Lifestyle Związek

Co to znaczy, że partner cię „blokuje”

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
25 czerwca 2019
Fot. iStock/shironosov
 

Może doświadczyłaś tego osobiście, może widziałaś swoją przyjaciółkę, która zmagała się z podobnymi problemami. Partner dosłownie hamuje cię w twoich działaniach, które są niezbędne dla twojego poczucia szczęścia, satysfakcji z życia i  harmonijnego rozwoju osobistego. Zamiast iść do przodu, cofasz się, stale wyciągając do niego rękę. Wasza relacja trwa twoim kosztem, nie zyskujesz nic, co by cię wzbogaciło, wzmocniło jako osobę. Partner cię „blokuje”.

Nie zawsze łatwo się zorientować, że to nasza relacja z ukochaną osobą stanowi zródło problemu. Zazwyczaj wypieramy myśl, że ktoś, kto powinien być podporą, jest obciążeniem emocjonalnym, sprawia, stoisz  w miejscu i koncentrujesz się głównie na waszej relacji i sprawach swojej połówki.

Oto pięć najczęstszych sygnałów, że partner cię blokuje

1. Przestałaś robić to, co lubisz

To może być hobby albo ulubiony sport, może cotygodniowe wycieczki do galerii sztuki? Może przestałaś podróżować, może nie czytasz tyle, ile byś chciała? A wszystko dlatego, że on uważa, że to banalne lub głupie. Za bardzo pochłonęły cię jego sprawy, jego zainteresowania, problemy, choć wcale nie jest to początek waszego związku.

2. Przestałaś odczuwać ciekawość świata

Zauważasz, że jesteś zbyt zmęczona, by tak jak kiedyś poczytać ulubione pismo popularne naukowe, obejrzeć wiadomości w telewizji, przeczytać o czymś, co zawsze cię interesowało, nauczyć się czegoś nowego. Gdybyś spojrzała na swoje życie z boku, zobaczyłabyś, że jest ono dość monotonne…

3. Ograniczyłaś znacznie kontakt z przyjaciółmi lub bliskimi

To bardzo niepokojący sygnał. Dobrze jest mieć wyjątkową więz z partnerem, ale jeśli z jego powodu przestajesz widywać się z innymi, ważnymi dla ciebie osobami, to znaczy, że relacja miłosna ogranicza ciebie jako osobę i wpływa negatywnie na emocje, które wiążą cię z przyjaciółmi lub rodziną.

4. Masz poczucie „uwierania”

Kochasz partnera, ale zaczynasz łapać się na tym, że swobodniej czujesz się, gdy relacje między wami się rozluźniają, gdy jesteście nieco dalej siebie. Odczuwasz ten związek jako coś niewygodnego, ograniczającego. Czasem wyobrażasz sobie, jakby to było bez niego.

5. Czujesz, że przy nim nie jesteś sobą

Może boisz się, że nie akceptuje cię w pełni takiej, jaką jesteś. Może to jego uwagi sprawiają, że milkniesz, nie kończysz zdania, nie chcesz być do końca szczera? Zastanów się, dlaczego właściwie ze sobą jesteście. Czy macie w tym związku równe prawa? Czy czujesz się doceniana, kochana, ważna? Czy czujesz, że się liczysz?…


Lifestyle Związek

15 sposobów na jakie powinieneś wspierać zdrowie emocjonalne swojego dziecka

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
25 czerwca 2019
Fot. iStock/ArtMarie
 

Zdrowie psychiczne naszych dzieci to kwestia pierwszorzędna. Alarmujące wyniki badań wskazują na to, że nie jest dobrze: w szpitalach psychiatrycznych brak miejsc i personelu, który mógłby pomóc potrzebującym. Co możemy zrobić, by zadbać o emocje najmłodszych? Poniżej 15 prostych wskazówek, o których nigdy nie powinniśmy zapominać. To absolutne ABC zdrowia emocjonalnego dziecka.

1.Kochaj

Pokaż mu, że jesteś dla niego, okazuj troskę i miłość.

2. Ćwicz i zachęcaj do wysiłku fizycznego

Baw się z nim na powietrzu, zachęcaj do ruchu, sportu.

