Lifestyle

14-dniowy, przedświąteczny kurs odpuszczania. Akcja #BabaCud – wyzwanie #2

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
2 kwietnia 2019
Fot. iStock / StefaNikolic
 

Zapraszamy was na 14-dniowy przedświąteczny kurs odpuszczania, uczenia się znajdowania najkrótszych, najprzyjemniejszych, najlepszych, a zarazem bardzo kreatywnych dróg. Bądźcie z nami. Zamiast nadskakiwać wszystkim wokół, po prostu bądźcie z nami i z nimi, w zgodzie ze sobą!

Tak! Mogą dziać się cuda, które sama wykreujesz. Delektuj się świętami!

I tydzień:

02.04.2019 – Mini wyzwanie na dziś:

Macie swoje listy z wczoraj? Jeśli nie, koniecznie zajrzyjcie do wczorajszego wyzwania (klik).

Wykreśliliście już całkiem sporo rzeczy, jednak wasza lista nadal nie jest gotowa. Pora na drugi, bardzo trudny krok. Zaznaczcie na liście, które zadania komuś oddacie!

Magia wyższego poziomu, czyli nauka delegowania obowiązków. Od razu mówimy, że tłumaczenia „nikt tego nie zrobi tak dobrze, jak ja” są zakazane!

W komentarzach do tego artykułu napisz nam, co oddałaś, dlaczego i jak się z tym czujesz. Śmiało piszcie o swoich wątpliwościach!

Sprawdź przepis na dziś – i już więcej się nie martw!

Akcja #BabaCud

Pomyśl tym razem też o sobie, o zdrowym rozsądku przed świętami i podczas nich – a poprzez to także swoich bliskich. Niech te  święta znów nie będą kolejną udręką, a frajdą, radością, przyjemnością, smakowitością, delektowaniem się pysznymi potrawami – najlepiej tymi wspólnie przygotowanymi. Nie zapomnij podelektować się  fantastycznym czasem.

Przez 14 dni będziemy zdradzać wam sposoby na uwolnienie głowy od zbędnych obowiązków i poczucia przymusu. Nie musisz robić tego wszystkiego sama. Krok po kroku pozwól sobie na zrelaksowane święta!

Najfajniejsze komentarze nagrodzimy super nagrodami. Niech te święta będą naprawdę dobre! Szukajcie wyzwań na naszej stronie i na Facebooku.

Gotowa na przedświąteczne odpuszczanie? Wiemy, to wcale nie będzie łatwe! Zrób pierwszy krok i wykonaj nasze dzisiejsze wyzwanie!

 

Partnerem akcji jest

Apetyt rośnie w miarę jedzenia… Weź również udział w naszym konkursie na najbardziej leniwą potrawę wielkanocną!

Nagrody:

8 x zestaw smakołyków, składający się z:

 • Ciasto drożdżowe DB
 • Babeczki z płatkami czekolady
 • Beza
 • Ciasto Leśny mech
 • Komplet cukrów smakowych (6 smaków)
 • Komplet pisaków
 • Posypki Decorada (3 rodzaje)
 • 2 polewy
 • Budyń wanilinowy i śmietankowy
 • Krem Karpatka
 • Mix do śmietany
 • Mix do mascarpino
 • Proszek do pieczenia
 • Aromat migdał & cytryna
 • 2 x galaretka


Akcja trwa od 01.04.2019 do 14.04.2019 roku. Regulamin akcji dostępny jest tutaj.

TWOJE DANE: Pamiętaj, udział w konkursie jest dobrowolny. Dodając swój komentarz, wyrażasz zgodę na opublikowanie twojego imienia i nazwiska (lub pseudonimu), w przypadku ewentualnej wygranej, na liście laureatów, czyli na wykorzystanie i przetwarzanie twoich danych osobowych w celu przeprowadzenia niniejszego konkursu (zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych i RODO). Nie używamy twoich danych do  innych celów, niż czynności związane z niniejszym konkursem.


