Go to content

Miłość bezwarunkowa – skąd wiedzieć, że takim uczuciem darzy cię twój partner?

Fot. iStock / yuran-78

„Największym darem, który możesz ofiarować innym, jest dar bezwarunkowej miłości i akceptacji” – Brian Tracy.

Miłość to ekscytujące doświadczenie. Kiedy jesteś z kimś, kogo kochasz, całe twoje spojrzenie na życie zmienia się, kształtuje na nowo. O ile jest to dobre, pozytywne uczucie, jego wpływ na naszą codzienność jest nieoceniony. Kochając „za nic”, za to, że jesteś, partner daje ci poczucie bezpieczeństwa. Podnosi się poczucie twojej wartości, jesteś szczęśliwa, bo czujesz się ważna i akceptowana taka, jaka jesteś.

Skąd wiedzieć, że takim uczuciem darzy cię twój partner? Pomyśl przez chwilę nad waszym związkiem. Partner kocha cię bezwarunkowo, jeśli:

On pokazuje ci konkretnymi czynami, że chce stworzyć z tobą poważny związek

Jeśli na skutek tego czujesz się przy nim tak, że oczami wyobrazni widzisz siebie starzejącą się u jego boku,  prawdopodobnie jest to znak, że jego miłość do ciebie jest bezwarunkowa i czujesz się bezpiecznie z nimi na tyle, aby rozpocząć wspólne życie „na poważnie”, ze wszystkimi konsekwencjami.

Zwierzacie się sobie z tajemnic

Oznacza to, że jest między wami zaufanie. Jeśli ufasz mu na tyle, by powiedzieć nawet o tym, co stanowi dla ciebie wstydliwy problem związany na przykład z twoją przeszłością,jeśli wiesz, że jesteś w pełni akceptowana, wiesz także, że ta miłość jest bezwarunkowa.

Często słyszysz, że partner jest z ciebie dumny

Nie musisz mieć na koncie niezwykłych osiągnięć. On docenia cię za to, że jesteś i za to, jaka jesteś. Czuje się szczęśliwy, bo tworzycie razem związek.

Partner chce cię chronić

Nie oznacza to chęci zamykania cię w złotej klatce i odcinania od znajomych, ale zwykłą troskę, wynikającą z zaangażowania i uczucia. Kocha cię, wiec dba o ciebie, myśli o tobie.

Nie oczekuje od ciebie, że się zmienisz

Pokochał cię taką, jaką cię poznał. Może masz kilka wad, może nie zawsze we wszystkim się zgadzacie. Ale na koniec dnia liczy się to, że jest wam ze sobą po prostu dobrze. „Pasujecie do siebie” – niezależnie od tego, jak interpretujesz te słowa. A on nie zamieniłby cię na nikogo innego.

Jest dla ciebie, gdy go potrzebujesz

Nieważne, czy to poważna choroba, czy zły dzień – możesz na niego liczyć. Jeśli nie odbierze telefonu, oddzwoni. Zrobi wszystko, żebyś czuła, że nie jesteś sama. Nie znajdzie wymówek, ale będzie razem z tobą, na dobre i na złe. Bo naprawdę cię kocha, a nie jedynie „bawi się” w uczucia.

Kocha cię, bez względu na wszystko

Możesz popełnić błąd, który wydaje ci się niewybaczalny. Możesz zwątpić w to, że dacie radę, mieć gorsze dni, mylić się albo zmieniać zdanie. Możesz się zestarzeć, przytyć, on ze starzej się razem z tobą. Możesz mieć kłopoty finansowe, stracić pracę, mogą targać tobą negatywne emocje. On nadal cię kocha i myśli o tym, jak ci pomóc. Jego miłość jest stała.