Gdy lato dobiega końca, kondycja skóry zwykle nie jest najlepsza. Zbyt duża ilość promieni słonecznych, wiatr, a nawet kontakt ze słoną wodą pozostawiają po sobie wyraźne ślady na skórze, a przecież zbliża się kolejny niełatwy dla niej sezon. Jak przygotować skórę do jesieni?
Obecnie latem możemy cieszyć się znacznie wyższymi temperaturami i większą liczbą słonecznych dni i to nawet wtedy, gdy spędzamy wakacje nad naszym rodzimym Bałtykiem. Niestety skóra wówczas traci ogromne ilości wilgoci, staje się przesuszona, a nieprzyjemne uczucie ściągania towarzyszy nam bardzo często. W tych warunkach bardzo łatwo formują się nowe zmarszczki, a stare stają się jeszcze głębsze. Efektami letniej aury są także widoczne podskórne naczynka krwionośne i niestety brzydkie przebarwienia. Taka skóra wymaga pilnej i gruntownej regeneracji, bo niestety za chwilę pojawią się jesienne chłody, deszcze i wiatry. Zanim to się stanie, skóra musi odzyskać swoją dobrą kondycję, by mogła skutecznie oprzeć się tym niekorzystnym, jesiennym warunkom atmosferycznym. Zatem do dzieła.
Co możesz zrobić sama?
Najważniejszą sprawą jest przywrócenie skórze właściwego poziomu nawilżenia, bo to sprawi, że będzie miała ona w ogóle szansę na regenerację. Niezbędne jest więc używanie kosmetyków nawilżających, które nie tylko dostarczą odpowiednich składników nawilżających, ale także zapobiegną dalszej utracie wody z poszczególnych warstw skóry. W kosmetykach oferowanych przez Avon znajdziesz te zawierające sprawdzone i przede wszystkim skutecznie działające substancje.
Warto wybierać kremy i balsamy zawierające witaminę A, bo ta nie tylko zdecydowanie przyspiesza regenerację skóry, ale także dobrze wpływa na ewentualne przebarwienia, zmniejszając ich intensywność. Dla zniszczonej słońcem skóry polecane są także preparaty kosmetyczne zawierające alantoinę, bo ta substancja regeneruje skórę i łagodzi różne podrażnienia.
W przywracaniu skórze właściwego stopnia nawilżenia doskonale sprawdzają się kosmetyki zawierające kwas hialuronowy. To substancja, która jest naturalnie produkowana przez organizm człowieka, ale wraz z wiekiem zmniejsza się jej ilość w organizmie. Mało tego, w skórze, która długo była wystawiana na działanie promieni słonecznych, produkcja kwasu hialuronowego jeszcze bardziej spada. Kwas hialuronowy ma unikatową zdolność do wiązania wody w naskórku i chroni skórę przed nadmiernym wysychaniem.
Kosmetyki nawilżające potrzebne są nie tylko skórze twarzy. Zadbać musisz o całe ciało. Dobre żele do kąpieli oraz balsamy nawilżające powinnaś stosować codziennie.
Czas na dobry peeling
Babie lato i wczesna jesień to czas, gdy na skórze pojawiają się przebarwienia będące efektem letniej ekspozycji na słońce. Warto skonsultować je z lekarzem, a gdy okażą się zwykłym defektem kosmetycznym, trzeba pomyśleć o złuszczaniu naskórka, bo tą metodą można się ich pozbyć. Końcówka lata i początek jesieni to idealny czas na peelingi przeprowadzane w domowym zaciszu i bardziej zaawansowane zabiegi złuszczające naskórek, którym można poddać się w gabinecie kosmetycznym.
Sięgnij po dobry peeling dostosowany do twojego rodzaju cery. Avon proponuje peelingi drobnoziarniste dla cery mieszanej i tłustej, które ścierają martwe komórki naskórka w sposób mechaniczny. Cera wrażliwa, sucha i delikatna wymaga peelingu enzymatycznego, który rozpuszcza zrogowaciałe komórki. Warto też rozważyć skorzystanie z profesjonalnych zabiegów.
Z jakich zabiegów warto skorzystać w gabinecie kosmetycznym?
Złuszczanie naskórka w gabinecie kosmetycznym jest daleko bardziej skutecznym zabiegiem. Tu warto poddać się peelingowi z wykorzystaniem kwasów AHA. Kosmetyczka może zastosować kwasy o stężeniu nawet 25-30% i będzie to zabieg bezpieczny. Bardzo dobrą metodą uwalniającą od martwych komórek naskórka jest też mikrodermabrazja.
W gabinecie kosmetycznym warto poddać się zabiegowi mezoterapii. To procedura kosmetyczna, w której czasie można dostarczyć dobroczynne składniki aktywne kosmetyków nawet do głębszych warstw skóry. Dzięki temu zabieg ten zapewnia skórze dogłębną regenerację, nawilżenie lub ujędrnienie w zależności od zastosowanych preparatów. Mezoterapię stosuje się też celem leczenia cellulitu i rozstępów.
Materiał partnera