Lifestyle

Nigdy nie wychodzi z mody i pasuje każdej z nas – fryzura idealna!

Redakcja
Redakcja
13 marca 2022
fryzjer, bob, fryzura
fot. okskukuruza/iStock
 

Bob klasyka fryzjerstwa – nigdy nie wychodzi z mody i doczekał się wielu odmian. To fryzura, która odpowiednio dobrana pasuje do każdej twarzy i sylwetki. Przed tobą wiosenna metamorfoza? Bob jest dla ciebie. Oto najpopularniejsze jego rodzaje. 

Shaggy bob

Jego cechy charakterystyczne to luz i artystyczny nieład. Włosy swobodnie się układają i delikatnie okalają twarz. Taka fryzura będzie idealna dla posiadaczek cienkich i delikatnych włosów. Optycznie zwiększy ich objętość i sprawi, że będą wyglądać zdrowo. Takie uczesanie odmładza, modeluje rysy twarzy i skutecznie tuszuje zbyt pulchne policzki, wysokie czoło lub za długą brodę. Ten bob najlepiej wygląda na lekko falowanych włosach, ale z powodzeniem można stworzyć takie uczesanie zarówno u posiadaczek zupełnie prostych pasm.

Jego ogromną zaletą jest łatwość utrzymania. Właściwie całą robotę odwala fryzjer. Jeżeli włosy zostaną dobrze obcięte, ty nie musisz już robić praktycznie nic. Wystarczy je przeczesać dłońmi.

French bob

Pamiętasz filmową Amelię. No właśnie, to właścicielka francuskiego boba. Czerwona szminka to jego nieodłączna partnerka. Paryski look gotowy.  Ale spokojnie, french bob to nie tylko Amelia. Grzywka może być dłuższa, krótsza, włosy proste lub kręcone. I to grzywka tutaj decyduje o tym, czy będzie ci akurat ten bob pasował.

Blunt bob

Przede wszystkim jest bardzo dziewczęcy. Pasuje idealnie do tak modnego teraz niewymuszonego, niedbałego stylu, który przez ostatnie lata udało nam się wszystkim wypracować niemal do perfekcji. Dresy, buty sportowe z sukienką i właśnie takie włosy, jakby od razu z pościeli.  Zaletą takiego cięcia jest fajna objętość. To zatem doskonała fryzura dla właścicielek cienkich włosów. A! Przy dobrze wykonanym cięciu włosy układają się same!

Long bob

Long bob (lob) tworzy się z półdługich włosów, odrobinę krótszych z tyłu głowy, i dłuższych pasm na przodzie. Delikatnie wycieniowane końcówki nadają fryzurze lekkości i stają się piękną ramą dla twarzy. Long bob to fryzura uniwersalna, pasującą do różnych typów urody i rodzaju włosów. Ważna rzecz, na jaką należy zwrócić uwagę, to kształt twarzy. Kobietom z niskim czołem, mocną szczęką, o trójkątnych lub kwadratowych rysach będzie pasował bob w stylu retro, z prostą, wyrazistą grzywką.

Długość jednak nie powinna być zbyt krótka – najlepiej, by sięgała do ramion. Kosmyki przy samej twarzy można odrobinę mocniej wycieniować, przez co zostaną nieco wyrównane proporcje twarzy. Panie o okrągłej lub owalnej twarzy mogą zdecydować się na prosty lob z przedziałkiem na środku. Takie cięcie wysmukli rysy twarzy.


Lifestyle

Sześć pacjentek onkologicznych z Polski i z Ukrainy zoperowanych w ciągu 12 godzin – pomogły roboty da Vinci!

Redakcja
Redakcja
14 marca 2022
 

Zespół ginekologów z krakowskiego Szpitala na Klinach wykonał w ciągu 12 godzin wykonał 6 zabiegów z zakresu ginekologii onkologicznej ze wsparciem dwóch robotów da Vinci. Bezpłatną pomoc otrzymały pacjentki z Polski i z Ukrainy chore na raka endometrium i raka szyjki macicy.  Wszystkie Panie czują się dobrze. Zabiegi zostały wykonane w ramach programu finansowego ze środków Unii Europejskiej. Wydarzenie było częścią programu konferencji naukowej  Robotyka w ginekologii onkologicznej.

Krakowski szpital jest prekursorem w chirurgii robotycznej w zakresie ginekologii onkologicznej w Polsce. Dotychczas z zabiegów z zakresu ginekologii w NEO Hospital skorzystało już blisko 100 Pań w  wieku od 25 – 85 lat. Zabiegi da Vinci w dziedzinie ginekologii nie mają w Polsce dedykowanego finansowania w ramach NFZ, dostępne są głównie prywatnie, a koszt zabiegu robotycznego często stanowi dla kobiet barierę dostępności do małoinwazyjnej operacji.

