Go to content

Dokąd iść na pierwszą randkę? Poznaj 3 najlepsze i 5 najgorszych miejsc na pierwsze spotkanie

Pierwsza randka jest spotkaniem wyjątkowym, bardzo ekscytującym. Niezależnie od wieku i doświadczenia, przyprawia nas o drżenie rąk, niespokojne myśli, które krążą wokół tego, czy zrobimy odpowiednie wyrażenie na wybranku i czy miło spędzimy czas. Zastanawiamy się w co się ubrać, układamy w głowie możliwy scenariusz rozmowy, a przede wszystkim obmyślamy dokąd pójść, aby czuć się dobrze.

Jeżeli umówiłaś  się na konkretny dzień, wymyśliłaś sobie strój, ale nie wiesz dokąd pójść, sprawdź co mówią na ten temat profesjonaliści.

Dokąd iść na pierwszą randkę? 

3 najlepsze lokalizacje, które warto wybrać na pierwszą randkę

1. Kawiarnia

Kawiarnia jest świetnym miejscem na randkę, bo będziesz czuła się bezpiecznie wśród innych osób. Na gorącą kawą i deser warto się umówić, aby przejrzeć się sobie, porozmawiać, a jeśli okaże się, że to nie jest to, o co chodziło, każdy wraca do swojej codziennej rutyny. Kawiarnia jest miłym i niezobowiązującym miejscem.

2. Lodziarnia

Wszyscy kochają zimne desery, więc zarówno wypad do mobilnej lodziarni, jak i odpoczynek w gorący dzień przy stoliku, jest dobrym pomysłem. Spotkanie lekkie i niezobowiązujące, bo lody kojarzą się z beztroską, radością i lekką atmosferą.

3. Park

O ile pogoda sprzyja, park jest dobrym pomysłem na pierwsze spotkanie, szczególnie jeżeli jest to randka umawia na przez portal dla osób szukających miłości. Park nie licząc świeżego powietrza, pięknych widoków i niezobowiązującej atmosfery, daje również możliwość wycofania się przed spotkaniem, jeżeli okaże się, że zauważony z daleka wybranek odbiega od naszych wyobrażeń.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Fot. iStock/Martin Dimitrov

1/1 5 lokalizacji, których nie warto wybierać na pierwszą randkę

1. Kino

Spotkanie, które polega na siedzeniu i milczeniu obok kogoś przez dwie godziny w ciemności, nie brzmi specjalnie romantycznie.

2. Zaproszenie na spotkanie z przyjaciółmi lub rodziną

To najczęściej przerasta potencjalnych partnerów na randkę, bo wąski krąg znajomych czy rodziny związany jest z prywatną sferą życia, do wejścia, w którą nie każdy ma ochotę na pierwszym spotkaniu.

3. Bar

Przy barze najczęściej siedzimy i pijemy alkohol, co może skutkować przykrymi konsekwencjami, nie tylko pod postacią bólu głowy. Może się okazać, że partner po alkoholu stanie się natrętny albo niemiły i wcale nie tak łatwo będzie go spłacić.

4. Dyskoteka

To dobre miejsce na poznanie kogoś, ale niekoniecznie pasujące na pierwszą randkę. Głośna muzyka, ogrom ludzi, brak możliwości na swobodną rozmowę nie pomoże poznać się lepiej. Będziecie bawić się raczej osobno niż razem.

5. Dom

Zaproszenie obcej osoby do domu, który jest prywatną przestrzenią jest ryzykowne z wielu powodów. Twoje cztery ściany mówią bardzo dużo o tobie, więc w ten sposób dość ryzykownie dajesz komuś dostęp do swojej prywatności.

Najlepsze miejsce na pierwszą randkę to lokalizacja, z której będziesz mogła ulotnić się w razie wątpliwości. Natomiast długi romantyczny wieczór przy kolacji będzie dobry, ale na kolejne randki, podczas których nie będziesz zastanawiała się nerwowo,  jak szybko spławić swojego partnera

źródło: www.instyle.de