Go to content

Co sposób, w jaki trzymacie się za ręce, mówi o waszym związku?

fot. Unsplash

Drobne gesty potrafią wyrazić więcej niż tysiąc słów. Pocałunki, obejmowanie się czy trzymanie za ręce świadczą, że tych dwoje łączy coś więcej. Niektórzy nawet nie zdają sobie sprawy, że sposób w jaki trzymamy naszego partnera czy partnerkę za rękę zdradza wiele o naszym związku.

Splecione ręce

Splecione dłonie to naprawdę dobry znak! Pary, które w ten sposób trzymają się za ręce są w sobie szaleńczo zakochane. W związku pojawia się prawdziwa miłość, pasja i namiętność. Nie brakuje zaufania, szacunku i poczucia bezpieczeństwa. Tutaj nie ma czasu na nudę. Zakochani uwielbiają spędzać ze sobą czas, być może mają wspólne zainteresowania i hobby. Warto zwrócić uwagę na siłę uścisku. Jeśli jedna z osób trzyma bardzo delikatnie i rozluźnia chwyt, być może rozluźnia więzi.

Zobacz również: Jak cię widzą, tak cię piszą? Sprawdź, co mówi o tobie twój styl ubierania

Za jeden palec

Partnerzy, którzy trzymają się za jeden palec cenią sobie swobodę w związku. Takie osoby nie lubią być ograniczane, chcą mieć przestrzeń na realizowanie swoich marzeń i pomysłów. Może się jednak zdarzyć, że jeden z partnerów potrzebuje chwili odpoczynku, by złapać oddech i spojrzeć na wszystko z dystansem. Niestety, trzymanie się za jeden palec może oznaczać, że jedna z osób myśli o zostaniu przyjaciółmi.

Dłoń w dłoń

Pary, które w ten sposób trzymają się za ręce stworzyły stabilny, bezpieczny i przepełniony miłością związek. Niestety, choć miłości jest naprawdę wiele, brakuje namiętności i spontaniczności. Warto zwrócić również uwagę na to, czyja dłoń znajduje się z przodu. Jeśli to kobieta wkłada rękę w dłoń partnera, to najprawdopodobniej to właśnie on dominuje w tej relacji. Jednak takie ułożenie świadczy również o tym, że mężczyzna stara się być odpowiedzialny i troskliwy.

Nie trzymacie się za ręce

Pary, które nie trzymają się za ręce najprawdopodobniej są ze sobą już bardzo długo, a do związku wkradła się rutyna. Być może partnerzy nie odczuwają potrzeby bliskości lub potrzebują chwili odpoczynku, wytchnienia. W najgorszym wypadku, ktoś tu nie jest zainteresowany budowaniem dalszej relacji.  

Zobacz również: Trzy intuicyjne znaki, że warto ratować nieudany związek

Pod rękę

Wiele kobiet lubi trzymać swojego mężczyznę pod rękę. O czym to świadczy? Taki sposób trzymania oznacza, że partnerzy znają się jak łyse konie. Są ze sobą długo i dobrze czują się w swoim towarzystwie. Kobieta ufa bezgranicznie swojemu partnerowi, czuje się przy nim pewnie i bezpiecznie. Mężczyzna stara się być odpowiedzialny i troskliwy. Jednak z drugiej strony, taki chwyt może oznaczać, że kobieta potrzebuje większej uwagi od swojego partnera.