Go to content

Jak uprawiać życiowy minimalizm? Rzeczy których nie potrzebujesz

Fot. iStock/AntonioGuillem

Tak naprawdę do szczęścia nie potrzebujemy wiele. Mówiąc szczerze, to na brak harmonii w naszym życiu zazwyczaj wpływa nagromadzenie i natłok rzeczy materialnych, ludzi, emocji oraz wszelkiego rodzaju nierozwiązanych spraw z przeszłości. Złota zasada powinna więc brzmieć : chcesz być szczęśliwy, uprawiaj życiowy minimalizm.

Czy wiesz, że są rzeczy, których tak naprawdę nie potrzebujesz, które cię tylko blokują?

12 rzeczy, o których myślisz, że ich potrzebujesz w życiu, a tak naprawę tylko cię blokują

Naiwne i mylne założenia dotyczące życia innych ludzi

Twoje osobiste twierdzenia na temat życia innych ludzi są projekcjami twoich własnych doświadczeń. Nigdy nie wiesz przez co tak naprawdę dzieje się w życiu innych, ani tym bardziej nie wiesz co dzieje się w ich głowie.

Przekonanie, że musisz być taki, jak inni

Jeśli wbijesz się w ten mechanizm, nigdy nie zobaczysz pełni swoich możliwości. I ciągle będziesz słyszał w swojej głowie „a co, jeśli?”…

Ubrania, których nie nosisz, książki, których nie czytasz, meble, które nie są wygodne

Cały ten bałagan, które wypełnia twoją przestrzeń. Większość tego, co gromadzisz, jest hipotetycznym „na kiedyś”.

Niedocenianie prostych faktów

Często nie doceniamy prostych rzeczy, o których tak naprawdę nigdy nawet nie myślimy, bo wciąż chcemy więcej. Czy mam gdzie spać dziś w nocy? Czy mam ciepłe ubrania na zimę? Zamiast tego, wciąż chcemy więcej.

Ciągłe przewidywanie przyszłości

Planowanie kilka lat do przodu jest bezużyteczne, chyba że odnosi się do czegoś, co możesz zrobić już dzisiaj. Zacznij uświadamiać sobie, ile razy dziennie naprawdę sam o czymś decydujesz, a co nie zależy od ciebie. Daj spokój smsowym wróżkom.

Potrzeba bycia szczęśliwym przez cały czas

Jeśli cały czas byłeś szczęśliwy, jeśli nigdy nie martwiłeś się o nic, nie byłeś smutny nigdy nie zostałeś zraniony, lub ostatecznie pokonany prawdopodobnie jesteś chory psychicznie. Ból, jak wszystkie inne uczucia, służy nam.

Nadawanie wszystkiemu sensu

Nie wszystko „coś znaczy”.  To ty zamykasz się w klatce własnych interpretacji. To, jak ktoś na ciebie spojrzał, to jakim tonem wypowiedział jakieś zdanie… Naprawdę myślisz, że cały świat kręci się wokół ciebie?

Udawane oburzenie

Jeśli uważasz, że coś jest nie tak, nie marnuj czasu i energii na oburzanie się. Tracisz energię, nieustannie kierując ją na to, z czym się nie zgadasz, a nie na to, co dobre i piękne.

Zbyt wielu przyjaciół

Większość z nas ma kilku bardzo bliskich przyjaciół i wielu znajomych, którzy nam nie służą, ale mimo to trzymamy się naszego życia. Czujemy się zobowiązani do utrzymywania pewnych męczących relacji i odbieramy sobie prawo do bycia szczerymi wobec samych siebie.

Lęk

Nasze obawy to nasi najwięksi wrogowie. To one sprawiają, że nie biegniemy ku marzeniom, że nie ośmielamy się wyciągać rąk po to, co daje nam prawdziwe, czyste szczęście.

Potrzeba kontrolowania

Są takie życiowe doświadczenia, które pokazują ci to najdobitniej: nie masz wpływu na wszystko. Gdybyśmy wiedzieli wcześniej…

Myśli

Kochaj, a nie myśl o tym, czy warto czy nie.


Na podstawie: thoughtcatalog.com