Kuchnia Lifestyle Zdrowie

Ile twoja kawa ma kalorii? Sprawdź

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
12 lipca 2016
Ile twoja kawa ma kalorii?
Fot. iStock / LenaRo
 

Bezkofeinowa jest jak powietrze, ale nie ma co na nią liczyć w przypadku ciężkiego poranka. Zwykła mała czarna zaparzona w filiżance – 7 kcal, brzmi obiecująco, z mlekiem – 20 kcal – raj! Ale nie zapominaj, że każda łyżeczka cukru, to dodatkowe 20kcal.

Bo można śmiało udać, że nie widzimy tych 7 kcal, i stwierdzić, że kawa ma tyle kalorii – ile mają dodatki. A ile kalorii czyha na nasze biodra w umiłowanych kawach de luxe? Sprawdźcie!

Ile twoja kawa ma kalorii? Ile twoja kawa ma kalorii? Ile twoja kawa ma kalorii?

 

Dodatki:

łyżeczka cukru – 20 kcal,
jedna porcja śmietanki 9% – 100 kcal,
30 ml mleka zagęszczonego, słodzonego – 100 kcal,
30 ml mleka zagęszczonego, niesłodzonego – 40 kcal.

Nie popadajmy histerię, jednak warto pamiętać, że takie niewinne dwa frappuccino z przyjaciółką – to połowa dziennego zapotrzebowania energetycznego dorosłej osoby.


Kuchnia Lifestyle Zdrowie

Nie używałaś jeszcze białej glinki? Musisz tego spróbować!

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
12 lipca 2016
Biała glinka - co jest w niej wyjątkowego?
Fot. Materiały prasowe
 

Glinka w kosmetyce przede wszystkim kojarzy się nam z szarawą papką w postaci maseczki, zamkniętej w tubce lub saszetce do jednorazowego wykorzystania. Od lat znamy i używamy- przynajmniej od czasu do czasu, bo prawie każda z nas wie, że „taka glinka” doskonale oczyszcza… i zazwyczaj na tym przygodę z glinką kończymy. A szkoda.

Bo kaolin, czyli glinki mają o wiele więcej do zaoferowania. Rodzajów glinek jest całkiem sporo, a i sposób na ich użycie może zaskakiwać! Poznajcie porcelanową królową – czyli wyjątkową białą glinkę.

Biała glinka – co jest w niej wyjątkowego?

 1. Jest najbardziej delikatna ze wszystkich glinek.
 2. Stymuluje proces regeneracji skóry.
 3. Jest naturalnym antybiotykiem.
 4. Zawiera liczne mikrolementy i sole mineralne: krzemian glinu, aluminium, krzem, wapń, magnez, żelazo, potas oraz sód.
 5. Jest antyalergiczna.
 6. Ma właściwości ściągające, gojące, zabliźniające.
 7. Nadaje się do pielęgnacji wszystkich rodzajów skóry – również tej wyjątkowo wymagającej – wrażliwej, suchej, naczynkowej, dojrzałej.
 8. Zapobiega podrażnieniom.
 9. Przywraca skórze jędrność i elastyczność.
 10. Jest wolna od zanieczyszczeń – ze względu na miejsca jej wydobycia.
 11. W kosmetyce używa się jej do produkcji pudrów, cieni do powiek i pudrów dla niemowląt.
 12. Likwiduje martwe komórki.
 13. Wspomaga leczneie stanów zapalnych.
 14. Jest miękka i łagodna.
 15.  Pochłania nadmiar sebum i wydzieliny gruczołów potowych.
 16. Nie przesusza nadmiernie skóry.
 17. Poprawia koloryt skóry.
 18. Jest 100% naturalny produktem.
 19. Dzięki swojemu działaniu oczyszczającemu bardzo dobrze matuje skórę.
 20. Nadaje się do pielęgnacji i skóry i włosów.
Biała glinka - co jest w niej wyjątkowego?

Fot. iStock / OpenmindedE

Co kryje się białej glince?

Przede wszystkim swoje cudowne dla ciała właściwości biała glinka skrywa w wysokiej zawartości krzemianu glinu (dzięki niemu ściąga i zabliźnia), tego „składnika” jest w glince najwięcej. Dzięki wysokiej zawartości mikroelementów (krzem, wapń, magnez, żelazo, potas oraz sód i soli mineralnych) – glinka dodatkowo odzywia i regeeruje skórę.