Lifestyle

Wesele zgodne z trendami – co króluje w 2019 roku?

Redakcja
Redakcja
2 kwietnia 2019
Trendy ślubne 2019
Fot. Materiały prasowe – Trendy ślubne 2019
 

Szukasz efektu wow, który sprawi, że twoje wesele będzie niezapomniane? Dobrze wiesz, że śluby w roku 2019 nie będą drastycznie różniły się od tych w poprzednim sezonie, a chciałabyś zaskoczyć gości weselnych? Zobacz co będzie królować i czym będziesz mogła się wyróżnić!

Minimalizm wypierany będzie powoli przez maksymalizm, a prostota nie będzie już złotym środkiem na wszystko. Pojawią się duże kwiatowe instalacje, coraz częściej używane będą piękne trawy, aby nadać dramatyzmu i złamać utarte schematy kolorów. Złoto zacznie być wypierane przez miedź, trawa pampasowa i soczyste zielenie liści zastąpią część kwiatów, a styl glamour połączy się z rustykalnym. Różnorodność nowych rozwiązań sprawi, że każda panna młoda będzie mogła wybrać inne rozwiązanie i nie będzie dwóch takich samych wesel. To rok dla tych, którzy chcą wyrazić siebie.

Złotopolska Dolina

Złotopolska Dolina

Kolory i pantone

Delikatne róże, biel i zieleń nie odchodzą do lamusa, wciąż królują, chociaż po piętach depczą im nieco oryginalniejsze rozwiązania. Co odważniejsi mogą zdecydować się na delikatny koral, który jest wariacją na temat tegorocznego koloru roku Instytutu Pantone. Kolor rdzy także pojawi się na weselach osób, które do mody podchodzą odważnie i nieszablonowo. Te odcienie są odpowiedzią na fascynację stylistyką retro, pustyń oraz przejawiających się w modzie elementów lat 70-tych. Rdzawe odcienie mogą być zawarte w dekoracjach stołów jako mocniejszy odcień kwiatów, wstążki przy bukietach, czy dla tych, którzy lubią bawić się modą, jako kolor garnituru pana młodego.

Kwiatowe łuki

Fot. iStock

Nieodzowne podczas ceremonii zaślubin w plenerze, wprowadzą bajkowy element podczas jej trwania i zachwycą nawet największych sceptyków. Ponadto sprawdzą się w roli miejsca do wykonywania zdjęć. Mogą być bogato ozdobione kwiatami, można postawić na zieleń, ale w tym roku to piękne trawy np. pampasowe przywodzące na myśl jeziora i baśnie będą królować.

Torty ręcznie malowane

Jeśli mielibyśmy podsumować torty weselne z ostatnich lat jednym słowem to byłoby to niezmiernie proste – nude. Teraz te ustępują miejsca swoim następcom, czyli dziełom ręcznie malowanym. W roku 2019 wszystko musi być dopięte na ostatni guzik, a detale dopracowane w najmniejszym szczególe. Pojawiający się w kulminacyjnym momencie tort będzie wahał się od delikatnych, romantycznych wzorów tworzonych akwarelą do mocnych, abstrakcyjnych form stworzonych przy użyciu żywych kolorów. Wszystko w zależności od wizji i osobowości pary młodej.

Trendy ślubne 2019

Fot. iStock

Połącz style

Od kilku lat możemy zauważyć coraz większą obecność natury w naszych domach, dekoracjach i wystrojach. Ten trend mocno przenika także do branży ślubnej. Obecne panny młode nie skłaniają się tylko ku jednemu stylowi wesela, dlatego coraz więcej elementów glamour wprowadzanych zostaje do ślubów, które inspirowane są boho i stylem rustykalnym. Złote i miedziane świeczniki oraz wygodne kanapy stylizowane na rokoko, pojawiają się w otoczeniu natury i wprowadzają podniosłą atmosferę oraz niebanalny wygląd. To działanie stosowane jest także w przeciwną stronę, kiedy formalność stylu glamour przełamywana jest wprowadzaniem natury do wnętrz, drewnianymi akcentami i większą ilością zieleni. Idealnym miejscem, w którym można łączyć style jest Dwór Złotopolska Dolina, jego eleganckie wnętrze, duży ogród i brzozowy lasek nie tylko spełniają wymagania mody, ale także są doskonałą bazą do stworzenia oryginalnego wesela.

