Lifestyle

7 umiejętności, które zmienią twoje życie i nauczysz się ich w czasie krótszym niż 6 miesięcy. Akcja „To lato jest Twoje. Pierwszy krok do zmian”

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
13 lipca 2016
Fot. iStock / darrya
 

Jak zmienić swoje życie? Nabrać wiatru w żagle! Nic tak nie pomaga złapać życia w swoje ręce i dokonać znaczących zmian, jak nowe umiejętności. Co można zrobić? Bardzo wiele – przede wszystkim to zależy od twoich zainteresowań i celów. My dziś podpowiadamy wam, w jakim kierunku możecie się udać w te wakacje. Aby posiąść te umiejętności, tak by czuć się pewnie – wystarczy mniej niz pół roku. Mierzmy wysoko!

Wystąpienia publiczne

Zaskakujące, ale nad wyraz cenne doświadczenie. Wielu z nas, na co dzień pewnych siebie – kompletnie traci głowę, gdy staję przed nawet najmniejsza publicznością. Internet donosi, że według badań publicznych wystąpień boimy się bardziej niż śmierci!

Umiejętność mówienia do grona obiorców, to wyjątkowa cenna cecha, którą można wypracować. A korzyści – to nie tylko brak tremy – okazują się zaskakujące. Warren Buffett swoim absolwentom mówił, że ta umiejętność otwiera szeroko drzwi do życiowego sukcesu – obojętnie czy szukamy go w życiu prywatnym, czy służbowym. Gdy rozwijamy umiętność występowania publicznie – rozwijamy równocześnie umiejętności komunikacji, budowania zaufania i sprzedaży oraz wiele. wiele innych. A te są przydatne w codziennym życiu.

Zwalcz demona i zobacz jak zmieni się twoje postrzeganie siebie i innych. Takie wystąpienie, to również doskonała okazja do obserwacji bardzo różnych zachowań wśród ludzi wokół siebie.

Nauka języka obcego

Tak pół roku wystarczy, żeby nauczyć się języka na tyle dobrze, że dogadać się w kwestii podstawowych rzeczy na poziomie wyższym niż „Dziń dybry, ja być z Polska”. A jeżeli skusicie się na profesjonalny kurs – efekty mogą was zaskoczyć.

Nie musiscie zaczynać od zera – każdy z nas kiedyś, uczył się jakiegoś języka obcego – niestety bardzo często po szkole, nasze umiejętności umarły gdzieś między „zrobię to jutro” a „nie mam czasu na pierdoły”. Wiecie co robić ;). W tej chwili narzędzia są pod naszymi nosami, np. portale społecznościowe do nauki języków, tacy wirtualni i całkiem bezpłatni native speakerzy.

Zarządzanie swoimi finansami

Prowadzicie domową rachunkowość? Może pora oswoić finansowego potwora. Jak to zrobić naprawdę dobrze od lat radzi mistrz w swojej branży – Michał Szfrański, na blogu Jak oszczędzać pieniądze. A po co nam domowa księgowość do zmian? Będziecie zaskokoczone jak wiele w życiu można zmienić i osiągnąć kontrolując swoje finanse. Od lepszego gospodarowania tym co mamy, przez poczucie bezpieczeństwa i kontroli nad życiem – po odłożenie pieniędzy na wakacje życia i podróż po globie. Na pewno nie uznacie tego czasu za stracony, można tylko zyskać!

Szybkie czytanie

Nie jest dla każdego, ale wbrew pozorom nie należy do umiejętnośći bardzo trudnych. Wystarczy odrobina samozaparcia i regularne ćwiczenia. A po co nam szybkie czytanie – nie chodzi bynajmniej o rozkoszowanie się lekturą ulubionego romansidła, ale umiejętność szybkiego wyławiania informacji. Żyjemy w społeczeństwie informacyjnym, codziennie zasypywani jesteśmy ogromną ilością zbędnych wiadomości. Nie ma cenniejszej umięjtności, niż szybkość i trafne ich selekcjonowanie.

Oswojenie „Exela”

Więkość z nas z niego korzysta – i również większość histerycznie boi sie tego popularnego programu. Może najwyższa pora go ujarzmić? W sieci nie brak tutoriali i instrukcji krok po kroku na każdą okazję, wystarczy odrobina dobrej chęci. A poskormienie tego „złośnika” to nie tylko umiejętność wykorzystania zalet tego programu, ale i doskonały dowód – że można i nie trzeba się bać… i to się opłaca! Dlaczego akurat król arkuszy kalkulacyjnych, bo jest tak popularny, że bedziesz miała z tego najwięcej korzyści – tych realnych: w pracy, w organizacji domu czy podczas planowania treningów.

