Związek

Miłość bezwarunkowa – skąd wiedzieć, że takim uczuciem darzy cię twój partner?

Redakcja
Redakcja
29 lipca 2019
Fot. iStock / yuran-78
 

„Największym darem, który możesz ofiarować innym, jest dar bezwarunkowej miłości i akceptacji” – Brian Tracy.

Miłość to ekscytujące doświadczenie. Kiedy jesteś z kimś, kogo kochasz, całe twoje spojrzenie na życie zmienia się, kształtuje na nowo. O ile jest to dobre, pozytywne uczucie, jego wpływ na naszą codzienność jest nieoceniony. Kochając „za nic”, za to, że jesteś, partner daje ci poczucie bezpieczeństwa. Podnosi się poczucie twojej wartości, jesteś szczęśliwa, bo czujesz się ważna i akceptowana taka, jaka jesteś.

Skąd wiedzieć, że takim uczuciem darzy cię twój partner? Pomyśl przez chwilę nad waszym związkiem. Partner kocha cię bezwarunkowo, jeśli:

On pokazuje ci konkretnymi czynami, że chce stworzyć z tobą poważny związek

Jeśli na skutek tego czujesz się przy nim tak, że oczami wyobrazni widzisz siebie starzejącą się u jego boku,  prawdopodobnie jest to znak, że jego miłość do ciebie jest bezwarunkowa i czujesz się bezpiecznie z nimi na tyle, aby rozpocząć wspólne życie „na poważnie”, ze wszystkimi konsekwencjami.

Zwierzacie się sobie z tajemnic

Oznacza to, że jest między wami zaufanie. Jeśli ufasz mu na tyle, by powiedzieć nawet o tym, co stanowi dla ciebie wstydliwy problem związany na przykład z twoją przeszłością,jeśli wiesz, że jesteś w pełni akceptowana, wiesz także, że ta miłość jest bezwarunkowa.

Często słyszysz, że partner jest z ciebie dumny

Nie musisz mieć na koncie niezwykłych osiągnięć. On docenia cię za to, że jesteś i za to, jaka jesteś. Czuje się szczęśliwy, bo tworzycie razem związek.

Partner chce cię chronić

Nie oznacza to chęci zamykania cię w złotej klatce i odcinania od znajomych, ale zwykłą troskę, wynikającą z zaangażowania i uczucia. Kocha cię, wiec dba o ciebie, myśli o tobie.

Nie oczekuje od ciebie, że się zmienisz

Pokochał cię taką, jaką cię poznał. Może masz kilka wad, może nie zawsze we wszystkim się zgadzacie. Ale na koniec dnia liczy się to, że jest wam ze sobą po prostu dobrze. „Pasujecie do siebie” – niezależnie od tego, jak interpretujesz te słowa. A on nie zamieniłby cię na nikogo innego.

Jest dla ciebie, gdy go potrzebujesz

Nieważne, czy to poważna choroba, czy zły dzień – możesz na niego liczyć. Jeśli nie odbierze telefonu, oddzwoni. Zrobi wszystko, żebyś czuła, że nie jesteś sama. Nie znajdzie wymówek, ale będzie razem z tobą, na dobre i na złe. Bo naprawdę cię kocha, a nie jedynie „bawi się” w uczucia.

Kocha cię, bez względu na wszystko

Możesz popełnić błąd, który wydaje ci się niewybaczalny. Możesz zwątpić w to, że dacie radę, mieć gorsze dni, mylić się albo zmieniać zdanie. Możesz się zestarzeć, przytyć, on ze starzej się razem z tobą. Możesz mieć kłopoty finansowe, stracić pracę, mogą targać tobą negatywne emocje. On nadal cię kocha i myśli o tym, jak ci pomóc. Jego miłość jest stała.


Związek

31 lekcji o szczęściu i miłości, zainspirowanych naukami Buddy

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
30 lipca 2019
Fot. iStock / francescoch
 

Chociaż życie nie zawsze wypełniają same szczęśliwe chwile, możemy odnaleźć sposób, aby zobaczyć je w pozytywnych barwach. Miłość i szczęście należy pielęgnować w szczególny sposób. Pomogą nam w tym poniższe zasady, zainspirowane naukami Buddy.

