Zdrowie

Wirtualny wernisaż zwyciężczyń konkursu Westwing & K MAG

Redakcja
Redakcja
3 listopada 2020
Fot. Materiały prasowe
 

Westwing i K MAG zapraszają na wirtualny wernisaż polskich artystek startujący 30.10.2020 o godz. 16.00 na Westwing.pl. Trzy zupełnie wyjątkowe kobiety i ich nieprzeciętne talenty wywalczyły tę możliwość w konkursie organizowanym przez marki. Wernisaż potrwa do czwartku, 5 listopada.

Wnętrzarska marka Westwing i magazyn KMAG połączyli siły i zorganizowali wspólny konkurs, aby promować debiutujących twórców, którzy zasługują na uznanie szerokiego grona odbiorców. Nagroda w konkursie to prezentacja prac zwycięzców w specjalnej kampanii, która dziś o 16.00 pojawi się na Westwing.pl.

„Cieszy nas, że Westwing dostrzegł potencjał i poziom młodych artystów K MAG-a. Dzięki tej współpracy nasi twórcy jeszcze bardziej rozwiną skrzydła, a my będziemy mogli dalej ich promować, co jest naszą misją” – Mikołaj Komar, redaktor naczelny magazynu K MAG.

Z setek zgłoszonych prac, komisja złożona z przedstawicieli K MAG i Westwing wybrała trzy artystki. Już od 30.10.2020 ich prace można nie tylko obejrzeć, ale także kupić za pośrednictwem Westwing.pl, wzbogacając swoją domową galerię o młodą, polską sztukę na najwyższym poziomie.

Gabriela Gorączko

Ma na koncie wiele wystaw ogólnopolskich oraz międzynarodowych. Obecnie zajmuje się m.in. artystycznym drukiem cyfrowym, eksperymentalną grafiką projektową oraz ilustracją. Swe zainteresowanie kieruje w stronę sztuki ludowej, która była jej bliska od najmłodszych lat. Jest także założycielką studia z neofolkowym designem.

Diana Żurek

Tworzy digitalowe kolaże, wycinając kształty, a następnie składając je w wiele warstw. W jej dziełach widać inspiracje starożytną mitologią i architekturą oraz japońską filozofią zen. Jak mówi, formy pojawiające się w jej twórczości to zazwyczaj przełożenie jakieś swobodnej myśli, czasem istotnej, czasem ulotnej, zawsze lekkiej.

Ola Szczepaniak

Studentka grafiki na warszawskiej ASP. Uwielbia papier i to, jakie stwarza możliwości. Najbardziej inspirują ją polskie ilustracje i plakaty lat 50. i 60. Jej prace są na pograniczu abstrakcji, przeważają w nich ostro cięte formy
i plamy. Pomysły na ilustracje czerpie z własnych doświadczeń, ulotnych momentów i snów.


Zdrowie

Czym jest intymność i dlaczego jest tak ważna dla naszego związku? Wcale nie chodzi o seks

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
3 listopada 2020
Fot. iStock/AleksandarNakic

Intymność większości z nas kojarzy się z… seksem. Tymczasem wcale nie o seks tu chodzi. Intymność, o której w ramach związku mówi się coraz częściej, jest bardzo realnym stanem bycia opartym na naszej głębokiej biologicznej potrzebie miłości i uczucia.

Intymność dotyczy bliskości, bycia razem oraz tworzenia i utrzymywania więzi, która jest integralną częścią każdego związku. Na najbardziej podstawowym poziomie intymność definiowana jest jako „bliski, znajomy i zazwyczaj czuły lub kochający osobisty związek z inną osobą”. Brak intymności to początek końca każdej relacji, a nawet najlepiej rokujących związków, które bez tego istotnego składnika stają się podatne na toksyczne symptomy.

Czym jest intymność, jeśli nie powinniśmy jej definiować seksem? Istnieją jej cztery główne rodzaje, każdy z nich wpływa na nasze miłosne życie.

Emocjonalna intymność

To ten rodzaj intymności najbardziej pożądany w romantycznym związku. To dzięki niej łączymy umysł i uczucia z partnerem, mówimy: „Skąd wiesz, że właśnie o tym myślałam!”.

Emocjonalna bliskość jest tym rodzajem bliskości, w której akceptujesz partnera takim, jakim jest.

Fizyczna intymność

Na początku te wszystkie ukradkowe spojrzenia, niepozorne gesty, a później czułość wyrażana dotykiem – to one budują w związku fizyczną intymność. Pozwala się na siebie otworzyć, zrozumieć. Zwiększa poczucie bezpieczeństwa.

Intelektualna intymność

Jest to rodzaj bliskości, który ma kluczowe znaczenie w życiu większości związków, a także przyjaźni. Ta intymność koncentruje się na dzieleniu się swoimi przemyśleniami i opiniami, ważnymi dla ciebie sprawami z partnerem. Rozmowa, dyskusje, burze mózgów przy rozwiązaniu na przykład jakiegoś problemu, są bezcenne dla związku, choć tak rzadko o tym pamiętamy.

Intymność rekreacyjna

To nic innego jak wspólne spędzanie wolnego czasu w sposób, który wam obojgu odpowiada. W niektórych związkach przychodzi to naturalnie, bo dzielimy swoje pasje. Na przykład lubimy wspólnie chodzić po górach albo żeglować, może czytać książki, a może podglądać ptaki. Pewnie co związek, to inny zwyczaj. Ważne jednak, by znaleźć tą wspólną strefę, jeśli jej nie macie – popracować nad nią, poszukać. Wyjście na siłownię? Bieganie? Łowienie ryb (znam taką parę)? Możliwości jest mnóstwo, warto ich poszukać, bo spędzając razem czas, zaczynamy go coraz bardziej doceniać.


Zobacz także

6 typów upławów. Te objawy powinny cię zaniepokoić

5 objawów niedoboru witamin i minerałów, które możesz zauważyć na swojej twarzy

Co zrobić, kiedy dziecko się zakrztusi? Od twojej reakcji zależy jego życie i zdrowie