Związek

„Dotarło do mnie, że z własnej głupoty za chwilę zostanę sam. A przecież tak bardzo ją kocham”. Miłości nie da się wysłać do korekty

Anika Zadylak
Anika Zadylak
12 grudnia 2016
"Dotarło do mnie, że z własnej głupoty za chwilę zostanę sam. A przecież tak bardzo ją kocham". Miłości nie da się wysłać do korekty
Fot. iStock / AleksandarNakic
 

Mówią, że nie ma większego motywatora do zmian, niż miłość właśnie. To rosnące w nas uczucie i poczucie tego, jak bardzo nam zależy pcha nas do staranniejszego makijażu, czasem do poznania, nieczytanej dotąd literatury lub zmiany fryzury. Bardziej się staramy, poznajemy i próbujemy przekonać się do zainteresowań partnera. I nie ma w tym niczego złego do momentu, aż zaczynamy wywierać nacisk i to na cechy, które jednak powinny zostać nietknięte. Możemy o nich porozmawiać, zapytać, ale jeśli nie chcemy, żeby nasz związek się rozpadł, musimy pamiętać, że jest kilka złotych zasad, które należy bezwzględnie szanować. Bo usilna korekta, może przynieść przykre konsekwencje. 

To, kim jesteś

– Z Markiem byliśmy szczęśliwi od zawsze, a zaczęło się psuć przez jego hobby – Ania uśmiecha się na wspomnienie, zażegnanego konfliktu. Pracowaliśmy sporo, nie mieliśmy jeszcze wtedy dzieci i wiedziałam, że Marek z grupą kolegów jeździ na te ryby. Dla mnie to było zupełnie bez sensu, bo co jest fajnego w marznięciu świtem nad rzeką, łapanie a potem wyrzucanie z powrotem tych ryb. Najpierw delikatnie, wręcz trochę prześmiewczo dogryzałam, że moglibyśmy lepiej iść w tym czasie do kina lub potańczyć. Zawsze w odpowiedzi słyszałam, co zresztą było prawdą, że wychodzimy razem, że dużo czasu spędzamy wspólnie. I, że on potrzebuje czasem takiej odskoczni, nawet po to, żeby zatęsknić. Nie mogłam tego zrozumieć do tego stopnia, że raz uparłam się i pojechałam z nimi. Czułam się potem jak kretynka, bo oni serio byli tym zafascynowali, dyskutowali o tych połowach, a ja się tam, zwyczajnie nudziłam. Zamiast dajmy na to, spotkać się z przyjaciółką, czy zrobić sobie domowe spa. Na szczęście Marek okazał się z nas rozsądniejszy i po kolejnej awanturze zapytał, czy chcę wszystko zniszczyć tylko dlatego, że jak większość ludzi ma hobby. I wtedy do mnie dotarło, że faktycznie tracimy siebie, gdy o sobie zapominamy, o swoich ulubionych czynnościach, tym co nam daje przyjemność. Dla mnie są to wypady na zakupy, dla niego ryby. Rozdzielamy się na chwilę, bo potem fajnie jest do siebie wracać.

To, jak żyjesz

Rodzina. Nie wybieramy jej, tylko się w niej pojawiamy. Samym nam czasem nie pasuje, więc co dopiero naszym partnerom. Ale skoro już polubiłyśmy jego, ba! nawet pokochałyśmy, to chyba da się też całą resztę. A jeśli nie, czy to oznacza rozejście? – Ewki bracia i kuzynki, matka i wujkowie, oni wszyscy są ze sobą bardzo zżyci. Dzwonią do siebie po kilka razy dziennie, z najmniejszą pierdołą. Drażniło mnie to tak, że dochodziło do awantur – Mirek jest już szczęśliwym mężem, ale wspomina, że początki były straszne. – U mnie w domu też się wszyscy kochają i szanują, lubią Ewkę, cieszą naszym wspólnym życiem. Tylko są trochę bardziej powściągliwi, dzwonimy do siebie rzadko, nie często też się spotykamy. Nie jest to dla nas wyznacznikiem bliskości. Dlatego tak ciężko, było mi zrozumieć te relacje i powiązania rodzinne żony. Nawet był taki czas, że usiłowałem ją od tego odciąć, jakbym był głupio zazdrosny. I to do końca, nie wiadomo o co. Ewka płakała bo słusznie nie rozumiała, co widzę w tym złego, że ona nie zawalając pracy czy innych obowiązków, nie odstawiając mnie na bok, po prostu rozmawia z bratem czy ciotką. Chciałem na siłę w niej to zmieniać, a przecież taką właśnie ją pokochałem. Ciepłą i „domową”. Dopiero gdy zapytała mnie, jak bym się czuł gdyby zaczęła ode mnie wymagać odwrotnego, czyli częstszego kontaktu z moimi rodzicami czy rodzeństwem. Czy byłoby to dla mnie komfortowe. Że ona zawsze szanowała nasze chłodniejsze relacje i myślała, że może liczyć na to samo z mojej strony. Wtedy zrozumiałem, że związek to kompromisy, ale nie naciski i wymuszenia.

