Lifestyle

7 powodów, dla których warto pojechać na wakacyjny festiwal. Kalendarz festiwalowy na wakacje 2017

Redakcja
Redakcja
30 czerwca 2017
Fot. iStock / svetikd
Następny

Każdy, kto wybierze się po raz pierwszy na festiwal, chętnie wraca na imprezę za rok. Niezależnie od tego, czy to wydarzenie muzyczne, filmowe, związane ze sztuką czy literaturą, jedno jest pewne – festiwale mają wyjątkowy klimat. Podczas cyklicznych imprez możemy  nie tylko zobaczyć ulubionych artystów z całego świata, lecz także poznać ciekawych ludzi, skorzystać z atrakcji turystycznych miast i przeżyć niezapomniane wakacje. 

Prezentujemy 7 powodów, dla których warto pojechać na wakacyjny festiwal

Zobaczysz idoli z całego świata 

Organizatorzy festiwali dbają o to, aby każdego roku na scenie pojawiły się legendarne gwiazdy, wykonawcy, którzy nigdy jeszcze nie występowali w Polsce lub artyści, których zna nie tylko młode, lecz także starsze pokolenie. Często okazuje się, że festiwal to jedyna szansa, kiedy możemy zobaczyć na scenie legendy. Co więcej, podczas festiwalu możemy zobaczyć nawet kilku ulubionych wykonawców. Festiwale na kilka tygodni przed startem ogłaszają program, headlinerów i pozostałych artystów.

Zwiedzisz miasto, którego jeszcze nie znasz

Kilkudniowy festiwal to doskonała okazja, aby poznać miasto, w którym odbywa się impreza. Festiwalowicze chętnie odwiedzają muzea, poznają atrakcyjne dzielnice, wędrują historycznymi szlakami i przesiadują w modnych miejscach. Festiwale ożywiają miasta, których modną stronę możemy poznać przy takich imprez.

Poznasz ludzi, którzy dzielą Twoje pasje i gust

Na festiwalach łatwiej możemy nawiązać nowe kontakty. Nasi znajomi zapoznają nas ze swoimi znajomymi, a do podsłuchanej rozmowy o wrażeniach z koncertu włącza się ktoś, kto przypadkiem stoi obok. Tworzy się grupa, którą łączą podobne gusta muzyczne, pasje, styl życia, zainteresowania. Z takich przypadkowych spotkań na festiwalu, polu namiotowym lub w hostelu mogą wyniknąć trwałe przyjaźnie i szczere sympatie.

Fot. iStock / Georgijevic

Fot. iStock / Georgijevic

Spotkasz się ze znajomymi, którzy mieszkają w różnych częściach Polski i świata

Znajomi z różnych stron Polski czy świata mogą spotkać się właśnie na festiwalu. Jeśli podzielacie wszyscy gusta muzyczne, filmowe i wszelkie wydarzenia kulturalne, kilka festiwalowych dni może być doskonałą okazją do spotkania. Oprócz wspólnie spędzonego czasu na samej imprezie można wybrać się ze znajomymi na zwiedzanie miasta, zajrzeć do muzeum, wypić kawę w modnym miejscu lub zjeść wspólnie obiad w którymś z polecanych przez turystów lokali.

Zobaczysz filmy, których nie ma w kinach

Podczas festiwali filmowych mamy szansę zobaczyć produkcje, które nie pojawiają się na wielkim ekranie. Alternatywne produkcje i kino niezależne ma grono swoich wiernych fanów, których zdecydowanie bardziej interesują niszowe niż hollywoodzkie produkcje. Dotyczy to również spektakli, wystaw oraz innych wydarzeń kulturalnych, które możemy zobaczyć wyłącznie podczas festiwali.

Poszerzysz wiedzę na temat aktualności kulturalnych

W ramach festiwali mamy możliwość uczestniczenia w wielu wydarzeniach kulturalnych. Wyjazd na festiwal muzyczny może być urozmaicony ciekawymi wydarzeniami literackimi, spotkaniami z autorami czy spektaklem teatralnym w nowej przestrzeni. Na festiwalowych marketach możemy zapoznać się z najnowszymi wydawnictwami płytowymi, wziąć udział w panelach, warsztatach, dyskusjach z udziałem twórców z Polski i świata. Taka okazja nie zdarza się często.

