Kariera Psychologia

7 nawyków osób, które odnoszą sukcesy. Możesz być jedną z nich

Ewelina Celejewska
Ewelina Celejewska
30 kwietnia 2018
Fot. iStock/skynesher
Następny

Czym dla ciebie jest sukces? Czy myśląc o nim wyobrażasz sobie kobietę w drogiej garsonce i na wysokich obcasach, która dzierży w jednej dłoni telefon, a pod pachą laptopa i biegnie do korporacji, by zarządzać zespołem ludzi? To utarty stereotyp. Czy wiesz, że sukcesem można nazwać każdy cel, który sobie założysz? To może być wydanie książki, przebiegnięcie maratonu czy zrobienie prawa jazdy. Ludzie sukcesu to nie tylko ci, którzy zarabiają kupę pieniędzy. Ludzie sukcesu to wszyscy ci, którym udaje się realizować swoje plany, marzenia i cele. 

Zastanów się, czego w życiu pragniesz. Co sprawi, że będziesz dumna sama z siebie. Jeśli ten cel towarzyszy ci od dawna, ale jeszcze go nie osiągnęłaś, zastanów się, dlaczego tak się stało? Bo los rzucał ci kłody pod nogi? Bo nie miałaś pieniędzy? Bo musiałaś opiekować się dziećmi? Bo łatwo odpuszczałaś i ciągle szukałaś wymówek? A może dlatego, że po prostu byłaś źle zorganizowana?

Oto twój nowy plan działania, oparty na 7 nawykach ludzi, którzy odnoszą sukcesy. Ty też możesz osiągnąć to, czego pragniesz.

Trzymaj się swoich postanowień

Musisz zrozumieć, że sukces nie przychodzi z dnia na dzień. Powinnaś opracować plan, rozpisać szczegółowe punkty do zaliczenia i stopniowo je realizować. Możesz odczuwać frustrację, że wszystko tak długo trwa i chcieć porzucić swoje marzenia, ale nie tędy droga. Ludzie sukcesu wiedzą, że wszystkie, wielkie osiągnięcia wymagają czasu.

Bądź dla siebie dobra

Sen, wypoczynek, pożywny posiłek – wszystko to może ci się wydawać stratą czasu, gdy chcesz coś osiągnąć. Tymczasem troska o siebie, swoje zdrowe fizyczne i psychiczne, jest niezbędna do osiągnięcia sukcesu w życiu. Bądź dla siebie dobra, znajdź czas na relaks i odpoczynek. Marzenia szybko przestaną cię cieszyć, jeśli będziesz je postrzegała jako katorgę dla ciała i umysłu.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Kariera Psychologia

Co się dzieje z twoim ciałem, kiedy tłumisz emocje

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
30 kwietnia 2018
Fot. iStock/eclipse_images
 

Właśnie wali ci się życie. Spotkało cię olbrzymie nieszczęście albo czyjeś odejście, wewnątrz rozsadza cię ból. Cierpisz, ale nie potrafisz tego okazać. Wolisz zająć się czymś, udawać, że wszystko jest w porządku, przywdziać maskę. Rzucasz się w wir pracy, obowiązków. Podejmujesz wysiłek fizyczny, który ma zagłuszyć emocje.

A może chodzi o jakąś drobnostkę, o złość, którą odczuwasz, ale nie okazujesz, o braku sprzeciw w sytuacjach dla ciebie niekorzystnych. Czujesz czasem, że powinieneś krzyczeć, płakać, rozpaczać, ale… nie umiesz? Zamiast tego zamykasz się w sobie, tłumisz gniew, smutek, strach, a nawet radość? Nie potrafisz „porządnie się wypłakać”, bo boisz się reakcji otoczenia? Robisz sobie ogromną krzywdę. Twoje ciało powie ci o tym najdobitniej. Jeśli nie wiesz, dlaczego boli cię brzuch, serce bije w zawrotnym tempie, a w nocy nie możesz spać, dowiedz się, co się dzieje z twoim organizmem, kiedy tłumisz emocje.

Deficyt hormonów dobrego samopoczucia

Oksytocyna redukuje stres. Ten hormon uwalnia się, kiedy się przytulasz do bliskiej osoby, okazując jej zaufanie i pozwalasz jej pomóc ci znów poczuć się bezpiecznie. Jeśli nie okazujesz emocji, nie jesteś wystarczająco otwarty, nie okazujesz wrażliwości, poziom oksytocyny spada, nie potrafisz ulżyć sobie w cierpieniu.

