Lifestyle

Chcesz się odmłodzić? Wypróbuj te makijażowe triki

Ewelina Celejewska
Ewelina Celejewska
12 lutego 2018
Fot. iStock/gilaxia
Następny

W życiu każdej z nas przychodzi taki moment, gdy patrzymy w lustro i nie do końca jesteśmy zadowolone z tego, co widzimy. Malujesz się od wielu lat, tak? I zapewnie wciąż tak samo, choć lata lecą, a fizjonomia twojej twarzy nieco się zmieniła? Być może problem tkwi właśnie w makijażu. Niektóre triki mogą podkreślać nasz wiek lub… drastycznie nas postarzać. Co zrobić, żeby wyglądać lepiej i z pomocą make up-u się odmłodzić? Jest na to kilka sposobów.

Jeżeli istniałaby prosta technika, dzięki której twoja twarz wyglądałaby młodziej i świeżej, to czy skorzystałabyś z niej?Podejrzewam, że tak. To teraz posłuchaj. Istotny jest kontrast. Aby dojść do tego odkrycia, badacze obserwowali zdjęcia twarzy kobiet w wieku od 20 do 80 lat z czterech różnych grup etnicznych. Obserwatorzy przyglądali się dwóm wersjom każdego ze zdjęć, które zostały edytowane w celu uzyskania wysokiego kontrastu i takie, które zostały przerobione w celu uzyskania niskiego kontrastu. 80 proc. przyznało, że twarze, na których kontrast był większy wydawały się młodsze.

„Ludzie wypatrują kontrastu jako wskazówki do odczytania wieku z twarzy, nawet jeśli nie są tego świadomi” – mówi autorka badań, Aurélie Porcheron. „Wyniki sugerują również, że ludzie mogą aktywnie modyfikować swój wiek, zmieniając swoje rysy twarzy, na przykład poprzez przyciemnianie lub kolorowanie niektórych miejsc”.

Chcąc wprowadzić na swojej twarzy nieco kontrastu, łatwo przesadzić. Żeby nie uzyskać karykaturalnego efektu, trzeba obchodzić się z kosmetykami z rozwagą. Chodzi o to, by używać w miarę naturalnych odcieni, które podkreślą nasze rysy twarzy, a nie kompletnie je zmienią.

Usta

Spraw, by wyglądały na pełniejsze. Do tego celu użyj konturówki w naturalnym odcieniu. Obrysuj kontur ust, nieco wychodząc poza czerwień wargową (kreska powinna lecieć niemal na granicy). Następnie rozmaż kosmetyk palcami na całych wargach tak, by ostateczny efekt wyglądał naturalnie. Pamiętaj, żeby wybrać kolor dostosowany do twojego naturalnego koloru ust. Możesz oczywiście na wielkie wyjścia zamienić zwykłą konturówkę na tę w jaskrawym/intensywnym kolorze, dostosowanym do twojej karnacji.

Strona 1 z 2
Czytaj dalej…

Lifestyle

12 rzeczy, przez które twoje włosy są w fatalnej kondycji

Redakcja
Redakcja
12 lutego 2018
Następny

Może się wydawać, że pielęgnacja włosów nie jest bardzo skomplikowana — umyć, położyć odżywkę i gotowe. Jednak po drodze najczęściej nieświadomie popełniamy błędy, które mszczą się na wyglądzie czupryny. Włosy stają się szorstkie, matowe, końcówki zaczynają się rozdwajać, w końcu wyglądają nieestetycznie i czasem po prostu trzeba je mocno podciąć, by pozbyć się tego, co szpeci.

12 rzeczy, które sprawiają, że twoje włosy są w fatalnej kondycji

1. Nieodpowiednia temperatura wody

Nie powinno się myć i spłukiwać włosów wodą o zbyt wysokiej temperaturze, ponieważ wzmaga przetłuszczanie i podrażnia skórę, rozchyla łuski włosów przez co tracą połysk i staną się matowe. Zbyt niska temperatura również nie służy, ponieważ łuski włosów pozostają zamknięte i nie wnikają w nie składniki kosmetyków użytych do pielęgnacji.

