Go to content

Katarzyna. Kobieta, która może osiągnąć wszystko. Ale bliscy nie mają z nią łatwo

Fot. iStock/max-kegfire

Nie wiadomo, czy jest na świecie kobieta tak pełna sprzeczności. Katarzyny potrafią być empatycznymi aniołami i bezwzględnymi diabłami, gdy coś lub ktoś stoi im na drodze do celu. Jeśli jesteś z nimi blisko, zapamiętaj, nie mają najłatwiejszego charakteru.

Duże znaczenie ma też układ gwiazd, gdy Katarzyna się rodzi. Bo planety wzmacniają albo osłabiają wpływ imienia. Imię Katarzyna jest najlepsze dla kobiet spod znaku Raka, Skorpiona, Wodnika, Ryb i Panny.

Ma silną osobowość, która objawia się już w dzieciństwie. Mała Kasia lubi być liderką w grupie, jeśli jej się to nie udaje, często obraża się i woli spędzać czas w samotności. Żyje według zasady: „wszystko albo nic”. Jednocześnie jest czułym i wrażliwym dzieckiem, które chciałoby mieć dużo przyjaciół.  Jako dorosła kobieta też ma dwoistą naturę. Silna, a jednocześnie uwielbia mieć wsparcie kogoś bliskiego. Ceni sobie wolność, niezależność, ale kocha wracać do wspomnień i uwielbia tradycję. Chętnie buduje związek, kocha dom, dzieci, ale jednocześnie musi zostawić sobie kawałek niezależności. Mocną stroną Katarzyny jest to, że potrafi pokonać największe trudności, a każdy wstrząs prowadzi ją ku lepszemu życiu.

Jest kochającą matką, dobrą żoną, ale uwielbia flirtować i kokietować

Gdzieś w sercu nieustannie marzy o mężczyźnie idealnym i ciężko ją zadowolić. Partner musi jej w czymś imponować, ponieważ sama pogłębia wiedzę, chce mieć partnera mądrego. Ceni odpowiedzialność.

Energiczna, pełna radości życia, gdy ktoś prosi ją o pomoc– zawsze jest. Jednocześnie potrafi surowo oceniać innych, szczególnie ludzi dwulicowych i zakłamanych. Ale łatwo wybacza i nie pamięta wyrządzonych jej krzywd. Zazwyczaj jest zaradna. Najczęściej jest utalentowana, potrafi zarabiać z pasji, bywa bardzo wymagającą szefową. Ma dobrą pamięć, analityczny umysł, a to pozwala  jej osiągnąć sukces. Jeśli wykorzysta dary, które dostała od losu, może osiągnąć to, co chce. Świetnie sobie radzi jako pisarka, dziennikarka, nauczycielka, psycholog, psychiatra, prezenterka, modelka. Dobrze będzie czuła się w zawodach artystycznych. Na pewno powinna wykonywać zawód, w którym jej indywidualizm nie jest tłamszony.

Katarzyna to numerologiczna dziewiątka

Dziewiątka wzmacnia niezależność poglądów, daje wrażliwość, uczuciowość i bardzo dobrą intuicję. Katarzyny mają zwykle duży potencjał duchowy. Najczęściej jednak jej słabą stroną jest wrażliwa psychika. Katarzyna łatwo wybacza, w późniejszym wieku realizuje marzenia z młodości.

W latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych trzecie najbardziej popularne imię w Polsce, po 2004 tylko jeden procent rodziców nadaje dziecku imię Kasia. Kolor Katarzyn to czerwony, planeta Merkury.

Imię Katarzyna pochodzi od greckiego słowa „katharos”, czysty, bez skazy. Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin jest 25 listopada.

Drogie Katarzyny, wszystkiego najlepszego!