Lifestyle

Jak na pierwszej randce stwierdzić, że to właśnie ten facet? Zrób „test barowy” i wszystko będzie jasne!

Redakcja
Redakcja
27 lutego 2018
Fot. iStock/Milan_Jovic
 

Randkowanie wcale nie jest proste, prawda? Wie to każdy, kto na pierwszą randkę się umawia. Tę kwestię utrudnia ostatnio także fakt randkowania online. Możemy przegadać długie wieczory z jakimś facetem w sieci, znaleźć wspólny język, zachwycić się, ale czy spotkanie w realu nie rozczaruje? Skąd wiedzieć, że to jest właśnie ta osoba i że warto tę znajomość kontynuować?

Założycielka jednego z portali randkowych Erika Ettin uważa, że jest jeden bardzo prosty sposób na to, by sprawdzić, czy facet, z którym umówiłaś się na randkę w knajpie może być tym właściwym. Otóż, jej zdaniem, należy zwrócić uwagę na nasze zachowanie. Czy rozglądasz się wokół, by sprawdzić, kto jeszcze jest w restauracji czy kawiarni? W jakim celu to robisz, z obawy, żeby nikt was nie zobaczył, czy może wręcz przeciwnie – chcesz by was razem zobaczono. Jeśli z tego drugiego powodu – test barowy zdany. Można kontynuować znajomość. Pamiętajcie, że działa to też w drugą stronę, wasz partner też może się rozglądać.

Hmm, czy to wiarygodny test? Może przecież być tak, że wodząc wzrokiem po gościach kawiarni szukamy kogoś atrakcyjnego, kto nas zaciekawi, bo znudzone jesteśmy randką?


źródło: The Sun

 

 


Lifestyle

Emocjonalny oprawca. Jest tak blisko, że wydaje ci się, że nigdy się od niego nie uwolnisz

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
27 lutego 2018
Fot. iStock/YakobchukOlena
Następny

Jest ich wśród nas naprawdę wielu i nie tak trudno ich rozpoznać, pod warunkiem, że to nie ty jesteś ofiarą. Emocjonalny oprawca sprawia, że tracisz poczucie kontroli nad własnym życiem i przestajesz ufać w swój rozsądek. Emocjonalny terroryzm to narażenie cię na ciągłe upokorzenie, to nękanie, nakładanie na ciebie presji i czerpanie przyjemności z twojego cierpienia. To mówienie ci negatywnych rzeczy i sprawianie, że czujesz się bezwartościowa. I tak, to wszystko spotyka cię ze strony najbliższej osoby. Partner również może być katem.

Całe nieszczęście w tym, że jesteś z nim uczuciowo związana. Uwierzyłaś, zaufałaś i dałaś się wciągnąć w sytuację, która okazała się dla Ciebie zabójcza. On cię powoli zabija, musisz to zrozumieć, żeby się wyzwolić. I choć nie można przestać kochać z dnia na dzień, potrzebujesz mocnego wstrząsu, by zacząć walczyć o siebie.

Charakterystyczne relacje między emocjonalnym oprawcą a jego ofiarą

Niemoc i agresja

Pozostając w związku z kimś, kto czuje potrzebę zrobienia ci krzywdy (fizycznie lub psychicznie), swoją niemocą karmisz jego destrukcyjną postawę wobec ciebie. Trudno wyobrazić sobie, jak wiele osób pozostaje bardzo długo (czasem do końca) w relacji z niebezpiecznym partnerem, ale taka jest rzeczywistość: od emocjonalnego oprawcy bardzo trudno jest odejść. Ten związek to pułapka. Przyjmujesz biernie jego agresję. Jesteście jak sprawnie działający team. Rozumiecie się bez słów.

Poczucie władzy i poczucie niższości

Niemoc ofiary wynika często z przekonania, że ​​nie zasługuje ona na coś lepszego, że nie jest godna prawdziwej miłości. Poznając emocjonalnego kata, który na samym początku związku jest osobą szalenie charyzmatyczną i czarującą, masz wrażenie, że „złapałaś pana Boga za nogi”. Oprawca kocha poczucie kontroli nad swoją ofiarą, ona oddaje się mu bezwiednie, myląc jego dysfunkcyjne zachowanie z dowodami miłości i przywiązania. Brak szacunku do samej siebie powoduje, że nie zastanawia się nad tym, jak wydostać się w tej relacji. Przyjmuje, że tak powinno być.