Nauka edycji i obróbki zdjęć

To już czysta przyjemność. I korzyści – nie tylko w postaci ładnych wakacyjnych pamiątek. Poćwiczysz kreatywność i wyobraźnię przestrzenną w bardzo praktycznym wydaniu. Umiejętność obsługi programów do obróki i edycji zdjęć – to coś, czym warto się pochwalić podczas poszukiwań pracy. Nie trzeba porywać się na drogiego Corela, sprawdźcie jego mniej rozbudowany i darmowy odpowiednik – GiMP.

Medytacja

Bo odpoczywać też trzeba się nauczyć, a ta umiejętność jest coraz rzadsza. Nawet na urlopie nie potrafimy odpoczywać. Gnamy i pędzimy, nie potrafimy odpuszczać i słuchać siebie. Nie trzeba medytacji podszywać większą religijną ideologią. Nauczcie się dzięki niej wyciszać, zwalniać, mieć czas na zwykłe, prawdziwe życie.

Zacznij wprowadzać w swoim życiu zmiany, już dziś – teraz! Napisz nam w komentarzu co TY chcesz zrobić, by zmienić życie na lepsze.

Będziesz chciała się poddać? Nie rób tego, masz nas!

Wśród najaktywniejszych z was wybierzemy i nagrodzimy najfajniejsze komentarze! Po trzech tygodniach – rozdamy pierwsze nagrody, a po zakończeniu naszej akcji wyłonimy pozostałe laureatki! Bądźcie z nami!

Co trzeba zrobić?

Przez kolejne sześć tygodni będziemy specjalnie dla was pisać jak odmienić swoje życie – jak żyć zdrowiej, piękniej; jak schudnąć, jeść zdrowiej, ćwiczyć; jak uwolnić swoją głowę; nauczyć się czegoś nowego. Jak odmienić swoje życie – na lepsze! W komentarzu pod tym tekstem, napisz, co udało ci się zrobić, jakie masz plany i i sukcesy? To lato jest nasze, razem sięgniemy po gwiazdkę z nieba!


Nagrody:

Od marki Diu Vitam

Fot. Materiałyy prasowe

Fot. Materiałyy prasowe

3 x  tygodniowy pakiet wody Diu Vitam (3 kartony)

Od marki Eveline:

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

5 zestaw składający się z:
– kremu z lini Express Face Care
– kremu z lini AquaHybrid
– kremu z lini LiftHybrid krem 40+

Od marki NOVA Kosmetyki:

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

3 x zestaw kosmetyków zawierający:
– pianka do mycia twarzy GoCranberry
– maseczka do twarzy GoCranberry
– krem ochronny z SPF 10

Od marki Bioline

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

5 x  wybrany produkt do pielęgnacji ciała (body oil coconut, body oil monoi lub balsam sweet almond ) + mydełko aleppo

Od marki by Insomnia

Fot. Materiałyy prasowe

Fot. Materiałyy prasowe

3 x  T-shirt Nell z nadrukiem

Od marki FootMedica

Fot. Materiałyy prasowe

Fot. Materiałyy prasowe

Fot. Materiałyy prasowe

Fot. Materiałyy prasowe

3 x konsultacja podologiczna (wraz z drobnym zabiegiem w przypadku potrzeby)
2 x  badanie stóp (obejmujące badanie manualne i badanie komputerowe stóp)

Partnerzy akcji:

logotypy akja lato

Czas trwania akcji: od 04.07.2016 do 15.08.2016 roku. Wyniki zostaną opublikowane: cz. 1) po 3 tygodniach trwania akcji, cz. 2) do 10 dni od jej zakończenia.

Regulamin akcji dostępny jest tutaj.

Zobacz wszystkie wpisy biorące udział w akcji


Źródło: lifehack.org


Lifestyle

Jak przygoda, to tylko z przyjacielem. Akcja „Prawdziwa przyjaźń”

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
13 lipca 2016
Fot. iStock / Imgorthand
 

Pamiętacie swoich przyjaciół z dzieciństwa, z którymi przeżywaliście niesamowite przygody? Tych, z którymi chodziliście zrywać jabłka u sąsiada, z którymi siedzieliście na trzepaku pod blokiem? A może byli też przyjaciele wakacyjni, których spotykaliście latem u babci czy wujka, a może na kolonii? Bawiliście się w Indian, budowaliście szałasy, spędzaliście noc w stodole? A może robiliście psikusy dorosłym?

