Go to content

7 rzeczy, których mądre kobiety nie wymagają od swoich partnerów. Dostaną je w dobrym związku, bez upominania się o nie

Fot. iStock/AleksandarNakic

Jaki jest związek, w którym proste gesty miłości i troski nie wypływają z potrzeby serca, ale są wymuszane? Takie podejście do relacji, kiedy dostajemy coś, bo nam się „należy”, a nie dlatego, że ktoś tak właśnie czuje (i sam chce nam to dać), jest zgubne.  Nie jesteś szczęśliwa, nie ciągnij czegoś, co jest iluzją, w nadziei, że jeszcze wszystko „poukładasz” i , że masz zbawienny wpływ na swojego mężczyznę. Skoro zaufanie, szacunek inne podstawowe elementy związku musisz sobie „wyszarpać”, nigdy nie będziesz czuła, że to naprawdę miłość. 

7 rzeczy, których mądre kobiety nie wymagają od swoich partnerów

Mądra kobieta nie wymaga od partnera by o nią dbał, bo sama potrafi o siebie zadbać

Jak pięknie byłoby gdyby jego troska o ciebie wynikała z naturalnej potrzeby dbania o ukochaną osobę. Człowiek nie jest zobowiązany dbać o nikogo innego niż swoje dzieci – to samo dotyczy kobiet. To czy jesteśmy w stosunku do kogoś opiekuńczy jest naszą decyzją, inaczej nie będziemy w tym szczerzy ani autentyczni.

Mądra kobieta nie wymaga od partnera by dla niej rezygnował z tego, co kocha

Nigdy nie poprosi człowieka o to , by porzucił pasję lub hobby, tylko po to , by spędzać z nią więcej czasu. Nie „sprawdza” ukochanej osoby („Czy on jest w stanie to dla mnie zrobić?”) wiedząc, że takie wyrzeczenie uczyni go nieszczęśliwym, i że jego życie (jak każde) składa się z wielu, mniejszych ale znaczących elementów. Że to coś więcej niż tylko jego miłość do Ciebie.

Mądra kobieta nie wymaga od partnera, by dla niej porzucił swoich przyjaciół i zrezygnował z kontaktów z rodziną

Nie zastąpisz mu wszystkich przyjaciół lub krewnych. Nie zobowiążesz go do rezygnacji z jakiegokolwiek kontaktu z nimi dla twojego dobra. Nawet jeśli uważasz, że bliscy lub rodzina mają na niego zły wpływ, decyzja należy do niego.

Mądra kobieta nie wymaga od partnera, żeby dzielił z nią jej pasje

Nie domagaj się od niego, żeby uczestniczył z tobą w kursie salsy, jeśli nie znosi tańczyć. Wyobraź sobie, jakbyś się czuła, gdyby to on próbował zmusić cię do zrobienia czegoś, czego nienawidzisz. Miłość nie jest sprawdzaniem, ile on może dla ciebie zrobić.

Mądra kobieta nie zmusza swojego partnera do zmian

Kobieta, która zna prawdziwą wartość relacji nie wymaga, że ​​jej ukochany się dla niej zmienił. Ona wie, że jest zakochana w „prawdziwym” człowieku, który zmieni się tylko wtedy, gdy sam tego zechce. Każdy, kto akceptuje swojego partnera takim, jakim jest, inspiruje go, aby stawał się lepszym człowiekiem. Oczywiście tylko tam, gdzie jest prawdziwa miłość.

Mądra kobieta nie wymaga od partnera, by ignorował inne kobiety

Zanim zrobisz awanturę o spojrzenie, rozmowę, uśmiech, pomyśl, czy twój wzrok również nie zatrzymuje się na innych, atrakcyjnych osobach. Wystarczy zaakceptować ten fakt i nie doszukiwać się wszędzie jakiś „zamiarów”.

Mądra kobieta nie wymaga dowodów miłości. Ufa

Mądra kobieta nie wymaga dowodów miłości i uczucia, albo udowadniania, że nie została zdradzona. Dojrzałość z związku dwojga dorosłych to dawanie sobie przestrzeni i pewność, że jesteśmy wobec siebie w porządku. Miłość udowadniamy sobie codziennością, decyzjami wypływającymi z serca.


Źródło: ideasspots.com