Przyciąganie i lęk

Ludzie pozbawieni poczucia własnej godności przyciągają, poprzez swoje wibracje, toksyczne osoby, które wchodząc z nimi w związek „potwierdzają” swoim zachowaniem, że ich partnerzy nie zasługują na szacunek. Świat zewnętrzny odzwierciedla to, co dzieje się w tobie. Jeśli masz partnera, który cię bije, to dlatego, że w jakiś sposób sama siebie bijesz się „od środka”. Czy twój partner cię nęka? Czy dręczy cię z negatywnymi uwagami, bez względu na to co i jak zrobisz? Boisz się, ale nic z tym nie zrobisz, wręcz przeciwnie dalej do niego lgniesz.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Lifestyle

Objawy zaburzeń hormonalnych, które większość kobiet ignoruje

Redakcja
Redakcja
27 lutego 2018
Fot. iStock/Voyagerix
Następny

Wiele ważnych procesów w naszym ciele jest regulowanych przez hormony. Dlatego właśnie, gdy któryś z nich produkowany jest w niewystarczających ilościach lub jest go wręcz zbyt dużo, nasz organizm szaleje. Może się to objawiać gorszym samopoczuciem, problemami z trawieniem czy koncentracją, spadkiem libido itd… Zaburzeń hormonalnych nie wolno bagatelizować, choć większość z nas w ogóle się nie przejmuje. Tak naprawdę o pewnych zakłóceniach ich pracy dowiadujemy się przypadkiem. Oto kilka najpopularniejszych objawów zaburzeń hormonalnych, których nie wolno ignorować. 

Objawy zaburzeń hormonalnych, które większość kobiet ignoruje

Nagłe pojawienie się trądziku

Wysyp krost i pryszczy może się pojawić, czy mamy zablokowane i zanieczyszczone pory. W takich sytuacjach pomoże odpowiednia pielęgnacja skóry. Zdarza się jednak, że trądzik pojawia się w wyniku zaburzeń hormonalnych, np. gdy dojdzie do nagłego spadku androgenów.

Częste bóle głowy

Powodem, dla którego często występują bóle głowy (z wyjątkiem stresu i zmęczenia), może być niski poziom estrogenu. Jest to żeński hormon, produkowany w jajnikach i kontrolujący wszystkie procesy metaboliczne w mózgu i rdzeniu kręgowym. Dlatego, jeśli masz go za dużo lub za mało, możesz cierpieć na migreny lub po prostu źle się czuć.

Bezsenność

Jest bardzo niepojącym objawem, możesz może świadczyć o zaburzeniach w produkcji progesteronu. Hormon ten między innymi działa jak naturalny środek zwiotczający i ułatwiający zasypianie. Jeśli jest go zbyt mało, możesz cierpieć na bezsenność.

Zwiększona potliwość

To właśnie hormony są odpowiedzialne za regulację temperatury ciała. Gdy dochodzi do ich zaburzeń, możesz czuć uderzenia gorąca. Właśnie to spotyka kobiety w okresie menopauzy – ich hormony szaleją, co wyraźnie daje się odczuć.

Ciągłe zmęczenie

Każdy z nas raz na jakiś czas odczuwa zmęczenie. Bo a to się nie wyspał, a to miał ciężki dzień. Jeśli jednak notorycznie odczuwasz zmęczenie, niezależnie od tego, jak wyglądał twój dzień i co robiłaś, warto zbadać tarczycę.

Nagła zmiana ciała

Jeżeli z niewyjaśnionych powodów nagle zaczęłaś tyć, coś jest na rzeczy. Zaburzenia hormonalne mogą powodować magazynowanie tłuszczu w organizmie, co skutkuje wzrostem masy ciała. Zbadaj tarczycę, poziom insuliny, kortyzolu i estrogenu.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Zobacz także

decyzje, których nigdy nie powinnaś podejmować pod wpływem kaprysu

4 decyzje, których nigdy nie powinnaś podejmować pod wpływem kaprysu

Natalia Kukulska: nawet jeśli coś mnie położy, potrafię wstać i z podwójną siłą ruszyć do działania

Generator Radości Życia

Odmień swoje życie z Generatorem Radości Życia!