Złotopolska Dolina

Złotopolska Dolina


Lifestyle

Nauka odpuszczania dla perfekcjonistek. Akcja: Szybki kurs czerpania przyjemności z życia #3

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
2 kwietnia 2019

„Trzeba było, to jeszcze poprawić”, „No tak nie może zostać, przecież…”, „Chcesz coś zrobić dobrze, zrób to sam” – brzmi znajomo? Witajcie, nasz kraj to raj dla każdej Zosi-Samosi. Bo przecież, jak to tak, nie na 200%, mogłaś być przecież jeszcze lepsza, szybsza, wydajna… Ale po co? Nie wszystko w życiu musimy robić mistrzowsko!

Perfekcjonizm – jesteśmy w tym naprawdę świetne, o tak. Zaczynamy już w przedszkolu i szkole – bo przecież nie można mieć złych ocen z jakiegoś przedmiotu, jak chcesz się w życiu liczyć – musisz być the best, we wszystkim, prawda? Ileż razy słyszeliśmy „no nie postarałaś się”, a ile razy „nie musisz tego potrafić, nie trzeba być we wszystkim dobrym”? To drugie zdanie jest chyba zarezerwowane dla wyjątkowych szczęściarzy, rzadko je słyszymy i potem rzadko potrafimy tak pomyśleć o sobie. Jesteśmy uczeni, że wygrana jest najważniejsza, nawet ta niepotrzebna, niechciana. A potem dojrzewamy i przez długi, długi czas uczymy się to wszystko olewać… A gdyby tak rozprawić się z niezdrowym perfekcjonizmem już teraz?

Żeby czerpać z życia prawdziwą przyjemność (tu i teraz), pora ciut sobie odpuścić. Sprawdź, czy jesteś perfekcjonistką.

Czy jesteś perfekcjonistką? Lista kontrolna

Czy masz nierealistycznie wysokie oczekiwania wobec siebie i/lub innych?

Czy oczekujesz doskonałości od siebie i/lub innych?

Czy często jesteś rozczarowany tym, że sprawy nie idą zgodnie z planem?

Czy jesteś wyjątkowo krytyczny wobec siebie?

Czy czujesz, że bez względu na to, co robisz, nigdy nie jesteś wystarczająco dobry?

12 wskazówek, jak odpuścić sobie perfekcjonizm i być dobrym dla siebie

Zamiast ciągle odczuwać rozczarowanie, stawiaj bardziej realistyczne oczekiwania.

Zamiast krytykować siebie, praktykuj współczucie wobec siebie

Zamiast dostrzegać błędy jako niepowodzenia, dostrzegaj w nich możliwość rozwoju

Zamiast definiować siebie poprzez swoje osiągnięcia, skup się na tym jaki jesteś

Zamiast skupiać się na efektach, ciesz się procesem, który cię do nich prowadził

Zamiast próbować zadowolić wszystkich, bądź wierny sobie

Zamiast stawiać swoje potrzeby na końcu, bądź bardziej asertywny

Zamiast sztywnego, perfekcyjnego i krytycznego oceniania, wybierz pozytywne myślenie o sobie samym

Zamiast się przepracowywać, zrób coś „niedoskonale”

Zamiast porównywać się z innymi, poznaj swoją wartość

Zamiast skupiać się na innych, poznaj siebie

Zamiast wstydzić się swoich wad, kochaj swoje „niedoskonałe „ja””