Problemy z trawieniem

Tłumienie emocji nie sprawia, że ​​te uczucia czy problemy odejdą, po prostu zostaną w tobie, „niewyrażone”. Nic dziwnego, że stres i niepokój, jakie wywołują te emocje, w końcu wpłyną na twój organizm, na  trawienie. Możesz mieć rozstrój żołądka, bóle brzucha, możesz stracić apetyt, mieć mdłości. Twój żołądek płaci cenę za „butelkowanie” emocji.

Przybieranie na wadze

„Trudne” emocje zabierają nam siły witalne, więc szukamy sposobu na ich uzupełnienie,  również „podjadając” niezdrowe przekąski. I to powoli przekształca się w bardzo szkodliwy nawyk. Przyjemność płynąca z jedzenia staje się uzależniająca, uwalniając hormony szczęścia.

Poważne konsekwencje zdrowotne / problemy z sercem

Możesz dosłownie „przedawkować” cały ten stres i niepokój, którego nie sposób stłumić. Układ odpornościowy i układ sercowo-naczyniowy  (bardzo wrażliwy na stres) zaczną strajkować. Obudzisz się w nocy zlany potem, twoje serce będzie biło bardzo szybko i nierówno. Poczujesz wokół niego nieprzyjemne zimno. Zaczniesz chorować, choć nie będzie ku temu żadnej „fizycznej” przyczyny.

O emocjach można i trzeba nauczyć się mówić. Można nauczyć się je wyrażać, nie raniąc innych, a przede wszystkim zachowując równowagę psychiczną.


Na podstawie: womenworking.com

 


Kariera Psychologia

SmartGraft – nowa era w technologii przeszczepu włosów

Redakcja
Redakcja
30 kwietnia 2018
fot. istock / chombosan

SmartGraft™- przełom w zabiegach transplantacji włosów

ITP S.A. wiodący dystrybutor wyspecjalizowany w dostarczaniu opatentowanych technologii medycyny estetycznej w Polsce prezentuje najnowsze urządzenie SmartGraft™. Od tej chwili chirurgia transplantacyjna włosów zyskuje nowy, doskonalszy wymiar. Kierowane zarówno do kobiet jak i mężczyzn urządzenie SmartGraft™zapewnia pacjentom nowe, niezwykłe korzyści z zabiegów.

Nadmierne wypadanie włosów dotyczy większości z nas. Aż 40% mężczyzn dotyka problem łysienia jeszcze przed ukończeniem 30. roku życia. Z kolei po 50. roku życia, aż 60% mężczyzn cierpi na androgenowe, czyli najpowszechniej występujące łysienie. Dla wielu jest nieuniknione, związane z genetycznym „spadkiem” po rodzicach. Z kolei 30% dojrzałych kobiet walczy z łysieniem lub przerzedzeniem włosów. U nich, poza genetycznymi skłonnościami, do nadmiernego wypadania włosów mogą prowadzić zaburzenia hormonalne, stres, choroby lub nieprawidłowa dieta. Na mapie świata, Polska jest w pierwszej dziesiątce najbardziej łysiejących narodów, zajmujemy ósme miejsce w rankingu. I choć przyczyn tego stanu może być bardzo wiele (łysienie pourazowe, po oparzeniach, napromienianiu, spowodowane stanami zapalnymi skóry, bliznami), efekt niestety jest ten sam. I nie zawsze chodzi wyłącznie o włosy na głowie, często problemem stają się ubytki w okolicy brwi, rzęs, wąsów i brody a nawet klatki piersiowej. Pacjenci trafiający do lekarza zwykle zmagają się nie tylko z estetycznym problemem, ale również z zaniżoną samooceną. Transplantacja włosów staje się więc szansą na odzyskanie komfortu życia i poczucia własnej wartości. Coraz więcej pacjentów decyduje się na trwałe rozwiązanie czyli przeszczep włosów. Każdego roku, w Europie ilość takich zabiegów zwiększa się nawet o 70%. Najnowsze rozwiązanie: SmartGraft, to połączenie wiedzy specjalistów, lekarzy, naukowców, inżynierów. Ta metoda zapewnia pacjentowi spełnienie najważniejszych oczekiwań dotyczących komfortu i trwałości efektu.

Urządzenie SmartGraft™ premiera w Polsce

SmartGraft™ automatyzuje chirurgiczne pobieranie, gromadzenie i umieszczanie pojedynczych mieszków włosowych, jeden po drugim w skórze. Dzięki temu, zabieg przeszczepu włosów nie wymaga od lekarza wycinania dużego obszaru skóry z tyłu głowy, a pacjent nie jest narażany na uciążliwe powtarzanie zabiegów oraz długie gojenie się skóry.

