Coraz większą popularność zyskują zabiegi medycyny i kosmetologii estetycznej. Praktycznie każdy ma jakieś niedoskonałości skóry- nieważne czy są to blizny, zmiany trądzikowe czy cienie pod oczami. Naprzeciw oczekiwaniom klientów wychodzą salony beauty, oferując coraz większą gamę zabiegów. Jednym z nich jest radiofrekwencja mikroigłowa.
Czym jest radiofrekwencja mikroigłowa?
Radiofrekwencja mikroigłowa to zabieg kosmetologii estetycznej, który został dogłębnie przebadany klinicznie. Wykorzystuje jednocześnie dwie sprawdzone technologie, czyli mikronakłuwanie oraz fale radiowe. Początkowo wprowadza się niewielkiej wielkości igły w skórę na głębokość około 3 mm. Następnie urządzenie emituje się falę radiową, która nagrzewa skórę, w wyniku czego dochodzi do kontrolowanej koagulacji. Koagulacja pobudza komórki do regeneracji, w tym do zwiększenia produkcji kolagenu.
Głębokość nakłucia oraz moc fali radiowej zależy od obszaru ciała, na którym jest wykonywany zabieg, oraz indywidualnych wskazań. Dzięki temu zabieg jest bezpieczny dla pacjenta przy jednoczesnym zachowaniu jego skuteczności.
Jakie korzyści daje radiofrekwencja mikroigłowa?
Zabieg radiofrekwencji może być stosowany zarówno na twarz, jak i ciało. W zależności od miejsca może dać nieco inne efekty. Kluczowym rezultatem radiofrekwencji, jaki można uzyskać na skórze twarzy, są:
- wygładzenie
- zagęszczenie
- ujędrnienie
- redukcja opuchlizny
- zmniejszenie worków pod oczami
- redukcja zmarszczek
- zwężenie rozszerzonych porów
- niwelacja blizn i przebarwień
- podniesienie opadających policzków i powiek
- poprawa owalu twarzy
Radiofrekwencja mikroigłowa zastosowana na innych partiach ciała sprawdzi się w przypadku:
- cellulitu
- miejscowej otyłości (np. na brzuchu)
- trądziku (np. na dekolcie czy plecach)
- nadpotliwości
- rozstępach i bliznach
Więcej o zabiegu można dowiedzieć się na:
https://jetsetspabeauty.pl/oferta/radiofrekwencja-mikroiglowa/
Jakie są wskazania i przeciwwskazania do zabiegu?
Radiofrekwencja jest zabiegiem, do którego nie mogą przystąpić wszyscy. Przeciwwskazaniem do zabiegu mogą być niektóre choroby np. nowotwór, miażdżyca, zaburzenia krążenia, nadciśnienie, padaczka, cukrzyca, stwardnienie rozsiane czy infekcje wirusowe i grzybicze. Zabieg nie może się odbyć także w czasie ciąży i karmienia piersią. Nie zaleca się wykonywania zabiegu w momencie, gdy na skórze są rany i następuje przerwanie ciągłości skóry.
Najczęściej zadawane pytania o zabieg RF
Osoby, które dopiero rozważają zabieg radiofrekwencji mikroigłowej, mają wiele pytań i obaw związanych z zabiegiem. Świadomość przebiegu zabiegu, efektów oraz przeciwwskazań to absolutne minimum, jakie należy znać przed wykonaniem radiofrekwencji. Poniżej kilka najczęściej zadawanych pytań o radiofrekwencję zebranych od klientów jetsetspabeauty.pl
Czy zabieg jest bolesny?
Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej jest bezbolesny. Aby zapewnić maksymalny komfort pacjentowi, kosmetolog wykorzystuje znieczulający krem, który niweluje wszelkie uczucie dyskomfortu i bólu.
Ile zabiegów RF należy wykonać?
Liczba zabiegów to kwestia indywidualna, którą należy ustalić wraz z kosmetologiem. Dużo zależy także od efektu, jaki chcemy uzyskać, oraz zaawansowania niedoskonałości, jakie chcemy zredukować. Średnio stosuje się trzy zabiegi, które są powtarzane raz w miesiącu.
Kiedy wykonać radiofrekwencję?
Radiofrekwencja mikroigłowa jest zabiegiem całorocznym.
Jakie są wskazania po zabiegu radiofrekwencji?
Okres rekonwalescencji jest niezwykle krótki, gdyż trwa około 3-4 godzin.
Radiofrekwencja mikroigłowa ma bardzo szerokie zastosowanie. Kusi także bezbolesnością i praktycznie nie wymaga rekonwalescencji zapewniając jednocześnie wspaniałe efekty wizualne.
Artykuł partnera