To, w co wierzysz

– Od zawsze wiedziałem, że Aśka jest ateistką, że cała jej rodzina jest niewierząca. Ona natomiast była świadoma, że w moim domu się wierzy i chodzi do kościoła. Sama wyszła z propozycją, że jeśli bardzo mi zależy, weźmiemy ślub kościelny, bo kocha mnie takiego jakim jestem, bez względu na przekonania – Bartek i Aśka są ze sobą już 10 lat, choć pierwsze trzy, o mało nie doprowadziły ich do rozwodu. To głównie z mojej winy, teraz to wiem. Godziłem się na życie z nią, bo od razu zakładałem, że…pomału to w niej zmienię, tę niewiarę. Nawet byłem jakby tego pewien, że z czasem żona sama przejdzie „na moją stronę”. Teraz widzę jak bardzo egoistyczne to było, i nie w porządku z mojej strony. A przecież gdyby Asia zaczęła na mnie coś wymuszać, oburzyłbym się i czuł wręcz oszukany i skrzywdzony. A nie miałem podstaw, żeby narzekać, bo nawet rodzice Aśki ze względu na mnie i moje przekonania celebrowali święta, zgodzili się na chrzest naszej córeczki. Wstydziłem się, krępowałem przed wierzącymi znajomymi, jakby to oni byli najważniejsi w moim życiu. Aż kiedyś kolega z firmy pogratulował mi tak wyrozumiałej kobiety i teściów, zazdrościł relacji i szacunku mimo wszystko. I wtedy zrobiło mi się, zwyczajnie głupio. Odpuściłem, bo dotarło do mnie, że z własnej głupoty za chwilę zostanę sam. A przecież tak bardzo ją kocham.

To, czego pragniesz

Dzieci. Wszyscy je kochamy i będąc w związku, prędzej czy później planujemy je posiadać. Ale często zdarza nam się nie słuchać swoich partnerów, tylko swoich potrzeb. I zaczynamy naciskać a nawet wymuszać szantażem. – Zawsze było pewne, że dzieci oboje chcemy mieć. I zawsze też Rafał podkreślał, że nie prędzej jak za trzy, cztery lata. Ja niby przytakiwałam, ale swoje myślałam – Basia twierdzi, że zwyczajnie jej wstyd za to, jaka była dla swojego faceta. Prowadzałam go na siłę po sklepach z ubrankami dla dzieci, podsyłałam do pracy maile ze zdjęciami, dopiero co urodzonych maluszków. Potem każdą rozmowę, sprowadzałam do kolejnej koleżanki w ciąży, do głośnego „zamartwiania się” o biegnący czas. Rafał zawsze się wtedy uśmiechał i przytakiwał, że na nas też w końcu przyjdzie ten moment. Aż nie wytrzymał i powiedział mi wprost, że odechciewa mu się być tatą, kiedy widzi moją, roszczeniową postawę. Wściekłam się i zagroziłam odejściem. I wtedy spakował rzeczy i wyjechał do matki. Szalałam z rozpaczy, ale też docierało do mnie, że miłość to zrozumienie i uszanowanie wcześniejszych ustaleń. Przeprosiłam, nie musiałam prosić żeby wracał, bo on wcale nie chciał odejść. Chciał tylko, żeby jak dotychczas razem planować przyszłość. Żebyśmy te najważniejsze decyzje podejmowali bez nacisków i z poczuciem pewności. Dziś jesteśmy szczęśliwymi rodzicami, a ja wszystkich przestrzegam, przed zmianą partnera, według własnego widzimisię. To nie prowadzi do niczego dobrego, nigdy.

Epilog

Spotykamy kogoś, zakochujemy się, zaczynamy poznawać i odkrywać. I wpadamy w panikę, gdy okazuję się, że nas śmieszą „Przyjaciele” a jego, niezrozumiały dla nas „Monty Python”. I zamiast przejść ponad tym, nie komentować i nie rozbierać na czynniki pierwsze, zaczynamy kombinować. Jak to w nim zmienić, jak sprawić żeby np. zamiast podnosić głos, wypisywał swoje frustracje na kartce papieru. Niby nie specjalnie, a jednak usiłujemy przemycić swoje racje i sprawić, żeby się dostosował. A przecież każdy, do czegokolwiek zmuszany człowiek zaczyna uciekać, oddalać się. I zaczynamy tracić coś najważniejszego w życiu, bo nie umiemy siebie zaakceptować i być po ludzku wyrozumiałym. A wystarczy siebie słuchać i nauczyć się naszych inności. Po co? Po to, żeby kochać mądrze i po prostu być szczęśliwym.


