Lifestyle

Dlaczego mężczyźni odchodzą od kobiet, mimo że wciąż je kochają

Redakcja
Redakcja
12 czerwca 2020
Fot. iStock/Martin Dimitrov
 

Sama miłość nigdy nie będzie wystarczająca. Wchodząc w związek należy być na tyle dojrzałym, aby uznać ten fakt na samym początku relacji. Oczywiście, kiedy dopiero zaczynasz się z kimś spotykać, masz nadzieję, że wszystko się uda, że stworzycie udany tandem, że nic tego nie zepsuje. Że jesteście sobie przeznaczeni i resztę życia spędzicie razem.

Myślisz, że sama siła więzi, która was łączy – wystarczy. Wierzysz, że tylko dlatego, że się kochacie, nic złego nigdy się nie wydarzy. Za jakiś czas przebudzisz się z tego marzenia.

To, że masz u swojego boku mężczyznę, który cię kocha, nie oznacza, że ​​zostaniecie razem na zawsze. Często mężczyźni (i kobiety także) decydują się na odejście nie dlatego, że brakuje im miłości – ale raczej dlatego, że dowiadują się, że sama miłość to nie wszystko.

Mężczyźni odchodzą, kiedy:

1. Nie czują się ważni w związku

Sama nie czułabyś się szczęśliwa czując, że partner cię nie docenia, prawda? Czasami na pierwszym miejscu jest godność człowieka i poczucie własnej wartości. Chcemy być pewni, wiedzieć, że ta druga osoba tę wartość w nas dostrzega, że nas podziwia, jest z nas dumna.

2. Za bardzo się zmieniłaś

Nie ma w tym nic złego. Ludzie się zmieniają. Może on zakochał się w kobiecie, którą kiedyś byłaś, ale nie jest już zakochany w kobiecie, którą się stałaś? To nie jest w porządku, wiem. Ale się zdarza jeśli nie rozumiemy, że związek wymaga od nas adaptowania się do nowych okoliczności, ciągłego samorozwoju i kompromisów.

3. Nie wierzy, że potrafi sprawić, że będziesz szczęśliwa

To wynika z jego wewnętrznych deficytów i osobistych problemów – nie wydaje mu się, żeby był w stanie cię uszczęśliwić. Być może uważa, że będzie musiał poświęcić pewne rzeczy, z których nie chce zrezygnować?

A może w głębi wie, że nie jest typem faceta, który może sprostać Twoim potrzebom i oczekiwaniom w związku. Właśnie dlatego woli cię puścić wolno, niż trwać i wiązać cię swoim uczuciem.

4. Jest między wami dużo negatywnych interakcji

Ciągłe kłótnie, spory, „dogryzanie sobie”… Jak to możliwe, przecież się kochacie? A jednak miłość to wciąż za mało, żeby stworzyć zgodny związek. Czasem trzeba rezygnować ze swoich racji, zmienić perspektywę, ustąpić. A innym razem postawić na swoim. Budowanie relacji bywa intuicyjne, wymaga mądrości, wzajemnego szacunku, dobrej woli. Jeśli tego nie ma, czujecie się emocjonalnie wyczerpani, smutni, zmęczeni związkiem.

5. Macie różne cele życiowe

Jeśli wykażesz niechęć do zawierania kompromisów i spotkania „w połowie drogi”, jeśli chodzi o wasze życiowe cele i plany na przyszłość, relacja nie będzie miała szansy się rozwijać, bez względu na to, jak bardzo się kochacie. Nigdy nie powinniśmy zapominać o tym, że związek to dobrowolny układ dwóch, różnych osób.

6. Chcesz go „naprawiać” lub zmieniać

Nikt nie lubi, kiedy ukochana osoba daje nam zrozumienia, że jesteśmy nie wystarczająco dobrzy, atrakcyjni, inteligentni… Dlaczego z nim jesteś, jeśli uważasz, że nie jest taki, jak powinien? Miłość to akceptacja.

7. Brak mu osobistej przestrzeni

To, że się kochamy nie oznacza, że musimy dosłownie wchodzić sobie na głowę i spędzać ze sobą każdą minutę. Brak osobistej przestrzeni powoduje frustrację, zmęczenie, negatywne emocje. W zbyt ciasnej relacji każde z nas się dusi i prędzej czy później będzie chciało się uwolnić.Lifestyle

Chciałabym, aby ta mała dziewczynka była zawsze blisko swoich marzeń. Akcja #BeMumSelf

Listy do redakcji
Listy do redakcji
11 czerwca 2020
Akcja #BeMumSelf
Fot. iStock

Opieka nad małą dziewczynką we mnie to przede wszystkim obdarzanie bliskością i ciepłem, a jednocześnie dawanie przestrzeni.

Zgoda i przyzwolenie na to, że decyzje podejmuje się w głowie, a wybory-  w głębi serca. Decyzje zapadają w wyniku racjonalnego i rozważnego analizowania konsekwencji i możliwości, a wybory dokonuje się w harmonii z wewnętrznym „ja”, w zgodzie ze sobą i swoimi potrzebami.