3. Obserwuj 

Zwracaj uwagę na każdą zmianę w zachowaniu dziecka, na niepokojące symptomy, na wszystko co wydaje ci się istotną zmianą.

4. Wspieraj

Chwal dziecko za jego sukcesy, wspieraj w trudnych chwilach, zachęcaj i motywuj.

5. Dbaj o jego wypoczynek

Pokaż dziecku jak poradzić sobie ze stresem, naucz je wypoczywać efektywnie.

6. Bądź dumny

I mów o tym swojemu dziecku, niech o tym wie, fałszywa skromność nie jest pozytywną cechą.

7. Bądź cierpliwy

Nie nakładaj na dziecko presji, nauka wymaga czasu.

8. Pomagaj

Jeśli trzeba, szukaj pomocy u profesjonalistów.

9. Dbaj o emocje

Bądz świadomy tego, co czuje twoje dziecko i przez co przechodzi.

10. Ucz się

Po to, by być świadomym tego, co się dzieje z twoim dzieckiem.

11. Rozwiązuj problemy

Daj dziecku przykład – niech i ono nauczy się efektywnego radzenia sobie z problemami.

12. Słuchaj

Odłóż telefon, wyłącz telewizor. Pokaż, że cię obchodzi to, co słyszysz.

13. Ucz je jak sobie radzić

Naucz dziecko prostych technik relaksacji, mów o konsekwencjach działań, żeby mogło uczyć się na błędach.

14. Rozmawiaj

I ucz dziecko jak mówić o swoich uczuciach, odczuciach, przeżyciach.

15. Dbaj o pozytywne otoczenie dziecka

Niech w miarę możliwości dorasta w spokojnym, życzliwym środowisku. Niech ma pozytywne bodźce i poczucie, że świat jest dobry.


Na podstawie: www.facebook.com


Lifestyle Związek

Jak dbać o włosy latem? Poznaj 4 kroki do idealnej fryzury!

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
24 czerwca 2019
Jak dbać o włosy latem? Poznaj 4 kroki do idealnej fryzury!
Fot. iStock – Jak dbać o włosy latem? Poznaj 4 kroki do idealnej fryzury!

Jak dbać o włosy latem i dlaczego słońce szkodzi włosom? Jeśli nie chcesz po wakacjach szukać ratunku dla swojej fryzury nie zapominaj o kilku prostych zasadach. Wystarczy odrobina miłości do swoich włosów i dobre kosmetyki w przystępnej cenie!

Dlaczego słońce szkodzi włosom?

Zewnętrzna część włosa zbudowana jest tzw. łusek. Ich podstawową funkcją jest ochrona przed szkodliwymi czynnikami (również słońcem). Ponadto są odpowiedzialne za utrzymanie odpowiedniego nawilżenia wewnątrz włosa.

Intensywne działanie słońca powoduje odchylenie i otwarcie łusek. W ten sposób warstwa korowa włosa zostaje odsłonięta i narażona na czynniki zewnętrzne. Niszczy się w ten sposób keratyna –  białko, z którego zbudowany jest włos.

Jakie włosy są bardziej narażone na szkodliwe działanie słońca?

Na szkodliwe działanie promieni UV bardziej podatne są naturalnie jasne włosy – blond i siwe. Drugim typem włosów, które mocniej odczują szkodliwe działanie promieni słonecznych są włosy farbowane.

Jak dbać o włosy latem? Poznaj 4 kroki do idealnej fryzury!

1. Ochrona

Jeśli chcesz zadbać o swoje włosy podczas lata, przede wszystkim wyrób w sobie nawyk nie narażania ich na szkodliwe czynniki. Już dawno nauczyliśmy się stosować kosmetyki z filtrem do skóry, zamiast smażyć się na skwarki. Pora wyrobić sobie nawyki chroniące włosy.

Dlatego najlepszą i najskuteczniejszą ochroną przed słońcem jest noszenie okrycia głowy. Na plaży, basenie, a nawet podczas krótkiego spaceru w lesie noś kapelusz, czapkę z daszkiem lub owiń głowę modną chustą. Nakrycie głowy powinno być jasnego koloru, by odbijało promienie słoneczne, a nie dodatkowo je przyciągało.