Związek

10 codziennych mantr, które zmienią twoje życie na lepsze. Ostatecznie, stajesz się tym, co wielokrotnie powtarzasz

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
13 grudnia 2016
10 codziennych mantr, które zmienią twoje życie na lepsze. Ostatecznie, stajesz się tym, co wielokrotnie powtarzasz
Fot. iStock/VisualCommunications
 

Życie zmienia się każdego dnia, my też możemy tego dokonać. Jednak często uciekamy przed zmianami, które mogłyby w istotny sposób wpłynąć na naszą sytuację, bo coś nas blokuje, trzyma w miejscu. Co to takiego? Lęk, obawy, niepewność co do tego, jak się sprawy potoczą i wewnętrzne przekonanie, że teraz jeszcze trudniej będzie nam kierować naszym życiem. (Zmiana to przecież podróż w nieznane.)

Gdzieś w połowie drogi do celu, między decyzją a konkretnymi działaniami, czujemy się zdezorientowani i zagubieni. Przypominamy sobie wszystko, co się do tej pory wydarzyło, żeby zrozumieć jakie jest ono właściwie jest, to nasze życie. Ale przypominanie sobie własnych historii często przynosi nam więcej szkody niż pożytku. Pomóc może nam mantra.

Czym jest mantra? Powtarzaną sylabą, słowem lub zdaniem, wybraną przez nas po to, by jej znaczenie zmieniło nas gdzieś głębiej, w podświadomości. Mantra powinna pomóc nam zmienić nasze negatywne przekonania na lepsze.

Jak recytować mantry

Nie należy być głośnym, bo nasza uwaga nie powinna się rozpraszać, ale kierować się do naszego wnętrza. Warunkiem udanej medytacji jest skupienie. Przed samym rozpoczęciem recytacji można wziąć kilka głębszych wdechów i oczyścić umysł z trosk. Nie zwracaj uwagi na to, jak wymawiasz poszczególne słowa, ważne jest to, co za nimi stoi, a nie jak brzmią. Po zakończeniu medytacji zasłuchaj się na chwilę w ciszy.

10 codziennych mantr, które zmienią twoje życie na lepsze

1.Pozwalam sobie być „początkującym”. Nikt nie odnosi sukcesu od razu. Działam najlepiej jak potrafię, wiem coraz więcej, uczę się. Gdy wiem coraz więcej, działam coraz lepiej.

2.Przestaję uciekać. Oddycham. Pozwalam sobie być tam, gdzie jestem. To jest właśnie to miejsce, w którym powinienem teraz być. Każdy krok w moim życiu i każde doświadczenie jest konieczne i ma sens.

3. Potrafię wykorzystać moje poczucie rozczarowania i frustrację, aby się lepiej zmotywować, a nie rozdrapywać stare rany. Jestem świadomy. Jestem w stanie kontrolować sposób, w jaki odbieram życiowe zawirowania. Mam kontrolę nad swoimi reakcjami.

4. To kim jestem, nie wynika z okoliczności, w których żyję. Jestem tym, czym zdecyduję, że chcę być. Nie pozwalam negatywnym uczuciom, frustracji i lękom, decydować o mojej przyszłości.

5. Nie porównuję się do innych. Każdy z nas podróżuje w swoim własnym czasie. Koncentruję się na tym, co jest tu i teraz, staram się wykorzystać ten czas jak najlepiej.

6. Uczę się czym jest piękno wysiłku, cierpliwości i wytrwałości. Jestem silny, jestem wytrwały. Trzymam się moich pozytywnych, codziennych rytuałów.

7. Cierpliwość jest autentycznym wyrazem zaufania, akceptacji, spokoju i wiary we własne możliwości. Jest oznaką mojej siły. Praktykuję cierpliwość.

8. Moja walka jest częścią mojej historii. To, że nie udało mi się osiągnąć tego, co chciałem, oznacza tylko tyle, że zostałem skierowany ku czemuś, czego potrzebuję. To następny krok naprzód.

9. Życie stawia przede mną wyzwania i przeszkody. Lepiej jest czuć się zmęczonym życiową nauką niż być zmęczonym życiową stagnacją.

10. Żadna życiowa historia nie jest tylko jednym rozdziałem. Jeden rozdział nie opowie całej historii mojego życia. Moje błędy nie określają mnie.

Jeśli chcesz dokonać istotnej zmiany w swoim życiu – znaleźć nową pracę, otworzyć firmę, rozwinąć nową relację, założyć rodzinę, odbyć jakąkolwiek, inną, osobistą podróż, która wymaga czasu, cierpliwości i zaangażowania – musisz zadać sobie pytanie: „Skoro jestem gotów poświęcić trochę czasu każdego dnia na medytację i spędzić go zupełnie inaczej niż większość ludzi, to może mogę też zacząć żyć inaczej, niż większość ludzi i doprowadzić do istotnych zmian w moim życiu?” .