Jednak dzięki inicjatywie kobiecego zarządu szpitala i dotacji z Unii Europejskiej pacjentki chore na raka trzonu macicy i raka szyjki macicy  z całej Polski, jak również z zagranicy, w tym z Ukrainy mogą korzystać z tych nowoczesnych zabiegów  bezpłatnie. Wartość dofinansowania z funduszy europejskich wynosi 7,3 mln złotych.

– W naszym szpitalu możemy w każdym miesiącu wykonać ok. 10 bezpłatnych operacji. Komercyjnie  taki zabieg kosztuje ok. 40 tys. złotych. Dlatego tym bardziej cieszymy się z tego, że grant, jaki otrzymaliśmy, starczy nam na operacje ginekologiczne, aż do połowy 2023 roku. Jestem niezwykle  dumna z naszego wspaniałego zespołu ginekologicznego, który dziś stanął do walki o zdrowie i jakość  życia sześciu 6 pacjentek z Polski i z Ukrainy, wykonując w ciągu 12 godzin złożone zabiegi leczenia raka endometrium i raka szyjki macicy, w tym zabieg trachelektomi przy wsparciu robotów da Vinci – mówi Joanna Szyman, prezeska Grupy Neo Hospital, do której należy krakowski Szpital na Klinach.

Rosnące zapotrzebowanie pacjentek onkologicznych na zabiegi małoinwazyjne rodzi również potrzebę zwiększenia dostępu do profesjonalnych szkoleń oraz wiedzy z zakresu chirurgii robotycznej. Dlatego w  szpitalu zorganizowano unikalne Case observation dla lekarzy i lekarek, którzy mogli uczestniczyć w  zabiegach operacyjnych z wykorzystaniem dwóch robotów da Vinci. W szpitalu odbył się także kurs z  chirurgii robotycznej dla pielęgniarek operacyjnych. Z programu skorzystało 6 Pań uzyskując certyfikaty  uprawniające do pracy z systemem da Vinci.

Wydarzenie miało na celu prezentację wiedzy z zakresu wykorzystania nowych technologii w przypadkach leczenia raka endometrium i raka szyjki macicy. – Zastosowanie technik robotycznych w XXI wieku stanowi standard postępowania na wszystkich światowych, europejskich a także polskich salach operacyjnych. Dlatego też Europejskie Towarzystwo Ginekologii Onkologicznej (ESGO) rekomenduje wykorzystywanie tych technik m.in. w przypadku raka endometrium. Jest to rekomendacja  równoległa i tak samo istotna jak  wykorzystanie technik laparoskopowych, czy chirurgii otwartej.

Oczywiście cały czas trwają badania nad rozszerzeniem zakresu możliwości wykorzystania robota da  Vinci w ginekologii. Gratuluję zespołowi medycznemu i zarządowi NEO Hospital imponującego  rozwoju. Na uwagę zasługuje zwłaszcza wykorzystanie robota da Vinci w zabiegach trachelektomii w przypadku pacjentek chorych na raka szyjki macicy. Takie zabiegi wykonywane są zaledwie w kilku szpitalach w Europie.

W Polsce NEO Hospital jest pierwszym takim ośrodkiem. Dla chorych z inwazyjnym rakiem szyjki  macicy o średnicy guza ≤2 cm, zabieg trachelektomii pozwala zachować płodność, a w konsekwencji  na urodzenie dziecka – mówi prof. dr hab. n. med. Paweł Knapp członek zarządu Europejskiego  Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej (ESGO)


NEO Hospital

Nowoczesny szpital XXI w. to sprawne i twórcze połączenie dwóch podstaw: ludzi i technologii. Należący do Grupy NEO HOSPITAL Szpital na Klinach łączy najwybitniejszych w swoich specjalizacjach lekarzy z ultranowoczesnym sprzętem, budując jeden z najbardziej efektywnych i przyjaznych pacjentowi ośrodków medycznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Szpital na Klinach powstał z przekonania, że troska o zdrowie, godność, poczucie komfortu i bezpieczeństwa pacjenta to  najważniejsze wartości. Szpital na Klinach wyznacza dziś standardy prywatnej opieki szpitalnej, spełniając oczekiwania swoich Pacjentów na każdym etapie kontaktu z placówką i jej całym zespołem. Szpital tworzy blisko 200-osobowy zespół  specjalistów i lekarzy, którzy stosują najlepsze kliniczne praktyki na bazie bogatych doświadczeń zdobytych w polskich i zagranicznych ośrodkach. Oferuje kompleksową opiekę medyczną na poziomie ambulatoryjnym, diagnostycznym i zabiegowym, m.in. w zakresie ginekologii, urologii, ortopedii i chirurgii: ogólnej, naczyniowej, onkologicznej oraz chirurgii  plastycznej. Działalność szpitala i wysoka jakość świadczonych usług zyskała potwierdzenie międzynarodowych organizacji takich jak International Bariatric Club – Oxford University, czy International Hospital Federation. Więcej informacji: www.szpitalnaklinach.pl.

