Go to content

Twój znak zodiaku podpowiada, jak postrzegasz siebie i co możesz zmienić na lepsze

Sposób postrzegania siebie przez kobiety zależy od tak wielu czynników, że czasem trudno jest za tym nadążyć. Presja wywierana prze otoczenie, przykłady kobiet idealnych z pierwszych stron gazet i telewizji, własne oczekiwania i marzenia, nie ułatwiają kobietom zaakceptowania tego, jakimi są. 

Co prawda ciało jest dość plastyczne i można je rzeźbić tak, by osiągnąć zamierzony wygląd. To wymaga czasu, zaangażowania, a w wielu przypadkach również nakładów finansowych. Czy nie prościej jest po prostu pokochać swoje nieidealne ciało oraz charakter i żyć ze sobą szczęśliwie? Nie zawsze, szczególnie gdy nie wiemy jak to zrobić. Jeśli dotychczas nie przemówiły do was poradniki podpowiadając, jak tego dokonać, to coś więcej o tym może powiedzieć… znak zodiaku.

Uważa się, że każdy ze znaków posiada przypisane sobie cechy, które w poważnym stopniu wpływają na charakter każdego z nas. Miłośnicy astrologii uważają również, że zodiak ma wpływ także na to, w jaki sposób postrzegamy nasze ciała, i jak inni nas widzą. Może warto pokrzepić troszkę swoje myśli i polubić siebie bardziej z tą wiedzą?


źródło: www.mindbodygreen.com, www.astrolabium.pl

Baran, znak zodiaku Fot. iStock

1/12 Baran (21.03 – 19. 04)

Ten znak bywa skryty i niespokojny, często kieruje się pierwszym impulsem, który go tknie. Kobieta Baran ma siłę przebicia, jest spontaniczna, bezpośrednia, dynamiczna i bardzo przebojowa. Nie ma zbyt wielu kompleksów, za to jest świadoma własnej siły i atutów. To powoduje, że jest liderem, a chcąc zmienić wąskie standardy piękna, to właśnie kobietę – Barana stać na podjęcie pierwszego kroku wyłamania się ze schematu i poprowadzenia za sobą innych kobiet.

Fot. iStock / Ratikon

2/12 Byk (20.04 – 22. 05)

Kobieta Byk uwielbia posiadać, jest bardzo wygodna i zmysłowa, a także kobieca, o zaakcentowanej cielesności i zwraca wielką uwagę na własny wygląd. To estetka, o rozwiniętym wyczuciu modowym, który znakomicie pomaga jej ukryć niedoskonałości. Powinna mieć do swojej dyspozycji szafę z pięknymi rzeczami, które poprawiają jej humor i podbiją jej zadowolenie z siebie. Powinna skupić się nie tylko na efekcie finalnym, ale na samych przygotowaniach, np. wcieranie balsamu czy malowaniu ust, co ułatwia pokochanie cielesności.

Fot. iStock / Ratikon

3/12 Bliźnięta (23.05 – 21. 06)

Kobieta spod znaku Bliźniąt jest typem błyskotliwej intelektualistki, oczytanej i ciekawej świata, a jednocześnie nieco chłodnej. Sprawy ciała nie są dla niej wyjątkowo istotne i nie zawsze zwraca uwagę na swój wygląd. Dla niej liczy się przede wszystkim wygoda, wtedy może być nawet szarą myszką. Bliźnięta mają złożoną osobowość, mogą więc śmiało sięgać dla odmiany po oryginalne wzory i kroje. Ponieważ nie mają większego problemu z akceptacją siebie, powinny zachęcać wszystkich do śmiechu i zrelaksowania się przez interesującą rozmowę, a nie stresowania się z powodu wyglądu.

Fot. iStock

4/12 Rak (22.06 – 22.07)

Osoby spod znaku Raka obdarzone są niezwykłą wrażliwością, mocno przeżywają sprawy, które dotyczą ich bezpośrednio. To typ idealisty, romantyka i najczęściej bardzo osobiście traktują to, co się do nich mówi, więc łatwo Raka urazić. Nawet drobiazg może sprawić przykrość lub sprowokować nikomu niepotrzebne spięcie. Aby pani spod tego znaku czuła się ze sobą dobrze, powinna więcej uwagi poświęcić swemu ciału i jego zmysłowemu ruchowi. Taniec brzucha z chustą owiniętą w talii może być dobrym ćwiczeniem na zaakceptowanie siebie.

Fot. iStock / Ratikon

5/12 Lew (23.07 – 23.08)

Lwy są pewne siebie, dumne i obdarzone radością życia. Zachowują się w sposób ekspresyjny i dramatyczny, jakby były aktorami na scenie. Bardzo im zależy na akceptacji innych i zwróceniu na siebie uwagi. Kobieta-Lew to typ władczyni, gwiazdy, serdecznej, dumnej, która kocha swoje ciało. Zamiłowanie do podziwiania jej, Lwica powinna zostawić na okazje inne, niż spotkania towarzyskie. Chęć brylowania i wzbudzania zachwytu może być brane za przejaw próżności i pompatyczności, z tego powodu uwagę powinna kierować na bardziej neutralne tematy.