1. Nie koncentruj się na przeszłości, nie martw się o przyszłość, pomyśl o chwili obecnej.

2. Twój umysł jest najważniejszy, jesteś tym, co myślisz – dbaj o swoje myśli i kontroluj to, co jest dla ciebie szkodliwe.

3. Odnajdziesz radość, jeśli twoje myśli pozostaną oczyszczone z tego, co złe.

4. Tylko ty sam możesz sobie pomóc, nikt inny.

5. Jedynymi błędami, jakie popełniamy w życiu są rezygnacja lub brak działania.

6. Potrafimy zmienić sposób naszego myślenia.

7. Wszyscy żyjemy w jakimś celu.

8.Wielu z nas poszukuje kierunku w życiu, nie zdając sobie sprawy, że mamy w sobie odpowiedź. Przestań szukać na zewnątrz, szukaj prawdy w sobie.

9. Spokój i harmonię osiąga się również wewnątrz siebie, a nie  z zewnetrznego źródła.

10. Zrobienie czegoś dobrego dla innych wpłynie pozytywnie również na ciebie.

11. W trudnych chwilach i doświadczeniach zawsze jesteśmy sami.

12. Współczucie i empatia są największą siłą tego świata.

13. Szczęścia nie trzeba szukać – ono tu już jest.

14. Jeśli twoim celem jest szczęście, nie możesz pozwolić, by złość ogarnęła twój umysł.

15. Aby żyć prawidłowo, musimy nauczyć się żyć bez strachu

16. To, że napotkamy w życiu ból jest pewne, ale cierpienie to już nasz osobisty wybór.

17. Radość i szczęście powinniśmy dzielić z innymi

18. Zmiana sposobu myślenia pomaga oczyścić nasz umysł z negatywności

19. Nie powinniśmy nigdy kontrolować innych, kontrolujmy swoje myśli, emocje działania.

20. Mądrość również pojawi się wtedy, kiedy nauczysz się kontrolować swoje myśli.

21. Wszyscy umrzemy. Chociaż wszyscy mamy różne przekonania dotyczące tego, co dzieje się po śmierci, ci z nas, którzy mają w życiu cel, nie mają się czego obawiać – bo wiemy, że nasz czas na ziemi został mądrze spędzony.

22. Te trzy rzeczy zawsze „wyjdą”: księżyc, słońce i prawda.

23. Na nasze życie składają się „małe chwile”. Nie lekceważ ich.

24. Nasze słowa wpływają na innych.  Musimy pamiętać o starannym wyborze naszych słów. Nawet jeśli nie mamy na myśli złych intencji, inni zawsze będą interpretować nasze słowa w taki czy inny sposób.

25. Tylko miłość może przynieść pozytywne zmiany w naszym życiu i życiu innych. Pozbądź się nienawiści.

26. Każdy nowy poranek jest możliwością rozpoczęcia wszystkiego od początku.

27. Wszyscy jesteśmy ze sobą połączeni, nie mieszkamy w próżni.

28. Zło jest wyborem. Czasem sami jesteśmy swoimi największymi wrogami.

29. Im więcej o czymś myślimy, tym bardziej to na nas wpływa.

30. Poświęcenie czasu na bycie samemu jest lepsze niż towarzystwo osób o negatywnych cechach.

31.Liczą się czyny. Możesz powiedzieć i obiecać wszystko,  ale jeśli będziemy mówić tylko bez podejmowania działań, nasze słowa nie będą niczym więcej niż pustką.


Na podstawie: powerofpositivity.com


Związek

4 sposoby na zaparcia u dziecka

Redakcja
Redakcja
29 lipca 2019
Fot. iStock / globalmoments

Lekarze pediatrzy alarmują: zaparcia są jedną z najczęstszych dolegliwości przewodu pokarmowego, jakie występują u dzieci. Co podać dziecku na zatwardzenie, by szybko i skutecznie pozbyło się kłopotu?

Diagnostyka problemu

O zaparciu mówimy wówczas, gdy przez co najmniej miesiąc dziecko wypróżnia się rzadziej niż dwa razy w tygodniu. Wypróżniania wymagają od dziecka wysiłku, są bolesne, a stolec zbity, o dużej objętości.

