Go to content

List otwarty do moich wnuków: 10 rzeczy, które chcę, aby wiedzieli

Nachodzi taki moment w każdej relacji, kiedy uświadamiamy sobie, że nie będziemy z kimś na zawsze, że kiedyś nas zabraknie. Pewna babcia postanowiła napisać list do swoim wnuków, aby to, co chciała im podarować, nie zginęło, gdy jej zabraknie. Przeczytajcie koniecznie.  „Dzieci są żywymi wiadomościamiktóre wysyłamy w przyszłość, w przyszłość, której my już nie zobaczymy”- Neil Postman.

Żyj na własnych warunkach

Każdy z nas ma wyjątkowe dary i talenty, więc chwyć mocno wszystko to, co jest w Tobie wyjątkowe. W miarę dorastania poznasz te talenty i rozwiniesz pasje – cel życiowy i cele, które chcesz osiągnąć.

Jeśli chcesz być malarzem, maluj.

Jeśli chcesz być nauczycielem, nauczaj.

A jeśli chcesz być przedsiębiorcą, bądź.

Zdecyduj, co jest dla ciebie ważne i zrób to!

Cokolwiek robisz – włóż w to swoje serce

Cokolwiek zdecydujesz się zrobić w swoim życiu, ważne jest, abyś robił to całym serce, szczerze i włożył w to całego siebie. Nie powstrzymuj się od miłości, związków, wymarzonej pracy i zaangażowania w swoją społeczność lub hobby. Daj z siebie wszystko.

Puść hamulce i ciesz się swoim życiem i wszystkim, co robisz. Przekonasz się szybko, że to właśnie dzięki temu, życie jest o wiele przyjemniejsze i możesz z niego wyciągnąć o wiele, wiele więcej.

Bez względu na to, co się z tobą dzieje – weź za to odpowiedzialność

Nawet, jeśli to nie była twoja wina. Zwłaszcza, jeśli to nie była twoja wina, weź odpowiedzialność za naprawienie tego, co się wydarzyło. Życie przynosi nam wszystkim dużo szczęścia, ale też nieustannie nas rani.

Bez względu na to, co się stało, rozwiązanie tego problemu należy do ciebie. To do ciebie należy wyobrażenie sobie, jak powinno być i działanie, by to osiągnąć. Nikt nie zrobi tego za ciebie, a na pewno nie po to, byś ty osiągnął swoje cele.

Tylko tak wydostaniesz się z przeszłości i przeniesiesz się w lepsze miejsce. Ta odpowiedzialność będzie oznaczała głęboką zmianę w twoim życiu. Będziesz bardziej zadowolony ze swoich możliwości, tego, co już masz i gdzie już jesteś.

Ucz się przez całe życie

Zawsze bądź otwarty na uczenie się nowych rzeczy. Bądź ciekawy ludzi, doświadczeń, wydarzeń i odkryć. Bądź ciekawy także przeszłości,  tego, czego możesz się z niej nauczyć. Podejmij tę decyzję – świat zmienia się każdego dnia, zaakceptuj to i zawsze poszerzaj swoje horyzonty.

Chodź na zajęcia, chodź na wykłady, czytaj książki, spędzaj czas z innymi, którzy są zainteresowani tym, kim jesteś. Nie wykluczaj.

Wszędzie są piękni ludzie

Wiele razy w życiu przeprowadzałam się w różne miejsca. Zawsze było we mnie poczucie smutku, kiedy zostawiałam to, co znane i zastępowałam je nieznanym. Trudno było pożegnać się z przyjaciółmi, znajomymi i tym wszystkim, co latami budowałam. Trudno było zacząć od nowa i poznawać nowych ludzi.

Ale dowiedziałam się, że wszędzie są wspaniali ludzie. Ludzi, którzy cię zainspirują i z którymi nawiążesz bliską przyjaźń. Znajdziesz ludzi, których pokochasz i którzy będą cię kochać. Bez względu na to, gdzie się wybierasz, oni już tam są. A kiedy się z nimi zaprzyjaźnisz, poczujesz się, jakbyś ich zawsze znał.

Będą ludzie, których poznanie zajmie ci trochę czasu, i inni, z którymi będziecie dobrymi przyjaciółmi od samego początku.

Zawsze bądź otwarty na to, co może się wydarzyć, a znajdziesz ich wszędzie.

Uczucia są wzajemne, czy ci się to podoba, czy nie

Ktoś zaczyna cię lubić dokładnie w tym samym momencie, w którym ty zaczynasz lubić jego.

To niesamowite. Coś się dzieje, gdy kogoś lubisz. Nie da się tego przecenić. Wzajemne wsparcie i dbanie o siebie. To, że wkładasz w te relację energię i ducha.

Uważam, że to moment, w którym wyślesz do kogoś ciepło i dobro, wraca. Relacja może przekształcić się w silną przyjaźń lub pozostać luźną znajomością, ale będzie niej uczucie wzajemności i szacunku.

I odwrotnie. Ktoś przestaje darzyć cię sympatią w momencie, gdy zaczynasz tracić do niego cierpliwość lub się nim nie interesujesz. Cała wibracja związku zmienia się i napina.

Nie czekaj więc, aż ktoś inny wykona pierwszy ruch. Jeśli kogoś lubisz, bądź zaangażowany, pokaż, że jesteś zainteresowany jego towarzystwem i bądź otwarty na to, dokąd zaprowadzi cię to zaprowadzi.

Spodziewaj się najlepszego

Powiedz TAK życiu i bądź otwarty na nowe doświadczenia. Nie zawsze możesz dostać to, czego chcesz, ale generalnie otrzymasz to, czego oczekujesz.

Śmiej się często

Miej silne poczucie humoru. Śmiech działa leczniczo na ciebie zarówno psychicznie, jak i fizycznie. Stwarzamy sami tak wiele naszych problemów, traktując je zbyt poważnie. Idź lekko przez życie, dbaj o siebie. Stwórz sobie życie, które cenisz – i śmiej się.

Nie zapomnij o połączeniu z całą naturą

Istnieje siła, energia, którą wszyscy dzielimy, i jest to siła, która łączy nas wszystkich. Jest to źródło, z którego wszyscy pochodzimy i jest to energia, do której wszyscy wrócimy. Nigdy nie zapominaj, że jesteś częścią czegoś duchowego i wiecznego.

Uczyń świat lepszym miejscem

Na tym świecie jest tak wiele uprzedzeń, krytyki i osądów. Nigdy nie rób nic, aby dodać choć kropelkę do tej negatywności. Wykorzystaj swoje naturalne dary i talenty, aby uczynić świat lepszym miejscem.

To naprawdę piękne życie – żyj nim!


Na podstawie: sixtyandme.com