Lifestyle

7 czynności, które fundują nam przyjemność porównywalną do orgazmu

Redakcja
Redakcja
26 grudnia 2017
Fot. iStock/CoffeeAndMilk
 

Orgazm to słowo-klucz dla wielu kobiet. Lubimy na równi z mężczyznami wspinać się na wyżyny rozkoszy, i to nie jeden raz. Niesamowitą przyjemność wyzwalają różne sytuacje, najczęściej związane z łóżkiem. Ale niezależnie od tego, czy wolimy w łóżku, czy na podłodze, z kobietą czy mężczyzną, wielką przyjemność i jednoczesną ulgę mogą przynieść rzeczy bardziej przyziemne, niż szczytowanie.

7 sytuacji, które bywają tak przyjemne, jak orgazm

1. Gorący prysznic

Szczególnie ten po dniu niekończących się obowiązków lub w paskudny dzień zimą. Gorący strumień wody relaksuje skutecznie, rozluźnia mięśnie i bywa doskonałym wstępem do jeszcze ciekawszego rodzaju przyjemności.

2. Świadomość, że nie musisz pracować

Weekend, urlop czy wygrana w totka, która uwalnia od konieczności pracy raz na zawsze — powód pozostania w domu i błogiego odpoczynku nie jest istotny. Istotne jest to, że nie trzeba zrywać się o świcie z ciepłego łóżka, aby przez resztę dnia znosić humory szefa i wykonywać beznadziejne obowiązki.

3. Masaż głowy i karku

Wyobraź sobie ciepłe dłonie na twoim karku i głowie. Te powolne, mocne ruchy doskonale rozluźniają mięśnie i przygotowują ciało i psychikę do odpoczynku totalnego. Lub też gwarantują doskonały start do erotycznej zabawy. Dwa w jednym. Genialne połączenie.

4. Możliwość skorzystania z toalety po długim czasie

Kto nie zna tego uczucia, gdy po wielu godzinach powstrzymywania się od wizyty w toalecie, wreszcie można odczuć niewyobrażalną ulgę? Nie ma wyjątku, opróżnienie pęcherza to może i dziwaczna, ale zawsze wielka przyjemność.

5. Zrzucenie obcasów i stanika po całym dniu

Co robią kobiety, jak tylko zamkną za sobą drzwi do domu po powrocie z pracy? Tak, zrzucamy niewygodne buty i pozbywamy się staników, aby poczuć luz i wygodę. Po wielu godzinach w służbowym uniformie, to jedno z najbardziej pożądanych odczuć.

6. Przeciąganie się w łóżku

W cieplutkiej, pachnącej snem pościeli, szczególnie, gdy  obok leży ukochana osoba. Przeciąganie mięśni i ziewanie gwarantuj sympatyczny start w dzień, po równie sympatycznej nocy.

7. Podrapanie swędzącego miejsca

Nie zawsze można sobie ulżyć, bo nie zawsze jest na drapanie odpowiedni czas i miejsce. Ale ta chwila, gdy wreszcie możesz ulżyć temu dręczącemu uczuciu (np. swędzące ucho), jest bardzo przyjemna.

A tobie co sprawia podobną przyjemność?


 

źródło: www.popularne.pl


Lifestyle

3 typy rodziców, którzy stają się ofiarami własnych dzieci

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
26 grudnia 2017
Fot. iStock / Choreograph
 

Na pewno słyszeliście o tym lub sami tego doświadczyliście – zdarza się, że to dzieci przejmują rolę domowego kata i znęcają się nad rodzicami. W grę wchodzi zarówno przemoc fizyczna jak i emocjonalna, a takie sytuacje są szalenie skomplikowane i (w przypadku braku reakcji i bezradności rodziców) mogą ciągnąć się latami. Tymczasem prawdziwa przyczyna tkwi w historii rodziców właśnie – w tym, jak byli wychowywani, jakie mieli doświadczenia z dzieciństwa i jakich wzorów dostarczyli im ich własni rodzice.

Jeśli więc obserwujesz u swojego dziecka niebezpieczne tendencje, odpowiedz sobie szczerze na pytanie: czy w dzieciństwie byłeś zastraszany przez rodziców? Czy dorastałeś w towarzystwie rodzica „nieobecnego” lub byłeś zaniedbany emocjonalnie? Czy miałeś narcystycznego rodzica? Ważny jest również twój związek. Jeśli jesteś w nieszczęśliwej relacji albo twój partner reprezentuje inny styl rodzicielski, trudno wam efektywnie i dobrze wychowywać.