Mamy dziś dla was taką propozycję: wyciągnijcie stare zdjęcia, ze szkoły, z wakacji, z jakiś podwórkowych wygłupów, a może z imprezy urodzinowej. Każdy z nas takie ma gdzieś zapomniane w szufladzie lub w okurzonym albumie. Usiądźcie ze swoim dzieckiem i przeglądając zdjęcia opowiedzcie o tych wszystkich przygodach, które ze swoimi przyjaciółmi przeżyliście. Ja z moją przyjaciółką z dzieciństwa do dziś wspominamy zgubione na łące sandały, które pogubiłyśmy uciekając przed sąsiadem – naszym wyimaginowanym wrogiem i naszą pierwszą noc przespaną w namiocie – prowizorycznym zrobionym przez naszych ojców. O i jeszcze podchody… Jak się nad tym skupić, to okazuje się, że przygód było bez liku. Może te wasze wspomnienia zachęca wasze dziecko do przeżywania przygód ze swoimi przyjaciółmi, niekoniecznie tych wyświetlanych na ekranie komputera.

Napiszcie w komentarzach, jak u was wyglądały te wspomnienia i jakie przygody w dzieciństwie przeżyliście ze swoimi przyjaciółmi. 

Akcja „Prawdziwa przyjaźń rodzi się w dzieciństwie”

Prawdziwe przyjaźnie rodzą się często w dziecięcych głowach, jeszcze na długo przed tym, gdy zmaterializują się w przedszkolu czy szkolnej ławce. Bądźcie z nami, od dziś będziemy wspierać was i wasze dzieci w poszukiwaniach prawdziwej przyjaźni w bardzo miłym towarzystwie BFG, czyli Bardzo Fajnego Giganta. Bo to właśnie tacy bohaterowie jak Sophie i BFG, zamieszkują w naszej wyobraźni, gdy jesteśmy mali i prowadzą nas trochę jak przyjaciel, trochę jak przewodnik do dorosłości. Sprawmy, by ta była wypełniona szczęściem – nie goryczą!

Co trzeba zrobić?

Trzy razy w tygodniu bedziemy przygotowywać dla was mapę naszej przyjacielskiej podróży, bądźcie z nami – piszcie w komentarzach do artykułów, jak udało wam się wspólnie pokonać kolejny jej odcinek! Jak szukacie z dzieckiem prawdziwej przyjaźni. Opowiedz nam, jak z wprowadzasz dziecko w świat przyjaźni. Najfajniejsze komentarze nagrodzimy.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Nagrody:

3 x razy zestaw 6 książek autorstwa Roalda Dahla, z urodzinowj edycji

Fot. Materiały prasowe

linia 2px

BFG – Najnowszy film od ludziołków, którzy stworzyli E.T. oraz od autora Charliego i fabryki czekolady i Matyldy. Bardzo Fajny Gigant nie jest takim sobie zwykłym olbrzymem. On jest aż nadto miły i w dodatku mocno zakręcony. Sophie doprawdy ma szczęście. Gdyby w środku nocy porwał ją inny gigant, szybko zostałaby jego śniadaniem. Gdy Sophie dowiaduje się, że olbrzymy knują niecny wypad, razem z BFG postanawiają raz na zawsze położyć temu kres.

Akcja trwa od 01.07.2016 – 14.07.2016 roku. Wyniki zostaną opublikowane do dnia 26.07.2016 roku.

 

 


Lifestyle

Kochana „Ja z przeszłości”, chciałabym powiedzieć ci, że…

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
13 lipca 2016
Fot. iStock / Marco_Piunti

Przez ostatnie kilkanaście lat mojego życia odebrałam wiele ważnych lekcji, które ukształtowały mnie jako kobietę, człowieka takiego, jakim jestem dzisiaj. Wiem już, że gdybym wtedy, w przeszłości, miała dzisiejszą mądrość i doświadczenie, wielu decyzji bym nie podjęła, wiele problemów zlekceważyła. Z perspektywy czasu, niektóre sprawy wyglądają zupełnie inaczej.

