Go to content

8 oznak, że masz silną osobowość. Nikogo nie musisz za to przepraszać

Fot. iStock/Eva-Katalin

Słyszałaś kiedyś o sobie, że jesteś niegrzeczna, dominująca, że brak ci pokory, a za wiele w tobie arogancji? Słyszałaś i czułaś się zraniona, bo wcale tak nie jest, bo wcale nie potrzebujesz nikogo poniżyć, obrazić, żeby poczuć się lepiej. Ty po protu wiesz, czego chcesz, a na pewno nie tego, żeby inni wchodzili ci na głowę.

Dlatego czas najwyższy przestań obwiniać się za to, że inni czasami się ciebie boją i próbują umniejszyć twoją wartość. Następnym razem, powiedz im: „mam silną osobowość, po prostu”.

Bo jeśli posiadasz silną osobowość to:

– nie znosisz wymówek

nie tolerujesz marudzenia, szukania wytłumaczeń. Dla ciebie wymówki nie istnieją, zwłaszcza te które można łatwo podważyć. Wychodzisz z założenia, że może być wiele powodów, dla których nie można czegoś zrobić, ale jest jeszcze więcej mówiących, że jednak można.

– nie wpuszczasz każdego do swojego życia

i nie jest to wynikiem arogancji, czy poczucia wyższości. Po prostu wiesz, czego chcesz w życiu i nie potrzebujesz do tego doradców, przewodników, którzy będą ci mówić, co masz robić. Nawet jak nie wiesz, chcesz decydować o tym sama, niektórym trudno to zrozumieć.

– nie cierpisz rozmów o niczym

nie plotkujesz, nie zastanawiasz się, czy jedna pani tamtej pani coś zrobiła, powiedziała. Szkoda ci czasu na rozmowy i rzeczach naprawdę mało istotnych. Zwyczajnie w nich nie uczestniczysz, bo wolisz porozmawiać o czymś ważnym.

– nie znosisz głupoty i niewiedzy

i nie jest to wywyższanie się. Po prostu, jak słyszysz, że ktoś gada od rzeczy i próbuje wmówić innym nieprawdę, to mówisz o tym głośno. Różnica polega na tym, że ty wiesz, że to głupoty w oparciu o własną wiedzę i możesz bez problemu podważyć wszystko to, co ktoś próbuje innym przedstawić w fałszywym świetle.

– potrafisz słuchać

i co najlepsze – inni mogą się tego bać, bo nigdy wcześniej nie zostali wysłuchani z taką uważnością i zainteresowaniem. Umiejętność słuchania to cię charakteryzuje.

– nie potrzebujesz skupiać niczyjej uwagi na sobie

wiesz jaka jesteś, wiesz czego chcesz, nie potrzebujesz potwierdzenia w oczach czy słowach innych ludzi. Ale oni do ciebie lgną, przyciągasz trochę jak magnes tą pewnością siebie i świadomością własnych zalet i wad. Ludzie choć się boją, lubią przebywać w towarzystwie silnych osobowości, mając nadzieję choć trochę uszczknąć tej siły dla siebie.

– strach cię nie ogranicza

inni mogą myśleć, że się nie boisz – zmian, podejmowania decyzji i tak dalej. A to nieprawda, każdy z nas boi się nowego, różni nas to, na ile pozwolimy, by strach kierował naszym życiem. Ty na to nie pozwalasz.

– nawet słabości odbierasz jako szansę

nikt z nas nie jest idealny, w każdym z nas drąży kropla niepewności tego, co będzie, co się wydarzy. Z tą niepewnością, ze swoimi słabościami możesz zostać, ale możesz się rozwijać – ty wybierasz to drugie. Żyjesz po to, by iść do przodu, by brać z życia garściami, a nie tracić czasu na analizowanie przeszłości i tkwienie w tym samym punkcie. Jesteś ciekawa życia.

Nie daj sobie wmówić, że jest inaczej.