 


Lifestyle

Ciężarna, sfotografowana podczas ucieczki ze zbombardowanego przez Rosjan szpitala, urodziła córeczkę

Redakcja
Redakcja
12 marca 2022

Zdjęcie Mariany Wyszegirskiej w zaawansowanej ciąży, z zakrwawioną twarzą schodzącej po schodach zasypanych gruzem, obiegło media na całym świecie. W ataku na szpital, w którym leżała zginęły wtedy trzy osoby. Marianna urodziła następnego dnia. Ambasador Ukrainy przy ONZ powiedział, że dziecku nadała imię Weronika. Prezydent Wołodymyr Zełenski powiedział, że zamach był „ostatecznym dowodem” ludobójstwa. „Szpital dziecięcy, oddział położniczy. Jak zagrażał Federacji Rosyjskiej? Czym jest ten kraj, Federacja Rosyjska, który boi się szpitali, oddziałów położniczych i je niszczy?” 

Mariana Vishegirskaya, ubrana w tę samą piżamę w kropki, w której została sfotografowana, gdy zmagała się ze schodami zdewastowanego szpitala, została sfotografowana w piątek przez Associated Press, leżąca w szpitalnym łóżku, trzymająca swoją nowo narodzoną córkę Weronikę.

 

Sergiy Kyslytsya podczas przemówień w ONZ podniósł zdjęcie pani Wyszegirskiej i jej nowonarodzonej córki, zdementował rozpowszechniane na ten temat plotki i kłamstwa. Pani Wiszegirskaja stała się obiektem rosyjskiej kampanii dezinformacyjnej po bombardowaniu – powiedział. Rosyjska ambasada w Wielkiej Brytanii zamieściła bowiem na Twitterze teorię spiskową, że Vishegirskaya jest aktorką, a następstwa ataku zostały zainscenizowane.  Jednak zespół dezinformacyjny BBC znalazł dowody, które przeczą tym bezpodstawnym twierdzeniom, w tym, że w jakiś sposób udawała. W następstwie śledztwa BBC Twitter usunął tweety rosyjskiej ambasady, mówiąc, że naruszyły zasady „związane z zaprzeczaniem brutalnym wydarzeniom”.

Dalsze twierdzenia krążące w Internecie sugerowały, że Marianna nie była nawet w ciąży. Jednak blogerka, znana jako gixie_beauty, w swoich mediach społecznościowych publikowała już wcześniej zdjęcia, na których widać, że jest w ciąży.

Ambasador pokazał zdjęcie Marianny w piątek po południu, mówiąc zgromadzonym, że chce podzielić się „bardzo dobrą wiadomością”.

„Marianna, ciężarna kobieta urodziła wczoraj zdrową córkę. Nazywa się Weronika. Jest przy nich ojciec dziewczynki. Tyle warte są kłamstwa Rosji” – powiedział.

Powiedział również, że ponad 1500 cywilów zostało zabitych przez Rosję w Mariupolu, który przez wiele dni był pozbawiony wody i elektryczności po tym, jak został otoczony przez siły rosyjskie i gdzie kilka prób utworzenia korytarzy ewakuacyjnych nie powiodło się. Ukraina poinformowała, że ​​w samym strajku w szpitalu zginęły trzy osoby, w tym dziecko.

„Po raz pierwszy od drugiej wojny światowej w ukraińskich miastach chowane są masowe groby” – powiedział.

Wiele firm technologicznych zaczęło blokować rosyjskie państwowe kanały medialne, próbując walczyć z dezinformacją. W piątek YouTube stał się najnowszym gigantem technologicznym, który blokował kanały związane z rosyjskimi mediami państwowymi. Usługa przesyłania strumieniowego wideo poinformowała, że ​​ma politykę „zabraniającą treści odrzucania, minimalizowania lub trywializowania dobrze udokumentowanych brutalnych wydarzeń”.


Zobacz także

Remington na sportowo!

Pracuje w szkole od 20 lat. Kiedyś to lubił, dziś czuje się jak śmieć, którego nikt nie zauważa

Połącz swoją rodzinę na nowo i wygraj NVIDIA SHIELD TV [KONKURS]