Jak stosowac glinkę?

Najbardzije popularnym zastosowaniem jest maseczka na twarz i dekolt. Nieco rzadziej stosujemy maski na włosy – ale wynika to głównie z niewiedzy, ze glinka dokonale sie do tego nadaje! Jednak jesli glinkę pokochacie, będziecie chciały więcej! I tu mam dla was dobra wiadomość – można z niej wycisnąć jeszcze więcej, czyli wybrać się na kąpiel w glince!

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Jak to działa?

Podczas kąpieli – ta powinna trwać około 20 minut – dochodzi do wymiany jonów między glinką a skórą. Wapń i magnez zawarte w glince „wymieniają się” jonami i sodem wytwarzanymi przez skórę. Dzięki temu procesowi dochodzi do bardzo głębokiego (kochamy! kochamy! kochamy!) oczyszczenia i odżywienia skóry.

Kąpiel w białej glince ma działanie detoksykujące. Ujdrnia i uelastycznia skórę oraz pobudza jej odnowę komórkową. Dzięki swojemu działaniu łagodzi podrażnieia i im zapobiega. Prawdziwe (i proste) SPA w wersji de luxe. Działanie oczyszczające (pochłaniające nadmiar sebum ? Bo to bardzo przyjemne i relaksujące. Kapiel basenie z glinką to prawdziwy relaks i masaż w jednym.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Niewiele jest miejsc w Polsce, gdzie można oddawać się takiej przyjemności – i kąpiel w domowej wannie niestety nie jest tożsama z kąpielą w profesjonalnym basenie. Tego typu zabiegu można zażywać w SPA Nałęczów. Ciekawe miejsce, które z pewnością warto dopisać do swoje listy podróży do zrealizowania!

Basen z glinką znajduje się w atrium tuż obok hali basenowej i jest uzupełnieniem typowego dla spa relaksu. Temperatura białej glinki wynosi ok. 36-38 st.C, czyli idealna dla naszej skóry. Najlepiej, jeśli jesteście amatorami wodnych atrakcji, spędzić miło czas w w basenie, jacuzzi, skorzystac  zbiczy wodnych – a dla ukoronowania takiego dnia czy popołudnia zanużyć się w białej glince.

I pamiętajcie minimum 20 minut! – chociaż, pewnie trudno bedzie was stamtąd wygonić ;).

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe


Wpis powstał we współpracy z ZL „Uzdrowisko Nałęczów” SA

 


Kuchnia Lifestyle Zdrowie

Potęga teraźniejszości. Jak żyć „tu i teraz”

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
12 lipca 2016
Fot. iStock/andreonegin

Tajemnicą zdrowia twojego ciała i umysłu jest wyzwolenie od smutnej, obciążającej przeszłości i jej trosk, ale także umiejętność nie wybiegania co chwilę z obawą w przyszłość. Kluczem do uczucia równowagi i komfortu psychicznego jest życie chwili obecną – mądrze i z szacunkiem dla siebie i innych. Jednym z najlepszych rozwiązań dla tych, którzy ciągle szukają powodu swoich życiowych niepowodzeń, jest pozostawienie emocji i myśli, które należą do przeszłości – w przeszłości. Jeśli zostawisz je ze sobą, już nigdy więcej cię nie dotkną, przestaną cię również ograniczać.

Zasada ta działa również w drugą stronę. Jeśli ciągle planujesz, ale nie działasz „tu i teraz” – nie żyjesz, lecz jedynie trwasz, „przeczekujesz”. Prawda jest taka, że choćbyś miał życie zaplanowane od chwili narodzin do ostatniego dnia na Ziemi, nie jesteś w stanie przewidzieć większości wydarzeń, które nastąpią. Jeśli wybierasz życie wpędzone na rozpamiętywaniu przeszłości lub życie marzeniami o przyszłości, pozbawiasz się radości  z tego, dzisiaj, z tego co jest naprawdę, namacalne i osiągalne, z tego, na co masz realny wpływ.