Co na zatwardzenie u dziecka?

1. Zacznij od zmiany diety na bogatobłonnikową

Najlepszym źródłem błonnika są produkty zbożowe: kasze (gryczana, jęczmienna), otręby, ryż brązowy, płatki zbożowe pszenne i żytnie oraz orzechy, suszone owoce (brzoskwinie, śliwki). Sporo błonnika mają świeże warzywa (groch, pietruszka, seler, chrzan, botwina) i owoce (maliny, porzeczki, czarne jagody) oraz wiórki kokosowe.

Pamiętaj, żeby błonnik podawać z płynami. Błonnik znacznie ułatwia oddawanie stolca, a poprzez nasilanie fermentacji i zwiększenie ilości wody w przewodzie pokarmowym w znacznym stopniu poprawia rytm wypróżnień.

Nie podawaj białego pieczywa, marchwianki i kleiku ryżowego oraz kaszy manny i kukurydzianej, pieczywa cukierniczego (słodkie bułki), rogali i lodów.

Odstaw sklepowe ciastka i słodycze, szczególnie czekoladę, która działa zapierająco. Zredukuj kakao. Na deser, zamiast gotowych słodyczy, podawaj galaretki przygotowane z owoców i owocowe musy.

Wybieraj chudy nabiał i jego przetwory (mniej niż 2 proc. tłuszczu).

Na śniadanie podawaj owsiankę na wodzie z owocami (wszystkie gatunki zawierajace pestki: winogrona, jabłka, kiwi, truskawki, czarne jagody). Dobrą przekąską jest kubeczek jogurtu lub kefiru ewentualnie maślanki z garścią owoców (rodzynki, pół jabłka, łyżeczka wiórków kokosowych). Ogranicz spożycie tłustego mięsa i wędlin. Lepsze jest mięso gotowane lub duszone: chudy drób, wołowina i polędwica.

Zachęcaj do częstszego picia. Najlepsza jest woda mineralna, ale dzieciom rzadko ona smakuje. Lepsze są rozwodnione soki, owocowe lub warzywne oraz kompot. Napoje możesz słodzić miodem.

Rano podawaj dziecku po wypicia pół szklanki ciepłej wody z cytryną, a wieczorem herbatkę z kopru włoskiego. Płyny rozwadniają stolec i ułatwiają wypróżniania.

2. Zachęcaj dziecko, by regularnie chodziło do toalety lub siadało na nocnik

Powinno się to odbywać o stałych porach w ciągu dnia, najlepiej po głównych posiłkach. Dzięki temu wzmocni odruchy i wyćwiczy regularny rytm wypróżniania się.

3. Zadbaj o regularną gimnastykę, która pobudza pracę jelit

Raz dziennie zafunduj dziecku dłuższy spacer. W ciągu dnia zachęcaj dziecko, by oderwało się od telewizora czy komputera i pograło w piłkę, czy pobiegało z rówieśnikami.

Fot. Materiały prasowe

Co dać dziecku na zatwardzenie?

4. Apteczne leki

Apteczne leki zalecane na zaparcia mają różny mechanizm działania. Mogą być podawane doustnie lub doodbytniczo. Czopki na zaparcia dla dzieci Eva/qu Bambini są bezpieczne, łagodne i sprawdzone. Składają się z substancji nieprzyswajalnych przez organizm człowieka, dlatego są w pełni bezpieczne, nie odwadniają organizmu, nie przeczyszczają i nie powodują uzależnienia.

Polecane są dla dzieci od 13 miesiąca życia. Można je stosować często i długotrwale. Warto po nie sięgać, gdy zaparcia występują sporadycznie lub powtarzają się opóźnienia w rytmie wypróżnień. Czopki dają efekt już kilka minut od zastosowania. Warto pamiętać, by dziecko (dzieci starsze) po wprowadzeniu czopka starało się pochodzić, gdyż leżenie lub siedzenie może osłabić działanie preparatu.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe


Artykuł powstał we współpracy z Eva/qu Bambini


Zobacz także

16 kroków do rozstania, czyli jak z kochanków stać się obcymi ludźmi

Znajdziesz to niemal w każdym pornosie. Wy też to lubicie?

Mój list do męża, który uratował nasze małżeństwo