Go to content

Jak powiększyć pośladki? Co zamiast ćwiczeń?

fot. LumiNola/iStock

Moda na krągłe pośladki trwa w najlepsze. Chyba nikt nie ma wątpliwości, że kształtna pupa jest powodem do dumy. Choć natura nie każdą kobietę obdarzyła w krągłości – tu i ówdzie – to nic nie stoi na przeszkodzie, by spełnić swoje marzenie o zgrabnej pupie. Jak powiększyć pośladki bez regularnych ćwiczeń?

Sposoby na większe pośladki

Spacer zamiast samochodu

Korzystasz głównie z samochodu? Większość czasu spędzasz za biurkiem? Jeśli nie ruszasz się regularnie to na własne życzenie przyczyniasz się do zaniku mięśni pośladkowych. Dlatego jeśli to tylko możliwe, zamiast samochodu wybierz spacer. Przespaceruj się do sklepu, pieszo wybierz się po dziecko do przedszkola czy szkoły. Jeśli autobusem lub tramwajem podjeżdżasz do pracy, wysiądź przystanek wcześniej, by choć trochę poruszać się z rana. Zamiast samochodu możesz również wybrać rower.

Schody zamiast windy

Chcesz cieszyć się jędrnymi pośladkami? Zapewnij swojemu organizmowi jak najwięcej ruchu. Nie masz czasu na regularne ćwiczenia? Zajęcia na siłowni nie są dla ciebie? Nic nie szkodzi. Zamień windę na schody. W górę i w dół! Nie zastanawiaj się co pomyślą inni. Mieszkasz na 6 piętrze? To naprawdę nie jest za wysoko, by wejść czy zejść schodami. Po kilku tygodniach zauważysz pierwsze efekty.

Zobacz również: Ćwiczenia na uda – jak wzmocnić i wyszczuplić uda oraz pośladki?

Stymulacja mięśni

Efekt brazylijskich pośladków można uzyskać stosując elektrostymulację. To naturalna i mało inwazyjna metoda powiększania pupy. Jak wygląda zabieg? Zabieg polega na przyczepieniu do ciała elektrod stymulujących określone partie mięśni – w tym przypadku mięśnie pupy. Intensywność impulsów dobierana jest indywidualnie. Dzięki elektrostymulacji redukujemy tkankę tłuszczową i modelujemy określone partie sylwetki. Po wykonaniu serii zabiegów pośladki są widocznie zaokrąglone i ujędrnione, a tkanka tłuszczowa rozbita.

Odpowiednie ubranie

Zrezygnowałaś z windy i samochodu? Doskonale! Nie zapomnij jednak o kilku trikach, dzięki którym twoje pośladki staną się bardziej krągłe i kształtne.

  • Bielizna

O bieliźnie korygującej brzuch słyszał chyba każdy, ale o majtkach powiększających pupę już niekoniecznie. W sklepach dostępne są specjalne majtki – niektóre nawet z wkładkami – dzięki którym pośladki prezentują się o wiele lepiej. Doskonale sprawdzą się te, w których linia materiału kończy się w połowie pośladków. Dzięki temu pupa staje się o wiele krąglejsza.

  • Spodnie z wysokim stanem

Do pracy masz za daleko, by zrezygnować z samochodu? Nie masz czasu chodzić po schodach i nie jesteś skłonna do zmiany swoich przyzwyczajeń? Dla kobiet, które nie mają ochoty na większe zmiany mamy jeszcze jedną propozycję –  spodnie z wysokim stanem! Taki krój spodni sprawia, że nogi wydają się optycznie dłuższe, a pupa krąglejsza. W wielu sklepach możemy znaleźć również jeansy push up, które zostały skrojone w taki sposób, by podnosiły i modelowały pupę.

Zobacz również: Jak dobrać model dżinsów do figury? Zobacz, który krój zatuszuje kilogramy i podkreśli twoje atuty

  • Obcasy

Wystarczy założyć buty na obcasie, by zmienić ułożenie pośladków. Obcasy sprawiają, że pupa unosi się do góry i nabiera innego kształtu. Chodzenie w butach na wysokim obcasie (pamiętaj, by buty były naprawdę wygodne) to doskonałe „ćwiczenie”, dzięki któremu wraz z upływem czasu pośladki mogą się nieco zaokrąglić.

A jeśli masz czas i chęci… ćwicz! Biegaj, spaceruj, rób przysiady, wybierz się na siłownię lub zapisz na tańce. Staraj się większość czynności wykonywać w pozycji stojącej.