Go to content

7 umiejętności, które zmienią twoje życie i nauczysz się ich w czasie krótszym niż 6 miesięcy. Akcja „To lato jest Twoje. Pierwszy krok do zmian”

Fot. iStock / darrya

Jak zmienić swoje życie? Nabrać wiatru w żagle! Nic tak nie pomaga złapać życia w swoje ręce i dokonać znaczących zmian, jak nowe umiejętności. Co można zrobić? Bardzo wiele – przede wszystkim to zależy od twoich zainteresowań i celów. My dziś podpowiadamy wam, w jakim kierunku możecie się udać w te wakacje. Aby posiąść te umiejętności, tak by czuć się pewnie – wystarczy mniej niz pół roku. Mierzmy wysoko!

Wystąpienia publiczne

Zaskakujące, ale nad wyraz cenne doświadczenie. Wielu z nas, na co dzień pewnych siebie – kompletnie traci głowę, gdy staję przed nawet najmniejsza publicznością. Internet donosi, że według badań publicznych wystąpień boimy się bardziej niż śmierci!

Umiejętność mówienia do grona obiorców, to wyjątkowa cenna cecha, którą można wypracować. A korzyści – to nie tylko brak tremy – okazują się zaskakujące. Warren Buffett swoim absolwentom mówił, że ta umiejętność otwiera szeroko drzwi do życiowego sukcesu – obojętnie czy szukamy go w życiu prywatnym, czy służbowym. Gdy rozwijamy umiętność występowania publicznie – rozwijamy równocześnie umiejętności komunikacji, budowania zaufania i sprzedaży oraz wiele. wiele innych. A te są przydatne w codziennym życiu.

Zwalcz demona i zobacz jak zmieni się twoje postrzeganie siebie i innych. Takie wystąpienie, to również doskonała okazja do obserwacji bardzo różnych zachowań wśród ludzi wokół siebie.

Nauka języka obcego

Tak pół roku wystarczy, żeby nauczyć się języka na tyle dobrze, że dogadać się w kwestii podstawowych rzeczy na poziomie wyższym niż „Dziń dybry, ja być z Polska”. A jeżeli skusicie się na profesjonalny kurs – efekty mogą was zaskoczyć.

Nie musiscie zaczynać od zera – każdy z nas kiedyś, uczył się jakiegoś języka obcego – niestety bardzo często po szkole, nasze umiejętności umarły gdzieś między „zrobię to jutro” a „nie mam czasu na pierdoły”. Wiecie co robić ;). W tej chwili narzędzia są pod naszymi nosami, np. portale społecznościowe do nauki języków, tacy wirtualni i całkiem bezpłatni native speakerzy.

Zarządzanie swoimi finansami

Prowadzicie domową rachunkowość? Może pora oswoić finansowego potwora. Jak to zrobić naprawdę dobrze od lat radzi mistrz w swojej branży – Michał Szfrański, na blogu Jak oszczędzać pieniądze. A po co nam domowa księgowość do zmian? Będziecie zaskokoczone jak wiele w życiu można zmienić i osiągnąć kontrolując swoje finanse. Od lepszego gospodarowania tym co mamy, przez poczucie bezpieczeństwa i kontroli nad życiem – po odłożenie pieniędzy na wakacje życia i podróż po globie. Na pewno nie uznacie tego czasu za stracony, można tylko zyskać!

Szybkie czytanie

Nie jest dla każdego, ale wbrew pozorom nie należy do umiejętnośći bardzo trudnych. Wystarczy odrobina samozaparcia i regularne ćwiczenia. A po co nam szybkie czytanie – nie chodzi bynajmniej o rozkoszowanie się lekturą ulubionego romansidła, ale umiejętność szybkiego wyławiania informacji. Żyjemy w społeczeństwie informacyjnym, codziennie zasypywani jesteśmy ogromną ilością zbędnych wiadomości. Nie ma cenniejszej umięjtności, niż szybkość i trafne ich selekcjonowanie.