2. Pielęgnacja

Letnie wakacje to nie czas na „nie-chce-mi-się” wobec włosów. Dobra, nawilżająca i chroniąca włosy odzywka to absolutna podstawa. Nie rezygnuj z plażowania czy kąpieli w morzu – ale podaruj swoim włosom raz w tygodniu regenerację. Nałóż maskę, zrób peeling głowy. Im dłużej maska znajduje się na włosach, tym lepiej!

Przyjrzyj się swojemu szamponowi – co potrafi oprócz pienienia się? To dobry czas, na wymianę kosmetyków, wybieraj mądrze, niech już podczas mycia głowy, twoje włosy zostaną dopieszczone! Naprawdę, nie musisz poświęcać nie wiadomo ile czasu na dbanie o fryzurę.

Pamiętaj o nałożeniu odżywki po myciu. Nie lubisz albo się spieszysz? Wybierz odżywkę bez spłukiwania!

My polecamy wam serię WS ACADEMY, mają ogromny wybór świetnych kosmetyków do włosów.

Wypróbuj:

Profesjonalny szampon z ekstraktem z egzotycznych owoców oczyszcza włosy oraz skórę głowy, pozostawiając je nawilżone. Ekstrakty z mango i marakui, dzięki właściwościom zmiękczającym, dogłębnie odżywiają oraz regenerują włosy.

Profesjonalna odżywka do włosów z ekstraktem z egzotycznych owoców. Odpowiednia ilość składników pielęgnujących działa antystatycznie, zapobiegając puszeniu się włosów i ich elektryzowaniu. Cukry i witaminy zawarte w wyciągu z papai pomagają nawilżyć oraz odświeżyć włosy. Dodatkowo, prowitamina B5 poprawia stan uszkodzonych włosów oraz nadaje im wyjątkową gładkość i blask.

3. Nawilżanie

Wybieraj rozsądnie kosmetyki. Pamiętaj, żeby zadbać o włosy po kąpieli w słonej czy chlorowanej wodzie. Oprócz dobroczynnego działania nawilżającego kosmetyków, nie zapomnijcie o nawilżaniu od wewnątrz – czyli nawadnianiu. Tak to już jest, że zdrowie i uroda idą w parze!

4. Stylizacja

Lato i stylizacje – oczywiście. Gorzej, gdy nasze włosy (wymęczone już słońcem) źle reagują na obciążające kosmetyki do stylizacji.  Znów pora zajrzeć na półkę w łazience… to czego używasz do stylizacji włosów może je niszczyć lub pielęgnować. Zwłaszcza latem twoje włosy będą ci wdzięczne za dobre traktowanie.

Wypróbuj:

Żel do włosów STRUKTURA to klasyka w nowym, profesjonalnym wydaniu. Służy utrwaleniu i podkreśleniu kształtu fryzury, zapewniając przy tym bardzo mocne i długotrwałe utrwalenie. Może być stosowany na mokre lub suche kosmyki, a najlepsze efekty da na normalnych i grubych włosach. Sprawdzi się też w przypadku loków, podkreślając ich naturalny skręt.

Lakier do włosów FORMA mocno utrwali i podkreśli kształt każdej fryzury. Nada włosom połysk i pozwoli na uzyskanie efektu świetlistego, a jednocześnie naturalnego wykończenia. Nie skleja włosów i nie pozostawia na nich osadu, ale dyscyplinuje je, działa antyseptycznie oraz chroni przed wilgocią. Jego dodatkowym atutem jest słodki, landrynkowy zapach.

 

Latem o twoje włosy dba

Fot. Materiały prasowe


Artykuł powstał we współpracy z WS ACADEMY


Zobacz także

Zażycz sobie pod choinkę, czyli najbardziej stylowe prezenty dla niej. Prezentownik Oh!me 2018

Dzieci w sprawie „lex Czarnek” wysyłają do prezydenta kartki pocztowe i tańczą poloneza. Stańmy w ich obronie!

Niech ci powie: „nie kocham cię już”, wtedy odejdź, wtedy przestań walczyć