Zdrowie

Wirtualny wernisaż zwyciężczyń konkursu Westwing & K MAG

Redakcja
Redakcja
3 listopada 2020
Fot. Materiały prasowe
 

Westwing i K MAG zapraszają na wirtualny wernisaż polskich artystek startujący 30.10.2020 o godz. 16.00 na Westwing.pl. Trzy zupełnie wyjątkowe kobiety i ich nieprzeciętne talenty wywalczyły tę możliwość w konkursie organizowanym przez marki. Wernisaż potrwa do czwartku, 5 listopada.

Wnętrzarska marka Westwing i magazyn KMAG połączyli siły i zorganizowali wspólny konkurs, aby promować debiutujących twórców, którzy zasługują na uznanie szerokiego grona odbiorców. Nagroda w konkursie to prezentacja prac zwycięzców w specjalnej kampanii, która dziś o 16.00 pojawi się na Westwing.pl.

„Cieszy nas, że Westwing dostrzegł potencjał i poziom młodych artystów K MAG-a. Dzięki tej współpracy nasi twórcy jeszcze bardziej rozwiną skrzydła, a my będziemy mogli dalej ich promować, co jest naszą misją” – Mikołaj Komar, redaktor naczelny magazynu K MAG.

Z setek zgłoszonych prac, komisja złożona z przedstawicieli K MAG i Westwing wybrała trzy artystki. Już od 30.10.2020 ich prace można nie tylko obejrzeć, ale także kupić za pośrednictwem Westwing.pl, wzbogacając swoją domową galerię o młodą, polską sztukę na najwyższym poziomie.

Gabriela Gorączko

Ma na koncie wiele wystaw ogólnopolskich oraz międzynarodowych. Obecnie zajmuje się m.in. artystycznym drukiem cyfrowym, eksperymentalną grafiką projektową oraz ilustracją. Swe zainteresowanie kieruje w stronę sztuki ludowej, która była jej bliska od najmłodszych lat. Jest także założycielką studia z neofolkowym designem.

Diana Żurek

Tworzy digitalowe kolaże, wycinając kształty, a następnie składając je w wiele warstw. W jej dziełach widać inspiracje starożytną mitologią i architekturą oraz japońską filozofią zen. Jak mówi, formy pojawiające się w jej twórczości to zazwyczaj przełożenie jakieś swobodnej myśli, czasem istotnej, czasem ulotnej, zawsze lekkiej.

Ola Szczepaniak

Studentka grafiki na warszawskiej ASP. Uwielbia papier i to, jakie stwarza możliwości. Najbardziej inspirują ją polskie ilustracje i plakaty lat 50. i 60. Jej prace są na pograniczu abstrakcji, przeważają w nich ostro cięte formy
i plamy. Pomysły na ilustracje czerpie z własnych doświadczeń, ulotnych momentów i snów.


Zdrowie

Czym jest intymność i dlaczego jest tak ważna dla naszego związku? Wcale nie chodzi o seks

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
3 listopada 2020
Fot. iStock/AleksandarNakic

Intymność większości z nas kojarzy się z… seksem. Tymczasem wcale nie o seks tu chodzi. Intymność, o której w ramach związku mówi się coraz częściej, jest bardzo realnym stanem bycia opartym na naszej głębokiej biologicznej potrzebie miłości i uczucia.

Intymność dotyczy bliskości, bycia razem oraz tworzenia i utrzymywania więzi, która jest integralną częścią każdego związku. Na najbardziej podstawowym poziomie intymność definiowana jest jako „bliski, znajomy i zazwyczaj czuły lub kochający osobisty związek z inną osobą”. Brak intymności to początek końca każdej relacji, a nawet najlepiej rokujących związków, które bez tego istotnego składnika stają się podatne na toksyczne symptomy.

Czym jest intymność, jeśli nie powinniśmy jej definiować seksem? Istnieją jej cztery główne rodzaje, każdy z nich wpływa na nasze miłosne życie.

Emocjonalna intymność

To ten rodzaj intymności najbardziej pożądany w romantycznym związku. To dzięki niej łączymy umysł i uczucia z partnerem, mówimy: „Skąd wiesz, że właśnie o tym myślałam!”.

Emocjonalna bliskość jest tym rodzajem bliskości, w której akceptujesz partnera takim, jakim jest.

Fizyczna intymność

Na początku te wszystkie ukradkowe spojrzenia, niepozorne gesty, a później czułość wyrażana dotykiem – to one budują w związku fizyczną intymność. Pozwala się na siebie otworzyć, zrozumieć. Zwiększa poczucie bezpieczeństwa.

Intelektualna intymność

Jest to rodzaj bliskości, który ma kluczowe znaczenie w życiu większości związków, a także przyjaźni. Ta intymność koncentruje się na dzieleniu się swoimi przemyśleniami i opiniami, ważnymi dla ciebie sprawami z partnerem. Rozmowa, dyskusje, burze mózgów przy rozwiązaniu na przykład jakiegoś problemu, są bezcenne dla związku, choć tak rzadko o tym pamiętamy.

Intymność rekreacyjna

To nic innego jak wspólne spędzanie wolnego czasu w sposób, który wam obojgu odpowiada. W niektórych związkach przychodzi to naturalnie, bo dzielimy swoje pasje. Na przykład lubimy wspólnie chodzić po górach albo żeglować, może czytać książki, a może podglądać ptaki. Pewnie co związek, to inny zwyczaj. Ważne jednak, by znaleźć tą wspólną strefę, jeśli jej nie macie – popracować nad nią, poszukać. Wyjście na siłownię? Bieganie? Łowienie ryb (znam taką parę)? Możliwości jest mnóstwo, warto ich poszukać, bo spędzając razem czas, zaczynamy go coraz bardziej doceniać.


Zobacz także

Dieta oczyszczająca jelita, wątrobę i nerki

Dieta oczyszczająca – jak wesprzeć jelita, wątrobę i nerki naturalnymi sposobami?

Antyoksydanty. Czego nie wiesz o likopenie, luteinie i innych związkach przedłużających zdrowie i młodość

Tłuszcz - jaką rolę pełni i po jaki warto sięgać dla zdrowia

Tłuszcz pełni ważną rolę w organizmie. Po jaki warto sięgać, by zadbać o zdrowie?