Go to content

Jak schudnąć z pleców? Sprawdź jak pozbyć się fałdek i wałeczków

fot. Olena Troshchak/iStock

Jak schudnąć z pleców – najczęściej zaczynamy zastanawiać się, kiedy wyciągamy wiosenne ubrania z szafy. Sukienki z odkrytymi plecami, bluzki z dużym dekoltem z tyłu czy strój kąpielowy. Uporczywe wałeczki, fałdki i tłuszczyk na plecach nie są łatwe do zlikwidowania. Sprawdź jak sprawić, by tłuszcz z pleców zniknął.

Jak schudnąć z pleców?

Pływaj

Pływanie angażuje do pracy wszystkie partie ciała. Intensywna praca rąk, ramion i pleców pomaga wzmocnić mięśnie i pozbyć się uporczywych fałdek na plecach. Pływanie to doskonały sposób na spalanie tkanki tłuszczowej i redukcję zbędnych kilogramów. Pierwsze efekty będą widoczne w zależności od ilości czasu jaki spędzamy na basenie i intensywności wykonywanych ćwiczeń. Osoby, które nie czują się jak ryba w wodzie i nie potrafią dobrze pływać, mogą wybrać Aqua Aerobik. Odpowiednio dobrane ćwiczenia np. wymachy i krążenia rękami pomogą w pozbyciu się uporczywych wałeczków.

Podciągaj się

Podciąganie na drążku to doskonałe ćwiczenie wzmacniające mięśnie pleców. W zależności od tego, czy wykonujemy je podchwytem czy nadchwytem dodatkowo ćwiczymy tricepsc lub biceps.

Zobacz również: Jak schudnąć z twarzy? 8 sposobów, by pozbyć się pulchnej buzi

Ćwicz w domu

By cieszyć się ładnymi i jędrnymi plecami nie trzeba spędzać większości czasu na siłowni. Ćwiczenia wykonywane w domu także przyniosą oczekiwane rezultaty.

  • Plank czyli deska – połóż łokcie na podłodze i unieś ciało tak by plecy, pośladki i ramiona stworzyły jedną linię. Napnij ciało i oddychaj spokojnie. Na początek wykonaj trzy powtórzenia po 30 sekund. Później wydłużaj czas aż do jednej minuty.
  • Pompki – zwiększają stabilność odcinka lędźwiowego, wzmacniają mięśnie pleców i pomagają wyszczuplić sylwetkę.

Wykonuj trening siłowy

By pozbyć się fałdek z okolicy pleców warto wykonywać ćwiczenia na redukcję tkanki tłuszczowej, które powinny zawierać trening siłowy. Wykorzystaj ciężarki lub napełnione wodą butelki, które pomogą w szybszym budowaniu masy mięśniowej. Ćwiczenia dobrze jest wykonywać minimum 4 razy w tygodniu, a najlepiej codziennie.

Wykonuj trening wysiłkowy

Ćwiczenia wysiłkowe, inaczej zwane cardio, pomagają w szybszym spaleniu tkanki tłuszczowej, także tej nagromadzonej w okolicy pleców. Do planu treningowego można włączyć bieganie – również na bieżni, jazdę na rowerze czy pajacyki.

Zwróć uwagę na odżywianie

Przy chudnięciu z pleców może pomóc odpowiednia dieta. Przede wszystkim z codziennego menu należy wykluczyć produkty sprzyjające odkładaniu się tłuszczu np. cukier, żywność przetworzoną, fast foody. Zaleca się spożywanie produktów przyspieszających spalanie tkanki tłuszczowej np. grapefruitów, soku z selera czy zielonej herbaty.

Nie zapomnij o nawodnieniu

Zdarza się, że nadmiar tłuszczu w okolicy pleców jest wynikiem gromadzenia się wody podskórnej – to tzw. wodny cellulit. Organizm gromadzi wodę w organizmie wtedy, gdy jest odwodniony. Często picie odpowiedniej ilości wody – minimum dwa litry dziennie, pomaga w pozbyciu się fałdek i tłuszczu (nie tylko z okolicy pleców, ale i innych partii ciała).

Pamiętaj o postawie ciała

Zastanawiając się jak schudnąć z pleców, nie zapominajmy o postawie ciała. Ta nieprawidłowa sprzyja odkładaniu się tłuszczu na plecach i powstawaniu nieestetycznych fałdek. Wyprostowane plecy, ściągnięte łopatki i wciągnięty brzuch sprawią, że będziesz wyglądać szczuplej i smuklej.

Skorzystaj z zabiegów

Niewątpliwym wsparciem w chudnięciu z pleców są zabiegi ujędrniające, których głównym zadaniem jest redukcja tkanki tłuszczowej, usunięcie miejscowo zgromadzonych złogów, a także napięcie i ujędrnienie skóry. Masaż relaksuje, odpręża, ale i pomaga zmniejszyć ilość odkładanego w obrębie pleców tłuszczu. Masaż równie dobrze można wykonywać samodzielnie podczas kąpieli. Miejsca, w których gromadzi się najwięcej tłuszczu masujemy szorstką stroną gąbki. Dodatkowo dobrze jest wykonywać naprzemienny masaż raz ciepłą, raz zimną wodą, który pobudzi krążenie i poprawi ukrwienie.


Źródło: Poradnik Zdrowie