Poznasz twórców, o których wcześniej nie słyszałeś

Festiwale to również szansa na odkrywanie nowych artystów, obrazów, dźwięków i atrakcji kulturalnych. Warto zatem skupić się nie tylko na wydarzeniach, na których szczególnie nam zależy, lecz także poznawać artystów, o których wiemy niewiele lub nic. Może się okazać, że podczas festiwalu dokonamy spektakularnego odkrycia dla nas samych i wzbogacimy się o nowe dźwięki lub obrazy. Oprócz zadowolenia z zobaczenia legendarnych artystów z festiwalu przywieziemy inspiracje na kolejny rok.

Festiwale, na które warto pojechać w czerwcu, lipcu lub sierpniu

 • Gdańsk: Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych (lipiec) – teatr
 • Gdynia: Open’er Festival (czerwiec i lipiec) – muzyka
 • Jarocin: Jarocin Festiwal (lipiec) – muzyka
 • Katowice: Festiwal Nowa Muzyka (lipiec) – muzyka
  OFF Festival (sierpień) – muzyka
 • Kazimierz Dolny i Janowiec nad Wisłą: Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi (lipiec i sierpień) – film i sztuka
 • Kołobrzeg: Sunrise Festival (lipiec) – muzyka
 • Kostrzyn nad Odrą: Przystanek Woodstock (sierpień) – muzyka
 • Kraków: Festiwal Miłosza (czerwiec) – literatura
  Kraków Live Festival (sierpień) – muzyka
 • Lubiąż: Slot Art Festival (lipiec) – sztuka
 • Łódź: Transatlantyk Festival (lipiec) – film i muzyka
 • Mrągowo: Piknik Country&Folk (lipiec) – muzyka
 • Ostróda: Ostróda Reggae Festiwal (sierpień) – muzyka
 • Oświęcim: Life Festival Oświęcim (czerwiec) – muzyka
 • Płock: Festiwal Audioriver (lipiec) – muzyka
 • Poznań: Malta Festival (czerwiec) – teatr
 • Słupsk (Dolina Charlotty): Festiwal Legend Rocka (lipiec) – muzyka
 • Sopot: Sopot Film Festival (lipiec) – film
  Festiwal Szekspirowski (lipiec i sierpień) – teatr 
 • Warszawa: Orange Warsaw Festival (czerwiec) – muzyka
  Impact Festival (czerwiec) – muzyka
  Warsaw Summer Jazz Days (lipiec) – muzyka
  Festiwal Chopin i jego Europa (sierpień) – muzyka
 • Wrocław: Festiwal Nowe Horyzonty (sierpień) – film

Sprawdź festiwalowy kalendarz ☞


Zaplanuj swoją festiwalową wyprawę z kalendarzem HRS.

Źrodło: http://www.hrs.com/pl/blog/po-godzinach/festiwalowa-podroz-dookola-polski.html

Lifestyle

7 największych mitów dotyczących cellulitu. Nie powinnaś w nie dłużej wierzyć

Redakcja
Redakcja
30 czerwca 2017
Fot. iStock / dolgachov
 

Cellulit to jedna z tych rzeczy, o której zdecydowanie kobiety nie marzą. Jest to zazwyczaj problem urodowy, który wynika z nieprawidłowego rozmieszczenia tkanki tłuszczowej w skórze. Najczęściej spowodowany jest zaburzeniami poziomu żeńskich hormonów, a także niezdrowym trybem życia.

Z cellulitem można walczyć, choć z różną skutecznością.

7 największych mitów dotyczących cellulitu

Mit 1: Cellulit dotyczy tylko kobiet

Nie jest to prawdą, choć przede wszystkim cierpią z jego powodu panie. Ta przypadłość dotyka również mężczyzn, najczęściej w momencie, gdy cierpią oni na zaburzenia hormonalne lub zażywają leki z dużą ilością żeńskich hormonów.

Mit 2: Cellulit dotyka tylko starsze osoby

Fakt, że cellulit rozwija się z wiekiem nie gwarantuje, że nastolatka nie dostrzeże u siebie pierwszych objawów cellulitu. Na jego pojawienie się ma wpływ genetyka, hormony oraz tendencja do gromadzenia nadmiaru tłuszczu. Starsze kobiety są bardziej narażone na powstanie cellulitu z powodu utraty integralności i grubości skóry, powstających uszkodzeń i wiotkości skóry.

Mit 3: Cellulit pojawia się tylko u osób otyłych

Cellulit dotyka także szczupłe kobiety, które nie mają swojej figurze nic do zarzucenia. Przyczyną powstania cellulitu u szczupłej osoby może być zaburzona gospodarka hormonalna lub przestój limfy w organizmie, który powoduje tak zwany cellulit wodny. Zbyt wolne krążenie krwi i zatrzymanie wody oraz toksyn w komórkach, dają efekty skórki pomarańczowej.