Fot. iStock / Ratikonv

6/12 Panna (24.08 – 22.09)

Kobieta-Panna zwraca wielką uwagę na sprawy zdrowia i dbałość o ciało, a także czystość w bardzo szerokim rozumieniu tego słowa – czystość ciała, otoczenia, żywności czy relacji z bliskimi. Panny są wnikliwe i krytyczne, mogą cierpieć w powodu obsesji na punkcie detali, nadmierne racjonalizowania wszystkiego. Kobieta spod znaku Panny jest dla siebie największym krytykiem i pragnie wyglądać bez zarzutu w każdej chwili. Takie dążenie do perfekcji może być niszczące, Panny powinny więc pozwolić sobie na relaks i złapanie oddechu, dla własnego dobra. Skupienie się na innych rzeczach złagodzi ostrą kontrolę wyglądu.

i.Stock

7/12 Waga (23.09 – 22.10)

Kobieta Waga to osoba towarzyska, wyrafinowana, bywalczyni salonów, koneserka sztuki i mody. Nie bez znaczenia jest dla niej wygląd i to, jak postrzegają ją inni. Dla Wag najważniejsza jest równowaga i harmonia, na wszystkich płaszczyznach życia – w uczuciach, w życiu zawodowym, w domu oraz w wyglądzie. Te cechy charakteru mogą popychać Panny w kierunku próżności i zastanawiania się, czy aby na pewno decyzja np. o ścięciu włosów była właściwa. Kobiety spod tego znaku uwielbiają różnego rodzaju zabiegi kosmetyczne i chętni im się poddają. Mają tendencję do popadania w uzależnienie od komplementów, dlatego powinny więcej uwagi poświęcać nie własnemu wyglądowi, a innym ludziom.

Fot. iStock

8/12 Skorpion (23.10 – 21.11)

Kobieta Skorpion może kojarzyć się z typem tajemniczej czarodziejki, która jest namiętna i uwodzicielska, nieco mroczna. Skorpiony są niezwykle silne psychicznie, wiedzą czego chcą i jak to osiągnąć. Są zdeterminowane i skupiają się przede wszystkim na osiąganiu celów. Mają świadomość swojej kobiecości i różnych atutów, które wykorzystują, by wpłynąć na innych. Kobieta Skorpion lub ukrywać się za ciemnymi okularami i zza nich obserwować rzeczywistość. To sprawia, że jest ona odbierana jako bardzo seksowna, ale nieprzystępna i samotna. Aby Skorpionicy było ze sobą łatwiej, powinna ona mniejszą wagę przykładać do trzymania dystansu, za to zbliżyć się do innych, aby czerpać dobrą energię. Życie jest zbyt krótkie, by nie pozwolić sobie na radość i beztroskę.

Fot. iStock / Ratikon

9/12 Strzelec (22.11 – 21.12)

Strzelce są w ciągłym ruchu, szukają nowych doświadczeń, okazji do zdobycia wiedzy i poszerzenia horyzontów. Są szczere i bezpośrednie do życia i ludzi. Ich optymizm i niefrasobliwość sprawiają, że są miłym towarzystwem, więc nie cierpią z powodu samotności. Wg horoskopu kobiety spod znaku Strzelca mają najwięcej kłopotów z talią i udami, którymi przejmują się szczególnie mocno wtedy, gdy pojawia się na nich cellulit. Zamiast tego, powinny sięgać po wygodne ale seksowne ubranie, które nie tyle odwróci uwagę od niedoskonałości, ale pozwoli się skupić na innych zaletach. Szkoda życia, by przejmować się kawałkiem ciała.

Fot. iStock / Ratikon

10/12 Koziorożec (22.12 – 19. 01)

Kobiety spod znaku Koziorożca często nie zajmują się sprawami, z których nie ma dla nich realnego pożytku. Ich podejście do życia jest konkretne– wiedzą czego chcą i jak mają to osiągnąć, dlatego postrzegane są jako osoby poważne, odpowiedzialne, a nawet surowe, typu kobiety sukcesu, które liczą się przede wszystkim ze sobą. Zamiast wycofywać się wgłąb siebie, utrzymuj kontakt wzrokowy, uśmiechaj się do ludzi. Trochę ciepła i życzliwości może zakończyć postrzeganie Strzelca jako królowej lodu.

Fot. iStock / Ratikon

11/12 Wodnik (20.01 – 18.02)

Kobieta Wodnik jest niezależna i samowystarczalna, myśli przyszłościowo i obiektywnie ocenia różne sytuacje. Potrafi się zdystansować od emocji, ale niekiedy przeradza się to w ekstrawagancję i trudności w przystosowaniu się do otoczenia. Wodnikowi często towarzyszy napięcie między dwoma kontrastującymi potrzebami — by wyróżniać się i dopasować się w tym samym czasie do sytuacji. Aby ułatwić sobie zadanie, kobieta spod tego znaku powinna przede wszystkim spędzać czas z ludźmi, którzy uwielbiają ją za to, jaka jest, a nie  za to, jaka być powinna.

Fot. iStock / Ratikon

12/12 Ryby (19.02 – 20. 03)

Ryby są bardzo zmienne i podatne na wpływy, obdarzone ogromną twórczą wyobraźnią, którą mogą wykorzystać we wszelkich dziedzinach sztuki. Kobieta spod znaku Ryb to typ zwiewnej nimfy, rusałki, wyjątkowo oddana, kochająca, sama często usuwa się w cień. Łatwo absorbuje energię innych osób, przed czym powinna się chronić, stawiając wyraźne granice. Kobieta spod znaku Ryb częściej powinna myśleć o sobie, bo nikt o nią lepiej nie zadba, niż ona sama.