Chciałabym, aby ta mała dziewczynka była zawsze blisko swoich marzeń, nigdy z nich nie rezygnowała, nie uznawała za nierealne do spełnienia. Aby wychodziła poza schematy i utarte ścieżki, gdy uzna za konieczne- zatrzymywała się i zmieniała kierunek, a ja będę jej zawsze towarzyszyć i wspierać swoją obecnością… 🙂

EmEdy

 

List nadesłany w ramach akcji #BeMumSelf

#BeMumSelf – zostań najpierw mamą dla samej siebie – O AKCJI

Wyobraź sobie, że ty jesteś za siebie odpowiedzialna, co byś dla siebie zrobiła, jak zaopiekowałabyś się tą małą dziewczynką, która jest w tobie. Co byś jej chciała powiedzieć, co dla niej zrobić? Poczujmy się mamami, spójrzmy na nasze macierzyństwo całkowicie od środka i dajmy sobie przestrzeń na to, by nazwać to, czego w głębi duszy pragniemy, o jakiej mamie marzymy i w efekcie – jaką same byśmy chciały być.

A gdy już o tym pomyślisz – napisz do nas!

Piszcie do nas, anonimowo jeśli chcecie. Wybrane listy opublikujemy, a niektóre z nich nagrodzimy, dzięki naszym wspaniałym Partnerom.

Prace przesyłajcie na adres [email protected] wpisując w temacie wiadomości „#BeMumSelf ” oraz z informacją, jak chcecie zostać podpisane (w przypadku braku informacji, list podpiszemy pierwszą literą imienia lub nicku).

Prosimy o dołączenie w treści wiadomości poniższego oświadczenia:
Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me.
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora oraz Sponsorów konkursu, swoich danych osobowych, uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych i RODO.

NAGRODY:

10 x zestaw kosmetyków Lumissima Dr Irena Eris składający się z:

1 x Brightening & Anti-Aging Day Cream SPF 20

Krem do codziennej pielęgnacji skóry z przebarwieniami, o niejednolitym kolorze, pozbawionej blasku. Zawiera unikalną technologię rozjaśniającą Pigment-Block Complex, peptydy pobudzające produkcję kolagenu, ceramidy zapobiegające utracie wilgoci oraz filtr SPF 20 chroniący skórę przed szkodliwym działaniem promieni UV, które są jednym z głównych czynników powodujących przebarwienia. Stosowany regularnie ujednolica koloryt skóry, chroni ją przed hiperpigmentacją, nawilża, zmiękcza, wygładza zmarszczki, odmładza wygląd całej twarzy. Idealny pod makijaż.

Cena: 185 PLN / 50 ml

1 x Whitening & Regenerating Night Cream

Krem do codziennej wieczornej pielęgnacji skóry z przebarwieniami, o niejednolitym kolorze, pozbawionej blasku. Zawiera unikalną technologię rozjaśniającą Pigment-Block Complex, peptydy pobudzające produkcję kolagenu, emolienty i ceramidy zapobiegające utracie wilgoci. Stosowany regularnie ujednolica koloryt skóry, chroni ją przed hiperpigmentacją, nawilża, zmiękcza, wygładza zmarszczki, odmładza wygląd całej twarzy. Intensywnie regeneruje skórę nocą, zapewniając jej zdrowy, promienny wygląd po przebudzeniu.

Cena: 195,00 PLN / 50 ml

1 x Luminizing Age Correcting Day Serum

Intensywne serum na dzień rozjaśniające przebarwienia i dodające skórze blasku. Zawiera unikalną technologię rozjaśniającą Pigment-Block Complex oraz peptydy pobudzające produkcję kolagenu. Intensyfikuje działanie kremu na dzień, natychmiastowo nadaje skórze promienny blask i zdrowy kolor. Regeneruje, nawilża, zapewnia skórze miękkość i gładkość. Do stosowania pod krem na dzień z gamy Lumissima, doskonale nadaje się pod makijaż.

Cena: 175 PLN / 30 ml

www.sklep.drirenaeris.com

drirenaeriscosmetics

drirenaeris

 

3 x zestaw nagród ze sklepu eyes69.com, składający się z:

1 x voucher na zakup okularów w sklepie online eyes69.com  o wartości 500 zł

Fot. Materiały prasowe

Nagrody do realizacji online lub w stacjonarnym sklepie w Wola Park w Warszawie. Zarówno na okulary przeciwsłoneczne oraz na oprawy i szkła korekcyjne. 

1 x przyłbica ochronna  Mask69

Fot. Materiały prasowe

www.eyes69.com

eyes69official

eyes69com

1 x Komplet dwóch sztuk poszewek pikowanych z welwetu 

1 x Obraz na płótnie Peacock Eye

1 x komplet zasłon na taśmie marszczącej (2 szt.)

2 x Etui na tablet / kosmetyczka Velvet Green

 

www.dekoria.pl

Dekoriapl

dekoriapl

 

5 x bon podarunkowy na zakupy w sklepie vippidesign.com o wartości 200 zł

10 x zestaw 4 maseczek (do wyboru ze strony) 

vippidesign.com

VippiDesignPolska

vippidesign

Akcja trwa od 26.05 do 19.06.2020 roku. Wyniki zostaną opublikowane do 29.06.2020 roku. Regulamin akcji dostępny jest tutaj.


 

* Jedna z mam z naszego zespołu bardzo dziękuje swojej ukochanej córce za hasło tej akcji.


Zobacz także

Tych słów nie usłyszysz w dobrym związku

„Pieniądze skończą się w trakcie operacji, chichot losu, będzie nas stać na trzymanie przy życiu, ale nie leczenie. Niech MÓJ WSTYD idzie w świat”

Bycie singlem jest w porządku? Akurat! Jak często oszukujecie samych siebie