Fot. iStock / Voyagerix

Fot. iStock / Voyagerix

Mit 4: Cellulit dotyczy wyłącznie nadmiaru tłuszczu

Istnieją dwa rodzaje cellulitu: tak zwany cellulit lipidowy (tłuszczowy), który występuje w głęboko ułożonych warstwach skóry i tkanki łącznej oraz cellulit wodny, który wynika z przesunięcia wody i tłuszczów w kierunku zewnętrznej warstwy skóry i tkanki tłuszczowej.

Mit 5: Odchudzanie sprawi, że cellulit zniknie

Cellulit nie jest zależny od typu sylwetki, ale od wielu innych czynników. Rygorystyczne diety, które powodują szybką utratę masy ciała, prowadzą do odwodnienia i niedoborów pokarmowych, czego efektem jest osłabienie skóry i nawet bardziej widoczny cellulit. W tym przypadku, bardziej niż o dietę, chodzi o eliminację podskórnej tkanki tłuszczowej w obrębie tkanki łącznej, czyli zastosowanie treningu ćwiczeń aerobowych. Wzmocnienie włóknistej tkanki łącznej pod skórą pomaga odzyskać elastyczność i cellulit jest mniej widoczny.

Mit 6: Kosmetyki redukujące cellulit zwalczą problem

Niestety nawet najlepsze kosmetyki nie usuną samodzielnie cellulitu. W dodatku, jeśli sięgasz po mniej znane i podejrzane kosmetyki, ryzykujesz reakcją alergiczną na skórze. Jedynie produkty zawierające retinol (pochodna witaminy A), który stymuluje skórę do odnowy i zapobiega procesom starzenia, mogą mieć wpływ na zmniejszenie cellulitu.

Mit 7: Opalanie sprawia, że cellulit znika

Promienie słoneczne mogą uszkadzać skórę poprzez rozbicie sieci kolagenu i elastyny, co z kolei powoduje, że cellulit jest bardziej widoczny. Cellulit, zamiast opalać, lepiej ukrywać poprzez samoopalacz, który wyrównuje koloryt skóry i może zatuszować w pewnym stopniu widoczne zmiany.


 

źródło: www.grandparents.comcellulitowo.pl


Lifestyle

Taka piękna, codzienna miłość. Te rysunki pokazują to, co w niej najbardziej wzruszające

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
30 czerwca 2017
Fot. Screen z Instagrama / nidhiart

Każdy dzień z bliską osobą składa się z tysiąca drobnych chwil miłości. Możesz zauważyć ją w gestach, albo w tym wszystkim, co robicie razem. Pocałunek, wspólny zachwyt nad zachodem słońca, książka przeczytana  „przez ramię”… Czasem czujesz to intensywnie, czasem tylko intuicyjnie wiesz, że nic więcej nie potrzebujesz, by być szczęśliwym. Łatwo jest zapomnieć o miłości, o tym, czym jest naprawdę. Niech te obrazki amerykańskiej rysowniczki hinduskiego pochodzenia, Nidhi Chanani,  przypomną wam dziś to, co dobre i piękne.

Prawdziwa miłość jest:

Ciepłym przywitaniem po długim dniu, który spędziliście osobno

Dzieleniem się tym, co dobre

 

 

 

Post udostępniony przez Nidhi Chanani (@nidhiart)   

 

Wspólnym spędzaniem czasu tak, jak oboje lubicie

Wspólnym zachwytem nad tym, co piękne i wzruszające

 

 

 

  Post udostępniony przez Nidhi Chanani (@nidhiart)

 

Milczeniem i czułością, kiedy trzeba

Szalonym tańcem, którego nie wstydzisz się tylko przed nim

 

 

 

  Post udostępniony przez Nidhi Chanani (@nidhiart)

 

Troską i wsparciem, gdy jest źle i smutno

Gotowaniem i próbowaniem „ramię w ramię”, gdy przyjdzie nam na to ochota

 

 

 

Post udostępniony przez Nidhi Chanani (@nidhiart)

Czasem bitwą na poduszki

 

Pewnością, że przetrwamy razem, aż do końca…


źródło: Instagram


Zobacz także

Dopadł cię „styczniowy blues”? Nie martw się, nie jesteś sama

Nie dziękuj za wszystko innym. Bądź panią swojego sukcesu!

Całe życie pomagali zwierzętom, w pożarze stracili dosłownie wszystko. Dziś oni potrzebują pomocy, nie pozostańmy obojętni