SmartGraft™ jest bez wątpienia przełomowym urządzeniem, a dla wielu pacjentów zarówno kobiet jak i mężczyzn stanie się szansą, by skorzystać z zabiegu transplantacji włosów metodą, która nie będzie wymagała użycia skalpela, ani zakładania szwów. SmartGraft™ jest metodą najwyżej cenioną przez lekarzy zajmujących się transplantacją włosów. Pozwala ona na precyzyjne umieszczanie nowych mieszków włosowych w skórze tak, by efekt był jak najbardziej naturalny. Rekonstrukcja włosów z użyciem SmartGraft ™ zapewnia im pełną objętość i perfekcyjny wygląd. Sama procedura minimalizuje czas gojenia i regeneracji oraz eliminuje podłużne blizny powstające po tradycyjnych przeszczepach włosów.

Korzyści z urządzenia SmartGraft™

Do tej pory, rekonstrukcja włosów była pracochłonna i wymagała czasu. Decydując się na przeszczep, pacjenci musieli przechodzić kilka długich zabiegów chirurgicznych, a wszystko po to, by efekt był zadowalający. Teraz lekarz ma nowe narzędzie: SmartGraft™. Efektywne i zautomatyzowane pozwala lekarzowi na zwiększenie liczby włosów przeszczepionych w trakcie jednej sesji zabiegowej i to w krótszym czasie. Urządzenie pozwala na pobranie włosów bez ich uszkodzenia, a ich przeżywalność jest niemal stuprocentowa. Wszystko dzięki możliwości perfekcyjnego przechowywania włosów i nawilżania ich prysznicem z soli fizjologicznej. Wewnątrz urządzenia znajdują się pojemniki, w których wilgotność, temperatura i ilość soli fizjologicznej są stale kontrolowane.

Zalety SmartGraft™:

 • Mniej inwazyjny zabieg przeszczepu włosów i większy komfort dla pacjentów;
 • Brak blizn, pacjent nie odczuwa odrętwienia w miejscu, w którym lekarz pobiera włosy do przeszczepu;
 • Żadnych szwów;
 • Krótszy i bardziej komfortowy czas regeneracji po zabiegu;
 • Mniej restrykcyjnych wymagań po zabiegu. Pacjent praktycznie może wrócić do pracy już na drugi dzień po zabiegu.
 • Po przeszczepie możliwe jest noszenie nawet bardzo krótkich fryzur.

SmartGraft™ – najczęściej zadawane pytania pacjentów.

 1. Jak wygląda zabieg przy użyciu SmartGraft?

Po miejscowym znieczuleniu, lekarz z pomocą SmartGraft delikatnie pobiera pojedyncze mieszki włosowe z tyłu głowy pacjenta. Następnie implantuje je w miejsca łysiejące, by tam odrastały zdrowe, grube i naturalne włosy.

 1. Czy zabieg z użyciem SmartGraft jest bolesny?

Nie. To jednodniowa procedura. W przeciwieństwie do skomplikowanych operacji chirurgicznych wymaga tylko miejscowego znieczulenia.

 1. Dlaczego ta metoda jest lepsza od innych?

SmartGraft™ przewyższa inne urządzenia oraz roboty używane do rekonstrukcji włosów ponieważ dba o graft. Poza tym sprawdza się zarówno w przypadku kobiet jak i mężczyzn. Łączy w sobie element najważniejszy dla późniejszego efektu: ludzkie poczucie estetyki. Lekarz nadaje włosom naturalną linię, tak by stanowiła perfekcyjną ramę dla twarzy. Wreszcie użycie SmartGraft ™ pozwala na pobieranie mieszków włosowych do transplantacji z innych części ciała: pleców, klatki piersiowej czy twarzy.

 1. Czy przed zabiegiem trzeba ściąć włosy?

Nie. By pobrać włosy do przeszczepu, lekarz może ogolić niewielki fragment skóry. Po zabiegu to miejsce przykryją dłuższe włosy.

 1. Czy jestem odpowiednim kandydatem do zabiegu z użyciem SmartGraft?

Większość pacjentów, którzy zmagają się z łysieniem może skorzystać z procedury SmartGraft. Szczególnie Ci, którzy chcą nosić bardzo krótkie fryzury, nie mogą sobie pozwolić na żadne restrykcje pozabiegowe albo pacjenci, którzy mają na skórze blizny po wcześniejszych zabiegach starszymi metodami


Artykuł powstał we współpracy z ITP S.A.


Zobacz także

Kobieta i kryzys wieku średniego? Czy coś takiego w ogóle istnieje?

Kobieta i kryzys wieku średniego? Czy coś takiego w ogóle istnieje?

Do widzenia Perfekcjo! Tak naprawdę nie istniejesz

"Mój mąż ma romans, chcę go odzyskać". Do czego zdolna jest kobieta, która walczy

„Mój mąż ma romans, chcę go odzyskać”. Do czego zdolna jest kobieta, która walczy