Pomyśl o tym. Ostatecznie stajemy się tym, co wielokrotnie powtarzamy. Sama świadomość i wiedza nie oznaczają, że się rozwijasz. Rozwijasz się wtedy, kiedy twoja świadomość i wiedza zmieniają twoje życie. Każdego dnia.


Źródło: marcandandangel.com, milabo.pl

 


Związek

Matka Polka Zmęczona, czyli podaruj sobie odrobinę odpoczynku. Akcja „A co ty byś sobie podarowała w prezencie”

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
12 grudnia 2016
Fot. iStock / svetikd

Co najczęściej słyszymy, gdy pytamy kobiety, co by sobie podarowały w prezencie? Otóż najczęstsza odpowiedź to: czas dla siebie. Czy to pięć minut, czy wydłużona o godzinę doba, dzień lub weekend w spa.

Brakuje nam nieustannie tego czasu dla siebie. Biegamy między kuchnia a łazienką, miedzy pracą a zajęciami dzieci, w końcy między sypialnią, a wszystkim innym czego w danym dniu nie zdążyłyśmy ogarnąć. A wiecie, co by nam wystarczyło? Odrobina więcej dobrego snu. Zamiast siedzieć i bezmyślnie patrzeć się w telewizor, czy próbować sobie udowodnić, że dziś jest właśnie ten dzień, kiedy przeczytasz kolejną książkę, może lepiej po prostu położyć się spać? Wyciągnąć wygodnie w swoim łóżku. Posłuchać własnego oddechu, uspokoić myśli. Położyć sie chociażby 15 minut wcześniej niż zazwyczaj.

Sen ma niezwykłe znaczenie dla naszego zdrowia, a my tak często go nie doceniamy, traktujemy jak przymus, denerwujemy się, gdy nie mamy dość siły i w końcu zmęczenie prowadzi nas do łóżka. Jest pięć ważnych punktów, o które warto zadbać.

 1. Potraktuj sen priorytetowo, ustal o której godzinie chodzisz spać i trzymaj się tego planu nawet w weekendy.
 2. Zrelaksuj się przed snem. Rób rzeczy, które cię odprężają i które wejdą ci w nawyk przed zaśnięciem.
 3. Ćwicz codziennie chociaż 15 minut. Twoja aktywność fizyczna wpływa na poprawę jakości snu.
 4. Przyj się miejscu, w którym śpisz. Czy panuje w nim odpowiednia tempretura, czy jest w odpowiedni sposób oświetlone i odizolowane od hałasu.
 5. Sprawdź w końcu swój materac, poduszki i pościel. Czy na pewno są to materiały dla ciebie odpowiednie, czy zapewniają ci komfort snu? Jeśli zastanawiasz się jednak nad zmianą pościeli sprawdź poduszki i kołdry z linii Blommenslyst.

Nie musimy od razu wyjeżdżać daleko na wakacje, by odpocząć, czasami warto zadbać o te codziennie rytuały, które pozwolą nam poczuć się lepiej.


🎄”A co ty byś sobie podarowała w prezencie?” – DOŁĄCZ DO AKCJI 🎄

ZADANIE KONKURSOWE: 

Wyślij do nas list: „A co ty byś sobie podarowała w prezencie”, w którym napisz, co ty byś sobie podarowała w prezencie i dlaczego. Przekonaj siebie i innych, że ty też zasługujesz na to, co najlepsze, a czasami może i nawet najbardziej szalone.

Listy prosimy wysyłać na adres [email protected] dołączając oświadczenie:

Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me.
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).

Nagrody: 

Nagrodzimy 40 autorów najciekawszych listów.

braster-logo

Braster – Twój najzdrowszy nawyk

Braster to innowacyjne w skali świata certyfikowane urządzenie medyczne, które pozwala na komfortowe i samodzielne badanie piersi w domu. Dzięki specjalnie opracowanej matrycy termograficznej urządzenie rejestruje ewentualne niepokojące zmiany w piersiach. Badanie trwa około 15 minut, jest bezbolesne i bezinwazyjne. Nie musisz martwić się, że zrobisz coś źle, bo Braster to także aplikacja na smartfona, która przeprowadzi Cię przez całe badanie i przypomni o kolejnym. Wykonane przez Ciebie termograficzne obrazy piersi zostaną przeanalizowane przez inteligentne algorytmy, a wyniki będziesz mogła sprawdzić na Twoim indywidualnym koncie w portalu www.braster.eu. Skuteczność Brastera została potwierdzona klinicznie.*

*Badania przeprowadzono na grupie około 2000 kobiet, w tym 1010 kobiet przebadano w ramach badań obserwacyjnych w latach 2013 – 2016