Oswojenie „Exela”

Więkość z nas z niego korzysta – i również większość histerycznie boi sie tego popularnego programu. Może najwyższa pora go ujarzmić? W sieci nie brak tutoriali i instrukcji krok po kroku na każdą okazję, wystarczy odrobina dobrej chęci. A poskormienie tego „złośnika” to nie tylko umiejętność wykorzystania zalet tego programu, ale i doskonały dowód – że można i nie trzeba się bać… i to się opłaca! Dlaczego akurat król arkuszy kalkulacyjnych, bo jest tak popularny, że bedziesz miała z tego najwięcej korzyści – tych realnych: w pracy, w organizacji domu czy podczas planowania treningów.

Nauka edycji i obróbki zdjęć

To już czysta przyjemność. I korzyści – nie tylko w postaci ładnych wakacyjnych pamiątek. Poćwiczysz kreatywność i wyobraźnię przestrzenną w bardzo praktycznym wydaniu. Umiejętność obsługi programów do obróki i edycji zdjęć – to coś, czym warto się pochwalić podczas poszukiwań pracy. Nie trzeba porywać się na drogiego Corela, sprawdźcie jego mniej rozbudowany i darmowy odpowiednik – GiMP.

Medytacja

Bo odpoczywać też trzeba się nauczyć, a ta umiejętność jest coraz rzadsza. Nawet na urlopie nie potrafimy odpoczywać. Gnamy i pędzimy, nie potrafimy odpuszczać i słuchać siebie. Nie trzeba medytacji podszywać większą religijną ideologią. Nauczcie się dzięki niej wyciszać, zwalniać, mieć czas na zwykłe, prawdziwe życie.

Zacznij wprowadzać w swoim życiu zmiany, już dziś – teraz! Napisz nam w komentarzu co TY chcesz zrobić, by zmienić życie na lepsze.

Będziesz chciała się poddać? Nie rób tego, masz nas!

Wśród najaktywniejszych z was wybierzemy i nagrodzimy najfajniejsze komentarze! Po trzech tygodniach – rozdamy pierwsze nagrody, a po zakończeniu naszej akcji wyłonimy pozostałe laureatki! Bądźcie z nami!

Co trzeba zrobić?

Przez kolejne sześć tygodni będziemy specjalnie dla was pisać jak odmienić swoje życie – jak żyć zdrowiej, piękniej; jak schudnąć, jeść zdrowiej, ćwiczyć; jak uwolnić swoją głowę; nauczyć się czegoś nowego. Jak odmienić swoje życie – na lepsze! W komentarzu pod tym tekstem, napisz, co udało ci się zrobić, jakie masz plany i i sukcesy? To lato jest nasze, razem sięgniemy po gwiazdkę z nieba!


Nagrody:

Od marki Diu Vitam

Fot. Materiałyy prasowe

Fot. Materiałyy prasowe

3 x  tygodniowy pakiet wody Diu Vitam (3 kartony)

Od marki Eveline:

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

5 zestaw składający się z:
– kremu z lini Express Face Care
– kremu z lini AquaHybrid
– kremu z lini LiftHybrid krem 40+

Od marki NOVA Kosmetyki:

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

3 x zestaw kosmetyków zawierający:
– pianka do mycia twarzy GoCranberry
– maseczka do twarzy GoCranberry
– krem ochronny z SPF 10

Od marki Bioline

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

5 x  wybrany produkt do pielęgnacji ciała (body oil coconut, body oil monoi lub balsam sweet almond ) + mydełko aleppo

Od marki by Insomnia

Fot. Materiałyy prasowe

Fot. Materiałyy prasowe

3 x  T-shirt Nell z nadrukiem

Od marki FootMedica

Fot. Materiałyy prasowe

Fot. Materiałyy prasowe

Fot. Materiałyy prasowe

Fot. Materiałyy prasowe

3 x konsultacja podologiczna (wraz z drobnym zabiegiem w przypadku potrzeby)
2 x  badanie stóp (obejmujące badanie manualne i badanie komputerowe stóp)

Partnerzy akcji:

logotypy akja lato

Czas trwania akcji: od 04.07.2016 do 15.08.2016 roku. Wyniki zostaną opublikowane: cz. 1) po 3 tygodniach trwania akcji, cz. 2) do 10 dni od jej zakończenia.

Regulamin akcji dostępny jest tutaj.

Zobacz wszystkie wpisy biorące udział w akcji


Źródło: lifehack.org