Gdybym miała napisać do tej młodszej siebie list, brzmiałby on mniej-więcej tak:

Kochana Ja z przeszłości,

Nie trać czasu. Czas jest bardzo cenny i nawet jeśli teraz nie zdajesz sobie z tego sprawy, proszę – wykorzystuj go mądrze. Niektórzy z nas żyją krócej, inni dłużej, staraj się jak najlepiej przeżyć każdą swoją chwilę tutaj, wśród ludzi. Twoje dzisiejsze wybory naprawdę mają znaczenie, będą kształtować twoje życie w sposób, którego jeszcze nie potrafisz sobie wyobrazić.

Bądź ostrożna

Nie wszyscy, którym zaufasz, okażą się tego zaufania godni. Upewnij się, że osoby, które cię otaczają są ci życzliwe. Nie zadowalaj się niczym mniej, jesteś tego warta.

Wspieraj kobiety, które kochasz i cenisz

Za każdą kobietą sukcesu stoi grupa innych silnych kobiet, które ją dopingują.  W naszym świecie ciągle jeszcze pewno jest nierówności, zbyt często kobiety uważa się za obywateli drugiej kategorii- zarówno w pracy jak i w domu. Wspieraj inne kobiety, razem jesteście siłą, z którą trzeba się liczyć, która może walczyć z absurdami patriarchatu.

Kochaj siebie

Jesteś piękna taka, jaka jesteś. Nie trać czasu na zamartwianie się swoim wyglądem, czy tym, co pomyślą o tobie inni. Nie czekaj na kogoś, kto pomoże ci odnaleźć poczucie wartości – sama musisz je w sobie odkryć. Naucz się kochać siebie i wszystkie swoje niedoskonałości, a reszta się ułoży…

Znaj różnicę między bogactwem materialnym, a poczuciem, że odniosłaś sukces

Sukces nie ma nic wspólnego z ubraniem, które nosisz, samochodem, którym jeździsz, ani domem, w którym mieszkasz. Prawdziwą oznaką sukcesu jest to kim pozostajesz w środku.

Nie jesteś sama, nigdy

Cokolwiek się wydarzy, nie zapominaj, że masz wokół siebie ludzi, którym na tobie zależy. Rodzina, przyjaciele, nawet znajomi – oni mają dla ciebie mnóstwo pozytywnych uczuć. Nie wstydź się prosić o pomoc.

Nie przestawaj się uczyć i rozwijać

Wiedza jest czymś, czego nikt ci nie może odebrać. To ona pomoże ci osiągnąć swoje cele i pomoże uwierzyć, że sprostasz swoim wyzwaniom.

Poznawaj świat

Oglądaj, dotykaj, smakuj, poczuj całym sercem. Zaufaj mi, kiedy mówię, że jeśli nie zdecydujesz się na choć jedną podróż swoich marzeń, będziesz tego żałowała.

Jesteś silniejsza niż myślisz

Twoja prawdziwa moc leży w chęci do zmian i w pozytywnym postrzeganiu wszystkiego co ci się przytrafia.

Broń słabszych

Reaguj, gdy dzieje się źle, nie bądź obojętna na krzywdę innych.

Bądź wdzięczna za sukcesy i porażki

Życie jest pełne nieoczekiwanych wyzwań, które wskażą ci, gdzie leżą granice twoich możliwości. Szanuj momenty słabości, popełniaj błędy i uczyć się z nich jak żyć.

Bądź cierpliwa

Nie oczekuj natychmiastowych efektów i rozwiązań – ani w miłości, ani w życiu zawodowym.

Zawsze bądź optymistką

Ale nie zatracaj się w marzeniach, których nigdy nie uda ci się zrealizować. Ciesz się chwilą.

Podejmuj ryzyko, ale nie bądź lekkomyślna

Nie rób nic, co może ci naprawdę zaszkodzić, nie ryzykuj zdrowiem.

Chciałabym ci jeszcze życzyć, żebyś była odważna i zawsze wierna sobie.

Z poważaniem – z wielką miłością i szacunkiem, dzięki za walkę,

Twoja Ja z przyszłości


Zródło: huffingtonpost.com


Zobacz także

Współczesne życie kobiety jest pełne wyzwań. Spróbuj medytacji

Depresja nie jest tylko w twojej głowie. Istnieją fizyczne objawy, których nie należy lekceważyć

Tęczowe rzęsy

Tęczowe rzęsy? Kto da się namówić? Akcja „Bądź piękna każdego dnia”. Dzień #28 [18.05]