1x 1 urządzenie z abonamentem na 2 lata/ wartość 891zł

_DSC1193

_DSC1219

Czarne

1 x  voucher dla 2 osób na 2 dniowy pobyt w hotelu Czarny Potok Resort&SPA,  ze śniadaniami i obiadokolacjami do wykorzystania do końca czerwca 2017* (o wartości 1.600 zł)

_DSC1904_4_5_HDRDSC_6231_2_3_4_5_HDR

*z wyłączeniem ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA, SYLWESTRA I ŚWIĄT WIELKANOCNYCH.
Na podstawie art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 26 lipca 1991 roku o podatku dochodowym od osób fizycznych (tekst jedn. Dz. U. z 2012 r., poz. 361 z późn. zm.) wydanie nagród, o których mowa w ust.1 powyżej, podlega opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym od osób fizycznych. Obowiązek podatkowy ciąży na Laureacie, wygrywającym nagrodę. W celu dopełnienia formalności, należy skontaktować się z organizatorem. Warunkiem wydania nagrody jest uregulowanie zaliczki na podatek dochodowy.

Logo PFP

 

Niezwykłe zestawy filiżanek firmy Ćmielów

1x zestaw dwóch filiżanek Minojska 

minojsa niebieska

Mat prasowe

minojska rozowa
1x zestaw dwóch filiżanek India 

photo_999_3830
1x zestaw dwóch filiżanek Art Deco 

Art Deco filiżanki (1)

PlantWear_logo_New

Zegarki Plantwear, to nowy trend w stylistyce i gwarancja najwyższej jakości, to wyróżniające się na rynku produkty, które są nie tylko funkcjonale, ale również skutecznie przyciągają uwagę. Wszystkie piękne, niepowtarzalne, ręcznie robione w Polsce.

1 x zegarek Urban Wenge 399 zł

Seria Urban – Wenge (3)

1 x zegarek Heritage – Dąb 399 zł

1 x zegarek Raw Double Silver Dąb 429 zł

logaziaja-02

Aby umilić jesienno-zimową pielęgnację włosów firma Ziaja proponuje najnowsze produkty z kuracji olejkowych, które nie tylko skutecznie pielęgnują włosy i skórę głowy, ale także nadają im otulający, elegancki zapach.

Kuracja olejkami arganowym i tsubaki wskazana jest szczególnie dla włosów suchych, zniszczonych oraz po zabiegach fryzjerskich. Szampon, satynowe serum oraz skoncentrowana maska zapewniają aktywną regenerację, odczuwalną gładkość oraz ochronę termiczną włosów podczas suszenia, prostowania czy modelowania.

Kuracja kaszmirowa z dodatkiem olejku amarantusowego przeznaczona jest do włosów cienkich, delikatnych oraz suchych lub normalnych. Preparaty aktywnie nawilżają włosy, zwiększają ich objętość, ułatwiają rozczesywanie oraz zapobiegają elektryzowaniu i puszeniu.

Po każdym myciu lub jako wykończenie fryzury Ziaja szczególnie poleca satynowe serum wygładzające i welwetowe serum nabłyszczające, które występują w postaci olejku do codziennej pielęgnacji, bez spłukiwania.

olejowe kuracje do włosów x780

10 x zestaw kosmetyków marki Ziaja. W skład zestawu nagród wchodzą:

– kaszmirowy szampon wzmacniający 300 ml

– kaszmirową skoncentrowaną maskę wzmacniającą 200 ml

– kaszmirowe welwetowe serum nabłyszczające 50 ml

– arganowy szampon wygładzający 300 ml

– arganowa skoncentrowana maska wygładzająca 200 ml

– arganowe satynowe serum wygładzające 50 ml

włosy argan kaszmir

logo KROSNO GLASS

3 x komplet do likieru – Liqueur

komplet-do-likieru

2 x komplet kieliszków do martini Elegance (komplet 6 szt.)

kieliszek-do-martini-elegance

2 x komplet kieliszków do wina białego Elegance

kieliszek-do-wina-elegance

2 x zestaw kieliszków do szampana Elegance

kieliszek-do-szampana-elegance

1 x zestaw: Świąteczne otulenie z Naturativ

Naturativ-Świąteczne_otulenie

W zestawie:

Otulające masło do ciała, 250ml –  to bogata pielęgnacja dzięki kompozycji naturalnych maseł i olejów roślinnych oraz urzekający aromat naturalnej wanilii i karmelu z nutką cytryny. Masło posiada apetyczną konsystencję lekkiego, tortowego kremu. Znakomicie się wchłania, a efekt nawilżenia i odżywienia skóry odczuwalny jest już po pierwszym użyciu.

