Go to content

Sprawdź, co się stanie, jeśli wypijesz ocet z miodem przed snem. Sprytny trik

Sprawdź, co się stanie, jeśli wypijesz ocet z miodem przed snem. Sprytny trik
Fot. iStock / MonaMakela

Słyszeliście o cudownych właściwościach octu jabłkowego? To stary jak świat sposób na wiele dolegliwości. Jednak okazuje się, że oprócz tych wszystkich babcinych trików ma jeszcze jedno zastosowanie – pod warunkiem, że połączycie go z miodem. Co się stanie, jeśli wypijesz ocet z miodem przed snem? Coś bardzo zaskakującego.

Picie octu z miodem przed snem może pozbyć się bardzo uciążliwego kłopotu, a sama kuracja jest niezwykle prosta.

Dobrze znany właściwości lecznicze octu jabłkowego – można go stosować do nacierania, okładów, kąpieli a nawet pić – jest całkiem sporo przepisu na jego zastosowanie. Podobno wypijany co dzień na czczo działa, jak detoks i usprawnia trawienie. Okazuje się jednak, że jeśli wypijemy miksturę z octu i miodu przed snem możemy sporo zyskać. To stary i sprawdzony pomysł na bezsenność!

Ocet z miodem przed snem? Jak przygotować miksturę?

Wymieszaj łyżkę stołową octu jabłkowego z łyżką miodu. Następnie dodaj pól szklanki ciepłej, przegotowanej wody. Wymieszaj dokładanie. Tak, żeby wszystkie składniki się połączyły.

Miksturę z octu i miodu na bezsenność należy pić bezpośrednio przed położeniem się spać.

Zastanawiasz się, jak to działa? To żadne czary mary, a jedynie kilka właściwości tych składników.

Dlaczego ten sposób jest skuteczny?

Ocet jabłkowy zawiera aminokwasy. Te substancje biorą udział w rozpadzie kwasów tłuszczowych.  W tym procesie zaczyna uwalniać się tryptofan odpowiedzialny za wspomaganie produkcji melatoniny – hormonu snu – to dzięki niemu możemy mówić o spokojnym i głębokim śnie.

Wydziela się również serotonina, hormon odpowiedzialny za dobry nastrój. Taki hormonalny koktajl  pomaga się nam zrelaksować i odprężyć.

Połączenie octu z miodem przed snem nie jest bez znaczenia, ponieważ i miód ma swój udział w skuteczności tej mikstury. Miód działa na zwiększenie stężenia wydzielanej serotoniny w naszym mózgu, w konsekwencji ma to działanie uspakajające. Ciało staje się odprężone i senne.

Sposób jest tak prosty, że trudno uwierzyć, że to może działać. A jednak! Jeśli macie problemy z wyciszeniem i zasypianiem po ciężkim dniu, wypróbujcie koniecznie!

Będzie zdrowo i bez chemii.


źródło: kobieta.onet.pl