Go to content

Jak cię widzą, tak cię piszą? Sprawdź, co mówi o tobie twój styl ubierania

fot. Evg Kowalievska/Pexels

„Jak cię widzą, tak cię piszą”, to stare powiedzenie, które skrywa w sobie naprawdę wiele prawdy. Związek między tym jak wyglądasz i jak się ubierasz, a tym jak postrzegają cię inni naprawdę istnieje. Styl ubioru mówi wiele o cechach osobowości i charakteru. Zatem, analizujemy i sprawdzamy, co mówi o tobie twój styl ubierania.

Co mówi o tobie twój styl ubierania

Ubrania oversize

Osoby preferujące ubrania oversize, czyli zaprojektowane w taki sposób, by wydawały się o kilka rozmiarów za duże, najprawdopodobniej nie akceptują swojego ciała i za wszelką cenę starają się ukryć mankamenty. Jednak z drugiej strony luźne ubrania preferowane są przez osoby ceniące sobie wolność, niezależność i swobodę do działania. Otwarte i bardzo tolerancyjne. Osoby te bez żadnego skrępowania wyrażają swoje poglądy i głośno mówią to, co myślą.

Zobacz również: Jak nosić sweter oversize, czyli za luźny sweter w roli głównej

Styl biurowy

Styl biurowy czyli garnitur lub ołówkowa spódnica, biała koszula niekiedy połączona z marynarką, wybierany jest przez osoby lubiące ład i porządek. Na taki ubiór decydują się ci, który nie lubią wyróżniać się na tle grupy i najlepiej czują się wtedy, gdy wtopią się w tłum. Upodobanie do stylu biurowego oznacza perfekcjonizm, precyzyjność i działanie według ustalonego planu. Osoby decydujące się na taki sposób ubioru nie lubię być zaskakiwane – niespodzianki nie sprawiają im przyjemności.

Styl młodzieżowy

Styl młodzieżowy u osób dorosłych często nie robi dobrego pierwszego wrażenia. A jak wiadomo, to właśnie ono jest najważniejsze. Dorośli, którzy za wszelką cenę starają się wyglądać jak nastolatki, najprawdopodobniej chcą zatrzymać uciekający czas. Osoby, które wybierają młodzieżowe ubrania postrzegane są jako nieodpowiedzialne i niedojrzałe. Trudno jest zdobyć im zaufanie innych.

Ubrania w print

Ubrania w motyle, ptaki, kwiaty czy drzewa wybierają osoby kreatywne, ceniące wolność i swobodę. Dusze artystyczne. Kwiaty to ulubiony motyw romantyczek, które postrzegane są jako subtelne i zmysłowe. Z kolei na kratkę czy paski najczęściej decydują się ci, którzy lubią sztywne reguły i zasady. Osoby te cenią sobie stały plan dnia, nie lubią nieprzemyślanych i spontanicznych decyzji. Są odważne, silne i inteligentne. Ubrania w cętki kojarzone są z kobietami o silnym charakterze, króre postrzegane są jako pewne siebie, odważne, przebojowe i świadome atrybutów swojej urody.

Zobacz również: 4 elementy garderoby, które sprawiają, że stylizacja wygląda… drogo

Na cebulę

Im więcej warstw ubrań tym większa potrzeba ukrycia swojego prawdziwego oblicza. Tak ubierają się ci, którzy (z różnych względów) nie chcą, by inni poznali ich uczucia. Za wszelką cenę skrywają to, co mają w środku. Osoby te często odbierane są jako skryte, gburowate i nieprzyjaźnie nastawione do otoczenia.

Kolory także zdradzają wiele

Szarość – kolor ten cenią sobie introwertycy, ludzie, którzy nie chcą być zauważani, którzy nie czują się komfortowo, kiedy zagadywani są przez obce osoby.

Granat – jest symbolem kontroli. Granat wybierają ci, którzy chcą podkreślić swój profesjonalizm i swoje kompetencje.

Czerń – osoby preferujące tylko i wyłącznie czarne ubrania są silne wewnętrznie, lubią się buntować i wyrażać swoje zdanie.

Zieleń – kolor ten wybierany jest przez osoby spokojne, zrównoważone, które osiągnęły stan wewnętrznej równowagi. Zdarza się, że na zielone ubrania decydują się osoby mające wiele zmartwień, które kolorem chcą przywrócić harmonię.

Błękit – błękit to ulubiony kolor osób mających kreatywną duszę.

Fiolet – to kolor intelektualistów. Osób, które dużo się zastanawiają i analizują.

Pomarańcz – na ubrania w kolorze pomarańczowym decydują się ci, którzy cieszą się życiem  i doceniają każdą chwilę.