Zacznij więc żyć „tu i teraz”:

1. Usuń ze swojego otoczenia niepotrzebne rzeczy

Nie tylko te materialne, ale również niepotrzebne emocje. Zakończ niedobre relacje. W ten sposób odzyskasz energię, którą możesz poświęcić swojej teraźniejszości. Uwalnianie się od raniących wspomnień ma olbrzymią oczyszczającą, także symboliczną moc: robisz miejsce na emocje i uczucia dotyczące tego, co dziej się teraz.

2. Uśmiechaj się

Każdy dzień jest przynosi jakieś możliwości. Zacznij go z pozytywnym nastawieniem, odrzucaj złe myśli. Zauważ, że są, ale pozwól im odejść. Jeśli poczujesz, że jesteś w stanie kontrolować każdy swój poranek, z większym optymizmem podejdziesz do swoich zadań i obowiązków.

3. Doceniaj piękno chwili, która właśnie trwa

Obrazy, dźwięki, zapachy, emocje, triumf, smutek… Wszystko, co składa się na dany moment. Intensywnie przeżywaj to, czego jesteś świadkiem lub częścią.

4. Przebaczaj

Nie chowaj urazy w stosunku do drugiego człowieka, bo to zwyczajnie boli. Ucz się wybaczyć i iść dalej. Przecież to ty decydujesz, czy ta osoba dalej jest częścią twojego życia. To przykre, że się rozczarowałeś, ale to już się wydarzyło. Czas na nowe doświadczenia, nie pozwalaj by wczorajszy smutek i gniew psuły ci dzisiejszy nastrój.

5. Kochaj to, co robisz

Jeśli żyjesz „od piątku do piątku” w ciągłym oczekiwaniu na następny weekend, tak właściwie tracisz 71% swojego życia (5 z 7 dni).Masz dwa rozwiązania: znaleźć nową pracę, która faktycznie zacznie cię cieszyć albo skupić się w obecnej pracy na czymś pozytywnym, czymś co pozwoli ci ją szczerze docenić i popchnie cię w kierunku dalszego rozwoju.

6. Nie rezygnuj z marzeń, ale ciężko pracuj już dziś

 Miej wielkie marzenia. Stawiaj sobie cele i rób plany na przyszłość. Ale nie licz na cudowne zrządzenia losu. Jedynie wytrwałość i ciężka praca są gwarancją, że kiedyś uda ci się twoje zamierzenia zrealizować. Nie dopuść do tego by sen o przyszłości przesłonił ci piękno teraźniejszości.

7. Nie osiadaj na laurach

Czasem tak bardzo koncentrujemy się na swoich starych sukcesach, że nie jesteśmy w stanie działać na bieżąco. Bądź skromny.

8. Przestać się martwić

Nie możesz w pełni docenić teraźniejszości, jeśli ciągle martwisz się o to, co będzie jutro. Uświadom sobie, że jutro nadejdzie, bez względu na twoje obawy. Martwienie się jeszcze nigdy nie rozwiązało niczyich problemów. Pora więc „przekierować swoją energię gdzie indziej.

9. Eksperymentuj z rozwiązaniami

Nasz świat zmienia się tak szybko, że większość wczorajszych rozwiązań, nie pasuje do dzisiejszych problemów. Wyjdź poza mentalność ” przecież zawsze tak to robiłem i działało”. Tak samo dzisiejsze rozwiązania nie pomogą na jutrzejsze problemy.

10. Walcz ze swoimi uzależnieniami

Wszelkie uzależnienia trzymają cię w garści jak zakładnika. Odsuwają cię z dala od życia, od wolności. Znajdź jakąś pomoc. Podejmij kroki i wyeliminuj ich wpływ na twoje życie.

Jeśli uda ci się przeżyć naprawdę choć jeden dzień, zasmakujesz w tym uczuciu na zawsze.


Zobacz także

Morderstwo czy samobójstwo? Tylko geniusz zna odpowiedź, czyli zabaw się w Sherlocka

A może by tak rzucić wszystko i raz jeszcze się zachwycić ! Hity letnich wyprzedaży

Co dzieje się z dzieckiem, które połknęło baterię

Dziewczynka połknęła małą baterię, nie udało się jej uratować. Co dzieje się z dzieckiem, które połknęło baterię