Go to content

Nigdy nie wychodzi z mody i pasuje każdej z nas – fryzura idealna!

fryzjer, bob, fryzura
fot. okskukuruza/iStock

Bob klasyka fryzjerstwa – nigdy nie wychodzi z mody i doczekał się wielu odmian. To fryzura, która odpowiednio dobrana pasuje do każdej twarzy i sylwetki. Przed tobą wiosenna metamorfoza? Bob jest dla ciebie. Oto najpopularniejsze jego rodzaje. 

Shaggy bob

Jego cechy charakterystyczne to luz i artystyczny nieład. Włosy swobodnie się układają i delikatnie okalają twarz. Taka fryzura będzie idealna dla posiadaczek cienkich i delikatnych włosów. Optycznie zwiększy ich objętość i sprawi, że będą wyglądać zdrowo. Takie uczesanie odmładza, modeluje rysy twarzy i skutecznie tuszuje zbyt pulchne policzki, wysokie czoło lub za długą brodę. Ten bob najlepiej wygląda na lekko falowanych włosach, ale z powodzeniem można stworzyć takie uczesanie zarówno u posiadaczek zupełnie prostych pasm.

Jego ogromną zaletą jest łatwość utrzymania. Właściwie całą robotę odwala fryzjer. Jeżeli włosy zostaną dobrze obcięte, ty nie musisz już robić praktycznie nic. Wystarczy je przeczesać dłońmi.

French bob

Pamiętasz filmową Amelię. No właśnie, to właścicielka francuskiego boba. Czerwona szminka to jego nieodłączna partnerka. Paryski look gotowy.  Ale spokojnie, french bob to nie tylko Amelia. Grzywka może być dłuższa, krótsza, włosy proste lub kręcone. I to grzywka tutaj decyduje o tym, czy będzie ci akurat ten bob pasował.

Blunt bob

Przede wszystkim jest bardzo dziewczęcy. Pasuje idealnie do tak modnego teraz niewymuszonego, niedbałego stylu, który przez ostatnie lata udało nam się wszystkim wypracować niemal do perfekcji. Dresy, buty sportowe z sukienką i właśnie takie włosy, jakby od razu z pościeli.  Zaletą takiego cięcia jest fajna objętość. To zatem doskonała fryzura dla właścicielek cienkich włosów. A! Przy dobrze wykonanym cięciu włosy układają się same!

Long bob

Long bob (lob) tworzy się z półdługich włosów, odrobinę krótszych z tyłu głowy, i dłuższych pasm na przodzie. Delikatnie wycieniowane końcówki nadają fryzurze lekkości i stają się piękną ramą dla twarzy. Long bob to fryzura uniwersalna, pasującą do różnych typów urody i rodzaju włosów. Ważna rzecz, na jaką należy zwrócić uwagę, to kształt twarzy. Kobietom z niskim czołem, mocną szczęką, o trójkątnych lub kwadratowych rysach będzie pasował bob w stylu retro, z prostą, wyrazistą grzywką.

Długość jednak nie powinna być zbyt krótka – najlepiej, by sięgała do ramion. Kosmyki przy samej twarzy można odrobinę mocniej wycieniować, przez co zostaną nieco wyrównane proporcje twarzy. Panie o okrągłej lub owalnej twarzy mogą zdecydować się na prosty lob z przedziałkiem na środku. Takie cięcie wysmukli rysy twarzy.