Go to content

Kobiety marzą o seksie tak samo często jak mężczyźni. Świat jednak się zmienia!

Fot. iStock / Maria Dorota

Przez setki lat naturalnie zakładano, że to mężczyźni są bardziej zainteresowani seksem niż kobiety. Jednak coraz więcej badań kwestionuje tę długo utrzymywaną teorię. Na przykład ostatnie badania wykazały, że wbrew powszechnemu przekonaniu jest wiele kobiet, które mają wyższe libido niż mężczyźni, a monogamia nudzi je szybciej niż mężczyzn.

Nowe badanie ujawniły, że mężczyźni z pewnością nie są jedyną płcią, która doświadcza fantazji seksualnych. Naukowcy zapytali 2907 mężczyzn i kobiet w wieku od 16 do 92 lat o częstotliwość swoich marzeń seksualnych. Okazało się, że bez względu na płeć około 18 proc. snów stanowią sny erotyczne.

Dla kobiet jest to znacznie wyższa liczba, niż w poprzednich dekadach, zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę, że ostatnie takie badania zostały przeprowadzone w 1966 r.. Wówczas to stwierdzono, że mniej niż cztery procent kobiet doświadczało snów o charakterze seksualnym. Biorąc pod uwagę, że wyniki te oparte są na indywidualnych deklaracjach, można pokusić się o stwierdzenie, że dziś kobiety są bardziej rozbudzone seksualnie niż kiedyś, choć pewnie bliżej nam będzie do stwierdzenia, że kobiety po prostu lepiej wyrażają swoją seksualność niż kiedyś.

Wyniki najnowszych badań mogą być odzwierciedleniem ewolucji seksualnej wywołaną choćby przez ruchy feministyczne. Naukowcy mówią, że być może młodsze pokolenie kobiet jest bardziej zainteresowane swoją seksualnością, bardziej na nią otwarte niż ich matki czy babcie.

Z całą pewnością jest to powód do zadowolenia, może w końcu wyjdziemy z podziemia i naprawdę coraz odważniej i pewniej będziemy mówić o swoich potrzebach, także tych seksualnych.