Akcja: Szybki kurs czerpania przyjemności z życia

Skąd się bierze szczęście i czy można je gdzieś znaleźć? Absolutnie nie! Jeżeli chcesz szczęścia, pora pozbyć się błędnych schematów i powtarzanych od dziesięcioleci sloganów. Jeśli chcesz szczęścia – musisz je sobie zrobić! A może jeszcze lepiej – co wiesz, jeśli powiemy ci, że już je masz? Serdecznie zapraszamy was do udziału w naszej akcji. Dwa razy w tygodniu będziemy publikować dla was wyzwania. A wy pochylcie się nad nimi, spróbujcie się z nimi zmierzyć. Znajdźcie czas na celebrowanie własnego życia. Obiecujemy, że ten czas będzie wyjątkowy. Że każdy z was odkryje wiele dobrego. Zajrzy tam, gdzie zazwyczaj nie zagląda i na pewno nie raz uśmiechnie się do siebie. Jeśli znajdziecie w sobie odrobinę otwartości, odkryjecie, że nasze życie zazwyczaj jest o niebo lepsze niż myślimy!

Odkryj najlepszą wersję siebie! I bądź wdzięczny, bo życie, jest często lepsze niż nam się wydaje. Pora nauczyć się to dostrzegać!

Podejmujcie nasze zadania i piszcie w komentarzach, co udało wam się wykonać (lub nie) i jak się z tym czujecie! Jak zawsze będziemy premiować wasze zaangażowanie. Najfajniejsze komentarze nagrodzimy bardzo pozytywnymi nagrodami od INKA. Bo szczęście zaczyna się od małych chwil i drobnych przyjemności. Bądźcie z nami!

Szukajcie wyzwań na naszej stronie i na Facebooku – w każdy wtorek i czwartek! W weekendy będziemy mieli dla was kilka pysznych inspiracji, jak zrobić sobie małą przyjemność.

Zadanie trzecie: Zrób coś niedoskonale!

Wiemy, że dacie radę! To nie jest łatwe zadanie!W komentarzach napiszcie, co wybraliście i dlaczego? Przełamcie swoje przyzwyczajenia i dążenie do ideału we wszystkich dziedzinach życia- odkładamy oczekiwania innych na bok, swoje oczekiwania pod tytułem „tak się robi” i „powinnam, bo…” – również.

Partnerem akcji jest

Nagrody:

I stopnia:

3 x zestaw INKA składający się z:

 • 1 x torba filcowa
 • 1 x termokubek
 • 1 x Inka karmelowa
 • 1 x Inka czekoladowa
 • 1 x Inka mleczna
 • 1 x Inka miodowa
 • 1 x Inka Klasyczna
 • 1 x Inka Błonnik
 • 1 x Inka Wapń
 • 1 x Inka Magne
9483967-04-Inka-karmelowa-200g 9483941-06-Inka-czekoladowa-200g 9483939-05-Inka-mleczna-200g

 

9960957-10-Inka-puszka-2014

II stopnia:

3 x zestaw INKA składający się z:

 • 1 x termokubek
 • 1 x Inka karmelowa
 • 1 x Inka czekoladowa
 • 1 x Inka mleczna
 • 1 x Inka miodowa
 • 1 x Inka Klasyczna

III stopnia:

4 x zestaw INKA składający się z:

 • 1 x Inka karmelowa
 • 1 x Inka czekoladowa
 • 1 x Inka mleczna
 • 1 x Inka miodowa

Akcja trwa od 26.03.2019 do 23.04.2019 roku. Regulamin akcji dostępny jest tutaj.

ZNAJDŹ SWÓJ ULUBIONY PRZEPIS NA INKA.PL

ZOBACZ WSZYSTKIE WPISY ZWIĄZANE Z AKCJĄ

Na podstawie: psychcentral.com


Zobacz także

Zdrowy związek oparty jest na szacunku, zaufaniu i trosce. Ubliżanie i obrażanie jest formą przemocy

To już naprawdę koniec lata? Prognoza pogody zapowiada znaczne ochłodzenie…

Kosmetyk musi mieć to „coś” i… MUSI dobrze pachnieć! Domowe SPA – nasze redakcyjne Ochy i Achy