Go to content

Chcesz się odmłodzić? Wypróbuj te makijażowe triki

W życiu każdej z nas przychodzi taki moment, gdy patrzymy w lustro i nie do końca jesteśmy zadowolone z tego, co widzimy. Malujesz się od wielu lat, tak? I zapewnie wciąż tak samo, choć lata lecą, a fizjonomia twojej twarzy nieco się zmieniła? Być może problem tkwi właśnie w makijażu. Niektóre triki mogą podkreślać nasz wiek lub… drastycznie nas postarzać. Co zrobić, żeby wyglądać lepiej i z pomocą make up-u się odmłodzić? Jest na to kilka sposobów.

Jeżeli istniałaby prosta technika, dzięki której twoja twarz wyglądałaby młodziej i świeżej, to czy skorzystałabyś z niej?Podejrzewam, że tak. To teraz posłuchaj. Istotny jest kontrast. Aby dojść do tego odkrycia, badacze obserwowali zdjęcia twarzy kobiet w wieku od 20 do 80 lat z czterech różnych grup etnicznych. Obserwatorzy przyglądali się dwóm wersjom każdego ze zdjęć, które zostały edytowane w celu uzyskania wysokiego kontrastu i takie, które zostały przerobione w celu uzyskania niskiego kontrastu. 80 proc. przyznało, że twarze, na których kontrast był większy wydawały się młodsze.

„Ludzie wypatrują kontrastu jako wskazówki do odczytania wieku z twarzy, nawet jeśli nie są tego świadomi” – mówi autorka badań, Aurélie Porcheron. „Wyniki sugerują również, że ludzie mogą aktywnie modyfikować swój wiek, zmieniając swoje rysy twarzy, na przykład poprzez przyciemnianie lub kolorowanie niektórych miejsc”.

Chcąc wprowadzić na swojej twarzy nieco kontrastu, łatwo przesadzić. Żeby nie uzyskać karykaturalnego efektu, trzeba obchodzić się z kosmetykami z rozwagą. Chodzi o to, by używać w miarę naturalnych odcieni, które podkreślą nasze rysy twarzy, a nie kompletnie je zmienią.

Usta

Spraw, by wyglądały na pełniejsze. Do tego celu użyj konturówki w naturalnym odcieniu. Obrysuj kontur ust, nieco wychodząc poza czerwień wargową (kreska powinna lecieć niemal na granicy). Następnie rozmaż kosmetyk palcami na całych wargach tak, by ostateczny efekt wyglądał naturalnie. Pamiętaj, żeby wybrać kolor dostosowany do twojego naturalnego koloru ust. Możesz oczywiście na wielkie wyjścia zamienić zwykłą konturówkę na tę w jaskrawym/intensywnym kolorze, dostosowanym do twojej karnacji.

Strona 1 z 2
Czytaj dalej…

Fot. iStock/gilaxia

1/1 Chcesz się odmłodzić? Wypróbuj te makijażowe triki

Oczy

Powieki pomaluj brązowym cieniem w średnim odcieniu – nie może być zbyt ciemny. Zamiast eyelinera, który służy do malowania równych, precyzyjnych kresek, użyj ciemnego, brązowego cienia do powiek i nim podkreśl górną powiekę. Wytuszuj górne i dolne rzęsy.

Brwi

Powinnaś je podkreślić, ale w taki sposób, by nie przesadzić. W tym przypadku bardzo łatwo przedobrzyć. Użyj ołówka w odcieniu swoich brwi lub dosłownie nieco ciemniejszego. Jeśli jesteś brunetką, brwi powinny być o jeden ton jaśniejsze od włosów. Jeśli jesteś blondynką, brwi powinny być o jeden, dwa odcienie ciemniejsze niż twoje naturalne. Wypełnij ołówkiem wszystkie, przerzedzone miejsca, dopracuj kontur. Całość możesz potraktować bezbarwnym żelem do brwi, który ujarzmi włoski.


 

Źródło: Prevention