Aromatyczna , naturalna Świeca Cynamon-Goździk-Pomarańcza, 200ml – uwalnia niezwykle ciepły aromat – słodki, lekko pikantny i zmysłowy. Kompozycja zapachowa olejków eterycznych: cynamon-goździk-pomarańcza zmniejsza napięcia nerwowe i łagodzi stres, sprzyja odprężeniu i relaksowi. Świeca składa się w 100% z ekologicznego wosku sojowego i naturalnych olejków eterycznych.

Zestaw zapakowany w piękny filcowy worek ze świąteczną zawieszką!

1 x Zestaw: Święta pachnące cytrusami z Naturativ

Naturativ-Święta_pachnące_cytrusami

W zestawie:

Stymulujący scrub cukrowy HOME SPA, 500ml – dokładnie złuszcza skórę, przywracając jej blask i świeżość. Zawarty w peelingu olej słonecznikowy nawilża i odżywia. Olejki rozmarynowy, grejpfrutowy  i cytrynowy poprawiają ukrwienie oraz odżywiają skórę, a olejek mandarynkowy pielęgnuje, tonizuje i uelastycznia. Śródziemnomorski aromat  Peelingu HOME SPA stymuluje zmysły i koi nerwy.

Bogaty Balsam do dłoni HOME SPA, 100 ml –  odżywia, nawilża, koi i naprawia skórę. Zawiera kombinację substancji o właściwościach naprawczych i zwalczających wolne rodniki oraz  kompozycję olei i maseł roślinnych, skutecznie odbudowujących warstwę lipidową skóry.  W naturalnym balsamie do rąk HOME SPA znajdują się substancje ochronne, które zabezpieczają skórę dłoni na długie godziny. Balsam idealnie się wchłania. Pachnie ziołowo i cytrusowo. Aromat jest mieszaniną olejków eterycznych.

Zestaw zapakowany w piękny filcowy worek!

logo_anna

Annabelle Minerals

to połączenie makijażu i pielęgnacji. Anna Szczerba, założycielka marki, postawiła sobie za cel stworzenie kosmetyków, które spełnią oczekiwania kobiet o skórach wrażliwych, alergicznych, problematycznych oraz po zabiegach kosmetycznych. Tak powstały naturalne produkty do makijażu, których skład opiera się o cztery mineralne składniki: rozświetlającą mikę, matujący tlenek cynku, kryjący i chroniący przed słońcem dwutlenek tytanu oraz nadające kolor tlenki żelaza.

3x zestaw, na który składają się:

Dwa cienie mineralne Vanilla & Chocolate

Podkład kryjący w odcieniu Golden Fair

Mineralny puder rozświetlający

Korektor mineralny Medium

pędzel do podkładu kabuki

pędzelek do nakładania cieni

oraz gąbeczka Softie w rozmiarze L

Annabelle Minerals_cien kolor_chocolate

Annabelle Minerals_cien kolor_vanilla

 Annabelle Minerals_Pedzel do podkladu 1DD-IMG_1456

USMIECH ZDROWIA _ LOGO _ PNG

1 x Voucher na zabieg czyszczenia zębów: scaling, piaskowanie oraz fluoryzacja. Termin wykorzystania vouchera: do 31.03.2017 / Wartość 250 pln

Piękny, szeroki i olśniewający uśmiech to nasza wizytówka. Białe i zdrowe zęby dodają nam pewności siebie i sprawiają, że częściej się uśmiechamy. To dzięki ładnemu i zdrowemu uśmiechowi przyciągamy do siebie ludzi i sprawiamy wrażenie bardziej otwartych, wesołych i pewnych siebie. Jak więc olśniewać uśmiechem nie tylko przy wigilijnym stole czy podczas zabawy sylwestrowej, ale również na co dzień? Wystarczy sprawić sobie prezent w postaci jednego z profilaktycznych czy też estetycznych zabiegów stomatologicznych. A dokładniej, sprawiać sobie takie prezenty systematycznie, bo tylko regularność w dbaniu o higienę jamy ustnej daje pożądane efekty.

Efekt białych i ładnych zębów – oczywiście, jeżeli nasze zęby są zdrowe – jest możliwy do osiągnięcia zarówno dzięki systematycznym profilaktycznym zabiegom stomatologicznym, takim jak skaling, czyli profesjonalne usuwanie osadu i kamienia nazębnego (przy użyciu lasera diodowego), piaskowanie (kolejny etap zabiegu higienizacyjnego, polegający na usunięciu wszystkich osadów i przebarwień np. z kawy, czy papierosów znajdujących się na zębach) i fluoryzacja (zapobiega próchnicy), jak również dzięki wybielaniu zębów laserem diodowym.

Zabieg wybielania zębów laserem diodowym – który jest kolejnym etapem dbałości o nasz piękny uśmiech po dokładnym oczyszczeniu zębów z płytki nazębnej i kamienia oraz uzupełnieniu wszystkich ubytków – polega na nałożeniu specjalistycznego żelu na powierzchnię zęba, a następnie aktywowanie go za pomocą światła lasera. To zabieg bardzo bezpieczny, ponieważ laser diodowy jest najlepiej przebadanym typem lasera.

