Go to content

Kruk, gołąb, a może łabędź? Sprawdź, jakim ptakiem jesteś i co mówi o tobie twój miesiąc urodzenia

Wszyscy wiemy, że rok, miesiąc i dzień urodzenia ma wpływ na to, kim jesteśmy. Ułożenie gwiazd, znak zodiaku… Można w to wierzyć, można traktować z przymrużeniem oka, ale zawsze gdzieś ziarnko prawdy się znajdzie.

Czytamy horoskopy, szukamy odpowiedników naszych znaków zodiaku w innych kulturach (choćby chiński horoskop), tymczasem okazuje się, że poszczególnym miesiącom przypisane są konkretne ptaki, które mogą coś więcej powiedzieć o naszym charakterze. Poznanie symboliki i znaczenia związanego z urodzinami może być zabawne i interesujące. Dajcie znać czy ta symbolika w waszym przypadku się zgadza.


źródło: playbrain.com, betterme.tips

 

Fot. iStock/Gannet77

1/12 Styczeń: sowa

Osoby urodzone w miesiącu sowy są niezwykle wrażliwe i lojalne, zawsze dbają o słabszych, są niezwykle opiekuńcze. Są tacy, którzy uważają „sowy” za zarozumiałe i zamknięte w sobie, bo trzymają się zawsze trochę z boku. To jednak nieprawda, ludzie, których symbolem urodzenia jest sowa, są po prostu nieśmiali.

Jeśli urodziłaś się w styczniu, to prawdopodobnie nie lubisz się kłócić, unikasz sporów, wolisz efektywnie szukać rozwiązania, niż tracić czas na słowne przepychanki i udowadnianie, kto ma rację.Poza tym – zawsze realizujesz zamierzone cele.

 

 

Fot. iStock/czekma13

2/12 Luty: papuga

Jeśli urodziłaś się w lutym, twoim symbolem jest papuga i z pewnością jesteś osobą, która kocha życie, a innych zaraża swoją życiową energią. Ludzie papugi są wolne i trochę zwariowane. Uwielbiasz adrenalinę, lubisz, kiedy coś się dzieje, często podejmujesz wyzwania, bo jesteś otwarta na nowe doświadczenia, starasz się żyć jak najlepiej. Rzadko wyrażasz negatywne opinie i choć nie lubisz być w centrum uwagi, ludzie i tak obracają głowę w twoją stronę.

Fot. iStock/Wouter_Marck

3/12 Marzec: rudzik

Jesteś bardzo otwartą osobą, która wierzy w swoje możliwości, lubi siebie i jest zadowolona z tego, kim jesteś. Często w trudnych dla ciebie sytuacjach ufasz swojemu sercu, temu, co ci podpowiada, a nie opiniom innych ludzi. Jesteś w stanie przeżyć każdy sztorm, bo kiedy napotykasz trudności, polegasz na sobie, jesteś silną osobą, którą trudno złamać.

Warto jednak pamiętać, że urodzeni w marcu są bardzo wrażliwi, łatwo ich zranić. Są lojalnymi przyjaciółmi, na których pomoc zawsze możesz liczyć.

 

Fot. iStock/OlhoFoto

4/12 Kwiecień: kanarek

Kwietniowe „kanarki” uwielbiają zabawę i śmiech, którym zarażają wszystkich wokół, są typem „żartownisia”. Jeśli urodziłaś się w kwietniu, to oznacza, że z natury jesteś bardzo życzliwym człowiekiem, który z chęcią poświęca swój czas na spotkania z ludźmi, ale też wie, że w trudnych sytuacjach może polegać na sobie, na swojej intuicji.

Kochasz przygody, ale jesteś też osobą niezwykle romantyczną.

 

Fot. iStock/Nataba

5/12 Maj: słowik

„Słowiki” to przede wszystkim osoby pozytywnie nastawione do życia, którym uśmiech rzadko kiedy schodzi z twarzy. W najgorszej sytuacji zawsze widzą światełko w tunelu i sposób na rozwiązanie problemów.

Jeśli urodziłaś się w maju, twoim znakiem rozpoznawczym jest to, że zawsze starasz się być uprzejmym wobec innych, masz w sobie mnóstwo empatii, dlatego ludzie tak bardzo lubią spędzać czas w twoim towarzystwie.