2. Niedokładnie spłukiwany szampon

Niedokładne wypłukanie produktu z włosów i ze skóry głowy może powodować  łupież albo reakcję alergiczną skóry głowy. Same włosy z resztkami kosmetyków stają się matowe i cięższe.

3. Szarpanie szczotką mokrych włosów

Rozczesanie mokrych włosów nie jest prostym zadaniem. Często splątane po kąpieli, opierają się ruchowi szczotki czy grzebienia po ich długości. Najlepiej poczekać, aż przeschną, o ile nie są to włosy kręcone, które lepiej znoszą czesanie na mokro. Warto stosować odżywkę lub olejek, które ułatwia zadanie i szczotkę lub grzebień z szeroko rozstawionymi ząbkami.

4. Nienakładanie odżywki

Może się wydawać, że dany szampon ma wystarczające właściwości regeneracyjne i odżywka nie jest naszym włosom potrzebna. A ona zdecydowanie ułatwi rozczesywanie i układanie włosów, poprawia ich wygląd oraz zapobiega ich uszkodzeniom.

5. Zbyt dużo kosmetyków

Chcemy dobrze, a wychodzi fatalnie, gdy nakładamy na skórę głowy i włosy zbyt wiele kosmetyków. To, co w naszym zamierzeniu ma pomóc w odżywieniu i regeneracji sprawia, że włosy wyglądają ciężko, wręcz jakby były tłuste. Szczególnie grzeszymy nakładając odżywkę na skórę głowy i całą długość włosów, zamiast na od linii uszu w dół. Najlepiej wybrać szampon, odżywkę, maskę czy olejek z jednej serii, która doskonale będzie się uzupełniała i pomoże kompleksowo zadbać o włosy bez ich obciążania.

strona 1 z 2
czytaj dalej

Lifestyle

W czasie mrozu trzeba pić więcej płynów. Czy wiesz, dlaczego?

Redakcja
Redakcja
12 lutego 2018
Fot. iStock/gruizza

Organizm dorosłego człowieka składa się w około 60% wody. Jest ona niezbędna, by tworzyć wszelkie komórki, umożliwia pracę narządów i z tego powodu nawet niewielkie odwodnienie może mieć przykre konsekwencje dla samopoczucia i zdrowia. Dużo mówi się o tym, by w upały pić dużo płynów, natomiast nie każdy wie, że podczas mrozów nasze ciała również potrzebują więcej wody.

Odwodnienie grozi nie tylko podczas upałów

Choć nie spodziewamy się tego, zimą zagrożenie odwodnieniem jest duże. To, że za oknem panują niskie temperatury, a sami nie odczuwamy zwiększonej potliwości, nie oznacza, że nie musimy uzupełniać płynów. Problem polega na tym, że w niskiej temperaturze spada pragnienie, a zapotrzebowanie organizmu na płyny, odwrotnie — rośnie. Krew odpływa z zewnętrznych warstw skóry, w których kurczą się drobne naczynia krwionośne. Kierowana jest ona do narządów wewnętrznych, żeby zapewnić im lepsze ukrwienie,  co pobudza nerki do większej produkcji moczu. Z tego powodu częściej odwiedzamy toaletę, ale nie uzupełniamy potrzebnej ilości płynów. Jednocześnie przebywając na zewnątrz w minusowej temperaturze, wdychamy do płuc zimne i suche powietrze, które  absorbuje wilgoć, którą następnie tracimy podczas wydechu, co również przyczynia się do niedoboru w organizmie.

Trzeba pamiętać o tym, by mieć pod ręką wodę lub inny napój, który nawodni organizm w zdrowy sposób. Najlepiej, gdy jest on ciepły, ale nie gorący, choć właśnie po rozgrzewające napoje sięgamy najczęściej podczas mrozów, ponieważ wysokie temperatury mogą  uszkadzać błonę śluzową jamy ustnej, co zwiększa ryzyko złapania infekcji.


 

źródło: www.focus.pl


Zobacz także

Co najbardziej w sobie lubisz? Akcja „Oh!Mamo – jestem kobietą” wyzwanie #2

Ks. Rafał Krawczyk: Pandemia pozbawiła nas pewnych przyjemności, ale nie tego co najważniejsze

Jak postawić swoje szczęście na pierwszym miejscu. Nie poddawaj się, walczysz o siebie, o lepsze życie