Go to content

„Kto nie wierzy w magię, nigdy jej nie znajdzie”. 7 rzeczy, które potrafią ignorować ludzie szczęśliwi

"Kto nie wierzy w magię, nigdy jej nie znajdzie”. 7 rzeczy, które potrafią ignorować ludzie szczęśliwi
fot. Yury Orlov/Unsplash

Podążanie śladem ludzi szczęśliwych nie jest trudne. Wystarczy zacząć ignorować te kilka spraw:

Osądy innych ludzi

Słuchanie innych jest ok ale nie kosztem własnej intuicji. Nie raz w życiu będziesz w sytuacji, w której słyszeć będziesz tylko bicie swojego serca. Lepiej się nauczyć ten dźwięk rozpoznawać i rozumieć, co mówi.

Kiedy zbyt wiele czasu poświęcasz na to, żeby roztrząsać, co kto o tobie mówi i czego od ciebie (twoim zdaniem!) oczekuje, w mig zapomnisz, kim naprawdę jesteś. Więc nie bój się osądów innych, ale pamiętaj cały czas, kim jesteś i co jest twoją prawdą. Nie musisz być kimś innym, aby zaimponować ludziom. A jeśli ktoś – ktokolwiek – umniejsza twoją prawdę, być może nadszedł czas, aby tę znajomość zakończyć.

Stare kłopoty z przeszłości

Nie możesz zmienić tego, co już się wydarzyło, więc wybierz patrzenie przed siebie zamiast za siebie. Nie stresuj się. Rób wszystko najlepiej, jak potrafisz. Twoje błędy z przeszłości mają cię prowadzić, a nie definiować. Warto znać swoje słabości, bo ta wiedza daje… siłę. Pamiętaj, często kiedy coś się rozpada, tak naprawdę trafia na swoje właściwe miejsce. Tylko dlatego, że nie jesteś tam, gdzie chcesz być dzisiaj, nie oznacza, że ​​nie znajdziesz się tam nigdy. Wszystko się ułoży – może nie dzisiaj, ale w końcu się ułoży.

Małe frustracje każdego dnia

Zły dzień to po prostu zły dzień. Przychodzi i odchodzi. Nie dodawaj mu znaczenia. Naucz się odpuszczać niektóre rzeczy tylko dlatego, że są ciężarem dla twojego serca i duszy. Nie zaciskaj kajdan na własnych nadgarstkach. Za każdym pięknym dniem kryje się jakaś walka. Upadasz, podnosisz się, popełniasz błędy, żyjesz, uczysz się. Jesteś człowiekiem. Zostałaś zraniona, ale żyjesz. Pomyśl, jak cennym przywilejem jest żyć – oddychać, myśleć, cieszyć się i gonić za rzeczami, które kochasz. Czasami dotyka cię smutek, ale jest też dużo piękna. Musisz iść naprzód, nawet jeśli droga jest wyboista – nigdy nie wiadomo, co czeka za zakrętem.

Postępuj zgodnie z tą codzienną listą rzeczy do zrobienia, a wszystko będzie dobrze:

  • Myśl pozytywnie
  • Jedz zdrowo
  • Ćwicz
  • Nie martw się tak
  • Pracuj ciężko
  • Śmiej się często
  • Śpij dobrze

Niezbędny ból ciężkiej pracy i rozwoju

W życiu są dwa rodzaje bólu: ból, który cię rani i ból, który cię zmienia. Jeśli czegoś pragniesz, musisz znieść ból związany z pracą nad sobą. Jeśli nie jesteś teraz tam, gdzie chcesz być, poświęć trochę czasu na wizualizację siebie w miejscu, w którym chcesz być i zrób pierwszy krok w tym kierunku. Być może nie uda ci się zmienić nic od razu, ale możesz zmienić kierunek już teraz. Trudne sytuacje budują silnych, odnoszących sukcesy ludzi. Bez względu na to, jak bardzo teraz boli, musisz podnieść głowę, zacisnąć zęby i iść dalej. W końcu konsekwentne działanie mówi samo za siebie.

Rzeczy, których nie można kontrolować

Nigdy nic na siłę. Co ma być, to będzie. Nie ograniczaj się rzeczami, których nie możesz kontrolować. Przestań mówić o problemie i zacznij myśleć o rozwiązaniu. Zapomnij na chwilę o tym, co może pójść nie tak i pomyśl o tym, co już jest dobre. Pamiętaj, zmiana dzieje się z jakiegoś powodu. Rzuć się w nią. Na początku nie będzie to łatwe, ale ostatecznie będzie tego warte. Kiedy czasy są dobre i wszystko jest wygodnie uporządkowane, łatwo popaść w samozadowolenie i zapomnieć, jak zaradna możesz być. Nieoczekiwane kłopoty to zło konieczne, które popycha cię do przodu.

Nieuzasadnione obawy

Życie polega na pokonywaniu strachu i podejmowaniu ryzyka. Jeśli nie podejmiesz ryzyka, nie będziesz wiedziała, do czego jesteś zdolna. Jeśli nie ryzykujesz niczego, ryzykujesz wszystko. Prawdę mówiąc, niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć. Nadszedł czas, aby poszerzyć swoją strefę komfortu, abyś mogła doświadczać rzeczy i rozumieć więcej… tak, aby na dłuższą metę mniej się bać.

Rzeczywistość jest oczywiście taka, że czasami się boimy. Nie chodzi o to, żeby się nie bać, ale o to, co robisz, kiedy tak się czujesz. Kiedy czujesz wątpliwości, strach, niepokój lub frustrację, wiedz, że możesz odpuścić. Skoncentruj swój umysł na dobru, możliwościach i najcenniejszych celach. To, co zaczyna się w twoim umyśle, kończy się w twoim życiu. Nieustannie myśl o tym, jaka chciałabyś być, pozwól tym myślom kierować twoimi działaniami, a życie dogoni twoje myślenie.

Niekończący się strumień wątpliwości

Uwierz w siebie. Uwierz w swoją zdolność do odniesienia sukcesu. Uwierz, że twoje relacje są warte wysiłku. Uwierz, że ludzie popełniają błędy i to normalne i ok. Uwierz, że ludzie mogą być jednocześnie głupi i inteligentni, samolubni i wspaniałomyślni, zestresowani i szczęśliwi. Uwierz, że bardzo niewielu ludzi celowo rani innych. Uwierz, że istnieje wiele dróg do tego, co słuszne. Uwierz w swoją intuicję, zwłaszcza gdy masz do wyboru dwie dobre ścieżki. Uwierz, że życie jeszcze nie raz cię zaskoczy. Uwierz, że podróż jest celem. Uwierz, że to wszystko jest tego warte.