„Słowiki” to marzyciele, dotykają ich wahania nastrojów, wśród nich często można znaleźć kreatywnych ludzi – poetów, artystów, muzyków.

 

6/12 Czerwiec: gołąb

Jesteś uczciwą i sprawiedliwą osobą. Nie znasz innego sposobu na bycie sobą, jak po prostu być takim, jakim jesteś naprawdę, bez udawania. Nie potrafisz kłamać, żeby poczuć się lepiej, nie masz też potrzeby imponowania ludziom tak, żeby cię podziwiali. Nie udajesz kogoś, kim nie jesteś.

Jeśli twój znak to gołąb, to oznacza, że masz silną osobowość, posiadasz cechy przywódcze, ale zawsze chronisz słabszych.

 

7/12 Lipiec: orzeł

Jeśli twoim znakiem miesiąca jest orzeł, to znaczy, że jesteś pewną siebie osobą, która posiada niezwykłą umiejętność uważnego słuchania. To tobie często obcy ludzie zwierzają się ze swoich problemów i rozterek. Masz silne serce i genialny umysł. Nie potrzebujesz umniejszać wartości innych ludzi, aby czuć się dobrze ze sobą, bo doskonale znasz swoją wartość.

„Orły” potrzebują harmonii w życiu, cieszą się pięknem otaczającego ich świata.

Fot. iStock/Andyworks

8/12 Sierpień: zimorodek

Osoby urodzone w miesiącu zimorodka są niezwykle przyjazne. Nie dość, że same chętniej poznają nowych ludzi, to ci równie chętnie lgną do nich sami.

Jeśli urodziłaś się w sierpniu, to przede wszystkim jest ci wygodnie we własnej skórze, nie musisz niczego udawać, nie chcesz się zmieniać, bo jest ci dobrze ze sobą. „Zimorodki” mają dobre serca, zawsze można liczyć na ich pomoc. Pomagają każdemu, kogo napotkają na swojej drodze.

 

9/12 Wrzesień: sokół

Osoby urodzone pod znakiem sokoła z całą pewnością są godne zaufania, bo to uczciwi i szczerzy ludzie. Jeśli jesteś „sokołem” to prawdopodobnie nie lubisz się chwalić, robisz to, co do ciebie należy w doskonały sposób, ale nie dla oklasków, tak po prostu masz.

„Sokoły” ignorują trendy i mody, pozostają wierni sobie, swoim poglądom i swojemu stylowi. Ludzie cię szanują, a ty wszystkich traktujesz równie dobrze, na tym samym poziomie.

Urodzeni pod znakiem sokoła zajmują wysokie pozycje w społeczeństwie, piastują ważne stanowiska.

 

10/12 Październik: łabędź

Jeśli urodziłaś się pod znakiem łabędzia, jesteś wdzięcznym i pięknym człowiekiem. Nie plotkujesz, nie jesteś fałszywa, nie mówisz jednego, a drugiego za plecami danej osoby. Lubisz mieć rację i zazwyczaj ją masz.

Ludzie „łabędzie” są wymagający i mądrzy, bywają fanami prostego życia, które osiągają przez dzielenie się swoją miłością i doświadczeniem.

 

Fot. iStock/aluxum

11/12 Listopad: kogut

Najlepsi kumple pod słońcem. Na nich zawsze można liczyć, jeśli wśród przyjaciół masz osoby urodzone w listopadzie, to możesz spać spokojnie, bo wiesz, że jest ktoś, kto w trudnej sytuacji cię nie porzuci.

Ludzie spod miesiąca, w którym króluje kogut zawiązują długotrwałe przyjaźnie. Mają niezwykle bogatą wyobraźnie i głębokie zrozumienie sztuki. Większość czasu wolnego podróżują po całym świecie.

 

Fot. iStock/PaulReevesPhotography

12/12 Grudzień: kruk

Osoby urodzone w miesiącu kruka trudno wyprowadzić z równowagi. Są one bardzo pewne swojej wartości i najlepiej czują się w swoim towarzystwie. Taki trochę typ samotnika-indywidualisty stroniącego od ludzi. Za to uwielbia przygody i podróże, doświadczanie nowych rzeczy, jest tym, w czym czuje się jak… kruk w powietrzu.

„Kruki” dążą do doskonałości, są nastawione na sukces, każdego dnia starają się być jeszcze lepsi, a ich myślenie nigdy nie jest szablonowe.