Istnieją trzy style rodzicielskie, które przyczyniają się do tego, że dzieci mogą się nad nami znęcać

„Rodzic winny” 

Coś poszło nie tak – rozwód , choroba, trudności finansowe – a teraz czujesz się winny. Aby złagodzić poczucie winy, dajesz swoim dzieciom zbyt dużo swobody i stawiasz niewystarczającą ilość granic.

„Rodzic niespokojny”

To rodzic, który zawsze się martwi i wiecznie się niepokoi. Dzieci doświadczają lęku rodzica, często słyszą „nie wierzę w ciebie”, „nie ufam ci” lub „nie jesteś wystarczająco zdolny/dobry”, a to wywołuje olbrzymi gniew, agresję i frustrację.

„Rodzic – wszystko załatwię”

Ci rodzice nie mogą znieść frustracji swoich dzieci i nieustannie wkraczają w ich życie by rozwiązywać problemy za nie Tacy rodzice mają dobre intencje, ale ich wynik ich działań jest przerażający. Dziecko pozostaje zależne od rodziców i nieświadomie ich odrzuca. Nigdy nie jest usatysfakcjonowane. W rzeczywistości im więcej mu dajesz, tym mniej cię docenia. Dzieci mają naturalną chęć bycia niezależnymi. Rodzic „wszystko załatwię” zniechęca je, a zatem opóźnia emocjonalny rozwój własnego dziecka. Dzieci takich rodziców mają tendencję do starzenia się, ale nie dojrzewania.


Na podstawie: psychologytoday.com

 


Lifestyle

18 sygnałów mówiących o tym, że twoje życie jest lepsze niż ci się wydaje

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
25 grudnia 2017
Fot. iStock / praetorianphoto

Ktoś kiedyś powiedział, że prawdziwe bogactwo, to zdolność pełnego doświadczania życia. Więc może zamiast narzekać, skupiać się na deficytach, nieudanych próbach, przegapionych szansach, warto zmienić perspektywę postrzegania siebie, swojego życia i świata? 

18 sygnałów mówiących o tym, że twoje życie jest lepsze niż ci się wydaje

Żyjesz.

Jesteś w stanie zobaczyć wschód słońca i zachód słońca.

Jesteś w stanie usłyszeć śpiew ptaków i fale.

Możesz wyjść na dwór i poczuć wiatr we włosach i ciepło słońca na skórze.

Spróbowałaś słodyczy, możesz je jeść, gdy masz na nie ochotę.

Minionej nocy nie poszłaś spać głodna.

Obudziłaś się dziś rano z dachem nad głową.

Masz wybór, jakie ubranie chcesz założyć

Nie obawiałaś się dzisiaj o swoje życie.

Pokonałaś kilka znaczących przeszkód, nauczyłaś się i przetrwałaś.

Często zastanawiasz się,  co zrobić ze swoim życiem – swoją karierą, rodziną, następnym krokiem itd. – co oznacza, że ​​masz ambicję, pasję, motywację i swobodę w podejmowaniu własnych decyzji.

Jesteś na tyle silna i zdrowa, że jeśli zachorujesz dzisiaj, poradzisz sobie z tą chorobą.

Masz kogoś bliskiego, kto za tobą tęskni i czeka na kolejne spotkanie.

Masz kogoś, z kim możesz wspominać „stare dobre czasy”.

Masz dostęp do czystej wody pitnej.

Masz dostęp do opieki medycznej.

Masz dostęp do Internetu.

Możesz czytać.

Prawdą jest, że masz w życiu lepiej niż wiele innych osób na tym świecie. Dlatego pamiętaj, aby być wdzięcznym za wszystko co masz.


źródło: marcandangel.com


Zobacz także

Rozwiązanie akcji Oh!Szkoło

Siła pozytywnego myślenia istnieje od zawsze. 6 ponadczasowych myśli, które motywują, by wziąć stery w swoje ręce

Przez wiele lat stałam po stronie nauczycieli. Dzisiaj mówię, że powinni się wstydzić. Wystarczy się rozejrzeć, jaki plon swojej pracy zbierają