GOMA8012

logo

1x komplet 5 garnków i patelni ze stali nierdzewnej z pokrywkami ODELO GREBLON

komplet-5-garnkow-i-patelnia-ze-stali-nierdzewnej-z-pokrywkami-odelo-greblon-i-12-el-_7

1x kawiarka elektryczna ciśnieniowa GAT GAIA

kawiarka-elektryczna-cisnieniowa-gat-gaia---kafetiera-na-64-filizanki-espresso_1

1x zestaw do grzanego wina

zestaw-do-grzanego-wina-krystynka-atena-ii-6-el-

semilac logo jpg

2 x zestaw świąteczny + zestaw startowy od Semilac (o wartości 314 złotych)

Szukasz idealnego prezentu dla bliskiej osoby, ale i dla siebie samej?  Wybierz jeden z zestawów Semilac i podziel się lakierami z przyjaciółką, siostrą czy mamą lub wykonajcie sobie wzajemnie manicure korzystając  z zestawu startowego Semilac.

Zestaw świąteczny Semilac:

W eleganckim pudełku znajdziecie dwa zupełnie nowe lakiery hybrydowe: Semilac 160 I’m not sure i Semilac 161 Something Nice. To kolory idealne dla wszystkich niezdecydowanych kobiet. Dodatkowo, ich biżuteryjny charakter sprawi, że manicure będzie uniwersalny i doskonale dopasowany do niemal każdej stylizacji.

W skład zestawu świątecznego wchodzi:

 • lakier hybrydowy Semilac 160 I’m not
 • lakier hybrydowy Semilac 161 Something Nice
 • lakier klasyczny Semilac 025 Glitter Red

opakowanie świateczne 025

Zestaw startowy Semilac:

W komplecie znajdziecie wszystko co potrzebne by wykonać perfekcyjny manicure. To doskonały sposób na wspólne spędzenie popołudnia czy wieczoru z siostrą lub przyjaciółką. Razem możecie stworzyć niezapomniane stylizacje i bawić się kolorami. Semilac ma ich w ofercie blisko 200.

W skład zestawu startowego wchodzi:

 • lampa Semilac LED 6W,
 • Semilac BASE
 • Semilac TOP
 • Lakier hybrydowy Semilac 026 My Love
 • odtłuszczacz Nail Cleaner Pure
 • Semilac Acetone
 • folie do usuwania lakieru hybrydowego
 • waciki bezpyłowe
 • Semilac Striper
 • blok polerski
 • pilniki do paznokci
Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Wendre_logo

1 x piękny i komfortowy zestaw pościeli Blommenslyst, składający się z:

1 x kołdra Blommenslyst w rozmiarze 155×200

2 x poduszka Blommenslyst 50×60.

koldra_blommenslyst_koperta poduszka_blommenslyst_zestaw

Poduszki i kołdry z linii Blommenslyst to wyrób medyczny, przeciwdziałają osadzaniu się roztoczy, a wysoka jakość wykonania została potwierdzona przez niemiecki Instytut Badawczy Hohenstein. Poszycie kołder i poduszek wykonano z przyjemnej w dotyku mikrofibry. Puszyste wypełnienie to włókna HCS, które wzbogacone silikonem utrzymują odpowiednią sprężystość kołdry i nie zbijają się podczas użytkowania. Nowoczesna technologia sprawia, że produkty Blommenslyst są przyjazne alergikom i można je prać w pralkach automatycznych.

Wendre_6483

logo_biale

1 x voucher o wartości 100 zł  na zakupy w Recman

DSC_7132 DSC_6013

logo polmed

3 x pakiet badań laboratoryjnych dla kobiet (o wartości 150 zł każdy).

W związku z okresem zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, POLMED S.A. przygotował specjalną ofertę świąteczną, dostosowaną do wieku pacjenta. W zakres pakietu wchodzą konsultacje lekarskie, badania diagnostyczne, badania laboratoryjne.

Świąteczny Pakiet badań to wspaniały pomysł na prezent świąteczny dla rodziny. Dbajmy o zdrowie nasze i naszych bliskich. POLMED oferuje możliwość dostarczenia Karty upominkowej z wybranym wariantem pakietu medycznego na wybrany przez Ciebie adres na terenie całego kraju. W celu skorzystania z usługi należy zabrać ze sobą dowód osobisty. Karta upominkowa  jest ważna 6 miesięcy od daty zakupu.

Co wchodzi w skład pakietu badań?

