazowanej, warto przytoczyć wypowiedź dietetyka,  Justyny Marszałkowskiej-Jakubik  – „Co ciekawe obecność CO2 w wodzie powoduje obniżenie jej pH w stosunku do wody niegazowanej. Obniżone pH nie sprzyja rozwojowi bakterii. Zatem wody z bąbelkami są stabilniejsze pod względem mikrobiologicznym, a co za tym idzie zdrowsze niż te o pH obojętnym. Ponadto, aby strawić dwutlenek węgla nasz organizm musi zużyć więcej energii, a więc spala przy tym więcej kalorii”.

Warto więc sięgać bez obaw po wodę z bąbelkami. Jest tylko jedno „ale” – tony plastiku, jakie wrzucasz do pojemnika z recyklingiem. Troska o ekologię jest bardzo ważna, segregacja śmieci również. Ale o wiele łatwiej i ekonomiczniej jest nie kupować i nie wyrzucać butelek po gazowanej wodzie. Tylko, czy można mieć pod ręką świeżą, gazowaną wodę bez codziennych zakupów w sklepie?

Woda gazowana bez ogromu butelek?

Można, bez większego wysiłku. Szczególnie że dostęp do świeżej, gazowanej wody może być nieprzerywalny. Bez konieczności zakupów, straty pieniędzy i czasu, z myślą o ochronie przyrody i w dodatku bez stwierdzania faktu, że po 2-3 dniach przechowywania wody w butelce, ta staje się niesmaczna, wygazowana. Warto skorzystać z takiej możliwości. Wystarczy, że skorzystasz z pomysłowego rozwiązania we własnym domu, czyli ekspresu do napojów gazowanych SodaStream.

SodaStream, warto mieć go pod ręką!

sodasream

Fot. Materiały prasowe

Ekspres ma prostą budowę i jest łatwy w obsłudze. Dzięki nasyceniu wody znajdującym się w naboju dwutlenkiem węgla można łatwo zmienić smak wody. Ekspres umożliwia dopasowanie do własnych preferencji poziomu nagazowania napoju. Do wyprodukowania wody gazowanej można stosować także wodę z kranu, która według Sanepidu oraz stacji uzdatniania wody nadaje się  w Polsce do spożycia bez gotowania. Wygląd urządzenia, oraz dostępność różnych modeli, pozwalają dopasować kolor i design do wystroju kuchni. Jest ono nieduże, więc wszędzie znajdzie się dla niego miejsce.

Ekspres składa się z obudowy, butelki i naboju. Wykonany z lekkiego aluminium nabój wystarcza na wyprodukowanie ok. 60 – 80 litrów gazowanej wody. Gdy nabój jest pusty, można go wymienić u partnerów handlowych SodaStream.

Co ważne, można nacieszyć kubki smakowe nowymi doznaniami, dzięki dostępnym obecnie 10 smakom syropów  (m.in. cola, iceTea, lemon, orange, czarna porzeczka). Syropy można ze sobą mieszać, tworząc tym samym zupełnie nowe smaki.

Kilka faktów, dla których warto zaufać SodaStream

sodastream

Fot. Materiały prasowe

  1. Ekologiczne rozwiązanie. Wspomniane wcześniej zerowe zużycie plastikowych butelek i zmniejszenie produkcji odpadów, jest dobrym rozwiązaniem dla ochrony przyrody. Mniejsze ich wykorzystanie, oznacza także zmniejszenie ich produkcji, a przy tym zanieczyszczeń. Jeden nabój ekspresu SodaStream wystarcza na przygotowanie 60 litrów gazowanego napoju, co stanowi równowartość 60 litrowych butelek lub 170 puszek. Jedna butelka karbonizująca SodaStream może być używana przez 3 lata, a po tym czasie można ją poddać recyklingowi. W tym samym czasie przeciętna polska rodzina zużywa ponad 700 butelek PET lub jeszcze więcej puszek!
  2. Oszczędność pieniędzy. Porównanie kosztów wody w butelce i wody kranowej wypada zdecydowanie korzystniej dla wody z kranu. Biorąc za punkt wyjścia koszt 1 litra obu rodzajów wody, widać wyraźnie,  że w przypadku wody z kranu za 1000 litrów  zapłacimy nieco ponad 4,50 zł (*dla Warszawy). Zgrzewka wody w butelce kosztuje znacznie więcej! Poza tym oszczędzasz na paliwie i parkingu, jeśli nie musisz odwiedzać oddalonego od domu sklepu.
  3. Kontrola smaku i składu. Woda z ekspresu wygrywa z gotowymi napojami kupowanymi w sklepie, na których skład nie mamy wpływu. W przypadku ekspresu SodaStream sami możemy kontrolować intensywność smaku, a ponadto syrop SodaStream posiada aż o 2/3 mniej  cukru niż  gotowy  napój  butelkowy.
  4. Samodzielne stworzone napoje lepiej smakują. Są one dostosowane do naszego indywidualnego gustu, dają więcej przyjemności. A pijąc więcej wody, wspieramy swoje organizmy.

Jeśli chcesz zapomnieć o ciągłym dokupowaniu wody butelkowanej, SodaStream jest dla ciebie najlepszym rozwiązaniem. Aby uzyskać jeszcze więcej informacji, koniecznie zajrzyj na sodastream.pl.


Wpis powstał we współpracy z SodaStream