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Badania Laboratoryjne:
morfologia
OB
badanie ogólne moczu
glukoza
lipidogram
próby wątrobowe – ALT i GGTP
żelazo
TSH
elektrolity – sód i potas
kreatynina
kwas moczowy
CRP

Badania diagnostyczne:
EKG spoczynkowe
pomiar ciśnienia

Konsultacja lekarska – omówienie wyników

logo Ente Cafe

Do ośmiu najciekawszych listów, których autorki pochodzić będą z Warszawy dorzucimy coś słodkiego.  EnteCafe.pl to nowoczesna i profesjonalna pracownia cukiernicza, w której powstają ręcznie robione wypieki wypełnione po brzegi zaskakującym smakiem, którego nie można zapomnieć…Codziennie można u nas zamówić wybrane ciasto, a my dowozimy je pod wybrany adres na terenie Warszawy. Pieczemy chrupkie z zewnątrz i miękkie w środku bezy, kremowe i puszyste serniki, torty, tarty na słodko i słono oraz pyszne babeczki…Eat Me!

1x Tort bezowy z gruszką (6-8 porcji)
Pyszny tort bezowy z prażonymi orzechami laskowymi. Słodka i wykwintna, z sosem gruszkowo-czekoladowym. Po kawałku świat staje się lepszy:)

tort-bezowy-z-gruszka-4

1x Tort bezowy z mango (6-8 porcji)
Lekki tort bezowy z kremem mango. Krem na bazie bitej śmietany, nie za słodki i delikatny. Na wierzchu sos czekoladowy i kawałki mango. Pyszny tort przywołujący na myśl lato.

tort-bezowy-z-mango-4

1x Czekoladowy tort bezowy z kremem z owoców leśnych (6-8 porcji)
Idealne połączenie owoców i czekolady. Dwie czekoladowe słodkie bezy i lekko kwaskowy krem na bazie mascarpone. A do tego na wierzchu sos z belgijskiej czekolady. Czego chcieć więcej?

czekoladowy-tort-bezowy-z-kremem-z-owocow-lesnych-4

1x Tort bezowy z rabarbarem (6-8 porcji)
Trzypiętrowy tort bezowy z różowym, mocno rabarbarowym kremem. Wykończony niesłodzonym sosem malinowym. Okazały, idealny na wielkie okazje.

tort-bezowy-z-rabarbarem-4

1x  Tort bezowy Nikaletta (6-8 porcji)
Cudowny, lekko kwaskowy tort bezowy. Limonkowe bezy, dwa kremy – oba na bazie marakui – a do tego płatki białej i limonkowej czekolady. Oryginalny, wyrafinowany, na specjalne okazje.

tort-bezowy-nikaletta-4

1x Tort bezowy z musem czekoladowym i wiśniami (6-8 porcji)
Klasyczny tort bezowy z mocno czekoladowym musem. Dzięki dodatkowi wiśni nie za słodki. Dla tych, którzy lubią klasyczne połączenia smaków i czekoladę.

tort-bezowy-z-musem-czekoladowym-i-wisniami-4

1x  Czekoladowy tort bezowy z kremem kawowym (6-8 porcji)
Pyszny, czekoladowy tort bezowy. Z kawałkami czekolady w bezie, kremem kawowym i kardamonem. Wykończony gorzkim kakao i skórką pomarańczową. Nie za słodki, elegancki, idealny do kawy.

czekoladowy-tort-bezowy-z-kremem-kawowym-4

1x Kawowy tort bezowy z kremem toffi
Cudowny tort bezowy z aksamitnym kremem toffi i śliwkami w rumie. Chrupka z zewnątrz i miękka w środku kawowa beza z delikatnym kremem i sosem czekoladowo-rumowym. Ten tort robi wrażenie! Efekt uboczny: pomruk zadowolenia w czasie jedzenia.

kawowy-tort-bezowy-z-kremem-toffi-4

WAJNERT-logo

PLAY – zawsze pod ręką

Komplet praktycznych stolików projektu WAJNERT MEBLE o dwóch średnicach blatów będzie stanowił zgrany zespół w każdym domu. Trójnożni, funkcjonalni pomocnicy świetnie odnajdą się w nowoczesnym salonie i stylowej sypialni. Stoliki na zdjęciu posiadają olchowe nóżki oraz blaty w kolorze drogowej szarości i sygnalizacyjnej bieli.

PLAY-stoliki

Czas trwania akcji: 15.11.2016 – 12.12.2016. Wyniki akcji zostaną ogłoszone do dnia 20.12.2016

Regulamin akcji dostępny jest tutaj.

 


Zobacz także

Przyjaźń po rozstaniu?

Przyjaźń po rozstaniu? Dobre sobie… Pięć faz, które musisz przejść

6 sposobów na to, by być bardziej spontanicznym w związku. Dzięki nim znowu poczujecie się, jak na początku znajomości

Skąd wiesz, że już nie kochasz? To wcale nie musi być „takie proste”